Gildyjne Pola Chwały - komentarze

hddk

Hrabia
901-1000 Diamentowa
651-900 Platynowa
351-650 Złota
101-350 Srebrna
0-100 Miedziana

Póki co punktów MMR jeszcze nie widać, trzeba wyliczać ręcznie. A ilość punktów za lokatę zależy od ilości lig na Polu :))
Na Becie MMR już jest widoczny w profilu gildii, widać też na Polach ile dostaje się na plus czy na minus za konkretną lokatę.
 

OliverJr.

Hrabia
901-1000 Diamentowa
651-900 Platynowa
351-650 Złota
101-350 Srebrna
0-100 Miedziana

Póki co punktów MMR jeszcze nie widać, trzeba wyliczać ręcznie. A ilość punktów za lokatę zależy od ilości lig na Polu :))
Na Becie MMR już jest widoczny w profilu gildii, widać też na Polach ile dostaje się na plus czy na minus za konkretną lokatę.
Szczerze to nie czaje z tego nic. Chcę tylko wiedzieć czy jak zdobędziemy ok 70-80tys pkt chwały to nie spadniemy do ligi złotej. Duża szansa że zajmiemy 3miejsce w aktualnej rozgrywce. Jak to w ogóle jest z tymi spadkami/awansami? spadają przykładowo 2 najsłabsze czy może polecieć więcej?
 

OliverJr.

Hrabia
Może się komuś przyda. 8 Gildii walczyło na polach, liga platynowa. Gildie z miejsc 1 i 2 awansowały do diamentowej, natomiast do złotej spadła tylko ostatnia, wyniki trzech ostatnich były na zbliżonym poziomie. Zajęliśmy bezpieczne 3 miejsce, nie ma co się pchać jadąc bmw do F1 :)
 

OliverJr.

Hrabia
Pytanie. Potencjalna sytuacja: mam 2 pola przylegające do pola, które chce zaatakować. Na moich stoi łącznie 3x obóz oblężniczy i 1x strażnica, natomiast na atakowanym polu 1x dywersje i 1x pułapki.

Jak się wylicza prawdopodobieństwo wzrostu wyczerpania?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wydaje się, że te rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego.
Masz 20% szans na wyczerpanie w których 60% będzie podwójnych
Statystycznie 100 ataków to 20 wyczerpań z czego 12 będzie podwójnych to daje 24+8=36
 

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
Czy, żeby zdobyć Punkty Ligowe, trzeba przeprowadzić przynajmniej jedną walkę/negocjację, czy też wystarczy wyłącznie zajęcie miejsca bez jakiejkolwiek aktywności? Pytam, bo założyłem sobie gildię i zostałem przypisany do ligi miedzianej z samymi takimi zeropunktowcami, jak ja. No i tylko ja i jeszcze jedna gildia zdobyliśmy kilka sektorów, a pozostałe gildie nie zajęły nic... i zajmują ex aequo 3 miejsce, co daje im z bonusem 113 punktów ligi i awans do srebra. Tylko jedna z tych gildii zrobiła 6 walk, nie zajmując sektora, reszta nie zrobiła nic. Czy rzeczywiście te nicnierobiące gildie awansują razem ze mną do srebra, a jeśli tak, to po co mi było zdobywać samemu te 10 sektorów, skoro do awansu wystarczyło przyglądanie się mapie?
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
po co mi było zdobywać samemu te 10 sektorów, skoro do awansu wystarczyło przyglądanie się mapie?
Z każdej akcji na mapie masz szanse na nagrodę, ale pytanie zasadne 8>. Od dawna zastanawiam się o czym właściwie świadczy fakt grania w takiej czy innej lidze i na ile zasłużony jest awans do wyższej.
 

Blade1984

Książę
Żeby dostać punkty ligowe oraz nagrodę końcową w postaci potencjału gildii i części statuy honoru trzeba zająć przynajmniej jedną prowicję. Nie ma tak łatwo że za bezczynność nagradzają ;) a to w jakiej lidze grasz i jak się awansuję opisał 8wpisów wcześniej hddk
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie ma tak łatwo że za bezczynność nagradzają ;) a to w jakiej lidze grasz i jak się awansuję opisał 8wpisów wcześniej hddk
I tu niestety nie jest tak różowo. Gildia wygrywa w platynie, awansuje do diamentowej. Siedzi przez 2 tygodnie, jak mysz pod miotłą, spada do platyny, wygrywa i... kolejna edycja w diamentowej... Pół biedy, jeżeli na 8 gildii w diamencie jest tylko jedna taka. W tej chwili na 7 walczą właściwie 2, 4 zaglądają raz dziennie na gościnne występy, jedna nie wystawia nosa z plaży. To i tak już sukces. Mieliśmy edycje gdzie przeciwko 2 sprzymierzonym gildiom walczyliśmy sami. na 8 gildii w grupie 5 przyglądało się mapie przez 2 tygodnie.
 

piotresz

Hrabia
Czy, żeby zdobyć Punkty Ligowe, trzeba przeprowadzić przynajmniej jedną walkę/negocjację, czy też wystarczy wyłącznie zajęcie miejsca bez jakiejkolwiek aktywności? Pytam, bo założyłem sobie gildię i zostałem przypisany do ligi miedzianej z samymi takimi zeropunktowcami, jak ja. No i tylko ja i jeszcze jedna gildia zdobyliśmy kilka sektorów, a pozostałe gildie nie zajęły nic... i zajmują ex aequo 3 miejsce, co daje im z bonusem 113 punktów ligi i awans do srebra. Tylko jedna z tych gildii zrobiła 6 walk, nie zajmując sektora, reszta nie zrobiła nic. Czy rzeczywiście te nicnierobiące gildie awansują razem ze mną do srebra, a jeśli tak, to po co mi było zdobywać samemu te 10 sektorów, skoro do awansu wystarczyło przyglądanie się mapie?
Dokładnie. Gdyby wszystkie gildie umówiły się na totalną bezczynność to wszystkie otrzymują 175 punktów ligowych i mogą awansowac nie robiąc nic.
Poważne niedopatrzenie.
Punktacja jest bezsensowna.
 

