GPCH - opór i obozy.

Królo

Rycerz
Czy nie wydaje się wam że ostatnimi czasy z każdą aktualizacją pch jest coraz gorsze pod względem ilości dostępnych budynków? Coraz mniej miejsc i coraz mniej możliwości zrobienia 4 obozów. Dodatkowo opór rośnie w magiczny sposób nawet na 4 obozach. Wcześniej na 4 można było bić cały dzień teraz łapię 10 oporu na jednym sektorze.
Nie wiem co mają na celu takie "poprawki" poza odstraszeniem graczy którzy robili się tak jak ja full atak żeby cokolwiek podziałać na polach.
Też to zauważyliście?
 

Marik

Książę
nic takiego się nie dzieje poza tym na 4 obozach masz 96% szans że wyczerpanie nie wzrośnie więc nie myl czterech obozów z pięcioma
 

linuxgeek

Baronet
....i podczas wykonywania 100 walk jest 4% szans na wzrost oporu walczac z 4 obozow. Teoretycznie opor moze przy 4 obozach podskoczyc nawet do 100 jako ze podczas kazdej walki jest 4% szans na wzrost oporu (co jest nierealne).
 

Jake Long

Baron
Coraz mniej miejsc i coraz mniej możliwości zrobienia 4 obozów.
Wszystkie sloty są w zupełności losowe. W linii pierwszej możesz mieć albo 2 sloty na obóz albo 3. W drugiej możesz mieć albo 1, albo 2, albo 3. W trzeciej możesz mieć albo 1, albo 2 sloty. W czwartej zero albo jeden. Kwestie te są zupełnie losowe i nie ma ustalonego układu procentowego na to jaka szansa na ile slotów gdzie występuje. Więc równie dobrze możesz czysto teoretycznie wylosować stan rzeczy taki, że na pierwszej linii wylosujesz 3 sloty w każdym z sektorów, w drugiej wszędzie po 1, w trzeciej wszędzie po 2, a w czwartej wszędzie bez slotów na budynki.

Jest na pewno na to jakiś algorytm, ale nikt z forum ci go nie podyktuje, gdyż jest on tajny i tylko góra ma do niego dostęp i osoby, które mają styczność z kodem gry.

Powiem tylko tyle, że kilka edycji temu mieliśmy tylko 2 sektory, gdzie można było pomieścić 3 budynki na całej mapie, teraz mamy takich sektorów 6. Jest to kwestia czysto losowa i każda grupa graczy na polach ma inny rozkład budynków. ;)
To jak opór rośnie jest też kwestią czysto losowo - chodzą pogłoski że te wartości procentowe, które są napisane przy obozie i strażnicy nie są takie same jakie są ustawione w rzeczywistości, ale ja się z tym nie zgadzam. Czasem walcząc na 3 obozach opór rośnie mi o 10 przy 20 walkach, a czasem o 2.

Wcześniej na 4 można było bić cały dzień teraz łapię 10 oporu na jednym sektorze.
Kusi mnie powiedzieć "ściemniasz". Chyba że jesteś w diamencie i grasz prawie sam. ^_^


Jedynie co można zauważyć to fakt, że rywale na GpC się nie zmieniają od jakiegoś czasu, ale problem ten był poruszany już na innym wątku i odpowiedź była od strony zespołu FoE, że trwają prace nad tym, co ten problem powoduje.
 

Blade1984

Książę
....i podczas wykonywania 100 walk jest 4% szans na wzrost oporu walczac z 4 obozow. Teoretycznie opor moze przy 4 obozach podskoczyc nawet do 100 jako ze podczas kazdej walki jest 4% szans na wzrost oporu (co jest nierealne).
To wszystko jest jak na bardziej realne bo szanse odnosza sie do pojedynczej walki i kazda jest "rozpatrywana".
 

