FoE Soccer Cup 2016

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser8110

Guest
soccer16_logo_forum.png




Nadszedł czas piłkarskich emocji!
Nasze miasta po raz kolejny wezmą udział w najważniejszym turnieju w Forge of Empires. Zawody rozpoczną się już 9 czerwca. W sąsiedztwach pojawią się najbardziej uzdolnieni piłkarze, którzy będą ze sobą rywalizować w trakcie FoE Soccer Cup! Czy znajdziecie w sobie dość odwagi, aby poprowadzić swoje miasta do zwycięstwa w emocjonującym konkursie rzutów karnych? Co wybrać? Bezpieczną metodę pewnego, aczkolwiek nieznacznego sukcesu, czy raczej bardziej wyrafinowane i ryzykowne sposoby mogące przynieść większy zysk? Decyzja należy do Was trenerzy!

Używajcie swoich strzałów mądrze i zdobądźcie tyle pucharów ile tylko się da! Można je wymienić na wyjątkowe budynki i nie tylko. FoE Soccer Cup dostępny będzie do 10 lipca.

icon_quest_ball.png

Przygotowaliśmy dla Was filmik, w którym nasi game designerzy opowiedzą więcej o FoE Soccer Cup!

Filmik jak zawsze, z dostępnymi polskimi napisami.

icon_quest_ball.png

Okno FoE Soccer Cup
Cała zabawa odbywać będzie się w specjalnym oknie, które przedstawi nasz ulubiony żartowniś - Rinbin!
FoE Soccer Cup to tak naprawdę konkurs rzutów karnych, w którym można wybrać w jaki sposób oddany zostanie strzał. Każda opcja ma swoje plusy i minusy. Możesz wybrać pewny strzał i zgarnąć kilka pucharów. Możesz też spróbować szczęścia i wybrać jedną z pozostałych opcji i (może) zdobyć o wiele więcej! Wszystko zależy od Ciebie:
Zrzut%20ekranu%202016-06-07%2021.37.06.png

Warto również wspomnieć, że za każdym razem gdy dany Gracz w sąsiedztwie spudłuje, zwiększa się pula pucharów za dany strzał. Pierwsza osoba z sąsiedztwa, która umieści piłkę w siatce, zabierze wszystko :).
Jeszcze jedna sprawa, o której nie można zapomnieć to fani! Zawsze można skorzystać z ich wsparcia aby zwiększyć swoje szanse (Podwójna szansa kosztuje jednak parę pucharów).

icon_quest_ball.png

Zdobycie bramki
Jeśli masz wystarczająco wiele szczęścia aby oszukać bramkarza, wygrasz całą pulę pucharów, która skumulowała się dla danej opcji strzału:

tricked.png
soccer_cupswon_pl.png
Goooooooool!!!10 pucharów zdobyte!

icon_quest_ball.png

Zdobywanie nagród
W FoE Soccer Cup zdobyć można 3 różne rodzaje nagród:

1. Nagroda czasowa
Ta nagroda zmienia się co 6 godzin, tak więc każdego dnia zdobyć można 4 różne nagrody! Będą to różne budynki, plany Obserwatorium, monety, zaopatrzenie, medale oraz paczki Punktów Rozwoju.

2. Skrzynia
Zawartość skrzyni pozostanie niezmienna przez cały czas trwania FoE Soccer Cup.
W odróżnieniu od nagród czasowych, wybierając skrzynie nie ma pewności jaka nagroda zostanie przydzielona do konta. Każda z nagród ma przydzielone określone prawdopodobieństwo z jakim może wypaść ze skrzyni. Aby dowiedzieć się jakie nagrody ukryte są w skrzyni, wystarczy najechać na nią kursorem myszy (tudzież dotknąć jej obrazka w przypadku wersji mobilnej).

3. Trofeum strzelca
Puchar ten przyznawany jest najlepszemu trenerowi w sąsiedztwie. Zdobędzie go Gracz, który utrzyma się na pierwszym miejscu listy najlepszych strzelców aż do zakończenia odliczania.
To nie tylko puchar, lecz przede wszystkim symbol chwały i sławy!

