Dywizjon 115.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2097
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2097

Guest
Słowo wstępu:Dywizjon 115 jest to dziełko w dużej mierze sience fiction.Traktuje ono o wyczynach polskich lotników z tytułowego dywizjonu walczącego podczas Bitwy o Brytanię.

Rozdział 1: Pierwsza walka.

15 września 1940

Zostaliśmy skierowani na lotnisko w Northolt gdzie mieliśmy stacjonować.Zostaliśmy zaopatrzeni w myśliwce dzienne Hurricane.Lotnisko było prymitywne, pokryte trawą.Jeszcze tego dnia o godzinie 16:00 poderwano 1 klucz eskadry B na patrolowanie okolic Tombrith, z tamtej przypuszczalnie okolicy miał przylecieć na bombardowanie samotny Dornier 215.Samolot ukazał się ale widocznie zobaczył wyprawę, bo zawrócił w stronę Francji.Dowódca klucza wraz z bocznymi rzucił się w pościg.Nagle Czerwony 2 zameldował o problemach z silnikiem i zawrócił do bazy.2-ka myśliwców dogoniła bombowiec a dowódca zajął pozycję do ataku kilkaset metrów za bombowcem i kilka metrów z góry.Pierwsza seria ominęła go.Druga była celna samolot zadymił.Jeszcze jedna seria w bok i samolot roztrzaskał się o ziemię.Dwójka myśliwców wróciła szczęśliwie do bazy.

Rozdział 2: Pierwsze starcia.

16 września 1940

O godzinie 10;15 dywizjon został postawiony w tzw.15 minutes combat readiness (15 gotowość bojową). Nie trzeba było długo na rozkaz statu czekać po około 5 minutach przyszła wiadomość
-startować cel bombardowania Londyn,liczebność wroga około 400 maszyn w tym około 100 myśliwców Messersmit109 i 50 Messersmit110.
Poderwano wszystkie 12 maszyn.W słuchawkach zabrzmiał głos dowódcy klucza 2 należącego do sekcji czerwonej:
2czewony-Widzę bombowce są pod silną osłoną myśliwską.

Ciąg dalszy nastąpi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Hmm... Napisz ile masz lat?

Co do opowiadania to jest o wiele za krótkie i wydaje się być streszczeniem rozdziału. Gdzie są klimatyczne opisy i dialogi? Imiona?

Pomysł pisania o Polakach ratujących zadki Anglików wydaje mi sie bardzo dobry. Ale nigdy nie słyszalem o dywizjonie 115 tylko o 303, 302 i 301.

A tak ogólnie to 3/10
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2097

Guest
Od razu napisałem, że to częściowe sience fiction.A co do lat to nie twoja sprawa jestem hydraulik z wykształcenia to, Ci starczy.A co do dywizjonu 115 był to dywizjon brytyjski, używający myśliwców nocnych.
 
Do góry