FoE Soccer Cup 2021

shelian

Zespół FoE
Community Manager

Drodzy Gracze Forge of Empires,

Soccer Cup powraca w nowej odsłonie w 2021. Trener Miller ponownie potrzebuje pomocy w poprowadzeniu drużyny do zwycięstwa, począwszy od 3 czerwca, kiedy to turniej się rozpocznie. Czy uda Ci się doprowadzić ich do finału? Daj z siebie wszystko i zdobądź niesamowite nagrody!


- Podstawowa Mechanika -

Możecie posuwać się naprzód na boisku, wybierając piłkarza, do którego podacie piłkę. W ten sposób zbliżacie się również do bramki przeciwnika.

Pamiętajcie jednak, że każde podanie jest istotne. Każde podanie wymaga innej ilości napojów energetycznych, a także oferuje różne nagrody. Kliknijcie na znak zapytania nad graczem, aby dowiedzieć się jakie potencjalnie nagrody możecie dostać za podanie mu piłki - wybierajcie rozważnie!

Do podań niezbędne są napoje energetyczne (
) , dzięki którym Gracze odzyskują energię. Aby je zdobyć wykonujcie zadania eventowe. Możecie również znaleźć niewielkie ilości napojów energetycznych w wydarzeniach losowych w swoich miastach.


Okno eventowe - wersja przeglądarkowa


- Karty zawodników -

Karty zawodników mogą odblokować nowych graczy albo ulepszyć już posiadanych. Klikając przycisk "Drużyna" możecie wyświetlić posiadanych zawodników. Dodanie nowego gracza oznacza również, że będziecie mogli podawać do niego piłkę podczas treningu. Możecie kliknąć kartę zawodnika, aby zobaczyć jakie nagrody można zdobyć za podanie do niego piłki. Im wyższy poziom Gracza, tym wyższa szansa na zdobycie podwójnej nagrody. Szansę na podwojenie nagrody również możecie sprawdzić po kliknięciu w kartę zawodnika.

Team (Cards)Clicking a card


- Mecze Turniejowe -
W tegorocznym FoE Soccer Cup zmieniliśmy również sposób liczenia punktów rankingowych. Im wyższą siłę będzie miała Wasza drużyna, tym więcej punktów rankingowym będziecie mogli zdobyć za wygraną w meczu turniejowym. Podczas turnieju można się zmierzyć z innymi Graczami i wspinać się w rankingu globalnym. Po użyciu przycisku "Rozegraj mecz" rozpoczynacie od wybrania swojego przeciwnika spośród trzech dostępnych poziomów trudności: łatwy, średni oraz trudny. Pamiętajcie, że im wyższy poziom trudności, tym lepszą nagrodę możecie wygrać, a także więcej punktów rankingowych zdobyć.

Po wybraniu poziomu trudności musicie wybrać najlepszy skład, aby pokonać przeciwnika. Na ekranie prezentowane są procentowe szanse na wygranie (zielona), a także przegranie (czerwona) meczu. Swoje szanse można zwiększyć, wybierając odpowiednią kombinację, która będzie lepiej odpowiadała na formację przeciwnika. Należy pamiętać o silnych i słabych stronach zawodników:
  • Napastnicy są najbardziej efektywni przeciwko pomocnikom.
  • Pomocnicy są najbardziej efektywni przeciwko obrońcom.
  • Obrońcy są najbardziej efektywni przeciwko napastnikom.
Po wybraniu drużyny wystarczy użyć przycisku na środku ekranu, aby wykorzystać bilet na turniej (
) i zobaczyć wynik meczu. Bilety odnawiają się z czasem, ale możecie zdobyć ich więcej wykonując zadania oraz zbierając wydarzenia losowe w swoich miastach, możecie je także kupić za Diamenty.

Wygrywając mecz, zdobędziecie Punkty Rankingowe oraz skrzynie z nagrodą. Każda z nich jest zależna od wybranego poziomu trudności. Skrzynie zapewniają szansę na zdobycie Turniejowej Nagrody Dnia, która jest inna niż Treningowa Nagroda Dnia. Oznacza to, że każdego dnia dostępne będą dwie różne specjalne nagrody dnia, które możecie zdobywać!