Uwaga: pośród możlwych do zdobycia nagród, znajdują się 4 nowe budynki utrzymane w tematyce piłkarskiej. Można z nich utworzyć niewielki stadion!

soccer_buildings.png

icon_quest_ball.png

FAQ
Poniżej zamieszczamy listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami na nie:
  • 5 razy wykonałem strzał z szansą 20% i nie wygrałem pucharów. Coś jest nie tak?
    Wyświetlane prawdopodobieństwo się nie kumuluje. Oznacza to, że za każdym razem gry dokonujesz strzału szansa powodzenia wynosi 20%. Jeśli wykonasz 3 strzały, prawdopodobieństwo nie zwiększa się do 60%, pozostaje dalej na poziomie 20%. Może się zdarzyć, że strzelisz gola za pierwszym razem, ale równie dobrze możesz dokonać 10 strzałów i za każdym razem spudłować.
  • Wykonałem kilka strzałów z szansą 5% powodzenia, nagroda zwiększyła się do 700 pucharów, ale po kolejnym strzale wyświetliło się okienko z informacją, że wygrałem tylko 100 pucharów. Gdzie reszta pucharów?
    Jak wspomnieliśmy w ogłoszeniu, okno FoE Soccer Cup jest wspólne dla całego sąsiedztwa. Oznacza to, że każda Twoja akcja ma swoje odzwierciedlenie w oknach Twoich sąsiadów, a także każda akcja wykonana przez sąsiadów, wpłynie na Twoją grę. We wspomnianej przez nas sytuacji, któryś z sąsiadów wygrał pulę pucharów i została ona zrestartowana. Wtedy właśnie wykonałeś zwycięski strzał.
  • Kupiłem już 4 Złote skrzynie i za każdym razem zdobyłem Wieżę sygnałową. Czy to błąd?
    Szanse zdobycia danej nagrody ze skrzyni pozostają takie same, niezależnie od liczby zakupionych skrzyń. Ze względu na działanie prawdopodobieństwa, jest bardzo mała szansa na zdobycie kilka razy pod rząd tego samego budynku, aczkolwiek wciąż może się to zdarzyć. Każdy zakup oznacza wygranie jednej z nagród ze skrzyni z prawdopodobieństwem wyświetlonych w okienku podpowiedzi. Jednak, nawet w przypadku sytuacji losowej, może się zdarzyć, iż jakiś scenariusz kilkakrotnie się powtórzy.
  • Ilość posiadanych przeze mnie medali wyświetla się jako 1,7k. Jak sprawdzić ile dokładnie posiadam pucharów?
    Liczbę tą można sprawdzić w oknie FoE Soccer Cup. Wystarczy przesunąć kursor myszy nad liczbę a pojawi się okienko z dokładną liczbą posiadanych pucharów. Sposób ten działa jedynie w oknie FoE Soccer Cup.
  • Posiadam 3k pucharów, a jednak to inny Gracz jest wyświetlany jako Top-strzelec, mimo że ma tylko 1285 pucharów. Dlaczego?
    Top-strzelec to Gracz, który zdobył największą ilość pucharów za jeden strzał. Jeśli wygrasz 1200 pucharów a następnie kolejne 600 pucharów, Twój najlepszy wynik to wciąż 1200 (a nie 1800), ponieważ taką liczbę pucharów otrzymałeś za jeden strzał.
  • Użyłem "Podwójnej szansy" i wygrałem puchary. Dlaczego liczba pucharów nie jest podwojona?
    "Podwójna szansa" jak sama nazwa wskazuje, zwiększa prawdopodobieństwo wygranej. Jeśli podstawowa szansa to 20%, szansa podwójna to 40%. Nie zmienia się jednak ilości wygranych pucharów.

Powodzenia na boisku!
Jak zawsze - czekamy na Wasze opinie! -> klik!

Wasz,
Zespół Forge of Empires
 
Do góry