GvG - zamknięcie sposobu na farmienie punktów przez jednoosobowe gildie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

Czas, jaki powinien zostać użyty do blokady akcji militarnych GvG:

  • 48h

    Głosy: 7 12,5%
  • 72h

    Głosy: 3 5,4%
  • 96h

    Głosy: 46 82,1%

  • W sumie głosujących
    56

DeletedUser16104

Guest
Można generalnie pomysły i komentarze (te do ew. przyjęcia) podsumować tak:

- Nasza sugestia nie jest zła, ale wymaga uzupełnienia innymi elementami.
- Optymalnie byłoby przywrócić użycie własnych jednostek przy oblężeniach.
- Czempioni powinni być mniej warci.
- Zwolniony sektor, który był pod ochroną w czasie zwolnienia nie powinien móc być atakowany przez gildię która go uwolniła przez jakiś czas.
- Dana gildia może zwolnić tylko X sektorów dziennie.
- Brak możliwości uczestnictwa w GvG powyżej swojej epoki (za wyjątkiem wrzucania towarów do skarbca).
- Min. X osób w gildii przed możliwością uczestnictwa w GvG (choć to IMHO niczego nie zmieni).

Generalnie myślę że proponowane zmiany znacznie przyczynia się do ukrócenia chorych praktyk.
Osobiście postulowałbym by:
- nie limitować wielkości gildi (moze ktoś lubi mniejsze ekipy)
- wprowadzenie ponowne by w oblężenia wkładać własne wojo w mojej ocenie będzie skutkowac większą stagnacja na GvG
a w szczegolnosci na nizszych mapach u graczy bez wypasionych alków...
- wprowadzenie blokady na X (w sensie jakis limit) zwalnianych sektorow moze zabolec prawdziwych graczy i gildie
jak w trakcie regularnego GvG - niespodziewanego wjazdu- beda chcieli uwolnic sektory w celu minimalizacji strat
(odzysk surek do skarbca)
 

DeletedUser16291

Guest
Zasady gvg moga pozostać takie jakie są-poza jedną tylko czy suport by jej podołał?
Raz na zawsze ukróciłoby trzepanie punktów do rankingu, a mianowicie gracz walczac na gvg nie ma żadnych punktów do pvp (pvp odzwierciedlało by wtedy realna pozycje w rankingu sasiadów) oraz żadnych punktów do rankingu ogólnego. GVG jest dla dobra gildi a nie gracza, Wtedy gvg rzeczywiście stało by się walkami gildii, która osiagajac odpowiedni poziom otrzymuje z tego tytułu stosowny profit.
Można to by zrealizować w ten sposób ze właczajac gvg właczas sie blokoda nabijania punktów i wtedy gvg rzeczywiście stało by się tylko dodatkiem, a nie miejscem do trzepania punktów do pvp i rankingu ogólnego.
 

DeletedUser13596

Guest
Okej, co jeżeli w dodatku do tego, co opisano w pierwszym poście, zrobimy coś takiego:

  • Każdy sektor może zostać uwolniony tylko raz dziennie przez daną gildię.
    Tzn. gildia może przejąć dowolną liczbę sektorów dziennie, ale każdy sektor można zwolnić tylko raz.
  • Gildia, która zwolni sektor, nie może przejąć go ponownie w ciągu 24 godzin.
    Tzn. gildia, która zwolniła dany sektor, nie będzie mogła zaatakować go, nawet jeżeli zostanie on przejęty przez inną gildię.

Proszę o opinie :).

Bryfft, po co? Myślałem, że idziemy w dobrym kierunku a tu znowu rozczarowanie. Czy mam pisać po raz 10, że jedyny sposób to przywrócenie armii oblężniczej? Mogę napisać nawet 11 raz, jeżeli wtedy to będzie skuteczne... Twoja propozycja jest bezcelowa, bo mamy dziurawy kapelusz a ty chcesz cerować skarpetki. Kolejne obostrzenia. Potem kolejne obostrzenia do kolejnych obostrzeń. A potem jeszcze kilka obostrzeń dla pewności. Po co robiliście GvG? Czy po to, żeby każdy ruch na mapie wymagał miliona dodatkowych utrudnień? Wojna. Wojna to bezkres, brak zasad, brak obostrzeń, brak reguł. Na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone. ALE na każdej wojnie musisz mieć wojsko! A w gvg nie potrzebujesz ani 1 żołnierza by nieźle namieszać. GvG powoli zaczyna przypominać system gospodarczy w Polsce. Niby wszystko wolno, ale w sumie to wszędzie są jakieś szczególne obostrzenia, koncesje, pozwolenia. Niby czegoś nie wolno, ale jest 1000 wyjątków potwierdzających regułę. Droga donikąd.

