dodatkowe narzędzie

  • Rozpoczynający wątek henio525
  • Data rozpoczęcia

czy chciałbyś aby ten pomysł został wprowadzony do gry?

  • tak

    Głosy: 6 46,2%
  • nie

    Głosy: 7 53,8%

  • W sumie głosujących
    13

DeletedUser

Guest
Witam,

Moim zdaniem największym niedociągnięciem FoE jest brak opcji obracania budynków podczas ich budowania lub przy ich przesuwaniu. Taka możliwość poszerzyłaby możliwości rozplanowania posiadanego terenu. Ktoś może powiedzieć, że to nadaje oryginalności tej grze. Ja natomiast sądzę, że jedynie ją nie potrzebnie utrudnia i oszpeca prowincję koniecznością wybierania ,,co gdzie wlezie" a nie uporządkowanego przyjemnego dla oka miasteczka...
 

DeletedUser512

Guest
Odp: dodatkowe narzędzie

cały własnie dowcip polega że budować to trzeba z pomyslunkiem, budynki stworzone są w konkretnych wymiarach /2x2 , 3x4 itd/ i trzeba planować z głową. Tutaj własnie o to chodzi aby myśleć od początku. Oczywiście dla nowych graczy którzy pierwszy raz zetkną się z FoE jest to szok, czasami jak sobie szabruje osady i widzę jak ludzie rozstawiają budynki a później kombinują jak je połączyć dróżkami to nie wiem czy płakać czy się śmiać. Myślę iż lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie mini przewodnika do którego już na początku gry każdy mógłby zajrzeć i zobaczyć jakie są budynki i jak są rozłożone - jestem pewien iż wielu ludzi nie wie czy 3x4 to 3 w szerz czy wzdłuż :D. Osobiście jestem na NIE.
 

DeletedUser

Guest
Odp: dodatkowe narzędzie

Nawet jeśli posiadasz już taką wiedzę to przy planowaniu zabudowy nie zawsze dasz radę bez podanej przeze mnie opcji tak zagospodarować teren aby nie zostawał np. pas o szerokości 1 kratki z boku w jednym miejscu i w drugim tak samo. Wszystko kręci się wokół tego ile i o jakich wymiarach budynków potrzebujesz...Czasami okazuje się, że wszystko cacy zmieściło się wszystko co jest mi na jakiś czas potrzebne ale później się zmieniają priorytety i niestety trzeba od nowa rozplanować dostępną przestrzeń i przebudować całość- a to jest dość kosztowne
 

DeletedUser236

Guest
Odp: dodatkowe narzędzie

Akurat z tym pomysłem sie zgodze. Mam wiele wolnych kratek na ktłórych nie moge nic zbudować bo jest mała przestrzeń ;/
gdyby tak obrócić kilka budowli byłoby dobrze.
Zatem popieram ten pomkysł bo to by sie przydało w grze
 

DeletedUser

Guest
Odp: dodatkowe narzędzie

Ja jestem jak najbardziej za tym pomysłem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: dodatkowe narzędzie

kto jest za niech głosuje w ankiecie na górze;)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: dodatkowe narzędzie

Pamiętam z forum bety takie same prośby, niestety w obecnej chwili autorzy gry sądzą, że nie jest to potrzebne, a nawet daje pewne uatrakcyjnienie gry :)
Ja również często mam taki problem, no ale jak posiedzę jeszcze trochę i pokombinuję, to jednak da się naprawdę do minimum zredukować takie dziury jak np 1x5. Poza tym, jak robię inne ustawienie, to taka dziura przydaje się, żeby tymczasowo przenieść tam drogę.

Myśląc inaczej: autorzy gry nie na darmo tak to wymyślili. Za diamenty można zbudować domki z innym ustawieniem (czyli już obrócone).

Jestem ciekaw innych wypowiedzi. Zobaczymy jakie będą opinie pomysłu a potem zobaczymy co na to powiedzą autorzy gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: dodatkowe narzędzie

Moderator w FAQ: napisał:
Pyt.: Czy jest możliwość obracania budynków?
Odp.: Nie, nie ma takiej możliwości i prawdopodobnie nie będzie.
To tak nawiasem mówiąc, bo taka odpowiedź sugeruje, że Ci na górze już się nad tym zastanawiali.

