Dyskusja na temat statystyk odwiedzin

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12062
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser12062

Guest
Witam!!

Ostatnio założyłem podobny wątek w dziale pomysły jednak moja wizja tego co chciałem zmienić i jak nieco odbiegała od wizji Forum. W taki m razie wpadłem na pomysł inny.... Może przedyskutujemy temat tutaj zdecydujemy się na jakąś jedną wspólną opcje i założę dyskusję w pomysłach jako ankietę??
A teraz do rzeczy, o co chodzi:

Uważam, że fajną sprawą byłoby wprowadzenie uproszczenia kontroli odwiedzin naszych miast przez znajomych. Wiadomą sprawą niestety jest to, że wprowadzenie przycisku "wsparcie" nie zmotywowało części graczy do częstszych odwiedzin.... Nadal są "pasożyty" zapewniające nas o chęci pomocy a tak naprawdę guzik robiące . Niestety ale przejrzenie listy 80 lub więcej znajomych i wynotowaniu kto ile razy był troszkę zajmuje.... Dzisiaj rano się zawziąłem i okazało się, że przynajmniej 7 ma pomoc ... gdzieś ;P.

Nie wiem tylko jakby miało to wyglądać.... Ja widzę 3 rozwiązania:
1. po najechaniu na profil osoby wyświetlałaby się statystyka jego aktywności u nas
2. gdzieś w Ratuszu mielibyśmy taką możliwość podglądu nicków i ilości odwiedzin w ciągu ostatniego tygodnia
3. historii wydarzeń można by wyszukiwać osoby po nicku ( swego rodzaju filtr ) - wpisujemy nick i wyświetlają się odwiedziny danego gracza... To zapewne byłoby najprostsze rozwiązanie dla programistów.
4. Każda gildia w zakładce jej członków miałaby dostęp do statystyk jej graczy ( niezależnie od 3 powyższych pomysłów ). Dostęp do statystyk oczywiście dla graczy z opcja Lidera.
Statystyka odwiedzin obejmowałaby każdego gracza na 7 dni wstecz.

Co by to dało: w kilka chwil wiemy kto jak nas motywował, a co więcej "szefostwa" gildii w końcu miałyby uproszczony sposób na odsiew mających w nosie pomoc graczy ;).

Czy takie coś przydałoby się Wam w grze.... Bo mi szczerze powiem BARDZO !!! W sposób znaczący zredukowałoby czas potrzebny na odsiew pasożytów. A to w jakiej ew. formie miałoby być to już pozostawię dyskusji. Może ktoś ma lepszą koncepcję ?? Niestety pomysł jako ankieta musi być jeden... Należy zatem odwalić czarną robotę za twórców gry ( nie mam tu na myśli Temu !! ) i podać im gotowy pomysł, Ci zaś rozpoczną zapewne rozmowę czy da się to zrobić i najwyżej odrzucą ;P. Ale warto czasem męczyć ich o zmiany, które są pomocne nie zaś poprawy "dymków" ;). I zachęcam do dyskusji... Może uda się znaleźć "złoty środek" i poprawić ten nie ukrywajmy dość upierdliwy aspekt gry ;). Oczywiście jeśli dyskusja będzie ożywiona a nam uda się zbudować konsensus mogę zrobić Ankietę ( o ile twórca najlepszego zamysłu nie będzie chciał zrobić tego osobiście ;) ).

Zachęcam do pomysłów i dyskusji. Może uda się wprowadzić jakąś fajną zmianę !!! :)

pozdrawiam
Przemek
 

DeletedUser775

Guest
Uważam, że tak jak rynek reguluje ceny (niestety nie w FOE) tak popyt na plany określa ilość motywacji. Nie ma co się oszukiwać, ale większość robi to dla planów lub odwzajemnia pomoc gdy jest akurat online.

Przede wszystkim, aby zacząć kontrolować w gildi czyjeś poczynania potrzebny jest status online gracza.
Bez tego wiemy tylko to co inni chcą żebyśmy wiedzieli i wszystko działa na zasadzie zaufania i zgrania członków gildii.

Musisz znaleść inny sposób na odsiew pasożytów, ten nie przejdzie, bo nie przekłada się na zyski dla IG.
Gdyby było inaczej, wprowadziliby więszkość propozycji na tym forum.
 

