Domy czy Perły z ludnością

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16985
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser16985

Guest
Hej,

nie znalazłem tematu, który rozwiałby moje wątpliwości, gdzieś kiedyś mi mignęła ta sprawa, ale nie wiem gdzie. Pytam więc, co myślicie:
- lepiej budować domki
czy
- lepiej zbudować perły z ludnością, usunąć domki, w miarę zapotrzebowania na ludność rozbudowywać poziomy pereł i ewentualnie później gdyby brakowało ludzi to stawiać domki?

Czy ktoś z Was ma zamiast domków same perły z ludnością? Styka kasy?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ja postawiłbym na domki. Zmieniają się z każdą epoką do coraz to lepszych budynków, które dają więcej ludności oraz zbiorów z monet. Perły może i dają więcej ludności, ale wątpię, by były rozwijane powyżej 10 poziomu... Wymagają ogromnych nakładów Punktów, a do tego dają coraz to mniejsze dopływy ludności.Warto je posiadać, ale nie polegać tylko i wyłącznie na nich, są fajnym dodatkiem, ale nie głównym źródłem ludności miasta :p
 

DeletedUser2383

Guest
A ja powiem tak: domków 30x 8h, a reszta z WI. Czemu?

1. 30x8h to max co można wyciągnąć z Bazyliki Św. Marka. Można sie pokusić o 30x24h jeśli Ci zależy na zmaksymalizowaniu ludności, co daje też duże zyski, gdyż w większość z tych domków będzie raz w ciągu tych 24h zmotywowana.

2. Dlaczego WI?
Perły, które dają ludność mamy 4: Wieżę Babel, Wieżę Innowacji, Habitat i Kapitol.
- Babel jest jedynie dodatkiem do produkcji surowców, a nie perłą dla ludzi, więc odpada,
- Habitat i Kapitol oprócz ludzi produkują surowce. Złoto lub Zaopatrzenie. W epokach niższych od nich samych jest ciekawym dodatkiem, ale później trochę "zagraca" nasze miasto.
- Na końcu pojawia się Wieża Innowacji. Posiada dwa najważniejsze dla nas zasoby: Ludzi i Punkty Rozwoju. Rozbudowa na kolejny poziom tej perły i tak się zwraca (wcześniej czy później, ale zawsze :)) i posiada ogromne ilości ludności. Jeśli skupiasz się na produkcji surowców, to jest to idealna perła.
 

bartekmod

Książę
mam Babel i Innowacje i jestem zadowolony
miałem Kapitol i Habitat, lecz usunąłem je i pobudowałem drapacze dna i sobie chwalę to zmianę

natomiast odnośnie 30x8h co zaproponował Rutrr nie wiem czy się zgodzić... jeżeli będziemy dążyć do posiadania jak największej ilości Świątyń Wiedzy to nie obsłużymy takiej ilości domków 8h przez Bazylikę, bardziej bym się wtedy skłonił wtedy ku opcji domków 24h (oczywiście jeżeli mówimy o domkach diamentowych, a ja drapacze zgarnąłem w evencie bez wydawania diamentów, to diamentowe jednak mają pierwszeństwo, dopiero potem 24h)
 

DeletedUser12062

Guest
To wszystko zależy od tego na jakim jesteś etapie Gry i co potrzebujesz. Ja posiadam tylko Innowację (głównie dlatego, że dostarcza również PR). Sprawą najważniejszą jest to, że musisz pamiętać, iż domki produkują monety (jakże potrzebne do odblokowania technologii, zakupu Punktów Rozwoju, zakupu terenu itp.). Zadania i Ratusz nie zapewnią raczej (choć może się mylę ;P) wystarczającego przypływu monet.
 

DeletedUser2383

Guest
mam Babel i Innowacje i jestem zadowolony
miałem Kapitol i Habitat, lecz usunąłem je i pobudowałem drapacze dna i sobie chwalę to zmianę

natomiast odnośnie 30x8h co zaproponował Rutrr nie wiem czy się zgodzić... jeżeli będziemy dążyć do posiadania jak największej ilości Świątyń Wiedzy to nie obsłużymy takiej ilości domków 8h przez Bazylikę, bardziej bym się wtedy skłonił wtedy ku opcji domków 24h (oczywiście jeżeli mówimy o domkach diamentowych, a ja drapacze zgarnąłem w evencie bez wydawania diamentów, to diamentowe jednak mają pierwszeństwo, dopiero potem 24h)


30x8h to opcja dla tych co nie mają 24h, jest to dość szybka opcja zdobycia złota, a dzięki Bazylice dość rentowna.
Oczywiście jak ma się 40+ ŚW, to 8h są obsługiwane tylko przez Bazylikę, ale czy wtedy nie będziesz już mieć domków 24h?
 

