[Gildie] Główny kolor gildii

Czy popierasz tą inicjatywę ?

  • Całkiem interesująca możliwość.

    Głosy: 12 60,0%
  • Sądzę że z niszczarką pomysłów bardziej jej do twarzy ( opcja Nie )

    Głosy: 5 25,0%
  • Chętnie pomogę w dopracowaniu pomysłu.

    Głosy: 3 15,0%

  • W sumie głosujących
    20

Mikekun

Książę
Witajcie.

Ostatnio dość często przeglądam sobie mapę gvg, i coś mi na niej mocno nie pasuje. Wieżyczki, są ładnie zaprojektowane oraz wykonane, środowisko jest ładnie zaprojektowane oraz wykonane, npc są interesująco wykonane, ale zaraz czego mi tu brakuje ?

No właśnie, ciekawych kolorów. Chodzi mi o to że mamy na mapie skąpą ilość kolorów, a konkretnie to 4 rodzaje.

Kolor zielony - oznaczają one sektory zajęte przez naszą gildię.
Kolor pomarańczowy - oznaczają one wrogich npc i okupowane przez nich sektory.
Kolor czerwony - oznaczają pozostałe gildie które możemy traktować jako wrogów.
Kolor bordowy - oznaczają granice wpływów między gildiami.

Niestety, chodzi mi właśnie o ten pstrykający w oczy kolor czerwony. Na mapie jest go aż za dużo, w wyniku czego czasem mam wrażenie, jak pewnie nie każdy, że mapa potrafi nam zlać w jedno. W wyniku czego od czasu do czasu nie wiemy kiedy i gdzie zmieniliśmy przeglądanie sektorów naszego sojusznika, na wrogą nam gildie.

Dlatego też proponuję tak samo jak jest w wypadku herbów, aby założyciel mógł wybrać sobie kolor gildii który chce być pokazywany na mapie gildylnej podczas przeglądania gvg.

Naturalnie w tym wypadku kolor zielony zacznie nam pokazywać granice naszej gildii na mapie gvg.

Co zyskamy :

- możliwość zobaczenia wpływów nie tylko naszej gildii, ale i pozostałych sojuszy.
- wreszcie gildie przestaną mieć jeden obowiązujący kolor.

Co stracimy :

- raczej nie przewidziałem negatywnych stron.

Zapraszam do dyskusji.
pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem dobre, lecz jak zwykle trzeba by było coś troszkę poprawić. (Ja błędów nie znalazłem.) :haha:
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ja byłbym za opcją:
-Albo system dobiera kolory tak, żeby żaden podobny z sobą nie graniczył - inaczej będzie dyskoteka na planszy, albo jakieś... kolory, które mogą nie przypaść niektórym do gustu.
-Albo jeszcze wyraźniejsze zaznaczenie granic Gildii tak, aby czarny pasek był z dwa lub trzy razy grubszy niż jest teraz, bo go nie widać wcale.
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie Hikari - sugerowałbym wyraźniejsze oznaczenie granic. Również na mapie poglądowej świata zanim wejdziemy do prowincji.
 

DeletedUser11123

Guest
wprawdzie pozdrawiam Mikekun nie dostrzega słabości swojej koncepcji, jednak nie sposób nie zgodzić się z Hikarim. Będzie dyskoteka a zatem kolorki NIE. Natomiast opcja Hikariego (wraz z rozwinięciem TODAKO) z grubszymi, wyraźniejszymi granicami super.
 

Mikekun

Książę
Natomiast ja uważam żeby uniknąć wprowadzania ewentualnie kolorków na mapie. Powinni zrobić podświetlenie wszystkich sektorów gildii na którym obszarze aktualnie przebywamy powiedzmy po 5 albo 10 sekundach. Dzięki temu faktycznie zobaczymy wpływu naszych zainteresowań albo celów. Brak właśnie tego małego ulepszenia mocno przeszkadza w przeglądzie.

