Dragon Age: Origins

  • Rozpoczynający wątek Karola
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
"Akcja Początku przenosi nas do umiejscowionego na kontynencie Thedas królestwa Ferelden. Kraina ta, zamieszkiwana przez ludzi, elfy i krasnoludy, stała się obiektem ataku Plagi, zarazy złożonej z najrozmaitszych potworów pod dowództwem potężnego arcydemona. By ochronić ludność przed złem, do obrony Ferelden zaangażowano obdarzonych szczególnymi cechami bohaterów zwanych Szarymi Strażnikami..."

Graliście? Gracie? A może macie zamiar zostać Szarym Strażnikiem? :)
 

DeletedUser

Guest
kiedyś mam zamiar spróbować. Wiem tylko tyle, że gra jest świetna. :)
 

DeletedUser

Guest
Próbuj i to szybko :)

Gra jest bardzo rozbudowana, zapewnia wiele godzin 'zabawy' ;) Najlepszą częścią jest dokonywanie wyborów i konsekwencje każdej podjętej przez nas decyzji. Każde zadanie daję wiele różnych rozwiązań, wybory wpływają na bohatera ale też na świat gry :)
 

DeletedUser

Guest
a elementy simsopodobne są? Np. Posiadanie zamku czy coś takiego :D powiedz jeszcze jak wygląda system walki, zwykle point & click?
 

DeletedUser

Guest
Nie nie można posiadać swojego zamku :) Z simsopodobnych elementów to na upartego można uznać tworzenie postaci- tworzysz wgląd, wybierasz rasę, pochodzenie i specjalizację...

Co do walki: w czasie gry dostajesz PD które wykorzystujesz na naukę zaklęć lub ataków ( na dole jest pasek w którym umieszczasz ataki lub zaklęcia które chcesz). Masz drużynę złożoną z 4 osób (każdą z postaci możesz wyszkolić na swój sposób), wszystkim możesz wydawać polecenia. Dodatkowo możesz używać pauzy aby lepiej rozplanować następne ataki :) Nie jestem dobra w opisywaniu czegoś więc przedstawiam to w takim uproszczeniu ^^
 

DeletedUser

Guest
szkoda, że nie można zamku :( hehe co do walki to ciekawie to wygląda.
 

DeletedUser

Guest
Zamek nie pasowałby do tej gry :) Przynajmniej mnie się tak wydaję...
 

DeletedUser

Guest
każdy zmęczony wojną bohater powinien mieć swoje 4 ściany do wyciszenia się i powieszenia wojennych łupów :D
 

DeletedUser

Guest
W DA bohater wypoczywał w obozowisku razem z resztą swoich kompanów ;)
 

DeletedUser

Guest
obozowisko to niestety nie to samo :D

Wątki miłosne są wpłatane w fabułe? Jak np. W neverwinter nights
 

DeletedUser

Guest
Ale też jest fajnie :)

Wątków miłosnych jest sporo i jeśli zaangażujesz się w jakiś to oczywiście ma to wpływ na fabułę gry... Nowe zadania, znajomości, decyzje. Jest tego naprawdę sporo :)
 

DeletedUser

Guest
Jak ściągniesz odpowiedniego moda to na sam koniec gry masz wesele :D Także jest i opcja dla ciebie ^^
 

DeletedUser

Guest
o widzisz :D a wiernego wierzchowca mieć można, czy też nogobusem wszędzie :D
 

DeletedUser

Guest
Dostępna jest opcja nogobusa ;)

Ale można szybko przełączać lokacje na mapie dzięki czemu nie trzeba wszędzie 'chodzić' ;]
 

DeletedUser

Guest
to więc tylko fabuła i walka? :( nie ma zwiedzania świata? Miast? Itd
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście że jest zwiedzanie. Świat jest dosyć spory i możesz zaglądać do wielu lokacji, zwiedzać, oglądać itp. itd ;) Musiałbyś widzieć jak wygląda mapa i wtedy mogłabym to jakoś lepiej wytłumaczyć ;]
 

DeletedUser

Guest
a miasta, sklepy etc?

- - - Zaktualizowano - - -

a miasta, sklepy etc?
 

DeletedUser426

Guest
Miast i sklepów jest duzo :p

grałem , nawet nadal gram. Grałem w obie części :D 2 cześc nawet 3 razy przeszedłem każda klasa ;D Ale w kontynuacji jest mniej złozony system szkolenia postaci i nie mamy wpływu praktycznie wcale na towarzyszy. Mozemy im tylko zmienić broń i bizuteria. Ubranie noszą jedno od poczatku gry tylko sa do nich rózne ulepszenia. Ale owiele przyjemniej gra sie magiem niż w pierwsze cześci , mag tam sieje pogrom we wsi. A wojownik nie raz jednym atakiem ścina na raz 5 przeciwników xd

Jedynka jest fajniejsza od drugiej czesci. Bardziej skomplikowana i rozbudowana.
 

DeletedUser

Guest
mirolbn zagraj jak najszybciej ;) Mówię ci gra jest świetna.

Co do dwójki to muszę powiedzieć że pod wieloma względami mnie strasznie rozczarowała... Mam nadzieję że 3 będzie tak samo dobra jak 1 ;)
 
Do góry