Drzewko badań - komentarze

-Destroyer-

Szlachcic
Na plus:
+zwijanie epok
+grafika pokazująca zmiany w poszczególnych epokach

Jednak są też minusy:

-te kolory drzewka, no zlitujcie sie oczy od tego bolą, już forum tym zepsuliście....

-w przypadku niektórych pereł opisy nie są prawidłowe - np. dla Cerkwi Wasyla w drzewku jest opis że dodaje ataku i obrony dla jednostek atakujących, tak samo jak Castel. To jest bzdura bo Cerkiew działa dla armii broniącej miasta.

-no i ujednolicić te opisy, raz jest produkuje a raz produkcja. raz jest zapewnia populacje a raz zwiększa.

-przy badaniu technologii nadal jest problem z pr, nadal trzeba rozpakowywać po 10 pr z paczki i dopiero potem zbadać. Nie można zrobić przycisku tak jak w perłach że bierze 1 i 10 pr z inwentarza?
 

schwimmen

Wójt
- kolorki może trochę za jasne. I te same kolorki z epok nie zostały przeniesione :(

- drzewko technologii z jednej epoki nie mieści się na całym ekranie (jak np. Epoka Jutra)

- w tych Highlights nie wszystkie perły zostały dołączone np. W oceaniczne i arktycznej brak 3 perły. Za to dwa razy ta sama informacja, że będziemy mogli zbierać surowiec specjalny. Zastąpić to jednym i dodać 3 perłę. W początkowych epokach to już w ogóle brak pereł jest widocznych.
 

McPietro

Wójt
Generalnie pomysł super. Badania przedstawione w sposób czytelny, dodatkowe okienka z informacjami są bardzo dobrym rozwiązaniem. Duży plus za większe litery, większą grafikę i możliwość zamykania epok, które nas akurat nie interesują. Uwagi krytyczne też są i w większości zostały wskazane wyżej. Przede wszystkim ten drażniący kolor tła, niejednolite nazewnictwo. Poważny minus to brak możliwości wpłacania większych ilości PR bez uprzedniego przerzucania ich po 10 sztuk na pasek. To tyle po pierwszym spotkaniu z nowym drzewkiem. Zobaczymy co przyniesie dalsze użytkowanie.
 

DeletedUser7795

Guest
Kto was prosił o takie jaskrawe kolory? Dla mnie poprzednia wersja była lepsza, nic nie trzeba było zmieniać, ale nie, wy przecież lepiej wiecie, nie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Arox

Baron
- w tych Highlights nie wszystkie perły zostały dołączone np. W oceaniczne i arktycznej brak 3 perły. Za to dwa razy ta sama informacja, że będziemy mogli zbierać surowiec specjalny. Zastąpić to jednym i dodać 3 perłę. W początkowych epokach to już w ogóle brak pereł jest widocznych.
Można wciśnąć znak zapytania i tam się dowiedzieć.
 

HuanMing

Książę
Podpisuję się pod większością komentarzy powyżej, zwijanie eopk, grafika ogólna ale te kolory, te kolory są straszne! Dużo za jasne, nieprzyjemnie się na to patrzy. O ikonkach rodem z aplikacji na telefonie nie wspomnę, bo to już kwestia gustu.
Ale kolorom mówię zdecydowane NIE.
 

DeletedUser19541

Guest
Pozytywne:
- Fajny pomysł ze zwijaniem epok, "Dziedzictwo" jest ciekawym dodatkiem, chociaż niekonsekwentnym (jedne perły są dziedzictwem, a inne już nie?)
- Ładnie zrobiona grafika do ukrywania epok i wyszarzenie nieodkrytych epok

Negatywne:
- Brak możliwości przełączenia miedzy starym a nowym drzewkiem technologicznym.
- Każda epoka ma to samo beżowe tło (wygląda jakby właściwego tła nie wczytało - pierwsze wrażenie), nie widać "przeskoku" między epokami zlewa się to wszystko. Zamiast tego można dać kolor epoki z głównej grafiki. Ale nie dacie, bo zielony zleje się wam z oznaczeniami odkrytych pomysłów w epoce przyszłości i oceanicznej.
- Zacina się. Albo nie wyskakuje podpowiedź ze szczegółami badania, albo zacina się guzik zwijania i trzeba na nowo wejść do badań
- Kolory po rozwinięciu są zbyt jasne, męczące
- Symbolom badań brakuje ramki "domyślnej". Złota ramka wyświetla się tylko na zbadanych/dostępnych. I znów wygląda to jakby coś się nie wczytało.
- Badania niedostępne są zbyt podobne do tych zbadanych i zlewają się w przypadku "zbyt szybkiego" pójścia w jedną gałąź badań
- Podpowiedź z wymaganymi surowcami w ogólnym widoku drzewka wyświetla się tylko po najechaniu na górną część symbolu badania. No i jest skopiowana ze starej wersji i nie pasuje
- Symbole badań i odstępy między nimi są zbyt duże, zabiera to możliwość szybkiego "ogarnięcia" epoki i ogółu badań w epoce. Szczególnie widoczne przy długich epokach typu oceaniczna przyszłość.
- Z poziomu widoku badań całej epoki nie ma bezpośredniego guzika do wpłacania pr-ów, trzeba najpierw wejść w popup...