Niestety nie zgodzę się z wami że poprawka koloru bordowego coś polepszy, może jedynie pogorszyć przegląd mapy.

pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jeżeli znamy flagę naszego przeciwnika (i nazwę) to właśnie jeszcze mocniejsze oznaczenie granic (już nie bordowym, ale grubszą czarną linią) pomoże nam zobaczyć jego wpływy, a na mapie nie będzie kolorowej sałatki, tylko czerwoni przeciwnicy z granicami :)

Btw. Jakie to kolory chciałbyś wprowadzić na mapę? Pomarańczowy, biały, zielony i czerwony odpadają. Jakie? Niebieski został już zaproponowany w pomyśle na pokazywanie oblężonych sektorów. Brązowy będzie się zlewać z ziemią, tak samo jak żółty na pustyni . Czarny? Wtedy granice się zlewają. Różowy? Tego chyba nikt nie chce :)
 

Mikekun

Książę
Btw. Jakie to kolory chciałbyś wprowadzić na mapę? Pomarańczowy, biały, zielony i czerwony odpadają. Jakie? Niebieski został już zaproponowany w pomyśle na pokazywanie oblężonych sektorów. Brązowy będzie się zlewać z ziemią, tak samo jak żółty na pustyni . Czarny? Wtedy granice się zlewają. Różowy? Tego chyba nikt nie chce

Tutaj akurat zaplanowałem dużo zabawy dla devów aby powybierali takie aby można było normalnie je oglądać :)
Wiedz mi komputer sam w sobie ma bardzo dużo kolorów zaprogramowanych. Istnieją pewnie jeszcze takie o których nie wiedziałeś że są :)

pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Aż taki głupi to ja nie jestem ;) Wiem, że w komputerze jest naprawdę dużo kolorów. Te, które podałem, są tymi podstawowymi. To z nich powstaje cała reszta, odcienie i mieszanki. Będą dawać różne odcienie brązowego na mapę? Bez różnicy? Różne odcienie żółtego? ;)
 

DeletedUser625

Guest
A dla mnie kolory by były właśnie fajne. Jest to koncepcja zaczerpnięta z wielu gier strategicznych turowych jak np: Heroes czy Civilization. Grał ktoś? Kolorowanie na mapie wcale tam nie przeszkadza. Są nawet kolory różowe, seledynowe i inne równie jaskrawe :)
 

DeletedUser

Guest
Ja wole dyskotekę zamiast czerwonej melasy ;) (jestem za Guanabanem i Meikunem:haha:)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jeżeli znamy flagę naszego przeciwnika (i nazwę) to właśnie jeszcze mocniejsze oznaczenie granic (już nie bordowym, ale grubszą czarną linią) pomoże nam zobaczyć jego wpływy, a na mapie nie będzie kolorowej sałatki, tylko czerwoni przeciwnicy z granicami :)

Btw. Jakie to kolory chciałbyś wprowadzić na mapę? Pomarańczowy, biały, zielony i czerwony odpadają. Jakie? Niebieski został już zaproponowany w pomyśle na pokazywanie oblężonych sektorów. Brązowy będzie się zlewać z ziemią, tak samo jak żółty na pustyni . Czarny? Wtedy granice się zlewają. Różowy? Tego chyba nikt nie chce :)

Ja chce różowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja bym połączyła pomysły, ogólnie poprawić granice ale jak gildia chce może konkretną gildie odznaczyć z palety kolorów:)
 

DeletedUser

Guest
W sumie nieźle niech gidia sama określi jaki kolor jaki ma gildia przeciwna, a swój będzie jak zwykle zielony :D ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
W sumie nieźle niech gidia sama określi jaki kolor jaki ma gildia przeciwna, a swój będzie jak zwykle zielony :D ;)

O, to będzie dobre, nawet bardzo dobre :) racze sami ustalą, jak kolor mają sojusznicy, jaki wrogowie i kogo atakować :D Za tą koncepcją jestem jak najbardziej za :)
 

Mikekun

Książę
W sumie nieźle niech gidia sama określi jaki kolor jaki ma gildia przeciwna, a swój będzie jak zwykle zielony

Wątpię aby wprowadzili taki skrypt który byłby gwoździem do trumny całego GvG. Uważam że to właśnie devi powinni wybrać takie kolory które gildia mogłaby sobie wybrać do widzenia swoich sektorów, natomiast przeciwnik albo sojusznik byłby pokazywany po najechaniu na niego i zaznaczałoby białą poświatą jego wszystkie sektory które aktualnie kontroluje.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser625

Guest
Mikekun nie obrazisz się jeśli coś dodam? Jeśli już byłoby takiepodświetlanie wszystkich sektorów danej Gildii po najechaniu, o którym mówisz to przydałoby się w takim razie również oddalanie i przybliżanie mapy rolką myszki, bo Gildie czasem mają dużo terenu i przy takim przybliżeniu można by nie objąć całości.
 

