[Perły Architektury] Działanie wyszukiwarki pereł architektury

Czy chcielibyście zmiany działania wyszukiwarki pereł architektury?

  • tak

    Głosy: 19 86,4%
  • nie

    Głosy: 3 13,6%

  • W sumie głosujących
    22

Chopin19

Szlachcic zagrodowy
Witam, powiedzcie proszę, czy nikogo nie denerwuje, że wyszukiwarka pereł architektury działa wg nazwy gracza, a nie nazwy perły?
Przecież jeśli chcę znaleźć wszystkie perły gracza, to wchodzę w tabelkę rankingową i znajduje gracza. Czy nie byłoby piękne, gdy szukając planów np. Arki wpisuję w wyszukiwarkę "Arka" i wyskakują mi wszystkie postawione w miastach Arki? W tak działającej wyszukiwarce jak obecnie, zakładka perły architektury jest kompletnie bezużyteczna, bo żeby coś znaleźć trzeba poświęcić na to masę czasu i nerwów. Może warto by to usprawnić?
 

Chopin19

Szlachcic zagrodowy
A nad czy tu głosować? Jak idziesz do sklepu po jajka, to wymagasz, aby były na jednej półce, a nie porozrzucane po całym sklepie.
No chyba, że ktoś ma nałogi i wychodząc po jajka, czy cebulę zawsze wraca z piwem :D
Idąc za ciosem można by do opcji wyszukiwania dodać poziom perły, wówczas miałoby to jeszcze więcej sensu.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ilość głosów "za" jest prostym wskaźnikiem czy proponowana zmiana zyskała uznanie naszej społeczności. Taka jest formuła pomysłów.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Witam, powiedzcie proszę, czy nikogo nie denerwuje, że wyszukiwarka pereł architektury działa wg nazwy gracza, a nie nazwy perły?
To oczywiste, że to nikogo nie denerwuje, bo nikt tego nie używa, w obecnej postaci jest całkowicie bezużyteczne.

Ale jak się bawić, to proponuje po całości, filtry na wszyscy/gildia/znajomi/sąsiedzi, zresztą mogą sobie na foestats.com/tools/gbfinder.php zobaczyć jak to zrobić.
 
Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak ta zakładka działa... Nie wiem jak ją czytać, ale skoro już ma być to zagłosowałem na "tak".

Ilość głosów "za" jest prostym wskaźnikiem czy proponowana zmiana zyskała uznanie naszej społeczności. Taka jest formuła pomysłów.

To nie będzie reprezentatywne. Graczy na B jest 76 tysięcy, a tu zagłosuje 10 osób... może.
 

tomallo88

Rycerz
glos na duze nie.. skoro nawiazales do sklepu... wiele sklepow ma towary niby segmentowo ale nieraz trzeba przejsc caly sklep a po drodze no wlasnie... zbieramy zwykle to co niepotrzebne ale i bardzo uzyteczne co niekiedy chcielismy badz nam brakowalo.. zabierac to cos z sklepu to pozbawienie branzy i setek producentow zysku... tudziez szukajac perly np arka mozesz odnalezc tysiac perel na koncowce wiec doskonale dziala w szukaniu planikow.. zaloz sklep panie chopin z 1 produktem... nalapiesz pan klientow tysiace.. tak ironio
 

Chopin19

Szlachcic zagrodowy
Tomallo na farta to sobie możesz wejść w wyszukiwarkę graczy i przeglądać ich perły, bo czas szukania będzie z grubsza zbliżony do tego obecnego w perłach architektury. Dzięki sprawnie działającej wyszukiwarce znalazłbyś konkretną perłę z konkretnym levelem w 10 sekund. A w kwestii robienia zakupów, to chyba robisz je z nudów, skoro bierzesz to co Ci wpadnie w oko. Ja jak chcę zrobić rosół to idę po kurczaka i warzywa, Ty wróciłbyś z odkurzaczem i domestosem ;)
 

Jake Long

Baron
tudziez szukajac perly np arka mozesz odnalezc tysiac perel na koncowce wiec doskonale dziala w szukaniu planikow..
Z tym że aby móc wrzucać perły na końcówki należy być:
a) znajomym posiadacza perły,
b) być w tej samej gildii co posiadacz perły
c) być w tym samym sąsiedztwie co właściciel perły

Wyszukiwanie po nazwie perły by nic kompletnie nie zmieniło, bo chociażby takich arek na serwerach jest tysiące, na końcówkach pereł może być ich góra setki, ale odsetek graczy jaki może wystąpić z tej listy będzie wciąż minimalny.
Nie zapominajmy jednak wciąż że istnieje coś takiego jak foestats, które działa dokładnie na powyższej zasadzie.
A przejrzenie wszystkich sąsiadów/znajomych (jak się jest już dostatecznie wrednym) podobnież do tego co wyżej Chopin wspomniał:

czas szukania będzie z grubsza zbliżony do tego obecnego w perłach architektury.

a wynikałoby to z tego, że pereł architektury samych w sobie mamy już bardzo dużo w grze.

