Dzień Św. Patryka 2020 - komentarze

DeletedUser22112

Guest
To zaczne. Beznadziejny, wymaga siedzenia non stop i klikania jak idiota. Nie sadze ze wielu osobom bedzie chcialo sie bawic w maksowanie, zreszta mieliscie opinie po becie, wiec nie wprowadzajac zmian chyba nie oczekujecie tutaj innych.
 

Hrehory

Szlachcic
Przeczytałem uważnie dwa razy, i powiem szczerze, niewiele z tego rozumiem. Możliwe, że jestem bystry inaczej, ale możliwe też, że zasady są albo mętne, albo mętnie opisane. Jedyne, co jest jasno napisane, to fakt konieczności licznego klikania....
 

Azulena

Baron
Czegoś bardziej skomplikowanego i pokrętnego, nie dało się chyba wymyślić. Jak wyżej - próbowałam przeczytać, ale może ja też jestem "bystra inaczej". :?
 

hddk

Hrabia
Przeczytałem uważnie dwa razy, i powiem szczerze, niewiele z tego rozumiem.
Bo te komunikaty piszą korpo-roboty, a nie zwykli ludzie, Może znają grę od strony kodu, ale od strony gracza już niekoniecznie. Podobnie niektóre podpunkty o zmianach w nowej wersji są tak pisane, że i tak nie wiadomo o co chodzi. Sam event jest banalnie prosty, jeśli chodzi o przebieg, zadania, produkcję koniczyn. Natomiast strategia aby zdobyć cały zestaw na levelu 2 już niekoniecznie, ta jest pokręcona.
 
"(...) wyjątkowy sposób na zdobycie portretów, osiągnięć budynków" - a cóż takiego kryje się pod hasełkiem "osiągnięcia budynków"? Bardziej zrozumiale się nie dało przetłumaczyć? Czy może mechanika eventu jest tak rewolucyjna, nagrody takoż, że zwrot okazał się nieprzetłumaczalny w sposób jasny i prosty?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Obrazek w ogłoszeniu, może sugerować, że skrzynki są po 100 ale to nieprawda, każda następna jest droższa:
Po zakupie kompletu pojawia się następny komplet tylko droższy, pierwsza za 50 ostatnia za 2000.
1582095077366.png
1582094968444.png
Kolejna za 500 i na koniec:
1582095114006.png
 
Ostatnia edycja:

hddk

Hrabia
"(...) wyjątkowy sposób na zdobycie portretów, osiągnięć budynków" - a cóż takiego kryje się pod hasełkiem "osiągnięcia budynków"? Bardziej zrozumiale się nie dało przetłumaczyć? Czy może mechanika eventu jest tak rewolucyjna, nagrody takoż, że zwrot okazał się nieprzetłumaczalny w sposób jasny i prosty?
Powinno być "portretów, osiągnięć i budynków".

Oryginał:
The St. Patrick's Day Event introduces a brand new and unique way to collect some awesome avatars, achievements and buildings as rewards, with a completely new event mechanic.
 

DeletedUser20805

Guest
Fakt, opis enigmatyczny, ale sama rozgrywka pewnie będzie do pojęcia w 10 minut.
Natomiast, z jednej strony fajnie, że event nie ogranicza się tylko do zebrania puli dóbr, które potem jednego dnia wydaje się na upolowanie nagrody dnia (a poza tym nic się nie robi). Wymaga trochę większego zaangażowania lub opłaty za automatyzację. No, po prostu coś się bardzie działo.
Z drugiej strony, rozumiem że może się wielu osobom nie chcieć śledzić tego eventu nos stop, bo nie będą mieli na to czasu... Ale w takim razie, jaki ma sens granie poprzez wchodzenie raz/dwa razy dziennie po zbiory i nie robienie nic poza tym? Przewagę będą mieli aktywni gracze i chyba właśnie o to chodzi w tej całej grze (i każdej innej).
 