KATASTROFA ABSOLUTNA:
- Popup widoczny po kliknięciu w badanie jest po prostu ohydny. Kolor popupu zlewa się z tłem, pasek postępu włożonych PR to zwykły "tani" prostokąt z gradientem. Ikonki przeniesione ze starej wersji w ogóle nie pasują do stylistyki nowego menu. "Wymagane technologie" wymienione tylko z nazwy, brakuje symboli. Symbole wymaganych towarów są nieczytelne i zlewają się z tymi białymi tłami


Podsumowanie:
Jedyną sensowną i pożądaną zmianą w drzewku badań (z całości zaprezentowanych zmian) jest fragment odpowiedzialny za ukrywanie starych epok pod grafiką. Element jest spójny i ciekawy. Drzewko technologiczne ukryte pod nim to jednak porażka. Jest mało wygodne, mniej funkcjonalne od poprzedniego, nie przykuwa uwagi, męczy oczy, wygląda "tanio" i robione na siłę przez kogoś bez znajomości projektowania interfejsów. Najbardziej pożądanym podejściem będzie pozostawienie grafiki ogólnej i rozwijanych epok, a w miejsce tego nowego drzewka umieszczenie starego, bardziej funkcjonalnego i ładniejszego.
Nowe drzewko kompletnie nie pasuje do obecnej szaty graficznej gry.

W związku z przedstawieniem swojej opinii na temat wprowadzonej zmiany proszę o przywrócenie poprzedniej wersji drzewka technologicznego na moim koncie. Rezygnuję z możliwości korzystania z nowego drzewka w jego obecnej formie do czasu wprowadzenia zmian poprawiających jego funkcjonalność. W przyszłości proszę nie robić ze mnie szczura laboratoryjnego bez mojej zgody i serwowania mi na siłę jakiegoś szpetnego badziewia

P.S. Macie serwery testowe, to tam sobie testujcie zamiast psucia przyjemności z gry zwykłym użytkownikom.

P.P.S. Za każdym razem, kiedy zerkam na drzewko to coraz mniej mi się podoba. Całkowicie straciło urok poprzedniego.

P.P.P.S I do tego scroll myszką na drzewku nie działa. W poprzednim działał. Studenci w ramach praktyk zrobiliby to lepiej...

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że to obleśne nowe drzewko będziemy oglądać przez większość czasu, a mozaikę tylko czasami w ramach retrospekcji. Więc przedstawiona zmiana jest tylko pogorszeniem sytuacji. Rzadko się wypowiadam, ale tym razem rzekłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Arakiel Potężny

Szlachcic zagrodowy
Jak

Jak zawsze odpowiedź jest w ogłoszeniu.
Jeśli grasz na wielu światach, w niektórych możesz mieć nowe drzewko.

Nie, nie ma żadnej odpowiedzi na moje pytanie w ogłoszeniu. Gdyby była to bym nie zadawał pytania.

Twoja "odpowiedź" też nie jest odpowiedzią.
To tak jak na pytanie "gdzie można wypić kawę" odpowiedziała byś "kawę można wypić z mlekiem".
Po co dawać takie odpowiedzi nic nie wnoszące w temat i jeszcze obnażające brak inteligencji.

Ponawiam pytanie:
Jak można otrzymać ten nowy wygląd drzewka badań?
 

Atli

Hrabia
Nie, nie ma żadnej odpowiedzi na moje pytanie w ogłoszeniu. Gdyby była to bym nie zadawał pytania.


Ponawiam pytanie:
Jak można otrzymać ten nowy wygląd drzewka badań?

Mając szczęście, lub raczej czytając opinie, mając pecha. A odpowiedź jest jednak w ogłoszeniu -> "Prosimy o zrozumienie, że wybór osób, którym zostanie udostępnione nowe drzewko jest całkowicie losowy. "
 

Arakiel Potężny

Szlachcic zagrodowy
Mając szczęście, lub raczej czytając opinie, mając pecha. A odpowiedź jest jednak w ogłoszeniu -> "Prosimy o zrozumienie, że wybór osób, którym zostanie udostępnione nowe drzewko jest całkowicie losowy. "

To nie jest odpowiedź, tylko wyjaśnienie dlaczego niektórzy mają nowe drzewko a inni nie. Ja się nie pytam dlaczego jedni je mają a inni nie, tylko czy jest jakaś możliwość by je szybciej otrzymać. Odpowiedź może być np "nie ma takiej możliwości" lub "proszę zrobić to...." itp.
Takich odpowiedzi w ogłoszeniu nie ma.

