GPC przepaść między diamentem a platyną

Fatherland

Książę
Czyli zgadzamy się, że problem leży w gildiach a nie w systemie GPC - trzeba rozwijać własną gildię. No w końcu zrozumieli.
 

Markiz.

Książę
Od początku uważałem że system jest OK, tylko czasu potrzeba. Niedługo do diamentowej dostanie się tak wiele gildii, że nawet te nieco słabsze, zaczną trafiać na te bardziej słabe i pokonując ich, nie będą zbyt często spadać do platynowej.
Już to zauważyłem, bo jesteśmy 3 edycje z rzędu w diamencie i na pewno nie spadniemy.
Im więcej gildii będzie w diamentowej lidze, tym większe nasze szanse na wylosowanie tylko jednej czy dwóch mocniejszych, pokonanie słabszych i pozostanie w najwyższej lidze
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ja również się nie zgodzę z tym. Wolę grać u siebie, w gildii stworzonej od podstaw, niż wejść "na gotowe" do topowej gildii.
Każdy ma własne ambicje.
Dla jednego to będzie zdobycie nagrody Nobla a dla drugiego...
Przykładowo mój sąsiad ma jedną ale to wielką ambicję z której zrobił sens swojego życia: Nigdy nie wytrzeźwieć.

I gdyby sprawdzić poziom szczęścia to jestem pewny, ze sąsiad ma prawie 100%.
 
Skąd ta desperacja, jeżeli wszystko jest tak, jak powinno być?

no jasne, wszystko jest tak jak powinno być. do diamentu trafiają słabe ale aktywne gildie, które potem w konfrontacji z silniejszymi nie mogą nic zrobić, i patrzą sobie przez całe pola na szachownice. faktycznie, wszystko jest w najlepszym porządku. tylko jak to się ma do oficjalnej zapowiedzi Pól Chwały:

System ligowy

Aby upewnić się, że nie będzie rażących różnic między uczestniczącymi w Polach Chwały gildiami, wprowadzamy System ligowy złożony z pięciu odrębnych kategorii ligowych: miedzi, srebra, złota, platyny i diamentu. Gildie, które dopiero rozpoczynają walki w Polach Chwały zostaną umieszczone w lidze Miedzianej.


przecież właśnie teraz takie RAŻĄCE RÓŻNICE występują , 2/3 gildii które są teraz w diamencie, powinno być w platynie albo nawet złocie i walczyć między sobą, a nie z najsilniejszymi którzy teraz mają eldorado kosztem słabszych. Przecież dlatego te szachownice powstały, że coraz słabsze gildie trafiają do diamentu i jak zostaną raz zamknięte pod bazą na starcie pól, to już z niej nie wyjdą do końca, bo przeciwnicy mają wszędzie obozy i przejmują potem sektory w kilkanaście sekund.

Ja się takim pomysłom jak ten z rakietą nie dziwię, wszystkie aktywne gildie lądują w diamencie, ta liga nie jest żadnym wyznacznikiem siły tylko aktywności i gracze są sfrustrowani że nie mogą wykonać potem przez dwa tygodnie ŻADNEJ AKCJI, bo wszystkie sektory są zblokowane przez dwie silne dogadane ze sobą gildie. Nie tak miały wyglądać pola chwały ,teraz to jest karykatura pól i całkowite wypaczenie idei rywalizacji. Zwykła farma dla dwóch silnych kosztem sześciu słabszych.
 
Do góry