[Inne] GPCH - tańsze budynki dla mniejszych gildii

Ilość towaru potrzebnego do budowy budynków na gpch powinna zależeć od liczby członków gildii

  • Tak

    Głosy: 5 21,7%
  • Nie

    Głosy: 18 78,3%

  • W sumie głosujących
    23

Legenda wojownika

Wicehrabia
Z racji nowych GPCH ,które mocno podwyższyły ceny budynków , proponuję aby ilość towaru potrzebnego do zbudowania budynków zależał od ilości osób będących w gildii . Nie jest to nic nowego bo w WG ilość towaru potrzebnego do odblokowania poziomów , zależy od ilości graczy będących w gildii . Gildia która ma np. 30 graczy nie powinna płacić tyle samo towarów co gildia mająca 80 graczy .
 

Gozur

Wójt
A dlaczego ? Widzę tu uprzywilejowanie ? Nie stać to nie stawiajcie . Równe zasady dla wszystkich.
Równe zasady oznaczałyby, że opłata jest pobierana od gracza w gildii, a nie od budynku.
Przelicz sobie - jaki jest koszt budynku na gracza w gildii, która ma pięciu graczy, a jaki jest koszt na gracza w gildii, która ma 50 graczy.
Nie zaprzeczaj sam sobie, bo to nie świadczy dobrze...
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
A ja proponuję przestać pisać "cokolwiek", bo nikt tego nie czyta, a na pewno nic z tym nie robi. Skoro testy na serwerze beta, to pic i fotomontaż.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Z racji nowych GPCH ,które mocno podwyższyły ceny budynków
A policzyłeś o ile wzrosła cena w przeliczeniu na % które dają te budynki?
Podpowiem Ci, że budynek dający 20% kosztuje teraz 2800 towarów. Wcześniej za 3000 dostawałeś 24%.
Mocniejsze wychodzą taniej w przeliczeniu na %.
Poza tym jak masz 1 miejsce na budowę, to mogleś max zredukować opór o 24%, teraz o 60%, więc powinno być drożej.
2 miejsca wystarczają, żeby bić na maksymalnej redukcji.
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
A policzyłeś o ile wzrosła cena w przeliczeniu na % które dają te budynki?
Podpowiem Ci, że budynek dający 20% kosztuje teraz 2800 towarów. Wcześniej za 3000 dostawałeś 24%.
Mocniejsze wychodzą taniej w przeliczeniu na %.
Poza tym jak masz 1 miejsce na budowę, to mogleś max zredukować opór o 24%, teraz o 60%, więc powinno być drożej.
2 miejsca wystarczają, żeby bić na maksymalnej redukcji.
Masz rację nie przeliczyłem , na pomysł wpadłem czytając wątek i miałem głównie w myśli budynek startowy , którego koszt jest dość duży. Tak wiem nie trzeba go stawiać ,jednakże uważam ,że mamy tyle mniejszych gildi na gpch ,że powinno się liczyć koszt surowców na liczbę graczy . Gildia mniej liczna ponosi większe straty od tej liczniejszej . Teraz widzę ,że nie zawarłem najważniejszego w swoim pomyśle , a mianowicie koszt surowców do budowy budynków powinien być rozdzielony epokowo na wszystkie 5 surowców z epoki ,a nie tak jak teraz na jeden . Przy koszcie 68 k surowca pojawiają się ogromne dysproporcje ,które już wcześniej były widoczne .
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
No i jeszcze teraz te budynki wystarczają na więcej walk, bo sektor ma 200-400 pkt zamiast 160,
więc stawiając budynek za 2800 i drugi za 6800, wydajemy 9600 towarów. Dookoła 3 sektory po 220-420 walk to jest 660-1260, niech będzie 960, czyli bicia na 2 dni jak zrobisz 100 pkt oporu.
Wcześniej za taką samą kwotę dałoby się postawić 3 obozy i strażnicę (jeśli byłoby tyle miejsc na budowę) i jeszcze 100 towarów by zostało, efekt zmiejszenia oporu taki sam, czyli 80%, ale dużo mniej walk do zrobienia, bo te 3 sektory dookoła miały po 160 pkt, razem 480.
Czyli teraz w tej samej cenie mamy więcej bicia :D
 

kasia2389

Arcyksiążę
Każda gildia może mieć 80 członków.
A każdy z nich może mieć wiele budynków dających towary do skarbca gildii np. Arkę.
 
