[Handel] Edycja własnych ofert na rynku

Czy jesteś za wprowadzeniem edycji ofert na rynku?


  • W sumie głosujących
    23

Auksacer

Wicehrabia
Witam,

Przejrzałem forum w poszukiwaniu podobnego tematu i znalazłem takowy pod tym linkiem:
http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=5335&highlight=edycji+ofert

Jednakże nie ma już możliwości wypowiadania się w nim, a chciałbym coś dorzucić od siebie. Zdaję sobie sprawę z tego, że pomysł jest już postarzały i najprawdopodobniej nie zostanie już wprowadzony ze względu na znaczną przewagę głosów na NIE, ale mimo to chciałbym otrzymać nieco lepsze argumenty na to czemu pomysł jest zły i dlaczego został tak jednogłośnie odrzucony.

Zacznijmy od tego, że osoby udzielające się w tym temacie albo nie wyobraziły sobie wystarczająco idei pomysłu albo pomysł został źle wyrażony. Nie rozumiem jakim sposobem usuwanie istniejących ofert i tworzenie nowych zajmie tyle samo czasu co ich edycja. Załóżmy, że wystawiliśmy 10 ofert na rynku i wiszą tam już od 5 dni, więc chcemy zmienić ilość oferowanych i potrzebnych towarów, żeby zwiększyć szanse na ich przyjęcie. Na chwilę obecną musimy przejść do zakładki "Twoje bieżące oferty" naklikać się, żeby te oferty zdjąć z rynku, potem musimy wejść w zakładkę "Utwórz ofertę", w długiej liście towarów znaleźć towar, który chcemy zaoferować, to samo zrobić z towarem, który chcemy otrzymać, następnie wpisać ilość towaru jaką potrzebujemy i ilość towaru jaką oferujemy, na koniec jeszcze naklikać się w "Utwórz ofertę". Nie wspomnę już o sytuacji kiedy we wszystkich ofertach oferowaliśmy i potrzebowaliśmy różne towary i musimy za każdym razem wybierać je na nowo, czyli aż 10 razy - czy to aby na pewno wygodne i nie-czasochłonne? W przypadku gdyby była możliwość edycji ofert w zakładce "Twoje bieżące oferty", wystarczyłoby tylko zmienić ilość oferowanych i potrzebnych towarów, bez konieczności wybierania ich po raz kolejny z długiej listy towarów i bez konieczności wykonywania dodatkowych 1000 kliknięć.

Czy ktoś potrafi lepiej uzasadnić czemu niniejszy pomysł nie jest dobry?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser625

Guest
Ja jestem jak najbardziej za. Dużo handluję na jednym świecie, bo mnie się zachciało przejść całą mapę kampanii handlując i to o czym mówisz jest bardzo uciążliwe jeśli się ma dużo ofert. Ja tam sobie zapisuję w notatniku i potem przepisuję, ale dzięki edycji obeszłoby się bez notatnika. Zapewne w poprzednim temacie wypowiadali się tacy co 2-3 oferty na tydzień wystawiają. Ale jeśli byś mógł to dodaj ankietę. :)
 

Mikekun

Książę
Jednakże nie ma już możliwości wypowiadania się w nim, a chciałbym coś dorzucić od siebie. Zdaję sobie sprawę z tego, że pomysł jest już postarzały i najprawdopodobniej nie zostanie już wprowadzony ze względu na znaczną przewagę głosów na NIE, ale mimo to chciałbym otrzymać nieco lepsze argumenty na to czemu pomysł jest zły i dlaczego został tak jednogłośnie odrzucony.

Auksacer być może dlatego został odrzucony, wcześniej ten pomysł.

Pomysły zmieniające założenia gry, wymagające dużych modyfikacji lub znacznie wpływające na elementy już istniejące mają małe szanse na wprowadzenie.

Naturalnie twój pomysł, bardzo mi się podoba. Nawet z pojedynczą ofertą jest sporo zachodu aby ją modyfikować bo gdzieś się pomyliło lub po prostu za mało surowców wystawiło. Mimo iż nie handluję nie wiele to jednak chciałbym mieć możliwość modyfikacji oferty, albo nawet jej wydłużenia aniżeli tylko wystawienia na czas 5 czy 7 dni ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser18000

Guest
Ok, masz rację.
Napisz jeszcze tylko po co ktoś miałby edytować swoje oferty?
 

DeletedUser10716

Guest
lepiej z większą rozwagą wystaiwć oferty za pierwszym razem, niż je potem edytować :p jeśli miałbym kilkadziesiąt ofert edytować po 5 dniach od wystawienia, to olałbym to jeszcze na 2 dni, poczekał aż same spadną z targu i wystawił na nowo :p
 
Do góry