Dobosz- Jednostka specjalna czy niewypał...

Status
Zamknięty.

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Przyszedł najwyższy czas na ocenienie Dobosza...
Ja niestety nie znalazłam dla niego zastosowania, czasem wsadzę go w obronę gvg jednak mnoży się on niemiłosiernie z Alka i zaczyna mi przeszkadzać.

Ma ktoś jakieś zastosowanie dla niego? Czy poprostu sobie darować ;)
 

Fatherland

Książę
fajnie wypełnia miejsce w inwentarzu, szczególnie jak ma się dwa obozy w Inwentarzu - ładnie wtedy pasuje kolorami do szamana i świątyni grozy ;P

- - - Zaktualizowano - - -

w obronie miasta u mnie się tylko sprawdza - niezależna sztuka jedna niech sobie siedzi z czempionami;)
+4% ataku z koszar mnie nie robi bo poza tym nie ma dla mnie żadnej wartości i w dodatku 4x4 zajmuje... lepszy czołg;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja doboszy zdobyłam przez przypadek, cały event losowałam różne skrzyneczki i wpadły, postawiłam sprawdzić można ^^
Jestem zdania że się nie sprawdza w późniejszych epokach :/
 

DeletedUser12062

Guest
Ja doboszy zdobyłam przez przypadek, cały event losowałam różne skrzyneczki i wpadły, postawiłam sprawdzić można ^^
Jestem zdania że się nie sprawdza w późniejszych epokach :/
Jest jeden przypadek gdzie się sprawdza bądź sprawdzał ;P. Spora obrona wieżyczkowo - perłowa w obronie 7 czołgów z W i 1 dobosz. Ta jedna kratka powoduje wtedy, że czołgów nie niszczymy np. w 4 strzałach tylko 5. A to już stanowi pewien problem ;). Całość armii obronnej zyskuje kolejną kolejkę i.... ;P. Ale nie ukrywajmy to sporadyczne przypadki ;).
 

DeletedUser6174

Guest
Jest jeden przypadek gdzie się sprawdza bądź sprawdzał ;P. Spora obrona wieżyczkowo - perłowa w obronie 7 czołgów z W i 1 dobosz. Ta jedna kratka powoduje wtedy, że czołgów nie niszczymy np. w 4 strzałach tylko 5. A to już stanowi pewien problem ;). Całość armii obronnej zyskuje kolejną kolejkę i.... ;P. Ale nie ukrywajmy to sporadyczne przypadki ;).
Do tego wystarczyło kupić jednego dobosza za 30 jajek bo w obronie i tak nie zginie. Posiadanie koszar jest bez sensu, traci się przez to tylko miejsce w mieście i wojsko jakie daje Alka.
 

DeletedUser12062

Guest
Do tego wystarczyło kupić jednego dobosza za 30 jajek bo w obronie i tak nie zginie. Posiadanie koszar jest bez sensu, traci się przez to tylko miejsce w mieście i wojsko jakie daje Alka.

I tak właśnie uczyniłem ;). Koszar bankowo nie będę stawiał chyba, że bonus ulegnie zmianie ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jest jeden przypadek gdzie się sprawdza bądź sprawdzał ;P. Spora obrona wieżyczkowo - perłowa w obronie 7 czołgów z W i 1 dobosz. Ta jedna kratka powoduje wtedy, że czołgów nie niszczymy np. w 4 strzałach tylko 5. A to już stanowi pewien problem ;). Całość armii obronnej zyskuje kolejną kolejkę i.... ;P. Ale nie ukrywajmy to sporadyczne przypadki ;).

Tylko tu jest sprawa że zamiast dobosza mozesz wstawić czołg i mieć równie wiele korzyści..
 

DeletedUser12062

Guest
Tylko tu jest sprawa że zamiast dobosza mozesz wstawić czołg i mieć równie wiele korzyści..

w tym jednym przypadku jest tak, że wstawiając czołg zamiast dobosza znikają prędzej przypuścimy o 1 kolejkę. Wstawiając dobosza zyskujesz kolejkę czyli 7 strzałów. Uwierz raz tak wpadłem i było masakrycznie.... Ale to naprawdę trzeba mieć spore bonusy ;). Wtedy zamiast 4 strzałów masz 7 :-)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja to rozumiem, ale dalej jest to zastosowanie... Znikome? Ja raz nadziałam się na obronę z AA i byłam zła bo mi uszkodziły jednostki za bardzo niż oceniłam^^

Obrona w Foe nie istnieje, zmiana balansowa pereł dała jakieś znikome szanse... Ale nie spotkałam jeszcze obrony na którą nie znalazłby się kozak.
 

wuen

Hrabia
7 czempionów z epoki jutra + 1 dobosz +230 bonusu obronnego i jest duuuuży problem - 1 czołg stealt + 7 łotrów i +100 bonus w ataku to straty na poziomie - 7 jednostek i ostatnia ledwo żywa...
 

DeletedUser

Guest
Dobosze coś w sobie mają - jednym słowem są jednostką dywersyjną, która to ma odciągać przeciwnika i zwracać na siebie uwagę przez co nieprzyjaciel jest zmuszony zaatakować doboszów podczas, gdy reszta armii ostrzeliwuje nieprzyjacielskie siły.
 

bartekmod

Książę
dobosz absorbuje uwagę przeciwnika??
natknąłem się na dobosza w GvG i uwierz, pierwsze niszczyłem drony i niewidzialne czołgi :) dobosza zostawiałem sobie na koniec
 

DeletedUser625

Guest
Ciekawe jak atakował drony. Tą pałeczką w nie rzucał? :D
 

wuen

Hrabia
Ciekawe jak atakował drony. Tą pałeczką w nie rzucał? :D
ich tajną bronią są wibracje - z taką częstotliwością naparzają w membranę że wszelkie jednostki bojowe rozpadają się w wyniku rezonansu - złe języki rozsiewają plotkę, że są to wibracje wynikające ze śmiechu załóg w/w jednostek...
 

DeletedUser

Guest
Jednak pamiętać należy, że na świecie jest więcej naiwnych ludzi, którzy wolą najpierw zabić doboszów, niż silniejsze jednostki wojskowe.
 

DeletedUser

Guest
Zależy o jakiej epoce mówisz, bo jeśli miałaś na myśli epokę jutra - to tu się z tobą zgodzę, jednak wierz mi, że w niższych epokach tak szybko ich nie zabijesz - dobosze to taki rodzaj mięsa armatniego, które tylko ma odwracać twoją uwagę od jednostek potężniejszych.
 

wuen

Hrabia
według mnie jednostka typu dobosz w epoce jutra z parametrami takimi jak w np. brązu to lekkie nieporozumienie...
jego parametry powinny zmieniać się wraz z epoką - a tak to jest ludek typu pajac co to nie wiadomo czy ma odwrócić uwagę snajpera od czołgów czy rozśmieszać pozostałe jednostki przez co maleje ich wartość bojowa
 
Status
Zamknięty.
Do góry