OliverJr.

Hrabia
Jak dla mnie niejasnością zostaje cena skrzyń. Interesuje mnie tylko pierwszy komplet, 1 skrzynia darmo, 2 za 50, 3 za 100 a 4,5,6?
 

hddk

Hrabia
0, 50, 100, 250, 500, 1000. Razem 1900 za komplet. Po nim można od razu kupić drugi komplet, ale już drożej, za 3900. W następnym miasteczku pierwszy komplet znowu będzie za 1900.

No i postęp w skrzynkach resetuje się wraz z kolejnym miastem. Jeśli w jednym mieście kupimy 3/6 skrzynek, to w drugim startujemy od 0/6. Czyli albo brać tylko darmową albo wszystkie 6.
 

OliverJr.

Hrabia
Czyli tak jak pisaliśmy w temacie spojlerowym potrzeba 3 zestawy skrzyń otworzyć co daje 5700.
3 elementy za zadania
3 za skrzynie
4 za miasta

Albo pocisnąć 3 za miasta i 4 za skrzynie, obie opcje wydają się realne. Na pewno pomogą garnki zebrane z wydarzeń, aż se będę notował ile wpadnie
 

Azulena

Baron
Z drugiej strony, rozumiem że może się wielu osobom nie chcieć śledzić tego eventu nos stop, bo nie będą mieli na to czasu... Ale w takim razie, jaki ma sens granie poprzez wchodzenie raz/dwa razy dziennie po zbiory i nie robienie nic poza tym? Przewagę będą mieli aktywni gracze i chyba właśnie o to chodzi w tej całej grze (i każdej innej).
Zapominasz, że TERAZ OBOK EVENTU są CAŁY CZAS GILDYJNE POLA CHWAŁY i BARDZO NUŻĄCE negocjacje w nich. A nie każdy ma własne wojsko - ja nie mam, bo nie lubię i nie umiem walczyć. W żadnej grze.
Na GPC są nagrody ważne dla Gildii - a ja, jako założycielka, nie mogę się migać od udziału. Dlatego wkurza mnie wszystko, co dodatkowo zabiera za dużo czasu.

Ale niestety, jak ktoś wyżej trafnie napisał - twórcy znają grę od strony kodu, ale nie samej gry. Bo w nią NIE GRAJĄ... :(
 

DeletedUser13804

Guest
Kolejny klikoliczny event. Od dłuższego czasu narasta we mnie złość na ilość czasu jaką ta gra mi pożera.
Kiedyś jak zaczynałem grać to nie było tak źle. Później zaczęły się pojawiać masowo wszelakiego rodzaju eventy. Czas poświęcany na nie rósł. Potem zrobiono żeby nie można było skończyć eventu szybko i odpocząć od wyścigu, wprowadzając zadania dzienne w eventach. Potem zaczęła rosnąć ilość zadań do wykonania. Zadania stawały się coraz bardziej czasochłonne. Potem zacząłem się zastanawiać czy jest możliwe skończenie eventu bez rozpiski zadań, ale strach przed zadaniem typu "zakończ 24-godzinną produkcję xxx razy" skutecznie mnie powstrzymują przed tym aby zaryzykować robienie eventu z marszu.
Ostatnio to co się dzieje to już osiąga apogeum. Gildyjne pola chwały, które wymagają codziennego wykonania około 30-35 walk, co prawda większość z automatu, ale codziennie - więc to mnie zniechęca, Kolejny durnowaty klikologiczny event. To chyba już mnie przerasta. Ostatnio miałem ochotę na zrobienie DRUGI raz osady wikingów, bo już odpocząłem po poprzednim evencie. A tu BUMMM kolejny jeszcze bardziej czasochłonny event. Pierwszy event którego nie zrobię to będzie początkiem mojego końca w tej grze - bo nie wyobrażam sobie grania aby nie otrzymywać nagród które inni otrzymują.