DeletedUser12062

Guest
Uważam, że tak jak rynek reguluje ceny (niestety nie w FOE) tak popyt na plany określa ilość motywacji. Nie ma co się oszukiwać, ale większość robi to dla planów lub odwzajemnia pomoc gdy jest akurat online.

Przede wszystkim, aby zacząć kontrolować w gildi czyjeś poczynania potrzebny jest status online gracza.
Bez tego wiemy tylko to co inni chcą żebyśmy wiedzieli i wszystko działa na zasadzie zaufania i zgrania członków gildii.

Musisz znaleść inny sposób na odsiew pasożytów, ten nie przejdzie, bo nie przekłada się na zyski dla IG.
Gdyby było inaczej, wprowadziliby więszkość propozycji na tym forum.

Sugerujesz zatem, że do mojego pomysłu należy dodać: oferta specjalna dla graczy za 100diamentów wykupujesz na tydzień wpis o motywacji u każdego gracza, bez potrzeby klikania ;P. ???? :D:D:D:D:D. Może i tak być jeśli ktoś to wprowadzi ;P.

Mnie po prostu wkurzają obietnice znajomych o motywacji, Ty potem siedzisz i im klikasz a oni mają to gdzieś.... Co gorsze wyłowienie ich i sprawdzenie czy klikali znowu zajmuje czas.... Ja wiem, że Immo tworzy gry dla zysk ale szczerze powiem nawet ja mam powoli dość ;).

P.S.
ja jednak liczę na rozsądek... Wiele zmian, które pomogły nam w grze ( podział na jednostki niezależne zależne, licznik armii itp. ) zostało jednak wprowadzonych ;).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Dla mnie najlepszą opcją byłby filtr poprzez wpisywanie nicku albo jego części w historii wydarzeń. Najłatwiej im to zrobić i by było chyba najwygodniejsze. Bo po najechaniu na portret gracza i tak mamy już tego wszystkiego naćkane że się jeszcze to nie zmieści. :D
 

DeletedUser6586

Guest
Jeśli dobrze zrozumiałem ten temat to...
Jestem prawie pewien,że różne pomysły na sprawdzanie częstotliwości motywacji ze stony znajomych i członków gildii były już zgłaszane dawno temu,a niektóre z tych pomysłów zostały nawet zatwierdzone przez nasz team i przekazane dalej.Teraz już tylko czekać na realizację tych pomysłów;)
Znalazłem nawet cuś na ten przykład:) http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=2807
 

DeletedUser12062

Guest
Jeśli dobrze zrozumiałem ten temat to...
Jestem prawie pewien,że różne pomysły na sprawdzanie częstotliwości motywacji ze stony znajomych i członków gildii były już zgłaszane dawno temu,a niektóre z tych pomysłów zostały nawet zatwierdzone przez nasz team i przekazane dalej.Teraz już tylko czekać na realizację tych pomysłów;)
Znalazłem nawet cuś na ten przykład:) http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=2807

Zasugerowano mi, że niektóre pomysły owszem czekają ale mija już 2 lata od tego czasu i w myśl zasady, że kropla drąży skałę .... Stąd nowy może inny pomysł, może kolejna propozycja coś da ;).
 

DeletedUser6586

Guest
Ktoś kiedyś gdzieś pisał o tym jak to jest z tym wprowadzaniem pomysłów.Programiści skupiają się w tej chwili na większych zadaniach jak np. nowe epoki,czy poprawa gvg.(Kiedy już zostaną wprowadzone wszystkie epoki),twórcy mają wziąć się wreszcie za mniejsze dodatki,ulepszenia i zabiegi kosmetyczne- jakos tak to leciało;) Sam nie wiem jak to jest,może i warto przypominać dobre pomysły,by gdzieś je tam upchneli w mniejszych aktualizacjach i dodali do gry:p
 

DeletedUser625

Guest
Niemiec działa tak, że jak ma harmonogram to choćby nie wiem co się działo, świat się walił, słońce miało zaraz wybuchnąć i spalić naszą planetę to ten i tak musi dochować harmonogramu zanim zrobi coś innego. I tak to jest z Inno. :)
 

