Dyskusja o wersji 0.13

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1724

Guest
Oceniać nie będę bo za dużo wykrzykników bym nawalił ale mam pytanie jedno podstawowe: Kiedy można spodziewać się iż role Gildii jednak się zmienią i nie będą to tylko kółka różańcowe... puki co to oprócz forum, handlu i odwiedzania osób w gildii żadnej większej roli nie spełnia :(:( A jeszcze te zasrane ograniczenia co do handlu w gildii po wprowadzeniu aktualizacji 0.12 ;/

Zróbcie coś z tymi gildiami, żeby to można było na prawdę wspólnie z innymi pograć bo już mnie męczyć to zaczyna ;/


Ps. A tak na poważnie co do zmian w wersji 0.13 to git, że tak szybko jednak ta aktualizacja wychodzi :)
 

DeletedUser625

Guest
Możliwość minimalizowania menu budowy dla zwiększenia widzianego obszaru miasta, w czasie używania narzędzia przemieszczania lub sprzedaży budynku.

To jest na nic nie potrzebne, bo zawsze można włączyć pełny ekran, lub oddalić miasto.

Po ataku lub odwiedzeniu znajomego, można zminimalizować menu akcji.

To już było wprowadzone wcześniej, więc to nic nowego.

Możliwość poprawnego zalogowania na stałe, a następnie tylko wybierania światów gry.

To także.

Dodano brakujący dźwięk w Jubilerze.

Mam nadzieję, że tym razem naprawdę go dodaliście. A tak poza tym to co z dźwiękiem u Kamieniarza, Kamieniarza Marmuru, Odlewni Żelaza, Winnicy, Farbiarni?

Pewnie jeszcze w kilku brakuje, ale nie mam pewności, bo nie budowałem tych budynków.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1228

Guest
a mnie się aktualizacja podoba, a szczególnie ta zmiana surowców .
 

DeletedUser1234

Guest
zmiana surowców,troszkę mnie martwi...
otóż arystokracja dawała ulepszonego złotnika,który produkuje złoto...ja jadę na starym budynku produkującym złoto,którego potrzeba 110 sztuk do odkrycia kartografii oraz 50szt do odkrycia Szkolnictwo Wyższe......mam już ponad 110 szt
Moja obawa,dotyczy odpowiedzi na pytanie...Czy przypadkiem nie nastąpi zamiana 110 szt złota na 110 szt prochu?... jeżeli tak miałoby się wydarzyć,to jestem makabrycznie w plecy...to samo z wapieniem,którego potrzeba 320 szt na ostatnie dwa badania Schiltron oraz Kamienice od ponad trzech tygodni, jadę z produkcją w kilku budynkach produkujących tenże, wapień...nawet nie chcę myśleć,że zmienią to na talk...
To byłaby totalna katastrofa...może,ktoś rozwiać moje rozterki lub dobić potwierdzeniem moich przypuszczeń...im szybciej tym lepiej.

- - - Zaktualizowano - - -

Widzę,że administracja czyta a nawet pisze na forum,ale tu nie znalazła czasu na odpowiedź,
nawet taką,że nie wiemy...to lepsze niż milczenie.
Mam od dawna ustalony tryb produkcyjny,"dziękuje",że swoim milczeniem, skutecznie mi go zakłóciliście/zmarnowany cykl ośmiogodzinny...nie mając jasności nie będę produkował wapienia,złota i kamienia...po to, aby wsadzić jego nadmiar w buty by wyższym być,wystarczająco jestem wysoki...
Jeżeli moje obawy się potwierdzą,to będzie największa ingerencja w założenia i przebieg gry...nie tylko ja tworzę produkty patrząc w przód, co i ile będzie potrzebne i tu nie tylko o produkty chodzi, lecz o wszystko, co w około nich trzeba było wykonać,aby produkcja odbywała się ...
 

