[Walki] dodatkowe utrudnienia na polach chwały

od 3 do 5 fali ataku na bitwę


  • W sumie głosujących
    25
Na polach chwały jest tak że trzeba wygrać 1 bitwę zdobyty 1 punkt. Tylko w 1 bitwie są 1 fala lub 2 fale ataku. Żeby było trudniej i fajnie się grało wprowadzić na jedną bitwę od 3 do 5 fali ataku w lidze platynowej i diamentowej.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Żeby było trudniej i fajnie się grało wprowadzić na jedną bitwę od 3 do 5 fali ataku w lidze platynowej i diamentowej.
Policz jak bedzie rosł opór i straty jednostek najpierw dla gildii atakujacej sek bez obozow i tej atakujacej na 5 obozach - komu bedzie sie "fajnie" wygrywało?
 
Pomysł raczej słaby, GPC potrzebuje ostrej zmiany, to jest pewne, ale dodawanie fal to raczej slaby pomysł, biorąc pod uwagę iż co jakiś czas zwiększa się moc przeciwnika. A gdyby tak dawać na każde pole zdobyte jakiś losowy efekt? Pozytywny lub negatywny, ale z większością tych negatywnych?
Jedno co mnie zadziwia, że każdy, ale to absolutnie każdy pomysł których chociaż troszkę by utrudnił GPC, jest od razu torpedowany. Czy wszyscy Ci co uważają się za top-graczy, boją się że odrobina prawdziwej strategii obnaży ich słabe punkty i pokaże że tak naprawdę są tylko klikaczami?
 

Jake Long

Baron
GPC potrzebuje ostrej zmiany, to jest pewne,
Może nie tyle zmiany co urozmaicenia. Klepanie ciągle tego samego może być nużące, to prawda, ale po co od razu przechodzić do utrudniania rozgrywki?
Wiadomym jest to że ludzie nie będą przychodzić do gry, która stoi w miejscu.
Największy jednak problem jest w tym, że nie każdy lubi zmiany, dlatego Inno nie chce ich dokonywać. Najlepszym tego przykładem są perły architektury, a raczej ich brak balansu (dominacja Arki, Alcatraz, ChF i AO, beznadziejność Wyroczni, Zamku z Deal, Koloseum czy Notre Dame).
 

Mark R

Wójt
Może tak jak w walkach PvP - ukryć informację o składzie armii przeciwnika ? I do tego większa losowość
 

Jake Long

Baron
Może tak jak w walkach PvP - ukryć informację o składzie armii przeciwnika ? I do tego większa losowość
Wtedy sens straciłby główny modyfikator kamień/papier/nożyce i wszyscy by zaczęli korzystać tylko z jednego typu jednostki, jednocześnie najlepiej kontrującego wszystkie pozostałe typy jednostek.
Idąc takim tokiem myślenia, jedynie nad czym możnaby popracować, to większa ilość patternów armii. Mam wrażenie że będąc w średniowieczu zapamiętałem już wszystkie kombinacje armii w gpc z jakimi mogę rywalizować.
 

Arisei

Baron
jako stosunkowo "swiezy" gracz mowie stanowcze nie! majac jeszcze nisko rozbudowane (pewnie dla niektorych wcale) perly atakujace musialabym wrocic do samych negocjacji a mi sie po prostu nie chce. Takie "urozmaicenie" wykluczyloby prawie zupelnie nowych graczy, a nie tedy droga.
 

tomallo88

Rycerz
czyli dobrze zbudowane miasto dalej przejdzie jak przez maslo a takie bez alkatraz, pz, ka i cdm moze sobie pomarzyc o jakichkolwiek bonusach na gpc... czuc anarchie
 
Do góry