Elvenar i FOE w 2020 - podobieństwa? różnice? ocena?

Koval92

Szlachcic
Witam! Przychodzę ze społeczności Elvenaru. Jak oceniacie grę w 2020 roku? Gra ktoś u nas?
Czy ktoś może mi powiedzieć, jakie są podobieństwa i różnice między FOE a Elvenarem?

Macie tutaj budynki ewolucyjne? Ile poziomów mają?

Czy macie coś porównywalnego z iglicą wieczności?
Jakie są mechanizmy których jeszcze nie przeniesiono do Elvenaru?

Obecnie u nas kończy się Event Wielkanocny i czekamy na start 16 rozdziału oraz Eventu Majowego.

Mamy od kwietnia 2019 roku budynki ewolucyjne, każdy ma 10 poziomów i potrzeba 9 artefaktów, aby go ewoluować do maksimum.
Zazwyczaj 7 artefaktów można zdobyć z eventu a dwa z "przygody bractw", w której przechodzimy razem 3 mapy i produkujemy odznaki w miastach, którymi odblokowujemy nowe punkty na mapie.

Widziałem też, że jest coś w stylu "cudów" w Forge of Empires, tylko troszkę inaczej działa.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Hejka, główną różnicą między tymi grami jest brak poziomowania podstawowych budynków, stare się sprzedaje, by wybudować nowe. Różni się też system walk. Dawno nie grałem w Elvenar to na wiele pytań nie odpowiem.

Tutaj budynki z poziomami, dające różne profity są tylko z eventów. Wspomniane "Cuda" to Perły Architektury, które w zależności od poziomu dają coraz lepsze profity. Dobrym pomysłem jest czytanie wiki, dużo informacji można tam znaleźć.
 
Poziomowanie... no tak ale elvenar to w ogóle inna tematyka magia, fantasty itd. itp.
Ocena :
+1 dla FoE za poziomowanie budynków a raczej jego brak.
Jednak tutaj jak brakuje ci populacji to budujesz od razu jeden czy dwa mocne domki i problem rozwiązany. A w elvenar rozbudowujesz to nie wiadomo ile czasu.
+1 dla FoE za osady kulturowe których w elvenar po prostu nie ma.
+2 dla elvenar za grafikę (ja tak uważam ważna jest dla mnie nie tylko fabuła gry ale też jej wykonanie)
+1 dla FoE za... jakby to powiedzieć... za ilość. W FoE na każdą epokę *rozdział* przypada 5 różnych towarów, i 5 jednostek bojowych.
W elvenar masz 9 towarów i 15 jednostek (każdą można ulepszyć do III poziomu w drzewku technologii) na prawie całą grę (mówię "prawie" bo później dochodzi jeszcze drugie 9 ale to gdzieś około 10 rozdziału *epoki*)

Podobieństwa :
Iglica wieczności = wyprawy gildyjne
przygody bractw = pola chwały
antyczne cuda = perły architektury
bractwa = gildie
runy = plany
zaklęcia = premie w tawernie, premie z wydarzeń (nie wszystkie z elvenar zostały przełożone tylko do zaopatrzenia *zasobów* i złota *monet*)
tworzenie = licytacja u handlarza antyków (działa trochę inaczej, ale na tej samej zasadzie)

... można by jeszcze dużo wyliczać ale nie mam na razie czasu żeby za dużo siedzieć na forum
(post będzie edytowany...może...)
 
Ostatnia edycja:

BraveFrank

Baronet
Poziomowanie... no tak ale elvenar to w ogóle inna tematyka magia, fantasty itd. itp.
Ocena :
+1 dla FoE za poziomowanie budynków a raczej jego brak.
Jednak tutaj jak brakuje ci populacji to budujesz od razu jeden czy dwa mocne domki i problem rozwiązany. A w elvenar rozbudowujesz to nie wiadomo ile czasu.
+1 dla FoE za osady kulturowe których w elvenar po prostu nie ma.
+2 dla elvenar za grafikę (ja tak uważam ważna jest dla mnie nie tylko fabuła gry ale też jej wykonanie)
+1 dla FoE za... jakby to powiedzieć... za ilość. W FoE na każdą epokę *rozdział* przypada 5 różnych towarów, i 5 jednostek bojowych.
W elvenar masz 9 towarów i 15 jednostek (każdą można ulepszyć do III poziomu w drzewku technologii) na prawie całą grę (mówię "prawie" bo później dochodzi jeszcze drugie 9 ale to gdzieś około 10 rozdziału *epoki*)

...

Jeszcze +1 FoE za kreatywne nazwy technologii.
Przykładowe technologie z FoE/Elvenar:
-Społeczność Plemienna/Ratusz
-Włócznie/Warsztat
-Straż miejska/Powiększenie oddziału 4
-Odlewnictwo/Doskonały ratusz
-Gildie/Zaawansowana manufaktura eliksirów
-Posiadłości/Ekspansja miasta 15
-Towary plantacyjne/Ekspansja miasta 22
-Kultura Dzikiego Zachodu/Ekspansja miasta 28
-Urbanizacja/Zbrojownia (wylęgarnia)
-Obsługa całodobowa/Powiększenie oddziału 29
-Wyższe sfery/Biblioteka i ...miotła
-Usługi finansowe/Koszary w stylu niziołków
-Drony bojowe/Zmodernizowane rezydencje
-Ksenomineralogia/Mleczny basen i obelisk
-Zaawansowana hydroponika/Szorstki wojownik orków
-Zbroja biomimetyczna/Powiększenie oddziału 54
-Nakładki VR/Rozbudowane manufaktury
-Marsjańska infrastruktura/Małe statki smakoszy
-System ochrony przed promieniowaniem/Rozbudowa manufaktura wydmowego piasku(pyłu itp)
-Badania atmosferyczne/Powiększenie oddziału 69

I jeszcze +2 dla elvenaru, bo ma ekspansje (rozszerzenia) 5x5, nie jak w FoE 4x4.
 
Do góry