Nie, bo jak napisałem w innym temacie:
Nowe GPC jest ciekawe, i zmusza do zebrania w gildii nie 20-30 mocnych graczy, by efektywnie grać, jak było do tej pory, ale musi być 60-70 mocnych kont. Niestety u nas się nie da, bo wiadomo że żaden szef 70 osobowych gildii, gdzie 20 osób to są gracze, 5 osób to no-lify, a reszta robi tylko za tło
 
Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że więcej walk się robi tak jak napisaliście, ale kwestia jeszcze jest tych najlepszych graczy, czy też będą mieli lepsze wyniki, bo zrobić 5 k walk, a zrobić 15 k, to myślę będzie różnica na niekorzyść nowych pól.
 

MaPS

Szlachcic
Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że więcej walk się robi tak jak napisaliście, ale kwestia jeszcze jest tych najlepszych graczy, czy też będą mieli lepsze wyniki, bo zrobić 5 k walk, a zrobić 15 k, to myślę będzie różnica na niekorzyść nowych pól.
Nie da się teraz 15k zrobić. Może z 7k najlepsi uklepią
 
500 dziennie x 11 dni <tak na oko> 5000-6000 w zasiegu
Szczerze mówiąc zmiana uderzyła na pewno w najlepiej zarabiających na GPC. Nie zrobisz teraz 15 k walk, ale np. jak ja wchodzę teraz to mam za każdym razem bicie i mogę sobie grać o dogodnych porach dla mnie. Wcześniej jak wchodziłem często nie było co bić, bo wszystko pozajmowane, zostawały same sektory na 1-2 obozy, na których nabiłem opór w parę minut i tyle było z bicia. Teraz moim zdaniem jest lepiej, bo zarabiam więcej, pomimo, że zostało to sztucznie ograniczone w postaci 6 k walk. Możliwe, że ograniczyli te walki też ze względu na boty.
 

MaPS

Szlachcic
Szczerze mówiąc zmiana uderzyła na pewno w najlepiej zarabiających na GPC. Nie zrobisz teraz 15 k walk, ale np. jak ja wchodzę teraz to mam za każdym razem bicie i mogę sobie grać o dogodnych porach dla mnie. Wcześniej jak wchodziłem często nie było co bić, bo wszystko pozajmowane, zostawały same sektory na 1-2 obozy, na których nabiłem opór w parę minut i tyle było z bicia. Teraz moim zdaniem jest lepiej, bo zarabiam więcej, pomimo, że zostało to sztucznie ograniczone w postaci 6 k walk. Możliwe, że ograniczyli te walki też ze względu na boty.
Kara dla aktywnych, nagroda dla pasywnych
 

MaPS

Szlachcic
a ja jak mantra będę pisał, kara dla pasożytów ;)
Bo Ty nie rozumiesz, co czytasz. Clifford napisał, że teraz wchodzi na chwilę kiedy znajdzie tą chwilę, klepie co jest i więcej zarabia, niż wcześniej, kiedy trzeba było być aktywnym cały dzień ;) Wystarczająco wytłumaczyłem?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Bo Ty nie rozumiesz, co czytasz. Clifford napisał, że teraz wchodzi na chwilę kiedy znajdzie tą chwilę, klepie co jest i więcej zarabia, niż wcześniej, kiedy trzeba było być aktywnym cały dzień ;) Wystarczająco wytłumaczyłem?
teraz trzyba byc aktywnym cały dzien by równomiernie wydawac opór ;)
kiedys mozna bylo na 0 oporu lecieć cały dzien.

Oczywiście patrze z perspektywy osób, które interesują się wynikiem końcowym i rywalizacją, a nie tylko zarobkiem ;)
 
Do góry