Gildyjne Pola Chwały - komentarze

sir tatar

Baron
ponawia pytanie, bo zostalo bez odpowiedzi

jaki realny wplyw bedzie mial zdobyty prestiz (o jakich ilosciach prestizu mowa) na pozycje gildii w rankingu ?
 

hddk

Hrabia
Z tego co kojarzę to oficjalnie żadnych danych nie podawali. Przewijają się ilości rzędu 4-5k za ligę platynową, ale to wszystko szacunki. Do tego na ilość prestiżu będą mieć wpływ wyniki danej gildii w GPC. Z tego co rozumiem, np. dwie gildie będące na top 1 na swoich Polach mogą dostać różne ilości prestiżu na koniec.
 

piotresz

Hrabia
Podział zapewne będzie, ale na Becie było założenie, że gildie mogą startować maksymalnie w złotej, czyli III lidze. Dopiero z czasem te najsilniejsze awansują do platynowej i diamentowej.

Pierwsze przypisanie do lig będzie trochę szacunkowe, bo opiera się bodajże na aktywności w GvG i WG. W kolejnych turniejach będzie się już liczyć aktywność w GPC, więc z czasem ligi będą lepiej odzwierciedlać siłę gildii w GPC.

Na testach w pierwszym turnieju nasza gildia była w złotej lidze, razem z gildiami ze ścisłego topu. Skończyliśmy turniej bodaj na 3 miejscu i zostaliśmy w złotej. W drugim turnieju dostaliśmy takie aktywne gildie, że skończyliśmy na ostatnim miejscu i spadliśmy do srebrnej :D W trzecim, w srebrnej lidze dostaliśmy z kolei takie gildie, że mieliśmy więcej punktów niż cała reszta razem wzięta ;) I znowu awansowaliśmy do złotej... więc na początku mogą być spore wahania.

Początki są faktycznie zabawne, na becie jestem teraz w srebrnej lidze i moja 3-osobowa gildia, która ma razem 700 tys. punktów "rywalizuje" z gildią, która ma 46 graczy i 700 milionów punktów :haha::haha::haha:
 

hddk

Hrabia
Początki są faktycznie zabawne, na becie jestem teraz w srebrnej lidze i moja 3-osobowa gildia, która ma razem 700 tys. punktów "rywalizuje" z gildią, która ma 46 graczy i 700 milionów punktów :haha::haha::haha:
Na późniejszy dobór gildii wpływ ma mieć tylko aktywność w GPC, więc np. jak w tamtej gildii w GPC bawią się 3-4 osoby i mają podobne wyniki do Waszych to możecie częściej na siebie trafiać ;) Sama liczebność gildii ma nie mieć wpływu w dalszych turniejach.
 

schwimmen

Wójt
Czy pola chwały dają również prestiż? Czy tylko potencjał?
Kiedy będzie dodawany. Pod koniec danej tury pól chwały i utrzymywać się będzie do kolejnego podsumowania?
 

DeletedUser21023

Guest
Ilu członków musi mieć gildia, żeby móc się bawić w GPC?
 

DeletedUser9827

Guest
Na świecie J tylko jedna gildia została przydzielona do Złotej Ligi, wszystkie inne gildie są poniżej. Czy to oznacza, że w pierwszej edycji GPC ta gildia będzie walczyła sama na mapach?
 

hddk

Hrabia
Przydzielą jej najmocniejsze gildie z niższej ligi. Na testach to samo było w drugim turnieju, do platyny awansowało mniej gildii niż wymagane było do turnieju i dorzucili gildie ze złotej.

Na E cztery gildie zaczną od razu w platynowej, więc też im dołożą 1-4 gildie złote, do wymaganych 5-8.
 
Ostatnia edycja:

slimjim2

Baronet
Ja już widzę zgrzyt. Moja gildia, w której jest 4 graczy ( w tym 3 aktywnych) rywalizuje na mapie z dwoma jednoosobowymi, 3 kilkuosobowymi oraz jedną, która ma 34 graczy! (sic!)
I jak to ma być sprawiedliwe, skoro zarówno nasza jak i tamta gildia musza zrobić np 70 walk żeby zdobyć prowincję ???

Edit:
Teraz zobaczyłem, że jest jeszcze jedna w której jest 39 !!! graczy. Jak to ma być sprawiedliwe?!
 

DeletedUser6025

Guest
Według mnie bzdurą jest umieszczanie gildii kilkunastoosobowej razem z gildią kilku osobową na jednym polu. Jakie szanse ma ta mała gildia ? Żadne. Niech to będzie dobierane tak jak w Wyprawach.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jedyne ograniczenie w ilości członków gildii to 80 osób, każda gildia może mieć tylu członków.
A dlaczego mieliby promować nieudaczników?
Będą spadać w ligach aż znajda się wśród takich samych jak oni.

Ambitni gracze są w ambitnych gildiach i takie będą w wysokich ligach.
Po kilku sezonach gildie zajmą miejsce w ligach adekwatne do ich aktywności.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Teraz zobaczyłem, że jest jeszcze jedna w której jest 39 !!! graczy. Jak to ma być sprawiedliwe?!
A dlaczego ma być sprawiedliwie?
Zorganizuj sobie 80 członków a nie lamentujesz. Albo przejdź do innej gildii w której liderom i członkom się chce.

Masz drużyne z piątej ligi podwórkowej, a chcesz grac w ekstraklasie, tak się nie da.
 

slimjim2

Baronet
A dlaczego ma być sprawiedliwie?
Zorganizuj sobie 80 członków a nie lamentujesz. Albo przejdź do innej gildii w której liderom i członkom się chce.

Masz drużyne z piątej ligi podwórkowej, a chcesz grac w ekstraklasie, tak się nie da.
W sumie ten punkt widzenia ma sens.

Nie każdy będzie chciał się rozstawać ze swoją zgraną małą gildią, tylko po to żeby być w wyższej lidze, ale to indywidualny wybór.
 

schwimmen

Wójt
Co decyduje o awansie lub spadku do ligi wyżej/niżej?
Pierwsze i ostatnie miejsce? Czy algorytm bardziej zaawansowany? :D
 

DeletedUser9827

Guest
Ogólnie bardzo fajny dodatek, super że działa na apce, ale zdecydowanie zbyt mocno nastawiony na negocjacje i surkę. Walki są w sumie bez sensu.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Co decyduje o awansie lub spadku do ligi wyżej/niżej?
:D
Dlaczego nie chce Ci się przeczytać ogłoszenia? Tam jest odpowiedź na Twoje wątpliwości.

Dlaczego moja gildia znalazła się w tej lidze i jak możemy awansować?
  • Wstępne obliczenia opierają się na liczbie członków oraz stopniu aktywności (i sukcesu) w Wyprawach gildyjnych oraz GvG z okresu ostatnich dwóch tygodni (licząc od dnia przeliczenia). Ta kalkulacja jest oczywiście jedynie przybliżeniem, i zapewne nie będzie w pełni odzwierciedlać rangi gildii. Do tego potrzebujemy kilku sezonów, po których system rankingowy sam wszystko uporządkuje. Każda gildia ma przypisaną wartość szacunkową MMR (Matchmaking Rating). Ta wartość determinuje, do jakiej ligi trafi gildia. Może trafić do bardziej wymagającej lub zrównoważonej. Pierwsze sezony Pól Chwały należy potraktować jak kalibrację właściwej lokalizacji gildii w systemie ligowym.
 
Do góry