Dziwna sytuacja z kupnem budynku

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18590
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
To jest badanie, które wymaga diamentów, by odblokować budynek, który już za diamenty nie jest. Nie trzeba odblokować, by móc "iść" dalej w badaniach.
 

DeletedUser18590

Guest
Ja badanie zrobiłem bez diamentów. A budynek kosztuje 600. Po co to robić - badać, skoro strzałki nie ma dalej. I tak mógłbym "iść dalej" bez tego badani. Strata tylko użytych punktów bo człowiek się dowiaduje po zbadaniu że nagle musi rzygnąć 600 diamentów,. Gdybym wiedział w ogóle bym nie klikał. Nie fair ;) Trudno cóż... mały wał :)
 

DeletedUser17497

Guest
@PablooS Tak a propos, to właściwie to skąd się tu wzięło to badanie? To pozostałość jakiegoś nieudanego eksperymentu Inno, czy po prostu diamentowa pułapka na niedoświadczonych graczy? ;)
 

DeletedUser18590

Guest
A powiedzcie, bo się przyjrzałem i takich elementów jest więcej że nie trzeba, ale można odblokować. Czy będzie jeszcze taka niespodzianka np. we wczesnym średniowieczu? Odlewnictwo i kamieniołomy, potem czynszówki itp. Chodzi mi o to czy będzie przymus diamentów po wydaniu punktów. :) Z góry dzięki za pomoc.
 

Kaluta

Wójt
A powiedzcie, bo się przyjrzałem i takich elementów jest więcej że nie trzeba, ale można odblokować. Czy będzie jeszcze taka niespodzianka np. we wczesnym średniowieczu? Odlewnictwo i kamieniołomy, potem czynszówki itp. Chodzi mi o to czy będzie przymus diamentów po wydaniu punktów. :) Z góry dzięki za pomoc.

Przymus diamentów? Niee, jak nie chcesz wydawać diamentów to nie wydajesz, osiągniesz cel, ale później ;) Są badania, których odblokowanie nie ma wpływu na dalszy rozwój, jak nie chcesz to nie odblokowujesz, czytaj tylko jaki jest koszt odkrycia danej technologii. Mogą się za to pojawić zadania w linii głównej lub pobocznej czy bonusowej, które możesz wykonać wcześniej (podobnie jak ukończenie budowy czy zbiorów wcześniej niż podany czas ), właśnie za pomocą diamentów, ale nie masz takiego obowiązku.
Mam nadzieje, że to jest wystarczająca odpowiedź na Twoje pytanie. :)
 

DeletedUser8577

Guest
pare lat temu tez sie kiedys na to zadanie nadzialem :D tzn... na technologie z diamentami :D

nie przejmuj się :)
 

DeletedUser18590

Guest
No tak, luz tylko się zastanawiam po prostu czy na ten przykład po odblokowaniu technologii "kamieniołomy" czyli po wydaniu 22 punktów nie okarze się, że aby ten budynek postawić trzeba wydać przymusowo np. 600 diamentów. Bo to będzie dokładnie taka sytuacja jak z domem wielopiętrowym. Czy takie pułapki są gdzieś dalej?? Po prostu... jeśli są nie będę tych punktów nawet wydawał i oleje to. Wyszło na to że dom wielopiętrowy nie postawie nigdy bo nigdy nie wydam 600 diamentów na takie coś hehehe. A punkciki poszły niepotrzebnie i trza zaś czekać na nowe, a mogłem wydać na co innego i nie czekać długo na kolejne albo też ich nie kupować. :)
 

DeletedUser8577

Guest
Kiedyś jak mi zależało na grze, w sensie rozwój miasta itd... no to sobie przeglądałem drzewko technologii, kilka badań do przodu i zapisywałem na kartce ile i jakich towarów będę musiał mieć, ile monet... ile zaopatrzenia.. po to żeby móc wcześniej zdobyć to czego mi brakowało.
Żeby się szybko rozwijać wcale nie musimy odkrywać każdej technologii w każdej epoce. Raz, nie musimy a dwa...
warto sobie zostawić taką jakąś niezbadaną technologie -bo w końcu nadejdzie event. W chyba każdym wydarzeniu (event) pojawia się zadanie pt: "odkryj technologię" i tak właśnie coś mi się wydaje że takie Ci się trafiło a z pośpiechu nie zauważyłeś że te ta technologia jest do odkrycia za diamenty. :)

Z tego co pamiętam nie ma dalej takich "pułapek" w drzewku rozwoju.

Diamenty jeśli już chcesz wydawać proponuję jedynie w rozszerzenie terenu. Nie chce mi się książki pisać- po prostu na początku gry nie warto ich inwestować w nic innego... pogadaj sobie na czacie globalnym :)
Załóż sobie konto na becie (serwer beta, testowy)... tam są wprowadzane wcześniej wszystkie zmiany oraz wydarzenia (np nasz letni konkurs) - zanim wejdą do nas :)
 

DeletedUser18590

Guest
Dzięki. Ja intuicyjnie dokładnie tylko i wyłącznie na rozszerzenie terenu... Bo z tym ciężko oj tak... Od początku gry tak sobie postanowiłem. :) :) Co do tej technologii/budynku ja nie miałem zadania, po prostu chciałem się wbić w średniowiecze odblokowując i stawiając dom wielopiętrowy bo ma fajną ilość mieszkańców. No i ładowałem punkty rozwoju trochę godzin, i czekam i czekam i czekam i jest mam 23 punkty, czad! Badam technologię, sruuuuu poszło! 23 punkty. Jeszcze chwilka, chwila, chwilunia... klikam by odblokować... i co? I niespodzianka jak na screenie żeby odblokować budynek rzygaj 600 diamntów. Super! Także pośpiechu nie było, no ale nie przeciągając skoro dalej takich numerów nie ma to całe szczęście :) Dzięki za pomoc, średniowiecze już tuż tuż ;) :)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
@PablooS Tak a propos, to właściwie to skąd się tu wzięło to badanie? To pozostałość jakiegoś nieudanego eksperymentu Inno, czy po prostu diamentowa pułapka na niedoświadczonych graczy? ;)
Te badanie jest odkąd powstała ta epoka bodajże. Na bank jest od października 2012 bo wtedy dołączyłem na forum, a chwilę wcześniej do gry, a odkąd gram to te badanie istnieje.
No jest to pułapka, bo ja też się nadziałem na swoim pierwszym świecie :p Teraz zacząłem grać "eventowo" na A i już tego błędu nie zrobiłem ;)
Później już nie ma takich badań. Są badania, których idzie nie badać (nie mają dalszej drogi), ale nie ma tak, że wymagają diamentów. To jedyne takie badanie.
 
Ostatnia edycja:

Fatherland

Książę
Od początku gry jest.
Każde badanie można podejrzeć i sprawdzić co oferuje i w jakich kosztach, nawet przed wrzuceniem PR do badania.
 

DeletedUser7795

Guest
To nie jest żaden bug. Odblokowanie technologii kosztuje 600 diamentów. A wybudowanie domu wielopiętrowego to koszt zaopatrzenia i złota. Wszystko się zgadza.
 
Status
Zamknięty.
Do góry