Gildyjne Pola Chwały - komentarze

Yenna1510

Szlachcic zagrodowy
Hej mam pytanie (dopiero drugi raz w GPC uczestniczyłam) i nie kumam z tymi nagrodami. Niby pisze, że na tym miejscu (5) przysługuje 10 fragmentów statuy i ileś tam tych punktów dla gildii. Po zakończeniu ani ja ani gildia nie otrzymaliśmy tych nagrod. Od czego to zależy? Czy mają na to wplyw punkty ligowe stracone? Czy jakieś inne warunki trzeba spełnić żeby te nagrody dostać?
 

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
Nie wiem, czy kiedyś i gdzieś było to już tłumaczone, ale zastanawia mnie, w jaki sposób przelicza się tę nagrodę, jaką ma otrzymać gildia. Bo o ile nagroda indywidualna jest dokładnie taka, jak to wskazuje zawartość skrzynki, czyli pisało 13 i dostałem 13 fragmentów statuy, o tyle nagroda gildii jest inna. Oczywiście nawet nie liczyłem na to, że dostanę ponad pięćdziesiąt tysięcy potencjału, wiedziałem, że musi tu być jakiś myk, ale nie wiem, jaki. Bo potencjał mojej gildii po dodaniu nagrody wynosi 16426, jak więc rozumieć te pięćdziesiąt tysięcy, które mam dodane? Jak się to liczy?
 

Załączniki

  • 2020-06-09_13h32_54.jpg
    2020-06-09_13h32_54.jpg
    68,9 KB · Wyświetlenia: 27
  • 2020-06-09_13h36_40.jpg
    2020-06-09_13h36_40.jpg
    53 KB · Wyświetlenia: 28

kasia2389

Arcyksiążę
Bo potencjał mojej gildii po dodaniu nagrody wynosi 16426, jak więc rozumieć te pięćdziesiąt tysięcy, które mam dodane? Jak się to liczy?
Otrzymałeś tyle potencjału, ile jest w nagrodzie. Pozostały potencjał zużyty został na awans w poziomach.
Zauważ, że masz już 9 poziom gildii.
Na pasku jest tylko potencjał obecnego poziomu:

1591705138762.png
 

C Y N A M O N

Szlachcic zagrodowy
Jak nalicza się opór do walki jeżeli z sektor z którego walczę ma postawione trzy obozy, a na przeciwnym postawione są trzy razy pułapki?
 

OliverJr.

Hrabia
Jak nalicza się opór do walki jeżeli z sektor z którego walczę ma postawione trzy obozy, a na przeciwnym postawione są trzy razy pułapki?
Punktowo rozpiszę:
1) 72% że opór nie wzrośnie/28% że wzrośnie
2) jeśli wzrośnie to 135% że podwójnie

Zatem masz 72% że nie wzrośnie i 28% że podwójnie, wzrost o 1 w tym przypadku niemożliwy
 

Markiz.

Książę
Czyli:
- przy 4 obozach i 3 pułapkach jest 4% szans że wzrośnie i to podwójnie
- przy 5 obozach i 3 pułapkach nie ma szans na wzrost oporu
Dobrze rozumuję?
 

piotresz

Hrabia
Nie tylko na G. Na B właśnie trafiliśmy na całą grupę śpiących rycerzy ;) Godzinami stojące sektory bez kłódek...
Po co walczyć - jeśli się wszyscy umówią żeby nie zajmować żadnego sektora to wszyscy otrzymają po 175 punktów ligowych (nikt nie spada) i wszyscy dostają nagrody za 1 miejsce w rozgrywce czyli max potencjału gildii i max zestawu Statuy Honoru.
A że nie dostanie się indywidualnych zdobyczy za walki ? Liczy się dobro Gildii.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Po co walczyć - jeśli się wszyscy umówią żeby nie zajmować żadnego sektora to wszyscy otrzymają po 175 punktów ligowych (nikt nie spada) i wszyscy dostają nagrody za 1 miejsce w rozgrywce czyli max potencjału gildii i max zestawu Statuy Honoru.
A że nie dostanie się indywidualnych zdobyczy za walki ? Liczy się dobro Gildii.
To nie z nami w grupie :p Nie wiem czy o to właśnie chodzi w tej konkurencji ;)
 

piotresz

Hrabia
Wiem, że nie o to chodzi ale jak widać taka sytuacja może się zdarzyć ? Może.
Trudna do realizacji bo bardzo szybko trzeba wejsc w kontakt z 7 gildiami.
Taka sytuacja jest bardzo prosto do zlikwidowania, wystarczy zmienić system punktowania.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Taka sytuacja jest bardzo prosto do zlikwidowania, wystarczy zmienić system punktowania.
Masz jakiś konkretny pomysł jak to zrobić, czy tylko chcesz jakiejś byle jakiej zmiany?
Trzeba uważać z życzeniami, bo mogą się spełnić.
Pamiętaj tylko o tym:

