Epoka Kosmiczna: Mars - dyskusja

DeletedUser775

Guest
Ale te nowe perły to totalny badziew. Widzę, że prawie nikt ich nie stawia. Ja też nie zamierzam.

Ja ją mam, bo mam na nią miejsce i dużo walczę.
Serio to myślałem, że ta perła 3x się uaktywnia tylko gdy wejdzie szansa, a jednak zużywa się przy każdej walce (nawet odłączenie od drogi nie pomaga).
Myślę, że to zmienią, albo ulepszą i nagle dużo osób będzie chciało ją mieć.
 

DeletedUser20713

Guest
i bardzo słusznie, że nie będzie działać w pvp, bo było to nie fair nawet mimo ograniczonej szansy oraz ilości użyć
 

DeletedUser20369

Guest
Ale te nowe perły to totalny badziew. Widzę, że prawie nikt ich nie stawia. Ja też nie zamierzam.

Nie było tu chyba jeszcze perły, na którą ktoś nie narzekałby ;)

Nawet takie 'petardy', jak Arka czy Zamek Himeji miały tu oponentów. Ludzie różnią się po prostu stylami gry, każdy ma nieco inne priorytety i zgody nie będzie.

Osobiście nie mam problemów z perłami, bo kolekcjonuję wszystkie, jak leci.

Natomiast zgodzę się, że bonus PV jest śmiesznie mały, a nawet liczba monet, z którymi silni gracze problemów nie mają, jest po prostu słaba. TG również nie dostarcza wielu tow. Przyczepić można by się też do wyglądu, ale na plus to, że nie zajmują dużo miejsca.

Jednak myślę, że twórcy gry nie chcą dawać od razu nie wiadomo jak kozackich bonusów, bo gra - przynajmniej w założeniach - jest strategią, więc za łatwo być nie może ;)
 

herde

Baron
Jednak myślę, że twórcy gry nie chcą dawać od razu nie wiadomo jak kozackich bonusów, bo gra - przynajmniej w założeniach - jest strategią, więc za łatwo być nie może ;)
Gdyby takowe założenia przyświecały twórcom, to Arka czy Kraken nigdy by nie powstały. Dwie badziewne perły, jedna z jednym kiepskim bonusem, druga z monetami, więc tak naprawdę też z jednym nie urywającym tyłka, to wg mnie lekceważenie graczy. Twórcom najwyraźniej się wydaje, że rzucą nam jakiś chłam, a my się na niego rzucimy z wywalonymi jęzorami. 5x5 to wcale nie tak mało miejsca, mało miejsca to zajmuje Babel albo Latarnia z Faros, przy czym ta druga jest bardziej przydatna niż obie te nowe razem wzięte.
 

hddk

Hrabia
Oficjalnego info nie ma. Dwa tygodnie temu był wpis jednego z autorów, że zdecydowali o wyłączeniu i żeby oczekiwać informacji w ciągu kilku tygodni :) Od tego czasu cisza. Dodatkowo zamiary potwierdziła adminka na forum EN i w ogłoszeniu o epoce dopisała "It is planned to remove the ability to use this bonus in PvP, however there is no date set for the change at this time."
 

DeletedUser775

Guest
To znaczy, że docelowo Virgo będzie działać tylko na wyprawach (jak już wszyscy skończą mapkę) to naprawdę gratuluję pomysłu.
 

hddk

Hrabia
Dzisiejsza aktualizacja na Becie:
  • Adjusted the Virgo Project so it will not buff attacks against neighbors
 

ZjemCię

Wójt
Dzisiejsza aktualizacja na Becie:
  • Adjusted the Virgo Project so it will not buff attacks against neighbors
To było juz zapowiadane dawno więc żadna nowość
Mnie bardziej interesuje kolejny "fix" :D
Adjusted the Greater Rune fragments received per time threshold for the Viking settlement to be 9, 4 and 2 respectively (they were 6, 2, and 1 before). Everyone who has already completed Viking settlement will receive 3 fragments of the Greater Runestone, per completed settlement.
Albo są nie poważni albo jednak matma na maturze jest niezbędna nie tylko w naszym kraju.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jak uważacie, czy bardzo się mylę, że dziennie z marsa, ze wszystkich 9 złóż, można wyciągnąć łącznie około 500 rudy?
To, bez podtrzymania życia, wystarczy dla 16 fabryk towaru (24 h produkcji) i da 1000 towarów.
Zastanawiam się, czy można produkować więcej z postawionymi podtrzymywaczami życia.