DeletedUser

Guest
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi w punkcie cytuje:

Przy dołączeniu do bitwy, gdzie jednostki gracza zostały ranne, nie będą już w pełni wyleczone, lecz będą się leczyć zgodnie prawidłowym czasem.

czy jak ktoś mnie zaatakuje to jednostki broniące po tym ataku , które poniosły straty nie zostaną od razu wyleczone.
Co z jednostkami zbitymi?
No chyba, że chodzi o bitwy, w których można grać z rzeczywistym graczem , a nie komputerem, ale o takiej możliwości w tej aktualizacji nie napisano, podobno jest to planowane.
 

DeletedUser971

Guest
Bryfft co do tych nowych budynków to rozumiem iż nikt nie będzie miał bonusa do danej produkcji z nowych budynków? Inaczej musielibyście zamienic parę bonusów na mapie a mianowicie te co się powtarzają.
 

DeletedUser766

Guest
zmiana surowców,troszkę mnie martwi...
otóż arystokracja dawała ulepszonego złotnika,który produkuje złoto...ja jadę na starym budynku produkującym złoto,którego potrzeba 110 sztuk do odkrycia kartografii oraz 50szt do odkrycia Szkolnictwo Wyższe......mam już ponad 110 szt
Moja obawa,dotyczy odpowiedzi na pytanie...Czy przypadkiem nie nastąpi zamiana 110 szt złota na 110 szt prochu?... jeżeli tak miałoby się wydarzyć,to jestem makabrycznie w plecy...to samo z wapieniem,którego potrzeba 320 szt na ostatnie dwa badania Schiltron oraz Kamienice od ponad trzech tygodni, jadę z produkcją w kilku budynkach produkujących tenże, wapień...nawet nie chcę myśleć,że zmienią to na talk...
To byłaby totalna katastrofa...może,ktoś rozwiać moje rozterki lub dobić potwierdzeniem moich przypuszczeń...im szybciej tym lepiej.

podłącze się do pytania, bo też już zrobiłem spore zapasy tych surowców i nie wiem co dalej...
 

DeletedUser971

Guest
Acha Bryfft na temat leczenia jednostek: ten czas leczenia jednostek co pisze w budynkach to chodzi o jedną kratkę czy całe zdrowie. Bo np. w obozowisku trebuszy pisze czas uzdrawiania 1 godzina. Jeżeli chodzi o jedną kreskę to wolę skasować i wybudować na nowo jednostkę. Tak jak np. wczoraj kusznik leczył mi się od 6 rano do ok. 7 wieczorem........
 

DeletedUser1724

Guest
hehe w sumie to leczenie jednostek to też powód do tego by grać ECO bo to leczenie jak dla mnie w ogóle nie jest zrozumiałe i do bani...
 

DeletedUser3

Guest
A tak poza tym to co z dźwiękiem u Kamieniarza, Kamieniarza Marmuru, Odlewni Żelaza, Winnicy, Farbiarni?
Pewnie jeszcze w kilku brakuje, ale nie mam pewności, bo nie budowałem tych budynków.
Wszystko w swoim czasie.

Czy przypadkiem nie nastąpi zamiana 110 szt złota na 110 szt prochu?
Nie, posiadane złoto nie ma być zamieniane. To samo z resztą produktów, które posiadają podwójne budynki.

Jeżeli moje obawy się potwierdzą,to będzie największa ingerencja w założenia i przebieg gry.
Niestety to jest beta, więc ingerencji w założenia i przebieg gry będzie jeszcze pewnie kilka.

będziemy grać od o pkt czy tyle ile mieliśmy ??
Nie planujemy resetu.

Co z jednostkami zbitymi?
Będą martwe.

Bryfft co do tych nowych budynków to rozumiem iż nikt nie będzie miał bonusa do danej produkcji z nowych budynków?
Dobre pytanie. Dowiem się.
 

DeletedUser1234

Guest
...
Nie, posiadane złoto nie ma być zamieniane. To samo z resztą produktów, które posiadają podwójne budynki.

Bryfft,szlag może człowieka trafić...wyciągasz jedną frazę z całego posta i odpowiadasz mi na to co ja doskonale wiem...
Czy ja pytałem o posiadane złoto?NIE.
Ja pytałem w całym swoim poście o zamianę złota,wapnia i kamienia wymaganego do odkrycia badań,które wymieniłem w swoim poście,na nowe produkty w tychże badaniach...rozumiesz?

