[Komunikacja] Dodawanie reakcji (emotek) do wiadomości w czatach

Czy brakuje Ci reagowania na wiadomości w czacie?

  • Tak, potrzebuję tego!

    Głosy: 6 66,7%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 11,1%
  • Nie podoba mi się ten pomysł ‍♂️

    Głosy: 2 22,2%

  • W sumie głosujących
    9

Jaroszkowy

Szlachcic zagrodowy
Cześć! Od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem i wpadłem na pomysł dodatnia prostej funkcjonalności do czatu.

Reakcje na wiadomości - bo na tym skupiamy się w tym wątku.

Plusy:
Możliwość potwierdzania odczytania wiadomości (zostaw łapkę w górę, jeśli przeczytałeś/zrobiłeś coś, o co prosiłem/jesteś dostępny za chwilę na GPC itd)
Zmniejszenie konieczności pisania - więc mniejszy spam, mniej wiadomości do nadrabiania dla wszystkich uczestników czatu
Potencjalnie zwiększenie zaangażowania w czacie grupowym i wymiana odczuć reakcjami (lubię, nie lubię, zabawne, smutne, złe)
Wiele innych, jak chociażby robienie ankiet, zatwierdzanie regulaminów, potwierdzanie wrzucenia PR w wątkach 1.9 itd. itd.

Minusy:
W moim odczuciu brak - opcjonalna możliwość wyłączenia powiadomień na reakcje, żeby gracze korzystający z powiadomień mogli odetchnąć.

Obecnie na każdą wiadomość trzeba odpisać, co powoduje dość duże utrudnienia w komunikacji i wiem, że wielu graczom nie chce się czytać różnych wątków (np. w gildii)
Przez brak reakcji trzeba np. dla ważnych gildyjnych komunikatów "na cito" robić osobną wiadomość do wszystkich członków gildii i pisać "jak przeczytasz - możesz opuścić wątek" - wydaje mi się, że to ułatwiłoby ten krok.

Nawet jedna prosta reakcja "OK" ułatwiłaby bardzo dużo - przynajmniej ja mam takie odczucie, bo brakuje mi tego.

Inny przykład, który przychodzi mi do głowy - ktoś pisze coś zabawnego w wątku Off-Top i można dodać mu śmiejącą się buźkę, zamiast pisać "haha" lub już nic nie pisać, bo zaczęła się konwersacja na inny temat, a ja dopiero odczytałem wiadomości sprzed kilku godzin.

Ja bym to widział tak:

1704467244396.png

Do dodatnia reakcji na komputerze oraz na telefonie wystarczyłoby przytrzymanie konkretnej wiadomości i potem wybranie odpowiedniej emotki.
Anulowanie jej byłoby możliwe w ten sam sposób - należałoby ją "odklikać" po ponownym przytrzymaniu wiadomości.

Czekam na Wasze opinie w tym temacie. Myślę, że to jest coś, czego bardzo potrzebujemy. Dajcie znać, co o tym myślicie!

~Jaroszkowy
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
<dodałbym też łapki w dół> świetny pomysł

<jak coś proponuje dodac to na forum bety - tam większe zasięgi i pomysły czasem idą dalej>
 

koordi

Wójt
pierwszy raz będę na nie
z czysto praktycznego powodu

czat (czy tam wiadomości, jak wolicie to nazywać) w grze z ilością lajków + zapamiętywaniem kto ten lajk dał sprawiłoby, że ten element gry spowolni
wątpię by mieli zaawansowane rozwiązania w bazie danych odnośnie wiadomości

jeśli nie wpłynie to na szybkość wiadomości (a w co mocno wątpię) to nie mam nic przeciwko
znając ograniczenia programistyczne jestem w tej chwili bardzo sceptyczny

ale fakt, bardzo by się to przydało :)
 
Do góry