Zapraszam do dyskusji osoby, które, przerobiły to na testowym lub maja zrobione technologi i dostęp do całego terenu i wszystkich budynków.
Dom modularny i jego 45 ludków na kratkę wydaje się bezkonkurencyjny, 20 szt (20x15=300 kratek) zapewni zasilanie dla 16 fabryk (fabryka to 12-16 kratek średnio to 14x16=224).to razem 524 do dyspozycji jest 736 kratek, wydaje się, ze będzie to można upchnąć na tej powierzchni.

Generalnie pytanie jest jak zmaksymalizować produkcje towarów na marsie.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Zauważyłem, co trudno by było nie zauwaźyć, że w nagrodach powtarzalnych zamiast paczki 5PR jest teraz 10PR do paska.
To, że na paczki PR nie działa Fontenac można zrozumieć, ciężko to pojąć ale można, ale dlaczego nie działa on na 10PR do paska, a może to są teraz 2 PR i z moim Fontenacem daje 10?
Błąd, czy celowe działanie wiadomych sił z Bonn? Może to ja błądzę, opierając swoje rozumowanie na fałszywych przesłankach? Wydaje się, że zgodnie z opisem nie zwiększa on ilości PR, ale to o ile jest zrozumiałe dla paczek, to dla PR do paska już nie, od kiedy nagrodą są PR do paska powinno to być zmienione.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Zauważyłem, co trudno by było nie zauwaźyć, że w nagrodach powtarzalnych zamiast paczki 5PR jest teraz 10PR do paska.
To, że na paczki PR nie działa Fontenac można zrozumieć, ciężko to pojąć ale można, ale dlaczego nie działa on na 10PR do paska, a może to są teraz 2 PR i z moim Fontenacem daje 10?
Błąd, czy celowe działanie wiadomych sił z Bonn? Może to ja błądzę, opierając swoje rozumowanie na fałszywych przesłankach? Wydaje się, że zgodnie z opisem nie zwiększa on ilości PR, ale to o ile jest zrozumiałe dla paczek, to dla PR do paska już nie, od kiedy nagrodą są PR do paska powinno to być zmienione.
Właśnie odebrałem paczkę 5 PR do inwentarza.
Więc gdzie te 10PR na pasek?

Edit: mój błąd, nie mam Marsa.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
To jest zadanie z linii głównej. Nagroda powiększona przez CHF?
Gdy będę miał obrazek z zadania powtarzalnego, to zmienię.
Nie wydaje się by nagrodą za to zadanie były 4 PR, więc to nie jest powiększone ponieważ Fontenac nie zwiększa ilości PR w nagrodach za zadania.

Ktoś może testował, jak sprawdza się champion na Marsie?
Nawet nie watro, wystarczą Oddziały rakietowe i Stalowi strażnicy
 

DeletedUser11629

Guest
Jak uważacie, czy bardzo się mylę, że dziennie z marsa, ze wszystkich 9 złóż, można wyciągnąć łącznie około 500 rudy?
To, bez podtrzymania życia, wystarczy dla 16 fabryk towaru (24 h produkcji) i da 1000 towarów.
Zastanawiam się, czy można produkować więcej z postawionymi podtrzymywaczami życia.

Zapraszam do dyskusji osoby, które, przerobiły to na testowym lub maja zrobione technologi i dostęp do całego terenu i wszystkich budynków.
Dom modularny i jego 45 ludków na kratkę wydaje się bezkonkurencyjny, 20 szt (20x15=300 kratek) zapewni zasilanie dla 16 fabryk (fabryka to 12-16 kratek średnio to 14x16=224).to razem 524 do dyspozycji jest 736 kratek, wydaje się, ze będzie to można upchnąć na tej powierzchni.

Generalnie pytanie jest jak zmaksymalizować produkcje towarów na marsie.
Podtrzymywanie życia zmniejsza tylko koszty produkcji. A jest tak bardzo potwornie miejscożerne, że jeśli nie cierpisz na braki monet i młotków, nie warto nawet sobie tym zawracać głowy. Poza tym wyliczenia się zgadzają. Da się zmieścić więcej fabryk, ale będą stać bezczynne, bo nie wystarczy dla nich rudy.
 

DeletedUser11629

Guest
Zauważyłem, co trudno by było nie zauwaźyć, że w nagrodach powtarzalnych zamiast paczki 5PR jest teraz 10PR do paska.
To, że na paczki PR nie działa Fontenac można zrozumieć, ciężko to pojąć ale można, ale dlaczego nie działa on na 10PR do paska, a może to są teraz 2 PR i z moim Fontenacem daje 10?
Nie wydaje się by nagrodą za to zadanie były 4 PR, więc to nie jest powiększone ponieważ Fontenac nie zwiększa ilości PR w nagrodach za zadania.
Czyli skoro Frontenac nie zwiększa PR za zadania, czemu nagle miałoby zacząć? Czy to paczka, czy pasek - nieistotne.
 
Do góry