1593240681130.png
 
Ostatnia edycja:

piotresz

Hrabia
To nie rewelacja, obecny system punktacji sprzyja takim kombinacjom żeby cała plansza była pasywna.
Obecnie wszyscy startują z wynikiem +175 punktów ligowych. Nie robisz nic razem z innymi gildiami - na końcu wszyscy mają +175. Albo awansuja wszyscy albo się utrzymują w Diamencie.
Zmieniasz na starcie na -175 i jeśli nie zrobisz nic spadasz z hukiem do niższej ligi.
Oczywiście można to złagodzić i na starcie może być zero lub +/25
Zmienia to sytuację ?
W Diamentowej to zdobycia sektora trzeba zdobyć 160 punktów, gracze mogą zrobić 159 więc można nawet indywidualnych nagród pozdobywać. Sens w tym, żeby nie przejmować sektora.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To nie rewelacja, obecny system punktacji sprzyja takim kombinacjom żeby cała plansza była pasywna.
Też tak to widzę. Innym rozwiązaniem może być uzależnienie od ligi minimalnej ilości punktów, wymaganych do "zaliczenia" edycji + odklejenie nagród od zajętego miejsca, a przypisanie ich do aktywności poszczególnych gildii. % od ogólnej ilości zdobytych punktów w danej grupie = % sumy nagród za edycję.
 

piotresz

Hrabia
Też tak to widzę. Innym rozwiązaniem może być uzależnienie od ligi minimalnej ilości punktów, wymaganych do "zaliczenia" edycji + odklejenie nagród od zajętego miejsca, a przypisanie ich do aktywności poszczególnych gildii. % od ogólnej ilości zdobytych punktów w danej grupie = % sumy nagród za edycję.
Dobre, natomiast pytanie czy w miarę przejrzyste i oczywiste.
Teraz od samego początku wiesz, o które miejsce walczysz żeby awansować lub nie spaść.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Teraz od samego początku wiesz, o które miejsce walczysz żeby awansować lub nie spaść.
Punkty ligowe +- mogą wtedy zostać bez zmian, więc też możesz walczyć tylko o awans lub zapobiec spadkowi do niższej ligi. Tylko wtedy nagrody mogą być śladowe, proporcjonalne do zaangażowania.
 

DeletedUser22776

Guest
W Diamentowej to zdobycia sektora trzeba zdobyć 160 punktów, gracze mogą zrobić 159 więc można nawet indywidualnych nagród pozdobywać. Sens w tym, żeby nie przejmować sektora.
Nie robisz nic razem z innymi gildiami - na końcu wszyscy mają +175. Albo awansuja wszyscy albo się utrzymują w Diamencie.
Przepraszam, ale czegoś tu nie rozumiem. Przecież w gildyjnych polach chodzi o to żeby nakopać taczki pełne worków PR a nie zdobyć kilkadziesiąt tysięcy potencjału raz na dwa tygodnie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przepraszam, ale czegoś tu nie rozumiem. Przecież w gildyjnych polach chodzi o to żeby nakopać taczki pełne worków PR a nie zdobyć kilkadziesiąt tysięcy potencjału raz na dwa tygodnie.
Chyba faktycznie inaczej rozumiesz powód zaangażowania na GPC. SH jest bardzo dobrym budynkiem, i dla gracza, i dla gildii. Pomaga w zwiększaniu zasobów skarbca. Nie widzę powodu, dla którego tyle samo (no, prawie tyle samo) fragmentów ma dostać każdy z członków gildii, która leży i pachnie (sorki, urządza 11-dniową balangę na plaży) zamiast działać. W słusznie minionych czasach było powiedzenie "czy się stoi, czy się leży 1000 zł się należy" czyli nie musisz pracować, wystarczy że masz zatrudnienie. To trochę jakby nawiązanie do tamtych czasów ;)
 
Do góry