No i na koniec - po co są budynki eventowe skoro brakuje na nie miejsca? Vide pociąg z ostatniego eventu z milionem wagoników. Rozumiem że wioski mają wygladać inaczej u każdego gracza. Ale aby wykonywać eventy trzeba mieć nasrane w wioskach malutkie budynki produkcyjne aby te eventy kończyć. Itd itp. Chyba osiągam stan zniechęcenia tą produkcją.
 

DeletedUser16845

Guest
Kilka pytań:

1) Czy kierowników ulepszać na maxa?
2) Czy jest jakiś limit ulepszenia barki, festiwalu i fabryk? I do ilu watro ulepszać?
3) Jak jest z tą zmianą miasta? Kiedy można to zrobić? Kiedy najlepiej to zrobić?
 

DeletedUser20434

Guest
Kilka pytań:

1) Czy kierowników ulepszać na maxa?
2) Czy jest jakiś limit ulepszenia barki, festiwalu i fabryk? I do ilu watro ulepszać?
3) Jak jest z tą zmianą miasta? Kiedy można to zrobić? Kiedy najlepiej to zrobić?
1. Ulepszać tyle, ile wymagają tego zadania
2. Najlepiej do 250 lub 300
3. Przed zmianą miasta najlepiej zrobić jak najwięcej zadań. Jeśli są zbyt czasochłonne, lepiej brać się za nowe miasto. Obowiązkowo 1900 garnców złota przed zmianą miasta, żeby otworzyć wszystkie skrzynie i zdobyć zestaw celtyckiego lasu.
 

Arox

Baron
No i na koniec - po co są budynki eventowe skoro brakuje na nie miejsca? Vide pociąg z ostatniego eventu z milionem wagoników. Rozumiem że wioski mają wygladać inaczej u każdego gracza. Ale aby wykonywać eventy trzeba mieć nasrane w wioskach malutkie budynki produkcyjne aby te eventy kończyć. Itd itp. Chyba osiągam stan zniechęcenia tą produkcją.
A kto powiedział że trzeba mieć wszystkie budynki eventowe jakie są w grze? Chyba pociąg z wagonami dał do zrozumienia że trzeba usiąść i pomyśleć jaki budynek daje najlepsze bonusy a które już niekoniecznie i schować je do schowka... ale jak widać nadal są ludzie co myślą że postawią każdy budynek jaki zaoferuje ta gra. No nie. Przy takiej ilości eventów to jest nie możliwe. Dlatego w końcu trzeba pomyśleć jakie budynki warte są do pozostania w mieście.
 

Fatherland

Książę
Od początku istnienia gry jeszcze tak głupiego eventu nie widziałem. Ta gra coraz bardziej pożera czas już nie 12 a 24h w dobie. Tego się nawet nie chce już komentować, zresztą już wyżej i na becie już pisali. I nie, to nie jest kwestia tego że jak nie chcesz to nie robisz eventu i jest to dla tych co czas poświęcają. Będąc na Marsie już się wymiotuje od klikaniny w grze i na aplikacji i na kompie, a jak masz swoją Gildie to już całkiem nie masz czasu na tak głupie eventy. To jest już paranoja i obsesja twórców że takie dodatki wymyślają. Eventy miały być dodatkiem a nie obozem pracy, grą w grze gry głównej gry. Pomijam już fakt że mechanika jest tak zawiłe wytłumaczona że się nawet niechce siedzieć i myśleć nad tym. I jeszcze chcą zrobić płatne drogi w osadach. Gra schodzi na psy i niedługo przyjdzie czas żeby tą grę w końcu zostawić bo to już nie jest dodatek dla zabawy.
 

DeletedUser9827

Guest
Porażka. GvG, GPC, WG, a teraz jeszcze event, który wymaga siedzenie przed kompem non stop. I jeszcze zasady opisane tak po rusku, że głowa mała.
 
Do góry