GPC zmiany które by się (chyba) przydały

Status
Zamknięty.
Nie wrzucam do pomysłów, bo ta raczej rozważania nie pomysł.
Patrząc na niektóre osoby w różnych gildiach, wykonując minimum wymaganych przez regulamin danej gildii walk, otrzymują dokładnie takie same nagrody jak Ci co znacznie wiećej wysiłku w to wkładają. Sądzę iż nagroda powinna być zależna od jakieś procentowego udziału w walkach GPC.
Załóżmy że minimum by otrzymać pełną nagrodę, 1%.
Jeśli gildia jako całość zrobi 10000 walk, to minimum by otrzymać pełną nagrodę to 100 walk. Podany procent oczywiście jest procentem przykładowym.
pomijam fakt że osoby które "jadą po bandzie" robiąc minimum walk i tak dużo tracą, to sądzę że tu powinien być jeszcze jeden element motywujący leniów.

Kolejna zmiana która by się przydała, chociaż niektórzy i tak są szybsi niż by ta opcja dała, to możliwość szybkiej wymiany wojska na taki sam zestaw tylko złożony ze zdrowych jednostek. Chociaż tu pewnie byłoby trudno biorąc pod uwagę że chore jednostki można leczyć za diamenty.

I jeszcze jeden pomysł, aczkolwiek chyba on już był poruszany. Możliwość zablokowania ataku na dany sektor przez dowództwo. Czasem naprawdę bywa tak że w ferworze walki ktoś nie czyta czatu, nie zwraca uwagi na oznaczenia, wtedy taka blokada bardzo by się przydała.
 

Arisei

Baron
Ile masz statul honoru? 4-5? wiecej? co robisz z kolejnymi? nagroda za cale gpc chyba nie jest jakas super dla juz rozbudowanych graczy, a raczej potrzebna bardziej tym, ktorzy dopiero rozbudowuja swoje miasta.
Najlepsi w mojej gildii z latwoscia robia 1000+ walk... maja rozbudowane perly, budynki eventowe ladny bonus do ataku/obrony i niewiele traca. Ja grajac duzo krocej od nich, majac perly militarne tak na 10lv moze bym dociagnela do 300 walk tracac cale wojsko na oporze. wg twojego pomyslu prawdopodobnie nie nalezy mi sie pelna nagroda tylko, ze tak na serio poki co mam jedna statue i jeszcze nie na full i dla mnie to jest przydatna nagroda, nie wywalam do antykarza.
Imho tak jak jest jest ok. Nagrody za gpc to tak naprawde to co mozesz zgarnac za kazda walke i na tym zyskuja aktywni niezaleznie od poziomu zaawansowania. Nagroda koncowa to wlasnei taki bonus potrzebny "swiezakom" wiec nie powinna byc m.in. dla nich zmniejszana.

Jedynie ostatnia rzecz rzeczywiscie by sie przydala :p
 

midh

Wójt
wszystkie zmiany, ktore by uczynily gpch bardziej sprawiedliwymi i realnymi wiaza sie niestety z gruntowna przebudowa tej rozgrywki
niestety na to nie ma co liczyc, nie w czyms tak nowym
jedyne co jest potrzebne i co jest realne to podniesienie poziomu statuy - mam 15 na 8 levelu, 16 w budowie, jesli doliczymy do tego te drogi zwyciestwa to calosc zajmuje juz spora ilosc wiochy i bedzie tylko gorzej
oczywiscie zaraz sie pojawi 5 milionow ludzi, ktrozy stwierdza ,ze nie musze tego stawiac, ale chyba nie o to chodzilo tworcom, ktorzy robili ta wlasciwie glowna nagrode na gpch
 
Nagroda koncowa to wlasnei taki bonus potrzebny "swiezakom" wiec nie powinna byc m.in. dla nich zmniejszana.
Owszem, nowym graczom nagrody się przydają, nawet bardzo, jednak ja mówię o graczach będących powyżej EP, a grających minimum. Nie uwierzę w brak czasu, bo na to by wrzucać swoje perły w wątki mają czas, ale na to by w ciągu jednego turnieju GPC nie dali rady zrobić choćby 500 walk, a możliwości są.
Słabszym zostają zawsze negocjacje, zresztą, gildia jest tak silna jak najsłabszy gracz w niej. Jeśli nie potrafią pomóc w zdobyciu towaru do negocjacji, to cos nie tak jest że aż taki duży rozstrzał jest pomiędzy graczem numer 1 a graczami na końcu. Chyba że właśnie są to gracze którzy tylko chcą czerpać korzyści nie dając nic w zamian. Żeby było jasne, nikogo nie oceniam, jednak sądzę że zrobienie 50 walk na dzień to nie jest jakiś ogromny wysiłek, a widzę często że zrobienie 30 walk na dzień to jakaś ogromna łaska. Dlatego % ten mógłby być regulowany przez szefa, lub może pójdźmy o krok dalej:

Niech nagrody dostaną tylko Ci którzy się starają, i nagroda niech będzie zależna od głosów większości rady.

BTW, sam nie jest pro graczem, SH mam zaledwie 2,5 :) Jednak te 1000-1500 walk daje radę wykręcić. co uważam że i tak jest zbył małą liczbą.
 

