Great Buildings - jak nazwać po polsku?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Może po prostu - Wspaniałe budynki? albo Cuda Przeszłości :D
 

DeletedUser

Guest
google a cuda swiata to dla mnie roznica - jak tego nie czujesz to juz twoj problem
to jak porownac coca cola do napoj gazowany - jedno mozesz zastrzec, a drugiego nie

to nie jest kwestia czucia ;)

a co do Twoich porównań, to też jesteś w błędzie. czy nazwa 'jabłko' może być zastrzeżona?
a czemu nie? Apple jest nazwą zastrzeżoną, co nie oznacza, że nie możesz się nim posłużyć przy nazwaniu owoców. Możesz, ale nie możesz użyć tej nazwy w odniesieniu do komputerów (jako Twojej własnej nazwy = jako znaku towarowego). A to oznacza, że nie możesz użyć 'Cuda Świata', jeśli to wyrażenie zostało użyte w podobnym odniesieniu (czyli w innej grze na określenie budynków). a teraz grzecznie przeproś ;)
 

DeletedUser3155

Guest
"Great Buildings" też była pewnie użyte w jakieś grze.
Mi tam nie zależy by akurat były to "Cuda Świata" choć nadal uważam, ze to trafne określenie a argumenty, że taka nazwa jest w innej grze do mnie nie trafiają zupełnie.
To, że ktoś z supportu PL tak sobie przetłumaczył jakieś budowle w jakieś grze nie jest jakąś "nazwą zastrzeżoną" :D
Zdaje sobie sprawę, ze dla niektórych akurat ta nazwa się kojarzy z czymś konkretnym w konkretnym miejscu lecz nie może to rzutować na nazewnictwo w grze, która się bardzo dynamicznie rozwija.
Gram ok. miesiąca i z 59tys. "lajków fejsbukowych" zrobiło się 67tys. O_O

Co do apple / jabłka ... przypomniało mi się - niektóre roszczenia zaczynają być już przesadą - apple pozywa spożywczy sklep polski właściciela domeny a.pl
http://komorkomania.pl/2012/09/10/apple-walczy-z-polskim-spozywczakiem

Rozsądku trochę... rozsądku ^^
 

DeletedUser

Guest
nie widzę powodu do radości, gdy czytam Twoje posty, Kaczyński. horror Twojej wypowiedzi zaczyna się w momencie, gdy piszesz o logicznym myśleniu....

nie gadamy tu o firmie 'apple'. została ona tu przytoczona w innej kwestii (zobacz swoje poprzednie posty) - upierałeś się bezpodstawnie, że nazwa potoczna (np. 'napój gazowany') nie może zostać zastrzeżona. potem zrobiłeś jeszcze niedorzeczny wywód odnośnie praw fizyki / matematyki. jest duża różnica między prawami nauk ścisłych, które opierają się na poprzednich osiągnięciach (i to stąd dochodzi do równoległych niezależnych publikacji z podobną treścią - tj. wzorami, prawami), a wymyślaniem nazw własnych (markowych), które z rozwojem nauki (czy innych dziedzin) nie mają nic wspólnego (podaj przykład wymyślenia dwóch takich samych marek / nazw własnych w tym samym czasie).

więc podsumowując, być może powinienem cieszyć się, że na forum są osoby wykazujące się logicznym myśleniem. ale sorry Kaczyński Ty zdecydowanie nie jesteś jedną z tych osób. dla Ciebie (jak sam pisałeś) to kwestia czucia. Twój 'zwierzęcy instynkt' jednak w tej kwestii zawodzi.

poza tym w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi nie ma nic o patentach appla (o patentach nie gadamy!). a gdybyś przeczytał uważniej cytowaną wypowiedź, to dostrzegłbyś moją lakoniczną ocenę nazw zastrzeżonych ("(...) to pokazuje pewien absurd nazw zastrzeżonych"), więc kompletnie nie wiem, o jakiej ciemnocie i jakich trendach się wypowiadasz.

po prostu, Kaczyński, kompletnie nie wiesz, co piszesz i o czym piszesz
przeproś grzecznie ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Dobra, dobra. Do rzeczy.
Zebrało się kilka propozycji. Jeżeli ktoś ma coś lepszego, to niechaj dorzuci do jutra, bo deadline na tłumaczenie się zbliża :).