DeletedUser12062

Guest
ja jednak wierzę, że jak dojdziemy tu do konsensusu i zrobimy z tego pomysł, a będzie już kolejnym, to w którejś aktualizacji zamiast równo wylatujących dymków ( które nie mają żadnego wpływu na grywalność ) znajdziemy taką zmianę... Kropla drąży skałę a przed siłą "wody" nawet Niemcy się ugną ;P
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Niemiec działa tak, że jak ma harmonogram to choćby nie wiem co się działo, świat się walił, słońce miało zaraz wybuchnąć i spalić naszą planetę to ten i tak musi dochować harmonogramu zanim zrobi coś innego. I tak to jest z Inno. :)

Dużo znasz takich Niemców, czy tylko lecisz jakimś stereotypem?

al niektóre pomysły czekają pół roku, inne rok a inne prawie 2 lata ;)
Nie wszystko jest wprowadzane od razu, zależy od dewsów.
 

DeletedUser625

Guest
Dużo znasz takich Niemców, czy tylko lecisz jakimś stereotypem?

Mówię o stuprocentowych Niemcach, a nie mieszańcach. :)

//PablooS
I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
al niektóre pomysły czekają pół roku, inne rok a inne prawie 2 lata ;)
.

Ale gra ma się pewnie ku końcowi.... za dwa lata to może nie być już co wprowadzać ;P:p:p:p:p. Sam przyznasz ze naprawy krzywo jeżdżących aut, przesuniętych dymków itp. to dla większości z nas zmiany zbędne ;). Nie mają wpływu zupełnie na nic ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ale gra ma się pewnie ku końcowi.... za dwa lata to może nie być już co wprowadzać ;P:p:p:p:p. Sam przyznasz ze naprawy krzywo jeżdżących aut, przesuniętych dymków itp. to dla większości z nas zmiany zbędne ;). Nie mają wpływu zupełnie na nic ;)

Jak to na nic? Gdyby takich typu błędów nie naprawiali, ale ciągle wprowadzali jakieś nowości, to gra (estetycznie) byłaby jedną wielką porażką ;) Gdyby tego nie zmieniali, to nikt by tutaj nie chciał grać, bo zamiast ładnej grafiki byłby jakiś bubel z samymi błędami :p
 

DeletedUser8110

Guest
I to jest może powód problemów - w normalnych firmach dewsi robią to, co zaplanuje im menadżer czy inny kierownik projektu. :)
Również w FoE jest jedna osoba wyznaczająca z góry jakimi zadaniami mają się zająć deweloperzy. Mówiąc, że o wszystkim decydują devsi używamy skrótu myślowego, ponieważ na końcu dla nas jako Graczy bez różnicy jest, czy decyzję o tym, jakie zmiany zostaną wprowadzone podejmie Franek czy Stefan z IG :p Tak czy inaczej my nie mamy możliwości zmuszenia go do wybrania i realizacji konkretnych pomysłów.

Prawda jest taka, że InnoGames pracuje ciężko nad tym, żeby dostarczać rozrywki na jak najwyższym poziomie swoim Graczom, a tym samym ciągle dostarczać nowości. Przez to czasami faktycznie ciężko się przebić z pomysłem. Zwłaszcza, że Gracze każdej wersji językowej mają swoje pomysły, a każdy mógłby w taki czy inny sposób poprawić grywalność. Niestety nie da się zrobić wszystkiego na raz, niezależnie od tego, jak mocno byśmy tego pragnęli :p
 

DeletedUser8764

Guest
S

Mnie po prostu wkurzają obietnice znajomych o motywacji, Ty potem siedzisz i im klikasz a oni mają to gdzieś.... Co gorsze wyłowienie ich i sprawdzenie czy klikali znowu zajmuje czas.... Ja wiem, że Immo tworzy gry dla zysk ale szczerze powiem nawet ja mam powoli dość ;).

Przecież jest prosty sposób na wychwycenie leserów.

Aby być fer to np. w poniedziałek klikach wszystkich znajomych i gildian z paska, a w następne dni odklikujesz wizyty z ratusza i później przeglądając listę znajomych/gildian widzisz kto Cię nie odwiedza :)
Dajesz żółta kartkę, jak w następnym tygodniu znowu klikasz wszystkich z listy, a jak się sytuacja powtarza powtarza robisz goodbye.
 