Proszę się nauczyć czytać tekst ze zrozumieniem.
 

Ohitits

Szlachcic zagrodowy
W drzewku powinien być zastosowany taki sam system dodawania Punktów Rozwoju jak w Perłach Architektury, a co do okropnego tła...
Wg mnie, tło każdej z epok powinno być inne (dla łatwiejszego rozróżnienia przy otwarciu naraz większej ilości epok), takie samo jak kolor "zakładki" w drzewku (np. Jesień Średniowiecza - fiolet, Przemysłowa - czerwony, Modernizm - niebieski). Ewentualnie tło mogłoby zależeć od epoki, w której się jest lub zwyczajnie dodać możliwość ustawienia własnego (lub jednego z dostępnych) koloru tła.

Osobiście bardzo bym chciała możliwość personalizacji wszystkich/większości kolorów gry (i forum), bo niestety brązy zupełnie nie są w moim guście. ::;)
 

Atli

Hrabia
To nie jest odpowiedź, tylko wyjaśnienie dlaczego niektórzy mają nowe drzewko a inni nie. Ja się nie pytam dlaczego jedni je mają a inni nie, tylko czy jest jakaś możliwość by je szybciej otrzymać. Odpowiedź może być np "nie ma takiej możliwości" lub "proszę zrobić to...." itp.
Takich odpowiedzi w ogłoszeniu nie ma.

Proszę się nauczyć czytać tekst ze zrozumieniem.

Której części odpowiedzi nie rozumiesz? Wyjaśnienie jest odpowiedzią. "Mając szczęście" możesz zostać wybrany do testowania. I tyle.
Łopatologicznie. Losowy w zamieszczonym cytacie oznacza "wybrany PRZYPADKOWO", czyli żadne Twoje działanie nie przyspieszy ani nie zagwarantuje zaszczytu bycia testerem :-P
 

DeletedUser9827

Guest
Coś okropnego, gdzie można wyłączyć to nowe drzewko? Czy graficy FoE mają jakieś specjalnie umiłowanie dla sraczki czy z jakiegoś innego powodu wybierają taką kolorystykę? Liternictwo i layout jak z instrukcji klocków Duplo. Nie da się na to patrzeć.

Dodam tylko, że jedyne co mi się w drzewku podoba to widok, kiedy wszystkie epoki są zwinięte.
 

Atli

Hrabia
No i nowy layout się pojawił. Pomysł świetny, podoba mi się....ale wykonanie fatalne. Trudno przeczytać jakie badania zostały ukończone bo litery zlewają się z tłem. Czcionka, grafika robione w PowerPoint na chybcika przez stażystę?
 

Azulena

Baron
Jak dla mnie - PORAŻKA TOTALNA !!!

Wstrętne KOLORY, ZA WIELKIE ELEMENTY, po otwarciu tego czegoś doznałam efektu "ucieczki" cofnęłam się od ekranu. Serio!
Odczucie? KTOŚ MI WALNĄŁ W OCZY Z LATARKI ! Tuż przed twarzą!!

ZA JAKIE GRZECHY mnie ta "LOSOWOŚĆ" dopadła???

Ale to nie wszystko... WIELKOŚĆ.. "Stare" drzewko na laptopie mieściło się PRAWIE jak należy - a to nowe... jak widać na screenie. :(

Zamiast się bawić grafiką, szanowne IG, może byście wreszcie przenieśli badania "Strategia wojskowa" do "ślepej" odnogi drzewka, aby można było je pominąć i pójść dalej.
Założyłam miasto na innym świecie, z zamiarem zostania NA ZAWSZE w epoce Żelaza, aby nie być ofiarą ataków i plądrowania. No i okazało się, że jednocześnie, zabrano mi:
- dostęp do konnicy i artylerii, oraz PRZEBUDOWY miasta,
- dostęp do nowości: Kupca Antyków oraz Gildyjnych Pól Chwały. które są w następnej epoce, do której nie mogę przejść, bo NIE CHCĘ być okradana!
O ile teoretycznie zrozumiały jest brak dostępu do wojska- to uzależnienie PRZEBUDOWY od tego, to już kompletny odlot!
 

Załączniki

  • badania.jpg
    badania.jpg
    102,3 KB · Wyświetlenia: 43
Ostatnia edycja:
Do góry