[Zadania] Event : Wyprawy Krzyżowe

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15374
  • Data rozpoczęcia

Czy warto robić Event Wyprawy Krzyżowe ?

  • Tak

    Głosy: 7 36,8%
  • Nie

    Głosy: 12 63,2%

  • W sumie głosujących
    19

DeletedUser15374

Guest
Moim pomysłem jest zrobić w lutym 2016 roku Event Wyprawy Krzyżowe , w którym zadania otrzymuje się od Krzyżowca , sam Event potrwa około 20 dni . Nagrodami są :
- Koszary Templariuszy - Templariusz siła 20 , obrona 19 , szybkość 15 3x4
- Zamek Krzyżowców 135 ludności , 2500 monet na 13 h 4x5
- Pomnik Krzyżowca dekoracja 2x2 90 zadowolenia
- portret Krzyżowca
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie wiem gdzie już te eventy wciskać...

Naprawdę fajne są eventy tak na już powiedzmy w uhonorowaniu czegoś, eventy propagujące coś z czym zgadza się ileś osób, a ileś nie są zbędne, o tym może opowiedzieć pan K
Aktualnie eventy sa fajne, dla wszystkich, są w największe święta, jakieś okresy wakacji itd, nie ma nic z danych krajów, bo gra jest międzynarodowa...
 

DeletedUser15149

Guest
Pomysł ok, ale ja bym zrezygnował z tej pierwszej nagrody - koszary zbędne, jednostek jest sporo, nie potrzeba dodatkowych wg mnie.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Ankieta musi być jednokrotnego wyboru (nie należy zaznaczać "bez limitu"). W tym temacie oraz w temacie z Hobbitem ankieta została zmieniona.
Następnym razem proszę o tym pamiętać.
 

astrotaurus

Hrabia
Tak, a potem jeszcze wyprawy morskie, kradzież kontynentu i wyrżnięcie 60-90% populacji Indian.
Historia ludzkości jest wystarczająco haniebna, żeby nie uważać jej za zabawną....
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Proszę was nie dajmy się wciągnąć w dyskusje o problemach świata, które są dosyć frustrujące i negatywnie odbierane.
Kolega wymyśla sporo eventów, jednak połowa jest nie zgodna w ogóle z zasadami forum, więc nie ma co się denerwować nadto.
 

DeletedUser

Guest
jak zwykle - fajny pomysl, slabe nagrody

zwlaszcza ten domek nie dosc ze 4x5 i tylko 135 ludnosci?
slabiutkie- przynajmniej 3 000 lub 4000 tysice we wspolczesnosci

2500 monet? slabiutkie - przynajmniej 10 000 jak na budynek eewentowy we wspolczesnosci.
 

DeletedUser

Guest
Dosyć tej poprawności politycznej - taka jest nasza historia, a gra ma być w miarę realistyczna! Nie możemy pozwolić na to, aby gra zmierzała w kierunku fantasy czy też ślepego idealizmu! Musimy trzymać się przede wszystkim realizmu, gdyż forge of empires jest grą historyczną, a nie jak wielu sądzi knajpą dla krawaciarzy!
 

DeletedUser15846

Guest
A pewnie że historyczną, zwłaszcza w Epoka Jutra i Przyszłość. Nie ma co się śmiać to prawdziwa historia, tyle że jeszcze nie napisana ;)
 

DeletedUser

Guest
Temat mógłby być dopracowany, jednak sama idea w sobie nie jest zła...
 

DeletedUser

Guest
Ja tego nie widzę, jako event, ale jako rozszerzenie do Rozkwitu Średniowiecza. Myślę, że każda epoka powinna mieć swoje rozszerzenie (n.p. żelazo wojny z Persją, wczesne średniowiecze ataki barbarzyńców, rozkwit krucjaty, jesień to, co ma, kolonialna jakieś zmagania typu wojna północna, postępowa wojnę domową w Rosji (gdzie można się opowiedzieć po stronie bolszewików lub białych), modernizm wojnę domową w Chinach, postmodernizm jakiś kryzys rakietowy, jak na Kubie, współczesność arabską wiosnę i uchodźców, a jutro i przyszłość to nie wiem jeszcze co nam przyniosą).
 

DeletedUser

Guest
Ja tego nie widzę, jako event, ale jako rozszerzenie do Rozkwitu Średniowiecza. Myślę, że każda epoka powinna mieć swoje rozszerzenie (n.p. żelazo wojny z Persją, wczesne średniowiecze ataki barbarzyńców, rozkwit krucjaty, jesień to, co ma, kolonialna jakieś zmagania typu wojna północna, postępowa wojnę domową w Rosji (gdzie można się opowiedzieć po stronie bolszewików lub białych), modernizm wojnę domową w Chinach, postmodernizm jakiś kryzys rakietowy, jak na Kubie, współczesność arabską wiosnę i uchodźców, a jutro i przyszłość to nie wiem jeszcze co nam przyniosą).
Popieram.
 

DeletedUser8110

Guest
A ja mam bardziej wątpliwości spowodowane tym, że eventy historyczne (patrz Historia Kolumba) raczej powinny chyba wspominać jakiś pozytywne wydarzenie historyczne... Jakoś osobiście świętowanie wypraw krzyżowych mi nie przypada do gustu. :p
 

DeletedUser15643

Guest
a czymże innym, jak nie wyprawą krzyżową (wraz z późniejszymi wydarzeniami) była wyprawa Kolumba?
 

DeletedUser8110

Guest
a czymże innym, jak nie wyprawą krzyżową (wraz z późniejszymi wydarzeniami) była wyprawa Kolumba?
Zanim wysłałam swoją wiadomość rozważałam takie połączenie faktów. Ale gdybyśmy tak szeroko rozmyślali nad konsekwencjami każdego wydarzenia, to nawet wynalezienie druku miało negatywne konsekwencje, bo przykładowo wiele lat później wydrukowano Mein Kampf...
Sama wyprawa Kolumba nie miała na celu skrzywdzenia nikogo. Wyprawy krzyżowe miały.
 

DeletedUser

Guest
Zanim wysłałam swoją wiadomość rozważałam takie połączenie faktów. Ale gdybyśmy tak szeroko rozmyślali nad konsekwencjami każdego wydarzenia, to nawet wynalezienie druku miało negatywne konsekwencje, bo przykładowo wiele lat później wydrukowano Mein Kampf...
Sama wyprawa Kolumba nie miała na celu skrzywdzenia nikogo. Wyprawy krzyżowe miały.
Nonsens - historia to nie koncert życzeń! Moim zdaniem taki event miałby w sobie morał co dla niektórych. Tak samo jak wspomniane "Mein Kampf", które powinno być lekturą szkolną - nauczyłoby młodego człowieka do czego prowadzi nienawiść i kłamstwo - jakim w tym przykładzie Hitler posłużył się, aby omamić naród niemiecki. Życzę miłego dnia!
 
Do góry