- - - Zaktualizowano - - -

Bryfft co do tych nowych budynków to rozumiem iż nikt nie będzie miał bonusa do danej produkcji z nowych budynków? Inaczej musielibyście zamienic parę bonusów na mapie a mianowicie te co się powtarzają.

A co jest napisane w ogłoszeniu,że zacytują...Istniejące zasoby na mapie z rozkwitu i jesieni średniowiecza zostaną zamienione
Bryfft,czytając twoją odpowiedź na to pytanie,nasuwa się jeden wniosek...nawet nie wiesz co wkleiłeś w ogłoszeniu o zmianach...
Ręce opadają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest

Co do zmian to rzeczywiście bardzo ciekawi mnie sytuacja surowców. Np. korzystam z ulepszonego kamieniarza wapnia,a wapień odkryłem w początkowych prowincjach. Po update na moje będę miał Wytwórcę talku (budynek) ale bez bonusu,bo zamianie ulegnie tylko wapień/złoto/kamień odkryte w jesieni średniowiecza.
Co do samej zamiany surowców,to złoto z magazynu nie zniknie albo tylko ta częśc ktora zostala wyprodukowana przez ulepszonego zlotnika. Bądz tez tylko zostanie zmienia biezaca produkcja na nowy surowiec.
Skoro ma byc zamiana surowcow z jesieni i rozkwicie to moze to znaczyc ze kazdy dostanie przynajmniej 1 nowy surowiec do produkcji.


Do tematu: Jest też opcja ze nikt nie bedzie miał bonusu produkcji do nowych surowców ponieważ nie bez powodu dostajemy owe nagrody w postaci surowcow.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Co do zasobów na mapie, to Semper Fidelis ma rację. Changelog sam tłumaczyłem, więc wiem co wklejałem, po prostu zakręciłem się nieco w pytaniu, sorry ;).

Semper, co do Twojego pytania:
Semper Fidelis napisał:
Moja obawa,dotyczy odpowiedzi na pytanie...Czy przypadkiem nie nastąpi zamiana 110 szt złota na 110 szt prochu?
Semper Fidelis napisał:
Ja pytałem w całym swoim poście o zamianę złota,wapnia i kamienia wymaganego do odkrycia badań,które wymieniłem w swoim poście,na nowe produkty w tychże badaniach...rozumiesz?
Tak. Kartografia nadal będzie wymagać złota, natomiast szkolnictwo prochu.
 

DeletedUser

Guest
Także by osiągnąć euforyczny poziom zadowolenia, będzie trzeba posiadać 140% wymagań standardowych (do tej pory było to w rzeczywistości 139%).

a kiedy i gdzie było te 139 %???
miewałem czasami i 200 % wymagań standardowych i jakoś stale pisało w opisie o bonusie 120% i tyle dawało

czyżby chodziło o jedno zadań ?
 

DeletedUser

Guest
Także by osiągnąć euforyczny poziom zadowolenia, będzie trzeba posiadać 140% wymagań standardowych (do tej pory było to w rzeczywistości 139%).

a kiedy i gdzie było te 139 %???
miewałem czasami i 200 % wymagań standardowych i jakoś stale pisało w opisie o bonusie 120% i tyle dawało

czyżby chodziło o jedno zadań ?

Żeby miec 120% produkcji to wymagane było 140% zadowolenia podstawowego, z tym że to nie było 140% tylko wlasnie 139%.Poziom zadowolenia a nie poziom bonusu produkcji.
 

DeletedUser104

Guest
Update będzie miało miejsce dzisiaj. Spowoduje to około 15 minut przerwy w dostępnie do każdego świata gry. Mamy nadzieję, że zmiany wynagrodzą tę niedogodność.

To jest pewne? :p Czy należy doliczyć ze 2 dni opóźnienia? ;)
 

DeletedUser

Guest
co z tego, ze weszla aktualka jak dalej od miesiaca albo i dluzej mam 15 ludzi na kontynencie:p z czego 12 to czlonkowie mojej gildii:p smiech na sali....
 
Status
Zamknięty.
Do góry