LostAlex

Rycerz
Owszem, nowym graczom nagrody się przydają, nawet bardzo, jednak ja mówię o graczach będących powyżej EP, a grających minimum. Nie uwierzę w brak czasu, bo na to by wrzucać swoje perły w wątki mają czas, ale na to by w ciągu jednego turnieju GPC nie dali rady zrobić choćby 500 walk, a możliwości są.
Słabszym zostają zawsze negocjacje, zresztą, gildia jest tak silna jak najsłabszy gracz w niej. Jeśli nie potrafią pomóc w zdobyciu towaru do negocjacji, to cos nie tak jest że aż taki duży rozstrzał jest pomiędzy graczem numer 1 a graczami na końcu. Chyba że właśnie są to gracze którzy tylko chcą czerpać korzyści nie dając nic w zamian. Żeby było jasne, nikogo nie oceniam, jednak sądzę że zrobienie 50 walk na dzień to nie jest jakiś ogromny wysiłek, a widzę często że zrobienie 30 walk na dzień to jakaś ogromna łaska. Dlatego % ten mógłby być regulowany przez szefa, lub może pójdźmy o krok dalej:

Niech nagrody dostaną tylko Ci którzy się starają, i nagroda niech będzie zależna od głosów większości rady.

BTW, sam nie jest pro graczem, SH mam zaledwie 2,5 :) Jednak te 1000-1500 walk daje radę wykręcić. co uważam że i tak jest zbył małą liczbą.
Zawsze możecie takie osoby usuwać z gildii, nikt wam przecież nie broni.
Możecie przecież stworzyć własny regulamin i dostosować wymogi, a potem to sprawdzać i usuwać osoby które się "nie starają".
Gra chyba w tym was nie musi wyręczać ? W końcu to gra strategiczna, oprócz rozwoju miasta, umiejętne zarządzanie gildią to też jej element.
Postawcie warunki, rozliczajcie z nich członków i skończy się problem "darmozjadów".
 
Kolejne bzdurne teksty typu "Gra ma Was wyręczać" "To też element gry" . Jakoś inne ułatwienia, typu liczenie wkładu z Arki przez grę nikomu nie przeszkadza, a tu akurat przydałoby się to usunąć, bo z liczeniem, jak i umiejętnością l czytania jest krucho. Tak samo w takim razie opcja bitwy automatycznej powinna zdecydowanie zostać usunięta, wszak przecież to GRA STRATEGICZNA, no drogi kolego @LostAlex bądź konsekwentny z tym są piszesz. Robimy ankiety by usunięto auto bitwy i się pod tym podpiszesz?
 

Blade1984

Książę
u mnie w Gildii mamy określone minimum, które trzeba wyrobić w GPC, jak ktoś nie wyrobi to wylatuje. kto chce robić dużo walk czy negocjacji robi i dostaje dzięki temu wiecej nagród od gry za poszczególne podejscia, więc system nagradzania najbardziej zaangażowanych już jest, kto zrobi więcej podejść ten ma więcej szans na pr.
Co do dwóch pozostałych pomysłów jestem za, chociaż wielokrotnie te sprawy były poruszane.
 
U nas w gildii także jest minimum. Wszyscy wyrabiają to bez problemu, chociaż dla niektórych tych leniwych, to minimum jest i tak za dużo. W moim pomyśle chodziło mi o to, by tych leniwców nieco zmotywować. Zresztą nieważne, każdy odczytał mój pomysł jak chciał, dorobił do tego własną ideologie, więc nie ma sensu kopać się koniem.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
to ustal sobie w gildii minumum 2000 walk i nie będziesz miał problemu z "leniwcami". Pola to jest dodatkowa rozgrywka a nie przykry obowiązek dla każdego, z jakiej racji chesz pozbawiać nagród tych, którzy nie mają albo czasu albo ochoty cały dzień siedzieć i bezmyślnie klepać sektory? Dodatkową nagrodą dla najbardziej aktywnych są tysiące PR dziennie, kompletnie nie rozumiem po co wprowadzać jakiś bat na graczy i zmuszać ich na siłę do udziału w polach, przecież to przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego i takie osoby odejdą albo z gildii albo w ogóle z gry. Dodam również, że nagrody jakie otrzymują gracze za pola to są nagrody przede wszystkim dla gildii, dające towary do skarbca, więc pozbawianie sporej ilości osób tych nagród spowoduje tylko spadek towarów w skarbcu i de facto utrudnienie sobie pól a nie ich ułatwienie.

Duży i Zły napisał:
W moim pomyśle chodziło mi o to, by tych leniwców nieco zmotywować.
zmotywować, czy ukarać ? motywacja poprzez zabranie nagród i przyznawanie ich wybranym, jest mocno wątpliwa.


Duży i Zły napisał:
Niech nagrody dostaną tylko Ci którzy się starają, i nagroda niech będzie zależna od głosów większości rady.

i niech rządzą kliki i kolesiostwo, które sobie będzie wzajemnie przydzielać nagrody lub według własnego widzimisię.
Nie wiem czemu mają służyć takie pomysły, zmuszanie ludzi do czegokolwiek siłą nigdy niczego dobrego nie przyniosło. Jeśli jesteś w gildii mocno nastawionej na PCH to zwiększajcie sobie minimum co jakiś cas i pozbywajcie się najsłabszych ogniw, a jeśli nie, to może lepiej pomyśleć o zmianie gildii na taką która walczy W PCH zamiast zmuszać do tego pozostałe osoby
 
Status
Zamknięty.
Do góry