FoE Soccer Cup 2021 - komentarze

Chopin19

Szlachcic zagrodowy
Wiecie co, trochę zastanówcie się co piszecie. Czy każdy nowy budynek wprowadzony przez inno uznacie za crapowaty, bo nie dodaje punktów ataku i obrony dla armii atakującej? W grze chodzi o różnorodność. Każdy gracz ma różną ilość czasu, którą może poświęcić na grę. Kogoś, kto może posiedzieć przed komputerem 30 minut dziennie bardziej ucieszy budynek z %-tami do armii obronnej, niż atakującej, bo ze względu na krótki czas spędzany w grze bardziej przyda mu się właśnie ten bonus. Poza tym zauważcie jeszcze jedną rzecz. To przez właśnie wasze narzekanie %-ty do armii obronnej straciły sens, bo inno ulegając Waszym komentarzom wprowadza masę budynków z %-tami dla armii atakującej, co jeszcze bardziej pogłębia dysproporcję między atakiem, a obroną. W walkach potrzebny jest balans. Moim skromnym zdaniem przez najbliższych 10 eventów nie powinno być budynków dających %-ty dla armii atakującej.
 

Xthelon

Szlachcic zagrodowy
Witam serdecznie.

Jako początkujący gracz postawiłem budynek Athlon.
Na razie jestem zadowolony chociaż nie skończyłem jeszcze eventu.
Moja ocena 7/10, dlatego, że widziałem, że bardziej doświadczeni gracze nie potrzebują obrony w obronie, ani ataku w obronie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia ;)
 

Borisel

Hrabia
Już końcówka eventu i można dać ogólną ocenę - muszę zweryfikować parę rzeczy . Zauważyłem na przykład , że nawet w lidze amatorskiej jest ulepszenie - więc szansa na zdobycie pełnego kompletu ulepszenia na budynek się zwiększa ( przy regularnej grze ) więc ocena za zdobycie pełnej nagrody głównej daję 3 pkt . Za liczbę zadań , możliwość zdobycia waluty eventowej nie tylko z zadań ale ze znajdziek +1 pkt . Możliwość zdobycia ligi by odebrać kolejne nagrody - tylko w przypadku turniejów -1 pkt . Turniej nastawiony głównie na wydawanie diaxów - i dodatkowo nie zawsze z opłacalnymi kosztami -2 pkt . Troszkę lipna nagroda główna - bonus mało przydatny jeśli chodzi o mechanikę obrony miasta -1pkt . Losowość w przypadku nagród głównych a także turnieju jest fatalna - w przypadku turnieju , gdzie wyniki determinują ostateczny wynik w lidze - czyni event jednym z najgorszych -2 pkt.
Ogólna ocena - 4/10 - mimo zdobycia nagrody głównej event ten nie zaliczam do udanych - a jeszcze dzięki tej nieszczęsnej losowości w turniejach i nie mając de facto wpływu na wygraną czy przegraną - jeszcze bardziej pogrąża ten event . Oby jak najszybciej się skończyło to coś ...
 

Markiz.

Książę
Ja bym dodał kilka plusów za możliwość zdobycia zestawu Placu zwycięzców. Jedyna rzecz dla której warto było "brać udział" w tym evencie ;)
 

MoodyClaim

Szlachcic zagrodowy
Plus za możliwość zdobycia wielu medali w Turnieju, minus za przypadkową losowość - ostatnio częściej przegrywam mimo dużego % szans i lepszych kart zawodników. Same zadanka nie jakieś super trudne, po przygotowaniu miasta (więcej kowali) na spokojnie można zrobić w czasie. Budynek eventowy może być na razie - pewnie z czasem jak trafi się coś lepszego to zburzę. Ogólnie, oceniam event na 4+ :)
 

Blade1984

Książę
Główna nagroda bylaby na maxa gdyby nie fakt ze pójdzie do handlarza w częściach ;) dzisiaj za 5,2k butelek 6 zestawów placu zwycięzców, liczyłem na trochę więcej ale na początku wpadły chyba 3 więc ostatecznie nie jest źle ;)
 
Ostatnia edycja:

anaconda8

Baron
Pomimo oporów postawiłam główną nagrodę - ładnie mi się komponuje przy Stonehenge i ogrodzie różanym. :p Co oczywiście nie znaczy że kiedyś jej nie sprzedam. Przypadkowość wygranych i przegranych raczej rozśmiesza niż złości - może właśnie o to chodziło? Ogólnie w skali od 0 - 10 gdzie 0 oznacza totalną porażkę a 10 najwspanialsze wspaniałości i mnóstwo dobrej zabawy temu eventowi bym dała 2. No może z malutkim plusikiem za sporo znajdek.
 

