Epoka Kosmiczna: Wenus - komentarze

Marik

Książę
Już prędzej notre dame postawie bonus beznadziejny tak jak w nowej, ale przynajmniej jakoś wygląda. Coś mi się zdaje że będzie to perła na którą nie będzie popytu, a tego dawno nie było.
 

hddk

Hrabia
Odłamek ma szansę być co 4 godziny, więc mamy 6 prób dziennie, 42 tygodniowo.
LW na 80 lvl ma 42,52% szansy na odłamek, więc 42 x 42,52% = 17,85 odłamka.
Dla porównania przy ŚR mamy 64 próby w ciągu WG z szansą 32,5% = 20,80 reliktów :)

Pozostaje kwestia porównania jakości odłamków do reliktów. Dla mnie brak budynków, które mogę sprzedać u HA to duży minus. Monety i młotki w pospolitym odłamku i medale i plany w rzadkim to już kpina.

Dodajmy do tego najwyższe koszty levelowania i 4500 surki potrzebne na budowę, z uwzględnieniem ceny surki przy wprowadzonym niedawno limicie pominięć zadań powtarzalnych :)

Z czasem pewnie z nudów to postawię, jak już mocno stanieje i spowszednieje. Póki co szału nie ma i zadka nie urywa :D
 

Neverwin

Rycerz
Nie ma co powielac 30 stron komentarzy z forum Beta i robić analizy porównawcze. Relikty są o niebo lepsza perłą.
Perla słaba i droga zarowno w budowie jak i surka ktora w pierwszym tygodniu będzie kosztować min. Kilkanaście tysięcy PR

taka kalka Marsa gdzie perły też były słabe.

dobre mają być budynki eventowe bo tam wydawane sa diaxy ;)
 

Khajiit Raven

Szlachcic zagrodowy
Wspaniała perła!
Na 80 lvlu daje średnio 2,55 odłamka dziennie, biorąc pod uwagę, że w pospolitym mamy nagrodę 20PR na 11 innych nagród, niepospolitym 100 PR na 7 nagród i w rzadkim (o ile jesteśmy w dobrej osadzie) 150 PR na 6 nagród wychodzi nam średnio 9,8 PR na 1 odłamek, czytaj zawrotne 25 PR dziennie z 4x6, no majstersztyk :D A zestawiając to jeszcze z kosztem budowy na ten 80 poziom (wstawiłam wartość z KT, bo nowej jeszcze nie znalazłam) wychodzi, że perełka zwróci się po zaledwie 6-ciu latach, lecę zbierać surę! :)
 

Jake Long

Baron
Perła pokroju PV. Premia na pierwszy rzut oka interesująca, a praktycznie beznadziejna. ŚR nie dość że ma lepsze nagrody to jeszcze jest o wiele wiele tańsza w budowie. Nie wspomnę już o tym, że z niej mogą wpadać budynki, które warto we wczesnym etapie gry ustawić w wiosce. Na filmie FoElite doskonale ktoś przeanalizował opłacalność perły. Na 76 poziomie statystycznie gwarantuje ci ta perła... 14PR 14-25PR. Żeby tę perłę na ten poziom wznieść musisz wydać tysiące PR. Za tyle tych PR możesz rozbudować PC o ładnych parę poziomów, bez marnotrawienia 24 kratek... A już nie wspomnę o tym, że wymaga ta perła niepotrzebnego klikania w wioski, które gracze w epoce wenus już mają dawno opędzlowane. Dodaje to sporo niepotrzebnej klikaniny i niepotrzebnego ładowania gry. A za rok-dwa przeciętny budynek eventowy będzie dawał więcej na takim samym obszarze.
 
Ostatnia edycja:

chemik12

Wicehrabia
Porównanie kosztów systemem 1,9:
- Nowa perła: od 0 do 60 lvl --> 30 941 PR
- ŚR: od 0 do 60 lvl --> 14 403 PR
Liczby mówią same za siebie. Inna kwestia że od jakiegoś czasu obserwuje spadek ilości wypadających 100 PR ze złotych reliktów - ostatnio 6 szt pod rząd --> same medale (mam na 80 lvl w głównym mieście).
I jeszcze jedno - dali limit dla zadań powtarzalnych prawdo podobnie przez nabijanie punktów za zadania z walką. Tu też są takie....
 

Markiz.

Książę
No i przede wszystkim trzeba robić jakąś osadę. A co jeśli ktoś zrobił już wszystkie dostępne? Ma robić na siłę dla nagrody 50-60 PR? Kpina
 
Tak szczerze, kto tłumaczył nazwy jednostek? Ci sami tłumacze co tłumaczyli filmy w latach 80-tych? Power Dragon - Smok energetyczny? Serio? Nie lepsza nazwa byłaby Mocarny Smok, lub Potężny Smok?
 

OliverJr.

Hrabia
Perła cienka jak sik węża. Ciekawym ile za towary krzykną, Transporter chodził po 3k na początku, a nieporównywalnie lepszy
 

DomLuk

Wójt
Perła każdy wie ze kolekcjonerska, ja pytanie mam sprawie wojska kto na becie walki robił i jakie wojsko wybierał?. Jak wchodził Pas Asteroid to masakrycznie trzeba było podnieś % armi jak jest w nowej epoce?.
 

Wiedźmin z Rivii

Szlachcic zagrodowy
Kolekcjonerska to jest GAJA i Space Needle, wyrocznia
Ta jest po prostu średnia, swojego czasu Arktyka byłą najwyższą epoka i wprowadzono BANK Nasion, też procentowy średniak na tą chwilę (kiedyś jeszcze "sypał" młotkami) i jakoś gracze go mają i rozwijają (nieliczni, ale jednak). To samo GALATA taka zła jak wszyscy krzyczeli, a jednak sporo osób postawiło i rozwinęło.
Myślę że jak ktoś przejdzie do Venus to warto ją postawić na spokojnie ze swoich surowców a nie kupować dla mody. Zawsze coś z niej wpadnie samo z siebie, jedyna wymagana reakcja to wejście do osady nic więcej nie trzeba.
Przy porównaniu z ŚR zapominacie o wielkości to 24 kratki, ŚR 36.... fakt, że każdy już ma ŚR na wysokim lvl a Wyspa będzie kosztować sporo PR, no ale coś za cos.....
Bardziej interesuje mnie czy dadzą wstecznie jakąś perłę do asteroid bo tak jakby brakowało sztuki w tej epoce jak kiedyś w Wirtualu
 

Wiedźmin z Rivii

Szlachcic zagrodowy
Towar wpadał z zadań powtarzalnych, teraz wprowadzili limit na 2000 pominięć, więc jakieś 2k dziennie tylko w porywach uda się nazbierać.

a to to to, to słyszałem, ale jak 2000 pominięć i niech z 20% wpadnie towar to przy chf 80lvl daje 12k. Nie wiem jaki ma być faktycznie limit pominieć? Będzie licznik? :haha:
 
już to jest, dostajesz komunikat
przy 14 pominięciach zrobi się 142 zadania, co trzecie towar, czy w moim przypadku niecałe 1900 towaru, na perłę potrzeba 4.5k
 

Wiedźmin z Rivii

Szlachcic zagrodowy
już to jest, dostajesz komunikat
przy 14 pominięciach zrobi się 142 zadania, co trzecie towar, czy w moim przypadku niecałe 1900 towaru, na perłę potrzeba 4.5k
Dzięki, nie bawiłem się ostatnio w powtarzalne bo mam full Asteroid, ale to będzie w każdej epoce czy tylko Venus?? głupie pytanie skoro już jest.
 
Ostatnia edycja:
Do góry