DeletedUser7658

Guest
To ja Wam dam jeszcze jeden - autorski - sposob na sprawdzenie osob ktore nie motywuja... wystarczy zrobic raz na tydzien i od razu widac kto jest leserem lub nie gra.
1. Motywujesz wszystkich na podstawie listy zawartej historii wydarzen [u mnie teraz to 47 stron z ostatnich 5 dni]
2. Po takim "przeleceniu" wsrod czlonkow gildii i znajomych od razu wyskakuja osoby ktore nie byly u Ciebie w ciagu ostatnich 5 dni...
3. po 2-3 krotnym sprawdzeniu [w kilkudniowych odstepach] od reki zauwazysz tych ktorzy do Ciebie nie zgladaja [zbanowani, juz nie graja, leserzy]. Ja tak zredukowalem liste znajomych o polowe...
 

DeletedUser12062

Guest
To ja Wam dam jeszcze jeden - autorski - sposob na sprawdzenie osob ktore nie motywuja... wystarczy zrobic raz na tydzien i od razu widac kto jest leserem lub nie gra.
1. Motywujesz wszystkich na podstawie listy zawartej historii wydarzen [u mnie teraz to 47 stron z ostatnich 5 dni]
2. Po takim "przeleceniu" wsrod czlonkow gildii i znajomych od razu wyskakuja osoby ktore nie byly u Ciebie w ciagu ostatnich 5 dni...
3. po 2-3 krotnym sprawdzeniu [w kilkudniowych odstepach] od reki zauwazysz tych ktorzy do Ciebie nie zgladaja [zbanowani, juz nie graja, leserzy]. Ja tak zredukowalem liste znajomych o polowe...
Ale.. nie o sposoby tu chodzi :).
sposobów na to jest dużo.... ale chodzi o sposób szybkiego wyłapywania.... Wczoraj nie miałem np. miejsca w znajomych ( chyba 2 raz ca całej grze mojej ). Pi razy oko pamiętam nicki osób, które wyskakują mi, że motywują. Pi razy oko kojarzę też ludzi, którzy robią to rzadko.... Ale znowu trzeba było spędzić troszkę czasu i prześledzić całość.... Ale coś widzę, że temat jednak nie cieszy się wielkim zainteresowaniem ;).
 

DeletedUser8764

Guest
To ja Wam dam jeszcze jeden - autorski - sposob na sprawdzenie osob ktore nie motywuja... wystarczy zrobic raz na tydzien i od razu widac kto jest leserem lub nie gra.
1. Motywujesz wszystkich na podstawie listy zawartej historii wydarzen [u mnie teraz to 47 stron z ostatnich 5 dni]
2. Po takim "przeleceniu" wsrod czlonkow gildii i znajomych od razu wyskakuja osoby ktore nie byly u Ciebie w ciagu ostatnich 5 dni...
3. po 2-3 krotnym sprawdzeniu [w kilkudniowych odstepach] od reki zauwazysz tych ktorzy do Ciebie nie zgladaja [zbanowani, juz nie graja, leserzy]. Ja tak zredukowalem liste znajomych o polowe...

Autorski hehehe, co a ja post wyżej napisałem?

I teraz przyznaj sie ilu Cibie wywaliło ze znajomych bo motywacja nie była Twoją domeną :p

- - - Zaktualizowano - - -

Ale.. nie o sposoby tu chodzi :).
sposobów na to jest dużo.... ale chodzi o sposób szybkiego wyłapywania.... Wczoraj nie miałem np. miejsca w znajomych ( chyba 2 raz ca całej grze mojej ). Pi razy oko pamiętam nicki osób, które wyskakują mi, że motywują. Pi razy oko kojarzę też ludzi, którzy robią to rzadko.... Ale znowu trzeba było spędzić troszkę czasu i prześledzić całość.... Ale coś widzę, że temat jednak nie cieszy się wielkim zainteresowaniem ;).

Co to znaczy szybkie wyłapanie? Jak zrobisz jak napisałem, zerkasz na listę znajomych i widzisz kto u Ciebie nie był. Co tu więcej pisać w temacie?
 
Do góry