Mikekun

Książę
Guanabana, zgodzę się z tobą że po kolejnym wczytaniu prowincji powinny być jeszcze możliwość zwiększa widoku. Tak jak jest, jest niezbyt wygodnie. Natomiast słusznie zauważyłeś nie które gildie są bardzo ogromne jak i rozległe. Wydaje mi się że sam pomysł gvg, jest świetny tylko kiepskie dopracowanie. Może kolejne poprawki wyeliminują część aktualnych błędów.

Natomiast teraz grzecznie powróćmy do tematu, bowiem zbytnio się od niego oddalamy.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Wątpię aby wprowadzili taki skrypt który byłby gwoździem do trumny całego GvG. Uważam że to właśnie devi powinni wybrać takie kolory które gildia mogłaby sobie wybrać do widzenia swoich sektorów, natomiast przeciwnik albo sojusznik byłby pokazywany po najechaniu na niego i zaznaczałoby białą poświatą jego wszystkie sektory które aktualnie kontroluje.

pozdrawiam Mikekun
......................................................................................................^
.......................................................................................................l
.......................................................................................................l
Nie wiem, czy rozumiesz pomysł mój, Natalii i potwierdzenia Hikariego, ale z tego postu wynika, że nie za bardzo (sorry jeśli się mylę).
Wytłumaczę to: Są na mapie GvG w prowincji np. 3 gildie: gildia sss, gildia xxx i gildia zzz. Wszystkie gildie widzą swoje sektory w barwie zielonej . Gildia sss chcę aby gildia xxx miała kolor np. granatowy . Gildia xxx mimo to dalej widzi swoje sektory na zielono. Gildia zzz widzi sektory gildii xxx na czerwono i kiedy będzie chciała zmienić kolor gildii xxx na jakiś inny kolor, to będzie widziała sektory xxx w zmienionym kolorze.

Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłem ;)
A oznaczanie terenu poświatą, jest dobre ;)
Kolory przy opisie mi się trochę pogubiły, ale myślę, że to nic :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
Wytłumaczę to: Są na mapie GvG w prowincji np. 3 gildie: gildia sss, gildia xxx i gildia zzz. Wszystkie gildie widzą swoje sektory w barwie zielonej . Gildia sss chcę aby gildia xxx miała kolor np. granatowy . Gildia xxx mimo to dalej widzi swoje sektory na zielono. Gildia zzz widzi sektory gildii xxx na czerwono i kiedy będzie chciała zmienić kolor gildii xxx na jakiś inny kolor, to będzie widziała sektory xxx w zmienionym kolorze.

Trochę zamotałeś, to znaczy że ty jako gild master decydujesz jakie inne kolory będą miały pozostałe gildie, tak ?

PS: Jak wam się podoba avatar ( koniecznie dajcie znać nie tutaj a w moim przywitaniu ) ?

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Tak, ale inne gildie dalej będą widziały swoje sektory na zielono. ;) Tak samo na odwrót oni ustalają jaki kolor ma moja gildia, ale ja jako członek tej gildii widzę swoje sektory na zielono ;)

Kolor wyznaczony dla danej gildii może działać w całym GvG, jak i tylko w jednej prowincji (w jednej gildia będzie miała kolor np. żółty, a w drugiej ta sama gildia kolor np. granatowy) :haha:
 

Mikekun

Książę
Xseno - kolor gildia może wybrać tylko raz i będzie on obowiązywał przez całe gvg do najbliższej zmiany. Nie będzie można zmienić koloru nie zależnie czy jesteśmy w rozkwicie czy żelazie. Raz wybrany kolor będzie obowiązywał cały czas :D

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem na tak!Według mnie przydałoby się coś takiego!Genialny pomysł,do perełek dodać!Tak!.jpg
 
Do góry