[Komunikacja] Dodatki do Centrum Wiadomości

Za lub Przeciw


  • W sumie głosujących
    18

Sarumana

Zespół FoE
Supporter
Na wstępie mówię, że pomysły te padły u mnie w Gildii, a ja postanowiłem je (za drobną namową :p) ubrać w słowa i przedstawić na Forum.

1. Jeszcze lepsze "przypięcie wątku":
Wątek, który teraz jest jedynym "sztywnym" mógłby być też widoczny na wszystkich stronach, niezależnie na której ze stron obecnie jesteśmy. To znaczy, będąc na 15 stronie w zakładce Gildia wciąż widzimy ostatnią wiadomość w tym głównym, najgłówniejszym wątku. Dzięki temu zawsze możemy być na bieżąco, kiedy przeglądamy inne wątki.

2. Dodatkowa kropeczka informująca o nowej wiadomości:
Teraz widać jedną kropeczkę, która informuje nas o tym, że przyszła nowa wiadomość. Można by było wnioskować o dodanie drugiej kropeczki o innym kolorze (przykładowo - zielonym), która by dawała nam informację, że ktoś napisał wiadomość w wątku głównym. Czemu by miało to służyć? A temu, że gdy ktoś ma dużo wiadomości w zakładce Społeczność nie wie, o czym piszą Gracze w zakładce Gildia. Tym samym nie wiadomo, czy nie wysłano wiadomości w tym głównym wątku. I teraz powstaje ból, żeby sprawdzić tę zakładkę w momencie, kiedy jest się na 20 stronie w Społeczności, bo później trzeba z powrotem przewijać te strony... A tak, dzięki tej kropeczce wiadomo, czy jest po co przechodzić pomiędzy zakładkami.

Proszę, wyraźcie swoje zdanie na ten temat.
EDIT: Dodaję od razu ankietę dla chętnych :)
 

Markiz.

Książę
Tylko pomysł 1.
Pisałem o tym ze dwa razy na forum, ale mnie olaliście.
2 pomysł mnie nie interesuje, bo jak mam coś przeczytać, to przeczytam i kropeczki mi do tego niepotrzebne. Jeśli jednak komuś ma to ułatwić życie, to nie mam nic przeciwko.
 

Jake Long

Baron
Pomysł 1 tylko na tak jak będzie możliwe trzymanie wiadomości dłużej niż X dni. Wiadomości starsze się kasują automatycznie, już kilka razy musieliśmy pisać z gildią zasady dotyczące wątków 1.9 i handlu. Druga sprawa - pomniejszcie te ikony czatu - na telefonach mieści się 4-5 wątków, a później trzeba scrollować w dół. Czasami ilość wątków do pinowania może być duża i się mogą pojawić problemy.
Pomysł drugi już z założenia jest skazany na porażkę. Druga kropka może wprowadzać tylko niepotrzebne zamieszanie zamiast doinformowywać. Rozumiem sens pomysłu, ale to nie jest rozwiązaniem.
 
Do góry