Czy naprawdę musisz się upierać, że można naprawić ten problem inaczej skoro każdy tutaj zwraca uwagę, że ewidentnie nie można? Dwa razy nie wymyśla się koła. Wystarczy raz i nie ma potrzeby powtarzania tego procesu. Problem powstał z waszej winy (developerów), tylko i wyłącznie przez Was (developerów) stworzony i wy (developerzy) ponosicie pełną odpowiedzialność za powstały proceder nabijania punktów. Gdybyście nas posłuchali i odstąpili od najgorszej zmiany w historii GvG, jaką była rezygnacja z armii oblężniczej to problem byłby marginalny.

Apeluję. Koniec łatania dziury w dachu workami na śmieci. Trzeba wyłożyć nowy dach. Przyznajcie się do błędu. Nie musicie nas nawet przepraszać. Tylko przywróćcie nam to o co prosimy i naprawcie powstałe szkody. Niczego więcej nie chcemy!

Mówiłem to już parę razy, ale powiem jeszcze raz: nie będziemy kasować zdobytych wcześniej punktów za walki.

Czyli sankcjonujecie punkty zdobyte "na granicy" wykorzystywania błędów gry jako legalne choć z oczywistych powodów jest to obchodzenie zasad. GvG nie jest i nie było celem nabijania punktów za sztuczne walki. Drugie dziwne sankcjonowanie dotyczy handlu pr między światami. Warunki do gry stają się coraz mniej przyjemne dla uczciwych graczy, za przyzwoleniem developerów. Nie podoba mi się to.

Ponownie proszę o dodanie opcji "ta propozycja nie rozwiązuje problemu" bo ciągle nie mogę zagłosować w ankiecie!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13596

Guest
Proszę o opinie :).

Przypomnę Ci tylko Bryfft jak i wszystkim pozostałym o pewnej ważnej i starej inicjatywie, której jestem autorem:
https://forum.pl.forgeofempires.com...ci-umieszczania-armii-na-oblezenia-gvg.10023/

Już w październiku 2014 roku wiedziałem że zmiany są fatalne, złe, nieprzemyślane, doprowadzą do niekorzystnych praktyk. Zacytuję sam siebie z przed 1,5 roku:

"Proponuję następującą rzecz:

Przywrócić (jak kiedyś) konieczność poświęcenia 8 jednostek w celu założenia oblężenia w walkach GvG.

Ukróci to następujące absurdy:
1. Zakładanie oblężeń w epoce, w której gracz nie ma ani jednej jednostki (nawet w znacznie wyższej epoce niż gracz jest).
2. Istotnie ograniczy nabijania punktów na mapie.
3. Realnie osłabi pełzające gildie, zwłaszcza we wcześniejszych epokach (brak koszar i dużej liczby jednostek z tych epok).

Powyższą propozycję motywuję pełnym przekonaniem, że o wiele bardziej sprawiedliwie i logicznie było przed wprowadzeniem tej nieszczęsnej modyfikacji (gdy na oblężenie konieczne było poświęcenie armii). Skoro trzeba poświęcić wojsko by umocnić sektor (w obronie), logicznym jest, że to samo powinno dotyczyć oblężenia.

Pragnę dodać, że obecny ranking graczy w żaden sposób nie oddaje realnej siły kont graczy - jest wynikiem nabijania punktów, które jest możliwe właśnie dlatego, że nie potrzeba armii, aby umieścić oblężenie."

Teraz mogę odkurzyć ten temat i z pełnym przekonaniem powiedzieć:

A nie mówiłem?

Nadmienię, że w mojej ankiecie było 50 głosów za (73,5%) i 18 przeciw (26,5%). Łącznie aż 68 głosujących.

W twojej ankiecie zagłosowało prawie o połowę mniej osób niż w mojej.

Dodam, że mój temat miał też ponad 38 000 wyświetleń i niemal 100 odpowiedzi. Z tego co widzę, to chyba najwięcej w całym dziale "pomysły". Znaczy - temat budził zainteresowanie.

Wniosek wyciągnij sam.

Poczytajcie też komentarze innych graczy w podlinkowanym temacie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5324

Guest
Cytuję Bryffta i dodam swoje komentarze:
Można generalnie pomysły i komentarze (te do ew. przyjęcia) podsumować tak:

- Nasza sugestia nie jest zła, ale wymaga uzupełnienia innymi elementami. - oczywiście :)
- Optymalnie byłoby przywrócić użycie własnych jednostek przy oblężeniach. - koniecznie :)
- Czempioni powinni być mniej warci. - zdecydowanie tak :)
- Zwolniony sektor, który był pod ochroną w czasie zwolnienia nie powinien móc być atakowany przez gildię która go uwolniła przez jakiś czas. - zdecydowanie tak :)
- Dana gildia może zwolnić tylko X sektorów dziennie. - zdecydowanie nie :)
- Brak możliwości uczestnictwa w GvG powyżej swojej epoki (za wyjątkiem wrzucania towarów do skarbca). - a jak niby można by było uczestniczyć, jeśli będzie trzeba wydawać swoje wojsko na oblężenia?
- Min. X osób w gildii przed możliwością uczestnictwa w GvG (choć to IMHO niczego nie zmieni). - zdecydowanie nie :)