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
a to w jakiej lidze grasz i jak się awansuję opisał 8wpisów wcześniej hddk
8 wpisów wyżej hddk napisał jedynie, ile pkt potrzeba, żeby znaleźć się w odpowiedniej lidze. Moje pytanie nie dotyczyło tego, ile trzeba punktów, żeby awansować, ale tego, czy rzeczywiście te nic nierobiące gildie, które zajęły 3 miejsce, dostaną za nic te 113 punktów, czy też, żeby je zdobyć, jednak muszą zrobić cokolwiek. Bo póki co przy tych sześciu nic nierobiących gildiach z którymi rywalizuję, pisze, że w tych polach zdobędą po 113 punktów, bo przecież zajmują ex aequo 3 miejsce (tylko 2 gildie zajmowały sektory). A do awansu do srebra wystarczy przekroczyć 100.
 

Załączniki

  • 2020-06-07_21h29_09.jpg
    2020-06-07_21h29_09.jpg
    57,1 KB · Wyświetlenia: 12

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
Gildia musi wykonać 40 akcji.
Czyli rozumiem, że te gildie, przy których pisze 113, w efekcie nie dostaną nic, czyli zero punktów ligi. W takim razie mam jeszcze jedno, ostatnie dotyczące tej sprawy, pytanie. Czy dotyczy to tylko punktów dodatnich, czy również ujemnych? Bo za miejsca w dolnej części tabeli są punkty ujemne. Czy, gdyby 6 gildii zdobywało sektory, a dwie nic nie robiły, to czy wtedy te dwie nic nierobiące gildie też dostaną zero, czy może w takim wypadku otrzymają te ujemne punkty? Innymi słowy, czy to zero punktów dla pasywnych gildii działa symetrycznie w górze i dole tabeli, czy też dotyczy jedynie góry tabeli i punktów dodatnich?
 

Załączniki

  • 2020-06-07_21h29_09.jpg
    2020-06-07_21h29_09.jpg
    57,1 KB · Wyświetlenia: 13

Blade1984

Książę
To że w tabeli na polu chwały pisze że ci którzy maja zero i tak dostana punkty nie jest prawdą bo gildia która nie zajmie żadnej prowincji nic nie otrzyma, WIEM BO MAM JEDNOOSOBOWA GILDIA NA POBOCZNYM ŚWIECIE I W PRZEDOSTATNIM POLU TEŻ NIC NIE ZAJĄŁEM WYKONAŁEM KILKA AKCJI ALE PROWINCJI NIE ZAJĄLEM. SKUTEK BYŁ TAKI ŻE NIE DOSTAŁEM NIC ANI POTENCJAŁU GILDII ANI FRAGMENTÓW STATUY!!! TO CO WIDZICIE W
Dokładnie. Gdyby wszystkie gildie umówiły się na totalną bezczynność to wszystkie otrzymują 175 punktów ligowych i mogą awansowac nie robiąc nic.
Poważne niedopatrzenie.
Punktacja jest bezsensowna.
POWTARZAM ŻEBY DOSTAĆ NAGRODY TRZEBA ZAJĄĆ CHOCIAŻ JEDNĄ PROWINCJE.
 

Blade1984

Książę
Może niech ktoś z supportu sie wypowie. Ja na pobocznym swiecie byłem w miedzienej lidze, zajalem 1 prowincje, skonczylem na 2 miejscu i dostalem punkty ligii. Przejrzalem pozostale gildie ktore byly ze mna na polu i nie zajely zadnej prowincji, maja zero punktow ligii. Nie wiem czy mieli jakies punkty i dostali ujemne czy tez nie dostali nic. Ciezko mi to stwierdzic bo w najnizszej lidze nie ma od czego odejmowac. Napewno nie dostali punktow dodatnich.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Może trochę nieściśle napisałem, ale 40 akcji jest potrzebne do otrzymania nagród, Punkty ligowe, się zabieranie lub dodawane niezależnie od wykonanych akcji, tylko za zajęte miejsce. Nie można mieć mniej niż zero i więcej niż 1000 PL.
 

Markiz.

Książę
Jak w takim układzie będzie się przedstawiać ilość pkt dodanych/zabranych, jeśli 5/8 gildii nie zrobi nawet jednej akcji? Wiem, to teoria, ale chyba może się zdarzyć.
 

Sarumana

Zespół FoE
Supporter
Diament to miała być sama elita a na serwerach po 60 gildii :p Chyba brakuje tu jeszcze jakieś dodatkowej ligi przed diamentem.

Zależy jak na to patrzeć. Razem z gildią jesteśmy w diamentowej lidze i rzeczywiście jest tam kosmicznie ciężko. Jest to taki etap PCh, że trzeba śledzić minutę po minucie co się dzieje dookoła. W tej lidze wychodzi na jaw zgranie gildii oraz ich zapał do rozgrywki - albo się dogadacie i zabierzecie sektor w chwilę, albo zrobi to ktoś inny, a tym samym całkowicie was zablokuje na kilka godzin.

Nieraz było tak, że chciałem jakoś wspomóc gildię zdobywając sektor, ale nie było co, bo wszędzie byliśmy odcięci ;D
 
Do góry