Widok Turniejowej Nagrody Dnia w oknie eventuWidok Treningowej Nagrody Dnia w oknie eventu


- Rankingi -

Za każdym razem gdy wygracie mecz turniejowy otrzymacie Punkty Rankingowe, które określają Waszą pozycję w globalnym rankingu i dzięki którym możecie się piąć w tabeli ligowej. Im wyższa liga, tym lepsze nagrody! Po zakończeniu eventu otrzymacie dodatkową nagrodę specjalną w oparciu o ligę, w której byliście podczas zakończenia eventu. Aktualną ligę, w której się znajdujecie, możecie sprawdzić, klikając na ikonę ligowego trofeum w sekcji turniejowej. Dodatkowo 10 Graczy na szczycie rankingu otrzyma dodatkowe nagrody w zależności od zajętej pozycji, w tym unikalny portret. Pamiętajcie też, że inni Gracze również będą zdobywać Punkty Rankingowe, a tylko część Graczy zmieści się w danej lidze, dlatego dbajcie o odpowiedni zapas punktów, aby nie spaść zbytnio w rankingu.

Kliknijcie w trofeum, aby otworzyć tabelę ligową. Sprawdźcie potencjalne nagrody, które możecie zdobyć. Pierwszych 10 Graczy dodatkowo otrzyma wyjątkowy portret:


- Nagrody -
Wiemy, że na to czekaliście, więc przedstawiamy nagrody do zdobycia. Tegoroczną główną nagrodą jest "Opactwo Athlon", imponujący budynek 5x4 z 10 poziomami! Ten budynek zapewnia Zadowolenie, Populację i Monety na podstawowym poziomie. Po ulepszeniu dostarcza również Zaopatrzenie, Medale, Punkty Rozwoju, Towary, a także bonus do ataku i obrony, dla jednostek obronnych.

Opactwo Athlon ( 5 x 4 )

Opactwo Athlon to nie jedyna nagroda dostępna w tegorocznym Soccer Cup! Możecie także zdobyć cztery wyjątkowe osiągnięcia, oraz 3 specjalne portrety, aby pochwalić się postępami znajomym i sąsiadom! Dwa z portretów można otrzymać za ukończenie serii zadań, a trzeci można zdobyć za zakończenie eventu w złotej lidze!

FoE Soccer Cup 2021 - Osiągnięcia
Goooooal!
Tiki-taka
Jedna drużyna, jedno marzenie
Same gwiazdy!

FoE Soccer Cup 2021 - wyjątkowe portrety

FoE Soccer Cup 2021 będzie też pierwszym eventem, który będzie miał swoje miejsce w nadchodzącym centrum eventów. Możecie zdobyć ten dodatek do centrum, który zapewnia 150% bonusu do produkcji zaopatrzenia przez 5 dni, za ukończenie wszystkich zadań z eventowej serii! Pamiętajcie jednak, że bonus będzie można aktywować dopiero po zakończeniu eventu FoE Soccer Cup!


Mamy nadzieję, że spodoba Wam się tegoroczna odsłona eventu FoE Soccer Cup! Pamiętajcie, że Wasze opinie zawsze są dla nas bardzo ważne, więc nie zapomnijcie zostawić komentarza tutaj - klik!

Wasz,
Zespół Forge of Empires
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Drodzy Gracze Forge of Empires,

Po uruchomieniu eventu FoE Soccer Cup, zdaliśmy sobie sprawę, że Opactwo Athlon zostało wprowadzone z niewłaściwymi statystykami. Od 7 czerwca wprowadziliśmy poprawkę, która ma wzmocnić budynek i naprawić problem z balansem.

W związku ze zmianami:
  • na poziomie 9 budynek będzie zapewniał teraz 8 Punktów Rozwoju (wcześniej 7),
  • na poziomie 10 budynek będzie zapewniał 11 Punktów Rozwoju (wcześniej 10), został zwiększony również bonus dla armii obronnej.
Pamiętajcie, że Wasze opinie zawsze są dla nas bardzo ważne, więc nie zapomnijcie zostawić komentarza tutaj - klik!

Wasz,
Zespół Forge of Empires