Epoka Kosmiczna: Mars - dyskusja

DeletedUser15227

Guest
Plus za coś nowego (kolonia na marsie), minus za to że perły są dość słabe. Warto wspomnieć, że Virgo początkowo będzie działać na PvP ale za kilka tygodni perła dostanie nerfa i nie będzie działać na PvP.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Tropiciel Gwiazd to jeden z najpotężniejszych teleskopów naziemnych używany do zaglądania w okna celebrytów i gwiazd.
Może być wartościowy dla negocjatorów, ale czy rzeczywiście?


Virgo jest nic nie warte, a po wykastrowaniu jego wartość spadnie poniżej zera.

Kolonia na marsie? Po co komu kolonia jak budynki ewentowe będą produkować towary z marsa jak szalone. Co prawda do technologii potrzebna będzie ruda, ale do zdobywania rudy kolonia jest niepotrzebna, jak sądzę.

upload_2019-5-24_19-59-59.png

upload_2019-5-24_19-59-9.png
 
Ostatnia edycja:

Fatherland

Książę
A czasem rudy nie wydobywasz po przez dostanie się na sektory za kredyty które to lecą z budynków mieszkalnych na Marsie? Nie wiem czy tak jest ale coś podobnego mi się obiło o uszy na forum bety.

Heh czyli virgo jeszcze obniżą zamiast wzmocnić?
 

DeletedUser7795

Guest
Nawet jeśli Virgo nie będzie działać w PvP to będzie dobra perła, bo znacznie zwiększy szanse wygrania walki.
 

Fatherland

Książę
6 jak będzie cud, czyli gdzieś 3-4 walki na rozkładzie o ile algorytm będzie działać jak należy.

Można postawić z nudy i kaprysu, ale żeby to to było jakoś strategiczne to niestety nie... Brakuje choćby bonusu PR. Wtedy faktycznie perła lepsza pięć razy od Krakena
 

kasia2389

Arcyksiążę
Tak, kredyty są potrzebne, postawi się parę domków i już.

bo znacznie zwiększy szanse wygrania walki.
O tak z całą pewnością np na poziomie 80 to około 3-4 walki nie zapominajmy także o kosmicznej ilości monet:
upload_2019-5-24_20-32-9.png
Z drugiej strony brak działania w PvP może być zaletą, pociski nie będą marnowane na podrzędne nic nieznaczące walki.
 
Ostatnia edycja:

Fatherland

Książę
Kasia zweryfikuj jak się wydobywa rude Marsa bo mi się wydaje że trzeba do tego właśnie kolonii i kredytów z kapsuł mieszkalnych. Inaczej nie wejdzie się na prowincje gdzie jest ruda. Chyba. Nie wiem.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Jest pokazane na filmiku, ale tak - do wydobycia są potrzebne kredyty z kolonii.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Postawi się kilka domków i kredyty będą. Czy jeszcze do czegoś się kolonia przyda?
Niestety zaniedbałem grę na testowym i nie dotarłem tam do marsa.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
kiedy zostało dodane rozszerzenie medalowe za epokę marsa?
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/wersja-1-145.16641/
Do gry zostało dodane dodatkowe Rozszerzenie Terenu za medale w cenie 950,000 medali.

Postawi się kilka domków i kredyty będą. Czy jeszcze do czegoś się kolonia przyda?
Główną ideą posiadania marsjańskiej koloni jest pozyskanie marsjańskiej rudy do badań i dla nowych towarów.
 

Fatherland

Książę
Czyli na maxa kredyty i po rudę. A towary na ziemi.

Pisaliście w ogłoszeniu o zwiększeniu produktywności towarowych na Marsie poprzez zasoby wsparcia. A one, te zasoby, czasem tylko nie zmniejszają kosztów monet i zaopatrzenia potrzebnego do produkcji? Do czego dokładnie potrzebne są zasoby i jaki to ma wpływ na kapsuły dające kredyty.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Na ziemi jest zadowolenie a na marsie tlen (funkcje Podtrzymywania Życia).
Wydaje się, że będzie działać tylko na koszt wytworzenia towarów na marsie.

Do technologii trzeba 3500 rudy i po 7300 (7250) towarów.

Cała prawda o marsie https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Space_Age_Mars


upload_2019-5-24_20-56-4.png

Wszystkim się zdawało, że rozszerzenie do 3 części WP było, a ono już wtedy z marsa przyleciało.
Wizjonerzy już w lutym wiedzieli, że w maju era marsa będzie.
 
Ostatnia edycja:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Czyli na maxa kredyty i po rudę. A towary na ziemi.

Pisaliście w ogłoszeniu o zwiększeniu produktywności towarowych na Marsie poprzez zasoby wsparcia. A one, te zasoby, czasem tylko nie zmniejszają kosztów monet i zaopatrzenia potrzebnego do produkcji? Do czego dokładnie potrzebne są zasoby i jaki to ma wpływ na kapsuły dające kredyty.

Przez funkcje podtrzymywania życia. Zmniejszają one koszt produkcji towarów na marsie w monetach i zaopatrzeniu o 50% lub 75%. Na budynki mieszkalne na marsie nie ma wpływu.

@kasia2389 lot na marsa chwilę trwa...
 