Przywróciłbym jeszcze wrogich NPC... ( a swoją drogą w podpowiedziach podczas ładowania gry nadal występuje podpowiedź zawierająca treści dotyczące wrogich i neutralnych NPC...)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16291

Guest
Zmiany muszą nastąpic i to zdecydowanie i jak najszybciej. Potwierdzam ze powinno wrócić to że na oblężenie traci się wojsko. Nie brałem udziału w dyskusji o tym aby zlikwidować straty wojska na oblężenie ale byłbym na zdecydowanie nie. Był to największy błąd twórców. Ponadto ostatnie dni nie bede przytaczał świata ale w gvg powinny brać udział przynajmniej gildie 10 osobowe. Wprowadzona absensja nawet 96h niewiele da. Ponieważ w moim przypadku gildia 2 osobowa (tak naprawę jednoosobowa bo drugi gracz to statysta w tej gildi) skacze po całej mapie. Codziennie zdobywa po 3-4 sektory nie wstawia żadnej obrony po czym po godz 20 pozbywa sie sektorów i idzie całkiem w inne miejsce mapy. W to samo miejsce wraca po kilku dniach (wiec po co absensja jak to nic nie da w tym przypadku dalej będzie nabijać punkty na walkach). Dalej obstaje przy swoim pomyśle, który raz na zawsze ukróciłby ten proceder czyli walki z gvg nie wliczają się do pvp i rankingu ogólnego wtedy gvg rzeczywiście stało by się walkami gildi
 

DeletedUser14538

Guest
Dalej obstaje przy swoim pomyśle, który raz na zawsze ukróciłby ten proceder czyli walki z gvg nie wliczają się do pvp i rankingu ogólnego wtedy gvg rzeczywiście stało by się walkami gildi

Dokładnie tak. O tym samym pisałem w wątku zmian w rankingu. Wszystkie propozycje to tylko półśrodki. Jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie wyłączenie GvG z rankingu i PvP. Działalność każdego gracza w GvG powinna być tylko i wyłącznie na korzyść gildii a nie na korzyść pojedynczych graczy.

Można się jeszcze zastanowić nad wieżą GvG w każdej epoce dla urozmaicenia, z rozsądnymi nagrodami(np. paczki PR, albo towary z danej epoki, ale nic co miałoby wpływ na ranking), żeby nie było znowu pola do nadużyć. To już mało istotny drobiazg o którym można by pomyśleć w przyszłości.

Tak wygląda codziennie mapa GvG w Przyszłości na moim świecie:
1982959.jpeg

1982961.jpeg

Przecież to jest chore...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16291

Guest
Brali udział Ci którym na tym zależało by nabijać sobie punkty przez walkę
 

DeletedUser11123

Guest
nawet jeśli była, to w nieco "węższym gronie" a i tak nikt się do tego nie przyzna bo wstyd
 

DeletedUser12062

Guest
Z tego co wiem była to decyzja odgórna a mogę zagwarantować, że ja jestem przeciw. Biorąc pod uwagę poziomy Alków i to, że posiadają je ludzie w żelazie już... Zwłaszcza, że bez problemu sobie kiedyś radziliśmy a sytuacja znacznie uległa teraz zmianie (otwarcie poziomów pereł). A jak pokazało doświadczenie, największą zachętą do GvG okazała się zmiana sposobu naliczania rankingu a nie darmowe oblężenia ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
nawet jeśli była, to w nieco "węższym gronie" a i tak nikt się do tego nie przyzna bo wstyd

Obawiam sie, ze bylo to szalenie waskie grono, do ktorego nie zaliczono zadnego z graczy, ergo: dyskusji na forum, w ktorej ktokolwiek mial szanse wziac udzial - nie bylo. Nie ma wiec czego zalowac, trzeba teraz tylko przekonac waskich dyskutantow, ze poszli zla droga...
 

DeletedUser14352

Guest
Co do czempow w deffie ma to zalety i wady.prawie zawsze sa na nich straty niestety lepiej wstawic 8insekt i heja bez strat do konca swiata; D
 

DeletedUser13517

Guest
Jeszcze jedna sprawa rozdzielenie wież PVP od nabijanych pkt na GVG.

