[Eventy] Eventy historyczne - polscy naukowcy/artyści

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16672
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser16672

Guest
Cześć
od ponad roku odkąd gram nie było eventu historycznego dot. naprawdę wielkich postaci dla całej ludzkości. Nie ukrywam, że z lekka ulało mi się teraz po tym evencie Szahdżahana. Super że się dowiedziałem kim on jest ale tak naprawdę nikt tego pewnie nie zapamięta i niedługo nie będę pamiętał. A zdecydowanie ważniejszymi postaciami są właśnie polscy naukowcy/artyści jak np. Mikołaj Kopernik, Ignacy Łukasiewicz, Maria Skłodowska - Curie, Ludwik Zamenhof, Fryderyk Szopen itd. Są to osoby, które miały zdecydowany wpływ na całą ludzkość a jakoś dziwnie są pomijani a wyciągani z kapelusza tacy jak właśnie Szahdżahan. Proszę pomyśleć nad tym pomysłem.
 

DeletedUser17497

Guest
Myślę że większe szanse miałbyś proponując jedną konkretną postać, najlepiej z jak najobszerniejszym uzasadnieniem dlaczego ona, niż wymieniając całą paczkę. Nawet jeśli pomysł zostałby zgłoszony do góry (pomimo niezachowania zasad działu), to podejrzewam że większość wymienionych nazwisk niestety nie jest znana przeciętnemu Niemcowi.
 

DeletedUser16730

Guest
Super że się dowiedziałem kim on jest ale tak naprawdę

Może właśnie o to chodzi, gdyby nie to myślałbyś, że był tylko Chopin i Kopernik. Tego drugiego zresztą od niedawna Niemcy chcą zniemczyć pomimo tego, że był kobietą więc akurat tutaj może być szansa.

Natomiast w tę grę gra pełno nacji i pewnie każda ma swoich faworytów którzy są najważniejsi. Ja natomiast to widzę jak podróż po świecie, na dodatek dochodzą do tego dedykowane budowle (szkoda, że niektóre nie są pewne w całości). Nie wiem dlaczego lepszy w tym kontekście miałby być np. Zamenhof od Geronimo. Ten drugi byłby bardziej kreatywny w stworzeniu jakiegoś gadżetu.
Patriotyzm jest dobry, ale trudny. Trzeba uważać żeby nie wpaść w szowinizm bo granica między nimi jest bardzo delikatna.
 

DeletedUser16672

Guest
Zgadzam się odnośnie szowinizmu i nadmiernego patriotyzmu. I też nie do końca jest z mi z tym po drodze. Dlatego nie uważam, że Żeromski powinien być lecz ludzie, dzięki którym całe nacje mają korzyści, jak właśnie wymienieni przeze mnie Chopin, Kopernik itd. Tak jak Einstein w swojej dziedzinie oni także zrobili jakąś "rewolucję". Dlatego też powinni się znaleźć. Pomijając już naprawdę nasze "polskie" chęci wyróżnienia ich. Pod tym względem to naprawdę staram się być obiektywny.
 
Do góry