Fatherland

Książę
Podtrzymywanie życia, no tak :)

Czyli one tylko koszt zmniejszają ale samych surek w skali jednostki czasu nie zmniejszają.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ja wszystko rozumie, ale jak można było zrobić coś tak bezsensownego:

Żeby móc wysłać zespół wydobywczy wystarczy kliknąć na złożu. Wydobycie zajmie nieco czasu, w zależności od złoża. Po zakończeniu wydobycia możecie walczyć lub negocjować, aby zebrać rudę i móc ją dalej przetwarzać.

Mam walczyć lub przekupić własnych pracowników, których wysłałem po rudę i za to im zapłaciłem?
Z kim tam się walczy lub kogo przekupuje negocjacjami?
1. Z własnym zespołem;
2. Marsjanami;
3. Innymi konkurencyjnymi firmami (zauważyć należy, że sektor jest nasz);
4. Partyzantami;
5. ?

A wystarczyłoby zmienić kolejność:
1. wysyłamy zespól za kredyty
2. Walczymy/negocjujemy by uzyskać dostęp do rudy
3. Czekamy określony czas aż zespól rudę wydobędzie.
 
Ostatnia edycja:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Fabularnie z ludźmi z innych koloni marsjańskich.

Złoża marsjańskiej rudy są niezwykle rzadkie, więc każda ekspedycja wydobywcza jest obserwowana, w związku z tym po jej powrocie potencjalnych rabusiów trzeba przepędzić (walka) lub przekupić (negocjacje). Przecież to logiczne ;)

Gdybyśmy rzucili się na nich wcześniej ryzykowalibyśmy, że przyjdą kolejni, a tak jak przyjdą to wybiją się na wzajem i na koniec mamy tylko 1 armię do pokonania/przekonania. ;)
 

Borisel

Hrabia
Ok . Armia marsjańska wydaje sie w porządku (mogli bardziej marines inaczej narysować , szybka jest diabelnie podobna do dodatku DLC Far Cry 5 czy z filmu z Tomem Cruisem a ciężkozbrojna jestem lekko zawiedziony - oczekiwałem pojazdu gąsienicowego ) - zastanawia mnie umiejętność AR . To jest to samo z uzyskujemy z AO ? Szansa na krytyk jest sumowana czy jak ? I czy AR działa na jednostki z wszystkich epok czy tylko będą działać przeciwko jednostkom "marsjańskim"? Kolejne pytanie dotyczy Tropiciela Gwiazd - ono daje 5 towarów z jednego rodzaju czy 5 x 1 po towarze ?
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Ok . Armia marsjańska wydaje sie w porządku (mogli bardziej marines inaczej narysować , szybka jest diabelnie podobna do dodatku DLC Far Cry 5 czy z filmu z Tomem Cruisem a ciężkozbrojna jestem lekko zawiedziony - oczekiwałem pojazdu gąsienicowego ) - zastanawia mnie umiejętność AR . To jest to samo z uzyskujemy z AO ? Szansa na krytyk jest sumowana czy jak ? I czy AR działa na jednostki z wszystkich epok czy tylko będą działać przeciwko jednostkom "marsjańskim"? Kolejne pytanie dotyczy Tropiciela Gwiazd - ono daje 5 towarów z jednego rodzaju czy 5 x 1 po towarze ?
To nie jest to samo, choć działa podobnie. Namierzanie AR działa na wszystkie epoki i ataki obszarowe i może się kumulować z Trafieniem krytycznym z AO.

Tropiciel Gwiazd: jednego rodzaju.
 

DeletedUser10038

Guest
Tropiciel Gwiazd wie ktoś jakie wymiary będzie miała ta perła
 

DeletedUser16853

Guest
Dziwię się, że jeszcze nikt nie napisał o blokadzie gry przez mapę - będąc w połowie mapki oceanu a zarazem mając skończone drzewko nie mam fizycznej szansy na przejście do Epoki Kosmicznej - nie mogę zdobyć rudy marsjańskiej czyli nie mogę robić drzewka i nawet produkować surowców na kolonii - nie wiem kto wymyślił coś takiego ale powinien się chyba zastanowić dla kogo coś takiego zrobił - to już nawet nie jest arktyka czy ocean gdzie do portu sobie dojdę drzewkiem - to jest mapa której zwiadu nie przyspieszę inaczej niż za diaxy... No ja nie wiem o kim twórcy myślą ale chyba nie o graczach którzy nie mają cały czas skończonej mapki
 

schwimmen

Wójt
Dziwię się, że jeszcze nikt nie napisał o blokadzie gry przez mapę - będąc w połowie mapki oceanu a zarazem mając skończone drzewko nie mam fizycznej szansy na przejście do Epoki Kosmicznej - nie mogę zdobyć rudy marsjańskiej czyli nie mogę robić drzewka i nawet produkować surowców na kolonii - nie wiem kto wymyślił coś takiego ale powinien się chyba zastanowić dla kogo coś takiego zrobił - to już nawet nie jest arktyka czy ocean gdzie do portu sobie dojdę drzewkiem - to jest mapa której zwiadu nie przyspieszę inaczej niż za diaxy... No ja nie wiem o kim twórcy myślą ale chyba nie o graczach którzy nie mają cały czas skończonej mapki
Brzmi mi to jak jak pedzenie przez epoki nie zwracajac uwagi na inne aspekty gry.

A ja mam pytanie co będzie dawał Babel w nowej epoce i inne perły towarowe
Podobno z arktycznej. Miło by bylo jakby takie info pojawilo sie przy opisie perel dajacych towary, bo to nie jest juz towar nieprzetworzony.
 
Do góry