Ferdinand

Baron
Losowość i tyle. Dziś np. na jednym sektorze robiąc 10 walk nie zdobyłem nic PRków ale wleciało 50 diamentów i inne rzeczy... Tak, piszę w tej chwili o nagrodach a nie obozach i oporze ale... tak samo to jak i to drugie jest losowe. Im więcej prób (walk/akcji) tym bardziej liczba będzie zbliżona do właściwej ale czasami może wydawać się hm... dziwna
 
A mnie interesuje jak wyglada sytuacja kiedy np ja mam postawione 2xpulapki, czyli 90 % szans ze wrog bedzie mial podwojne wyczerpanie a on atakuje mnie np z dwoch obozow oblezniczych czyli ma 48% szans ze nie wzrosnie mu podwojne wyczerpanie. Jak wtedy wyglada przelicznik wyczerpania?
 

OliverJr.

Hrabia
Już Ci rozpiszę :) Jeśli atakuje z 2 obozów to ma 52% szans że opór się podniesie. Są 2 pułapki czyli 90% że opór będzie podwójny i 10% że podskoczy o 1
 

Piotr89

Szlachcic zagrodowy
W tych slotach na obozy nie doszukiwałbym się jakieś spisku czy błędu, jedyne co denerwuje to już który sezon z rzędu moja gildia ma podejście do krateru 2x 1 slot, ale to raczej kwestia szczęścia.
Za to zwrócę też uwagę na to, o czym wspomniał ktoś powyżej - chyba 4 sezon z rzędu spotykamy na mapie te same gildie. I znam sporo takich przypadków. A support jak zwykle nad czymś pracuje tylko czy efekty zobaczymy w miarę szybko?
 

Kuba010101

Szlachcic zagrodowy
Co do ilości slotów na obozy - to loteria i nic się nie zmieniło.
Co do oporu, to gra ma błędy, bo również na 5 i 6 obozach czasem rośnie mi opór, co zgodnie z zasadami matematyki jest niemożliwe.
Pomijam fakt, że robiąc dużo walk na 4+ obozach (około 1k walk dziennie) robiąc jakikolwiek sektor z 3obozami z dosłownie każdą walką wchodzi opór. To wygląda tak, jakby skrypt zliczał wszystkie walki i zauważał, że było dużo walk 'za free', co by zaprzeczało teorii, że % jest rozpatrywany podczas każdego bicia. Na potwierdzenie tej teorii porównywałem walki na moim pobocznym świecie, gdzie robią ich zdecydowanie mniej i tam opór na 3obozach bardzo rzadko wchodzi (tak, jak teoretycznie powinno to wyglądać).
Oczywiście możemy sobie gdybać i zauważać pewne błędy gry, ale support i tak napisze że jest losowość. Nie wiem tylko jak wytłumaczą fakt, że na 5 czy 6 obozach opór rośnie - mimo, że szansa na brak oporu wynosi ponad 100%.
 

Królo

Rycerz
Kusi mnie powiedzieć "ściemniasz". Chyba że jesteś w diamencie i grasz prawie sam. ^_^
Tak diament. Trafiły się 2 sektory na 4 obozach zrobione w dwie osoby w nocy czyli po sektorze na głowę a opór rósł bardzo szybko. Co do ustawienia slotów ktoś u mnie palnął że to celowo żeby zapobiec szacho i sie zastanawiam ile w tym prawdy
 

Markiz.

Książę
Co do oporu, to gra ma błędy, bo również na 5 i 6 obozach czasem rośnie mi opór, co zgodnie z zasadami matematyki jest niemożliwe.
Możesz zrobić screeny i wysłać do supportu zgłoszenie błędu, jeśli rzeczywiście tak bywa. Ja nigdy nie zauważyłem, żeby przy 5+ obozów, opór urósł choćby o 1 punkt.
 

Kuba010101

Szlachcic zagrodowy
Tak bywa i to nie tylko moje spostrzeżenia. Jak chcesz zrobić screenshoota? Trzeba by chyba filmik nagrać i pokazać, że bijąc na 5+ obozów opór urósł. To bez sensu, bo bym musiał nagrywać wszystkie walki czekając aż pojawi się taki błąd (występuje bardzo rzadko). Trzeba przywyknąć, że % w tej grze nie odzwierciedlają stanu faktycznego.
 
Do góry