Jak to będzie oddzielone to i 90% jednoosobówek zniknie bo one są tylko i wyłącznie w tym celu. ( macie przsykłady na forum gdzie gracze wstawiają screeny jak nabijają po kilkaset mln pkt w pvp)
 

DeletedUser3

Guest
Okej, zebraliśmy wszystkie opinie i poskładaliśmy je w całość. Zobaczymy czy uda się coś zrobić.
Niczego nie wykluczamy, ale też niczego nie obiecujemy.
 

DeletedUser5324

Guest
Już sama nazwa PvP (Player versus Player) w wieżach oznacza Gracz kontra Gracz... dodanie punktów za walki GvG, czy wręcz PvG (bo tak gra teraz wielu Graczy w jednoosobowych Gildiach) jest tu nie na miejscu - oczywiście do rankingu te walki powinny się liczyć - jednak w wieży nie powinny być brane pod uwagę...
 

DeletedUser11629

Guest
Okej, zebraliśmy wszystkie opinie i poskładaliśmy je w całość. Zobaczymy czy uda się coś zrobić.
Niczego nie wykluczamy, ale też niczego nie obiecujemy.

Na ucho Ci powiem - nie robcie nic. My i tak bedziemy narzekac! :D
 

DeletedUser12453

Guest
Można generalnie pomysły i komentarze (te do ew. przyjęcia) podsumować tak:

Nasza sugestia nie jest zła, ale wymaga uzupełnienia innymi elementami.
1 Optymalnie byłoby przywrócić użycie własnych jednostek przy oblężeniach.
2 Czempioni powinni być mniej warci.
3 Zwolniony sektor, który był pod ochroną w czasie zwolnienia nie powinien móc być atakowany przez gildię która go uwolniła przez jakiś czas.
4 Dana gildia może zwolnić tylko X sektorów dziennie.
5 Brak możliwości uczestnictwa w GvG powyżej swojej epoki (za wyjątkiem wrzucania towarów do skarbca).
6 Min. X osób w gildii przed możliwością uczestnictwa w GvG (choć to IMHO niczego nie zmieni).

troszke po czasie ale dorzuce swoja opinie
ad 1 yes yes yes /rozumiem to także z wycofaniem losowego woja/
ad 2 jeśli wprowadzicie ubywanie woja czempow tez nie będzie tyle co teraz ale okey
ad 3 obrona tarczami jest częścią taktyki ale okey
ad 4 często kasuje się sporo sektorów przy wybuchu wojny ale okey
ad 5 po wprowadzeniu /1/ tylko na świeżych światach ma to znaczenie
ad 6 jak ocenić ile osób to faktycznie gildia ? pomysł dość kontrowersyjny ale okey
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9827

Guest
Minął miesiąc od tej dyskusji i chciałem zapytać czy wiadomo już coś więcej? Nie mam dokładnych danych, ale według mnie sytuacja coraz bardziej się pogarsza. Na przykład moja gildia na świecie G się rozpadła, gdyż najlepsi gracze pozakładali gildie jednoosobowe - a gildia była na drugim miejscu w rankingu, a ponad 150 dni prowadziła.
Podobnie na świecie G wśród top 10 graczy czterech gra w gildiach jednoosobowych.
 

DeletedUser14352

Guest
Minął miesiąc od tej dyskusji i chciałem zapytać czy wiadomo już coś więcej? Nie mam dokładnych danych, ale według mnie sytuacja coraz bardziej się pogarsza. Na przykład moja gildia na świecie G się rozpadła, gdyż najlepsi gracze pozakładali gildie jednoosobowe - a gildia była na drugim miejscu w rankingu, a ponad 150 dni prowadziła.
Podobnie na świecie G wśród top 10 graczy czterech gra w gildiach jednoosobowych.
Na F jest to samo i na reszcie tez zapewne.
Wszedzie tez ten sam problem,ze w najwyzszej epoce wszedzie sa tarcze i ludzie ktorzy tylko leja dla pkt o 20 a nie walki gildii.
Gildie sie sypia,ludzie uciekaja z gry a na mapach ciagle ten sam burdel po 20.
@Bryfft ad6. a po co jakies takie ograniczenia robic? i tak pelno jednoosobowych gildii ma pare lewych zeby uwolnic wiecej niz 4sektory na dzien.
 

DeletedUser11650

Guest
Zagłosowałem na 72h, według mnie to najbardziej optymalna opcja.
 

DeletedUser3

Guest
Wprowadzimy pewne zmiany w GvG na podstawie Waszego feedbacku.
Część już jest na Becie, ciąg dalszy w poniedziałek.
 

DeletedUser13172

Guest
Nareszcie, choć powiało grozą :D



A tak na marginesie... Czy nasz język jest tak ubogi, że trzeba wplatać w niego angielskie słowa z polskimi końcówkami? Nie jestem polonistą, ale jak czytam solucja zadań czy feedback - w polskim zdaniu- to otwiera się mi nóż w kieszeni.
 
Do góry