A o Apple i zastrzeżonych nazwach... Nie wiem czy to w jakiś sposób dotyczy tematu. Raczej bardzo luźno.
 

DeletedUser

Guest
deadline?????????????????????/

a tak na serio '
wybierz 3 nazwy i stworz ankiete niech kazdy glosuje i bedzie po problemie
 

DeletedUser1724

Guest
Dokładnie wybrać z 3/4 nazwy, wrzucić ankietę i heya z koksem :D tylko tam mój McDonald ma się znaleźć haha :D
 

DeletedUser

Guest
A to ma być wprowadzone 15.10 z update tak?

Jeżeli tak to na ankiete nie ma czasu zbytnio ;)
 

DeletedUser

Guest
dwa dni spokojnie wystarcza na to aby kazdy co sie interesuje rozwojem gry zaglosowal

wystarczy ze wysla wiadomosc systemowa do kazdego z linkiem do ankiety i bedzie po sprawie
 

DeletedUser3

Guest
Z ankietą damy sobie spokój :). Chodziło o to, by wyłapać jakieś perełki z pomysłów. I wyłapaliśmy perełki... architektury :).
Tak więc Great Buildings w polskiej wersji, to Perły Architektury :).
 

Fatherland

Książę
Skoro te budynki odnoszą się do epok, to wg mnie powinno być połączenie z epokami, czyli Cuda Epok, taka jak Cuda Świata Antycznego (wspomniane wyżej 7 cudów świata). Tutaj jednak będą to cuda dotyczące epok a nie świata antycznego, dlatego Cuda Epok wydaje się pasować (lub cuda epoki - kwestia ustalenia poprawnej formy). Perły Architektury natomiast nie odnoszą się do epok, w których te budynki są wprowadzana. Wg mnie bardziej by pasowała nazwa Perły Epok lub Architektoniczne Perły Epok - powinno być wg mnie odniesienie do epok, bo tak są te budynki wprowadzane.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser314

Guest
Perły Architektury są już wbudowane w grę, w inwentarzu masz.
 

DeletedUser

Guest
jedna z zakladek juz sie tak nazywa wiec teraz trzeba czekac az tam cos wrzuca
 

DeletedUser3014

Guest
Nazwa powinna być krótka, "mocna", treściwa, ... "Perły Architektury" taka jest, a np. "Epokowe Cuda Architektury (Które Wciąż Podziwiamy)" - nie jest ;D
(Oczywiście wiem, że już jest wbudowane w grę, więc to tylko tak piszę... ;))
I jak pisała jwnsr Koloseum czy Notre Dame to trochę mniej niż cuda (chociaż już Wieża Babel - cud).
 

DeletedUser314

Guest
Nazwa powinna być krótka, "mocna", treściwa, ... "Perły Architektury" taka jest, a np. "Epokowe Cuda Architektury (Które Wciąż Podziwiamy)" - nie jest ;D
(Oczywiście wiem, że już jest wbudowane w grę, więc to tylko tak piszę... ;))
I jak pisała jwnsr Koloseum czy Notre Dame to trochę mniej niż cuda (chociaż już Wieża Babel - cud).

Bardzo możliwe, że wieża to mit ;p
Więc co nazwiemy: Mity Architektury? ;d
 

DeletedUser1724

Guest
Marudzicie z tą nazwą :D Mówiłem, żeby nazwać to "McDonald" i nikt by nie miał problemu hehe :p
 

DeletedUser3787

Guest
Temat powinien zostać zamknięty, ponieważ nazwa została już wybrana i nawet najwięksi mędrcy tego nie zmienią. Proszę zatem nie wracać do jałowych dyskusji.

>>>Proszę zadania moderatorów zostawić moderatorom :) - Bryfft
 
Do góry