Jeżeli o moje zdanie chodzi, to uważam, że jest to zbędne. Było już wiele dyskusji zahaczających o temat braku dostateczniej przestrzeni w mieście. Uważam, że nie jest to niepotrzebne utrudnienie, a przeciwnie - wprowadzenie takiego narzędzia byłaby niepotrzebnym ułatwieniem. Każdy ma tyle samo miejsca (a przynajmniej takie same szanse na jego zdobycie), a z jakiegoś powodu gra nazywa się strategiczną.
Ponadto miasteczko w którym jest czterdzieści takich samych domków, a obok stoi dziesięć takich samych zakładów, to nawet wyobracane i przyozdobione krzewami nie będzie przyjemne dla oka, przynajmniej mojego, a zawsze będzie przypominało armię maszerujących klonów;)
 

DeletedUser437

Guest
Odp: dodatkowe narzędzie

To tak nawiasem mówiąc, bo taka odpowiedź sugeruje, że Ci na górze już się nad tym zastanawiali.

Jeżeli o moje zdanie chodzi, to uważam, że jest to zbędne. Było już wiele dyskusji zahaczających o temat braku dostateczniej przestrzeni w mieście. Uważam, że nie jest to niepotrzebne utrudnienie, a przeciwnie - wprowadzenie takiego narzędzia byłaby niepotrzebnym ułatwieniem. Każdy ma tyle samo miejsca (a przynajmniej takie same szanse na jego zdobycie), a z jakiegoś powodu gra nazywa się strategiczną.
Ponadto miasteczko w którym jest czterdzieści takich samych domków, a obok stoi dziesięć takich samych zakładów, to nawet wyobracane i przyozdobione krzewami nie będzie przyjemne dla oka, przynajmniej mojego, a zawsze będzie przypominało armię maszerujących klonów;)

I nic więcej dodawać nie trzeba :D ,prócz tego że też nie jestem za upraszczaniem gry, bo straci swój urok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser236

Guest
Odp: dodatkowe narzędzie

Pamiętam z forum bety takie same prośby, niestety w obecnej chwili autorzy gry sądzą, że nie jest to potrzebne, a nawet daje pewne uatrakcyjnienie gry :)
Ja również często mam taki problem, no ale jak posiedzę jeszcze trochę i pokombinuję, to jednak da się naprawdę do minimum zredukować takie dziury jak np 1x5. Poza tym, jak robię inne ustawienie, to taka dziura przydaje się, żeby tymczasowo przenieść tam drogę.

Myśląc inaczej: autorzy gry nie na darmo tak to wymyślili. Za diamenty można zbudować domki z innym ustawieniem (czyli już obrócone).

Jestem ciekaw innych wypowiedzi. Zobaczymy jakie będą opinie pomysłu a potem zobaczymy co na to powiedzą autorzy gry.

Fakt daje uatrakcyjnienie bo można sie fajnie pobawić w budowe miasta a nie wciskasz budynki gdzie sie tylko da obracając w różne strony. Sam dziś rano nie miałem wgl miejsca aby wybudować nawet budynek 3x2 miałem troche wolnych kratek 3x1 1x4 ale wiadomo nic tam nie wsadze i zrobiłem mały remont i wszystko pięknie wyszło i mam teraz mnóstwo miejsca. Po prostu świadczy to o tym, że bez obracania da sie dobrze wybudować ale trzeba to w przemyślany spos,ob zrobić. Jest to wiec w pewien sposób uatrakcyjnienie.
Lecz mimo wszystko wolałbym aby takie narzędzia w grze istniały. Wiele budynków nie to, że sie nie mieszczą czy coś, tylko po prostu ich ustawienie dajmy nie pasuje do wybudowanej drogi.
Przykład farbiarni która "wyjściem" skierowana jest na południowy wschód a droga idzie dajmy za nią no i nie zbyt to ciekawie wygląda. Wiem, że to tlyko gra i wystarczy byle jak dać droge aby było dojście do ratusza no ale jednak fajnie byłoby aby wszystko było można dostosowywać właśnie w takich wypadkach aby to ładnie wyglądało.
 
Do góry