Azulena

Baron
Budynek postawię, ja zbieram obronę miasta, nienawidzę samego słowa "plądrowanie" nie mówiąc o szatańskim pomyśle tej "aktywności" w grze, która poza tym nie ma nic wspólnego z walką, a w opisie kiedy zaczynałam grę 4 lata temu, nie było o tym ani słowa.
A poza tym, grafika budynku pasuje do Terakotowej Winnicy. ;)

Co do losowości, mnie nie śmieszy przegrana przy 83% szans na wygraną.
Nawet nie wiem jak to nazwać... bardziej to wygląda na niedoróbkę, bo przecież nikt inteligentny i szanujący inteligencję Graczy, nie mógł takiej "losowości" zaprojektować świadomie??
Czy mógł? Bo to Inno Games ...
Chociaż muszę przyznać, że od 1/2 roku gram w bardzo milutką, ładną, kolorową gierkę, w której parcie na kasę jest jeszcze większe niż tu.
I nie chodzi o to, że gra ma być "darmowa" (mówi się "za darmo" lub "z bezpłatnym dostępem", ale co ja tam wiem.. ) tylko o sposoby i metody namawiania Graczy do wydania pieniędzy.
Gra rzeczywiści "darmowa" upadła by w dniu pojawienia się, to oczywista oczywistość. Ja sporo płacę w grach, które lubię, nie mam żadnych oporów przed tym.
Ale ...
Nigdy na przykład nie zapłacę za jakieś kolejne bilety na Turniej w evencie, jeśli "namawia się" mnie do tego w ten sposób, że 83% szans na wygraną daje przegraną. Bardzo nie lubię firm, które mają Graczy za idiotów.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nigdy na przykład nie zapłacę za jakieś kolejne bilety na Turniej w evencie, jeśli "namawia się" mnie do tego w ten sposób, że 83% szans na wygraną daje przegraną.
Przy 83% szans na wygraną oznacza ni mniej, ni więcej tylko tyle, że trafiłaś na jedną z 17 % szans na przegraną :)
W losowaniu nagrody dnia szansa na główną wygraną to 15%. Czyli 85%, że trafisz na coś innego. Jakoś nie widzę nikogo, kto by narzekał że trafił zestaw Placu zwycięzców ;)
 
Ostatnia edycja:
Co do losowości, mnie nie śmieszy przegrana przy 83% szans na wygraną.
Nawet nie wiem jak to nazwać... bardziej to wygląda na niedoróbkę, bo przecież nikt inteligentny i szanujący inteligencję Graczy, nie mógł takiej "losowości" zaprojektować świadomie??

Nie widzę w tym akurat żadnej niedoróbki. To było 83%, nie 100. Akurat losowo trafiłaś na te 17%.
 

anaconda8

Baron
Nie widzę w tym akurat żadnej niedoróbki. To było 83%, nie 100. Akurat losowo trafiłaś na te 17%.
A co powiesz na taką sytuację? Mam 4 bilety, rozgrywam 4 mecze. Za każdym razem wybieram najłatwiejszego przeciwnika więc za każdym razem mam ponad 80% szans że wygram. I przegrywam wszystkie cztery mecze. Teoretycznie to możliwe, tak jak wyrzucenie cztery razy jedynki kostką. Ale BARDZO mało prawdopodobne.
 

BlueUnicorn

Szlachcic zagrodowy
A co powiesz na taką sytuację? Mam 4 bilety, rozgrywam 4 mecze. Za każdym razem wybieram najłatwiejszego przeciwnika więc za każdym razem mam ponad 80% szans że wygram. I przegrywam wszystkie cztery mecze. Teoretycznie to możliwe, tak jak wyrzucenie cztery razy jedynki kostką. Ale BARDZO mało prawdopodobne.

Pomnóż sobie to BARDZO małe prawdopodobieństwo przez liczbę rozgrywanych meczów. Okaże się, że w skali całej gry co dwudziesty gracz powinien trafić na taką sytuację. Oczywiście tych 19 nic nie na pisze na forum, więc słychać tylko tego rozżalonego 20.
 
Do góry