Jedna rzecz mnie intryguje, czego InnoGames na siłę unika. Dlaczego nie zaoferują pracy programistycznej osobom, które pracują nad takimi projektami jak foestats.com, scoreddb.io czy nawet nad samym głupim foehelperem i nie zainspirują się jakimiś ideami z tych projektów? Ta gra by rozkwitła gdyby taka kolej rzeczy się działa pod względem rzeczywistych funkcjonalności, które rzeczywiście miałyby sens (tutaj aluzja do ostatnio zrobionego pomostu... który nie ma sensu...).

Wiadomo, jest sporo rzeczy, które mogłaby "góra" po prostu odrzucić z tych ww. projektów, ale jest naprawde dużo przydatnych funkcji które nie miałyby wpływu na sam przebieg rozgrywki, a miałyby wpływ na przyjemność klikania. Dobrym przykładem są choćby wykresy w foehelperze odnośnie nagród z darów dyplomacji czy łupów wojennych, albo wyszukiwarki ze strony scoreddb.io lub foestats.com odnośnie ww pereł czy sortowania graczy pod względem ilości wygranych walk. Podane wcześniej to oczywiście przykłady jedne z niewielu, z których wielu graczy używa, a nie może robić tego korzystając tylko z oryginalnej treści gry.

Brakuje mi w tej grze też czegoś w rodzaju Civilopedii z serii Civilization, albo chociaż odnośnika do najzwyczajniejszego fandoma po kliknięciu guzika: "otwórz w Forgopedii. Ile już rzeczy używa się z google żeby sprawdzić podstawy Forge of Empires. Czy nie jest to przesada, że połowa czasu jaką poświęcamy to siedzenie na przeglądarce dowiadując się mechanik z gry, zamiast klikając to w samej grze?
 

tomallo88

Rycerz
-monopol na wrzutki dla najaktywniejszych graczy.. wezmie sie grupka i zalozy watek ogolny na 1,97 zarabiajac 3% na kazdej wrzutce.. moga zrobic i 10 watkow gdzie kazdy bedzie wolal sie oglaszac..
co nastepnie zlikwiduje na amen zdobywanie planow dla poczatkujacych na wyzszych poziomach gdzie ty i wieleu obecnych graczy w forge ma 5ki za 10 czy 20 pkt.. oczywiscie mozna sie umawiac ale jak watek aktywny zapewni szybkie zdjecia miejsc to po co ktos sie bedzie fatygowac by komus dac plany jak watek zdejmie szybko wszystkie miejsca?

ile czasu zajmie znalezenie arki na 10poziomie? 10 sekund?.. to ze nie ogarniasz dzialania rankingu perel nie znaczy ze kazdy nie ogarnia.. tworzac watki arki wyslalem pw do 240 osob z arkami od 19-35poziomu w czasie ok pol godziny i wiekszosc odpisala wchodzac do watku..
 

tomallo88

Rycerz
buduje na fel dandrel arke na 80 i dostalem info ze tam bez 1,95 jak nie wylozysz to mozesz tylko sasiadom wbijac a i tez sie naczytasz jak bez pytania dasz z grozba zamroznenia pktow na kilka miesiecy.. gracze sami napedzili machine podbijajac sie kto da wiecej % lub taniej pkt za jakis surowiec..
 

Chopin19

Szlachcic zagrodowy
Tomallo ja o niebie, Ty o chlebie. To, że takim osobom jak Ty nie przeszkadza jedzenie zupy nożem, nie znaczy, że wszyscy chcą ją jeść nożem. Jak wyszukiwarka ma nazwę perły architektury, to niech wyszukuje perły architektury, a nie nicki graczy, bo od tego jest wyszukiwarka graczy. Chyba nie ma sensu już więcej na ten temat dyskutować, bo widzę, że to jak grochem w ścianę.
 

Chopin19

Szlachcic zagrodowy
Wprowadzili zmianę w działaniu wyszukiwarki, ktoś jednak czyta te nasz wypociny. To może niech przeczyta raz jeszcze. Naprawdę to co zaimplementowano pod krzykliwą nazwą "zmiana w działaniu wyszukiwarki pereł architektury" ktoś nazywa zmianą? Czy Pan, który robił update, przed jego wprowadzeniem odpalił grę i zobaczył jak funkcjonuje zmiana??? No ręce opadają..
 
Do góry