DeletedUser

Guest
ja mam jakies 62 swiatynie wiedzy + kasa z pereł
mam jakies 4 kk kasy na dobe
z czego jakies 600k to z arkologii

ja jestem zwolennikiem miejsca pod rzeczy wazne!
a domki akie nie sa BO:
swiatynie daja i PR i monety i to calkiem sporo zwlaszcza z bonusem z marka.
a im mniej domków tym wiecej miejsca...
i dla ciekawskich - GRAM od lata 2014.
 

DeletedUser5256

Guest
wieża innowacji z pereł, świątynie i reszta domki. Inne perły pow. 10 lvl dają za mało aby warto w nie inwestować, archeologia ma 8k ludzi
 

DeletedUser17255

Guest
Powiedziałbym i to, i to. :)
Monety to także PR. Postęp 50 monet przy zakupie kolejnego PR, np. z 5000 na 5050 wynosi 1%, ale już przy 100k na 100 050 jet to 0,05%. Także w wyższych epokach mamy przy okazji 1 PR z domku dziennie. Przyrost procentowy premii z Marka na kolejnym poziomie wynosi 20%, co daje nam 400 zakupów. Posiłkowanie się premią do zbioru z tawerny to kolejne 60% i kolejne 1200 zbiorów.... Później zmiana epoki i po zmianie domków dostajemy przyrost o ok. 20%. Tym samym doszliśmy do 2k PR i przy okazji możemy podnieść Marka na kolejny poziom albo i dwa :p
Stać nas :D
Praktycznie na przykładzie Kondominium. Bazowa wielkość zbioru to 20 800 monet. Przy premii z Marka na 8 poziomie, bonusie 60% z tawerny oraz uwzględniając motywację zbiór wynosi 168 k. Przy okazji zbioru wykonamy kilka tur zadań powtarzalnych i okaże się, że domki dają sporo towarów oraz medali, a nawet paczki z PR :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2427

Guest
up
jestem w środku arktycznej, lepsze dla mnie domki czy perły?
mam tylko WI na 7 poziomie. Postawić inne perły i rozwijać je i w miarę poziomów usuwać domki?
 

DeletedUser18834

Guest
Mam WI na 60 poziomie,Habitat na 14, zero normalnych domkow,chyba ze liczymy menazerie.Kasa w nadmiarze wpada ze swiatyn wiedzy.Na wysokim stopniu rozwoju domki sa nieoplacalne.
 

DeletedUser19853

Guest
Moim skromnym zdaniem, tylko i wyłącznie ludność z pereł. Najbardziej wartościowym dobrem w FOE jest ziemia, a domy za dużo zajmują miejsca :)
 

bartekmod

Książę
mam Babel i Innowacje i jestem zadowolony
miałem Kapitol i Habitat, lecz usunąłem je i pobudowałem drapacze dna i sobie chwalę to zmianę

muszę zrewidować swoje spostrzeżenia... teraz jestem na etapie ponownego rozwijania Habitatu i kasowania drapaczy dna

- kiedyś mając niskie poziomy pereł PRowych i niewielką ilość świątyń wiedzy drapacze dały mi szybką ludność i sporo złota - zanim bym podciągnął habitat i innowację z niskimi wartościami PR dziennie minęłyby wieki, wydawało się to słuszne
- teraz mając wysokie poziomy pereł PR i pokaźną liczbę świątyń, wspartą św obserwatoriami, kilkoma pałacami i tarasami - złota mam wystarczająco dużo, a i PRy dzienne pozwalają na dość szybkie rozwijanie takiego Habitatu (mógłbym o wiele szybciej rozwijać niż to czynię) - jest to dla mnie teraz istotny sposób, by "odzyskać" miejsce w mieście i dodatkowo mieć ludność na zagospodarowanie tegoż wolnego miejsca. Posiadanie domków klasycznych z drzewka techów, czy nawet diamentowych, koniec końców nie jest jakieś powalające
 

DeletedUser19383

Guest
...Najbardziej wartościowym dobrem w FOE jest ziemia, a domy za dużo zajmują miejsca :)

Ja bym raczej uwazal ze stwierdzeniem ze najbardziej wartosciowym dobrem w FOE jest ziemia bo odpowiedz na pytanie co nim jest wcale nie jest taka oczywista :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17397

Guest
Moim zdaniem lepiej inwestować w perły i świątynie wiedzy niż budować masę domków co z tego ,że z domków masz kasę jak z światyń wiedzy też masz kasę i pr a do tego bazylika świętego marka zwiększa ci dochód z świątyń wiedzy. Tylko nie stawiaj habitatu to strata pr i miejsca.
 

DeletedUser17397

Guest
Samą Wieżą Innowacji nie zapewnisz sobie na tyle ludności ile potrzeba, Babel mały to ujdzie ale też szału z ludnością nie robi... Więc potrzeba postawić coś następnego i raczej Kapitol jest o niebo gorszy od Habitatu
Ja jestem w współczesnoś ci mam nadwyzke ludności aż 3k więc moim zdaniem wierza innowacji starczy
 
Status
Zamknięty.
Do góry