[Prowincje] GPCh - Ignorowanie prowincji

Król Smrodek Wielki

Szlachcic zagrodowy
Witam. Nowe funkcje dodane do GPCh to dla mnie genialny pomysł umożliwiający w czytelny sposób rozplanować akcje na mapie pojedynków. :) Gratuluję pomysłu.
Jak dla mnie, to na ten moment zdecydowanie brakuje możliwości blokady ignorowanej przez nas prowincji. Chodzi mi o to, żeby na oznaczonych w ten sposób prowincjach przez założycieli gildii i wyznaczonych kierowników nikt z inny z gildii nie mógł tam rozpoczynać swoich "prywatnych " działań. Problem jest w tym, że do gildii dołączają różne osoby. Są to osoby początkujące, które nie czytając czatu na własną rękę coś tam sobie klikają i próbują. Ale i są takie, które celowo dołączają do gildii aby coś "psuć", oraz które wg. nie interesują się czatem i ogłoszeniami. Dlatego miło by było aby twórcy FoE w przyszłości dodali taką opcję blokady, lub umożliwili śledzenie w raportach działań kto rozpoczyna zabronione prowincje, aby móc na drodze działań administracyjnych pouczyć lub usunąć takiego gracza.
Pozdrawiam ;)8>
 

Arox

Baron
W momencie zablokowania wszystkich prowincji to gracze w ogóle by nic nie mogli podbijać.... po za tym gracze atakują lub negocjują w innej prowincji by zmienić towary lub wrogie jednostki tej prowincji która ma ustanowiony priorytet... w momencie zablokowania prawie wszystkich dostępnych prowincji gracz nie zrobi już wiecej podejść bo nie będzie już mógł
GPC już ma prawie pół roku i jakoś nie widać żeby takie coś jak dzienniki mogły zostać wprowadzone...
 

Król Smrodek Wielki

Szlachcic zagrodowy
Ale ja nie napisałem o zablokowaniu "wszystkich " prowincji, a na oznaczonych przez zarząd gildii, wybranych prowincjach znakiem "ignoruj". To w takim razie ku czemu ma służyć ta strategia aby gildia atakowała wybrany cel ? Jak dla mnie wielkim bezsensem jest rozpoczynanie X prowincji na raz zamiast skupić się na jednej konkretnej lub max dwóch. W ten sposób gracze tracą zasoby wojskowe czy zasoby surowców na robienie prowincji nie mających w danym momencie większego znaczenia, zamiast skupić się na konkretnym, wspólnie wytyczonym celu. Przecież po ukończeniu wytyczonego celu można zdjąć ignorowanie innych prowincji . Ja uważam, że ta funkcja powinna być dostępna pod wybór strategii określonej gildii a nie jako przymus. Przecież to jaką taktyką gra gildia, zależy od zarządu i jej członków. :p;)
 

Arox

Baron
No to zarząd ma już możliwości by kierować mniej więcej Polami Chwały właśnie dzięki wprowadzeniu tych znaczników... z mojego doświadczenia wiem że czasami muszę zaatakować inną prowincję żeby móc zmienić armię obronnej ponieważ zaatakowanie w tej chwili priorytetowej prowincji spowoduje duże straty w mojej armii...
 
Do góry