Gildyjne Pola Chwały - komentarze

piotresz

Hrabia
"Negocjacje zapewniają większy postęp, ponieważ ich ukończenie pochłania więcej czasu i zasobów"

Grałem tylko w lidze brązowej i srebrnej - tam walka była za 1 punkt postępu, negocjacje za 2.
W brązowej lidze do podbicia prowincji potrzebne było 40 punktów, w srebrnej 70.

Budynki wydają się kosztowne w budowie tym bardziej, że buduje się je raptem na jedną rozgrywkę.
Dla spokojnych i małych gildii fajna zabawa w najniższych ligach z powolnym, kilkumiesięcznym ciułaniem planów do Statuy, najwyższe to będzie jatka.
Mnie się całość podoba.

Pytania -
1 - jak wygląda skład armii obronnej w prowincji w momencie ataku innej gildii ?
2 - zapewne można jednocześnie przez kilka gildii atakować prowincję jeszcze nie zajętą i jak to jest sygnalizowane tzn. jak wygląda wtedy flaga postępu ?
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
1. Dokładnie tak samo, każda kolejna walka jest trudniejsza, nie ma znaczenia co atakujesz. Każdy ma swoje piekło.
2. Przeczytaj ogłoszenie, tam zajdziesz odpowiedź.

upload_2019-11-9_8-40-7.png
 

piotresz

Hrabia
1. Dokładnie tak samo, każda kolejna walka jest trudniejsza, nie ma znaczenia co atakujesz. Każdy ma swoje piekło.

Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Czy prowincji broni ta sama armia, która broni miasta ? Jestem w Marsie i zajętą przeze mnie prowincję atakuje ktoś z Jutra - jaki będzie skład mojej Armii ? Bo zakładam, że to jest możliwe.
Nie miałem na Becie przypadku ataku na moje prowincje więc dlatego o to pytam.
 

DeletedUser20434

Guest
Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Czy prowincji broni ta sama armia, która broni miasta ? Jestem w Marsie i zajętą przeze mnie prowincję atakuje ktoś z Jutra - jaki będzie skład mojej Armii ? Bo zakładam, że to jest możliwe.
Nie miałem na Becie przypadku ataku na moje prowincje więc dlatego o to pytam.
Jesteś w Marsie - masz walki z Marsa
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
To jest dokładnie odpowiedź na Twoje pytanie.
Armia obronna zależy tylko od tego kto atakuje i która to jest jego kolejna walka. Licznik walk resetuje się o północy.
W każdej kolejnej walce przeciwnik ma o kilka procent większy bonus, jednostki są z epoki atakującego, czy wybierane są losowo czy losowo z wcześniej ustalonych zestawów tego nie wiem.

"Właściciel" sektora nie ma żadnego wpływu na obronę.
 

hddk

Hrabia
czy wybierane są losowo czy losowo z wcześniej ustalonych zestawów tego nie wiem.
Z ustalonych zestawów, przynajmniej w dużej części. Nigdy nie rzuciły mi się w oczy jakieś nietypowe zestawy wojsk, za to na niektóre mam już alergię :) Czy dobór zestawów jest losowy czy wg jakiegoś algorytmu, tego też nie wiem.

Natomiast po przegranej czy porzuconej walce armia w danej prowincji się nie zmieni. Zmieni się natomiast, jeśli zrobimy 1 walkę w jakiejś innej prowincji.
 

piotresz

Hrabia
To jeszcze jedno pytanie - czy jest informacja, że "twoja prowincja została zaatakowana przez ...." + filmik z bitwy ?
 

DeletedUser22380

Guest
A czy w GPW będą brały udział gilidie z różnych światów tak jak to jest w WG, czy tylko z danego świata na którym aktualnie się gra?
 

Azulena

Baron
"Przynależność do gildii i badanie "Strategia wojskowa" to jedyne wymagania, aby uzyskać dostęp do budynku Gildyjnych Pól Chwały, który znajduje się na północny wschód od granic miasta."

Jak miło. :(
Kolejna nowa funkcja gry (po Kupcu Antyków i funkcji Przebudowy miasta), która nie jest dostępna dla osób, które ze względu na bardzo zdecydowaną niechęć do funkcji "plądrowania" nie zamierzają robić tego właśnie badania.

W moim głównym mieście będę miała dostęp, ale to starszy serwer z bardzo mocnymi Gildiami, natomiast w "eksperymentalnym" mieście na nowszym, już nie.

Nie wiem, czy to mi się spodoba, jestem bardzo pokojowo nastawiona. Ale przykro, jak człowieka z góry wykluczają. :(
 

Hrehory

Szlachcic
Czy jak atakuję prowincję, to będę wcześniej znał skład armii obronnej (jak w wyprawach gildijnych), czy też atakuję w ciemno (jak w PvP)?
 

DeletedUser23500

Guest
Czy ja jako właściciel będę mógł w jakiś sposób bronić swojej prowincji przed podbiciem ze strony innej gildii ? Inaczej mówiąc czy jest możliwość "zbijania' flagi postępu zdobycia sektora innym gildiom (tak jak w przypadku GVG można atakować armie oblężniczą) ?
 

DeletedUser20434

Guest
Czy ja jako właściciel będę mógł w jakiś sposób bronić swojej prowincji przed podbiciem ze strony innej gildii ? Inaczej mówiąc czy jest możliwość "zbijania' flagi postępu zdobycia sektora innym gildiom (tak jak w przypadku GVG można atakować armie oblężniczą) ?
Jedyną formą "zbicia" postępu jest przejęcie prowincji sąsiadujących
 

DeletedUser23500

Guest
A co z jednostkami, rozumiem że jak ja jestem w epoce X to armia obronna również jest w tej epoce, ale czy ja będę mógł atakować jednostkami z innych epok czy tak jak w GVG będzie to zablokowane ?
 
Do góry