Długie oczekiwanie na ładowanie elementów gry

Status
Zamknięty.

dżejmsbąd

Wicehrabia
Cześć.
Podczas gry przez przeglądarkę na załadowanie niektórych elementów gry trzeba czekać kilkadziesiąt sekund. Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu?
Dotyczy to np. wchodzenia event (ładowanie grafik boiska) czy wchodzenia na wyprawę (też ładowanie grafiki z serwera foepl.innogamescdn.com/... ).
Czasem na okienko z wynikiem pierwszej walki po zalogowaniu też trzeba czekać te kilkadziesiąt sekund, co potrafi wyeliminować gracza z walki o sektor na GPC.
Support nic sensownego nie potrafi poradzić, może forumowicze pomogą wyjaśnić czy to problem po stronie mojej czy serwera i co z nim zrobić ;)
Screenshot_2022-01-22_22:00:01.png
 

mastika

Wicehrabia
Problem nie jest po Twojej stronie, miewam okrutne lagi przy gigabitowym łączu, którego nic innego nie zamula. Co z tym zrobić? ¯\_(ツ)_/¯ żyć jakoś :D
 

Borisel

Hrabia
1. Przy jednoczesnym przeglądaniem kilku-nastu stron internetowych potrafi zamulać . Spróbuj wyłączyć wszystko i otwórz tylko tą stronę - jak będzie poprawa to pewnie problem może dotyczyć przepustowości łącza internetowego . Często w umowach od dostawców internetu jest haczyk - że mamy zagwarantowane niby ileś tam giga łącza - a tak naprawdę gwarantują DO iluś tam ;P
2. Masz dysk SSD czy HDD ? To też znacząco wpływa na działanie przeglądarek internetowych
3.Nie mam innego pomysłu na daną chwilę . Może również pomóc (w przypadku dysków) wyczyszczenie pamięci podręcznej - jak ktoś nieregularnie czyści ze zbędnych plików - również może spowolnić działanie sprzętu
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Mam SSD i szybkie łącze, najwęższym gardłem jest tu szybkość karty Wi-Fi w moim laptopie :) ale to chyba nie ma znaczenia, problem jest tylko z FoE i tylko z serwerem foepl.innogamescdn.com/... z którego to zaciągane są grafiki, np. boisko eventowe albo okienko z wynikiem walki. Problem wystepuje tylko przy pierwszym ładowaniu danej grafiki po załadowaniu gry, np. na pierwszej walce długo się czeka na okienko z wynikiem, a przy kolejnych walkach już nie.
Przy pierwszym wejściu na wyprawę to samo. Przy pierwszym wejsciu na event też. Ale nie za każdym razem, jednak ostatnio dosyć często.
Z tego co się dowiedziałem, to TTFB oznacza czas, jaki zajmuje oczekiwanie na pierwszy bit odpowiedzi serwera, czyli wygląda na to, że przykładowo:
1. robię walkę
2. serwer wysyła mi wynik walki (to się dzieje szybko)
3. gra chce mi wyświetlić okienko z wynikami walki, ale nie ma jeszcze grafiki, więc musi ją zaciągnąć z serwera "foepl."
4. zanim pojawi się odpowiedź tego serwera, mija czasem poniżej sekundy, a czasami kilkadziesiąt sekund, nawet do półtorej minuty zanim zacznie się do mojego komputera wysyłanie danego obrazka.
Z tego, co wywnioskowałem, to lag występuje na etapie "waiting", czyli po stronie serwera, kiedy moja przeglądarka oczekuje na jego odpowiedź, więc nie ma prawa pomóc zalecane przez support czyszczenie danych przeglądarki czy usuwanie ciasteczek na moim komputerze. Czy coś źle rozumiem albo wcale? :)
Screenshot_2022-01-23_15:15:25.png
 

Borisel

Hrabia
Więc wychodzi , że działanie pól może mieć jakieś znaczenie jeśli chodzi o serwery Inno . Zastanawiam się też czy niejako wpływ ma również przejście gry na html zamiast flasha - i przeciążyły serwery oraz opóźniają odpowiedź jak w twoim przypadku oraz pól . Więc albo to wina nieodpowiednich serwerów albo źle optymalizowany html . Jeszcze dodam , że kojarzę iż też miałem czasami problemy z załadowaniem gry po zalogowaniu się - czasami minutę - dwie musiałem odczekać aż wszystko się włączy . Ale nie pamiętam czy to było z mojej winy - czy miałem włączone inne strony na przeglądarce , nie sprawdziłem zużycia procesora/dysku oraz łącza . Więc głowy za to nie dam
 

McPietro

Wójt
1. Spróbuj połączyć się z modemem przewodowo (pominięcie Twojego wąskiego gardła Wi-Fi)
2. Moze masz mało pamięci RAM i elementy grafiki są zapisywane na dysku skąd są pobierane gdy są potrzebne. Praca grafiki na pamięci RAM jest o wiele szybsza.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Założyłem ten temat żeby uzyskać poradę od kogoś kompetentnego, a nie tłumaczyć jak działa internet (bo sam nie wiem, ale widzę, że Ty nie wiesz jeszcze bardziej) ;P
 

kasia2389

Arcyksiążę
może forumowicze pomogą wyjaśnić czy to problem po stronie mojej czy serwera i co z nim zrobić
A ja myślę, że po drodze. A problem należało by rozwiązać.
A aby go rozwiązac najpierw trzeba zdiagnizować, a nikt z nas na podstawie tak skapych infomacji nie udzieli sensownej porady, no chyba, że na forum jest Wróż Marcin.

Mógłbym napisać, żebyś użył:
innej przeglądarki
innego konta
innego komputera
innego łacza internetowego
innego miejsca
innego kraju
innego kontynentu
innej planety
innego układu gwiezdnego
innej galaktyki
innego wszechswiata.
Ale tego nie napiszę, bo to są oczywiste rzeczy, które już dawno zrobiłeś, tylko zapomniałeś sie z nami podzielić wynikami.

Zauważ, że większość graczy nie ma takich problemów.
 

reijoslav

Szlachcic zagrodowy
1. Sprawdź na telefonie, jeśli jest lepiej, to problem można ograniczyć do Twojego PC (Ubuntu? ;)),
2. Sprawdź na telefonie na połączeniu LTE -- jeśli jest lepiej, zrób tymczasowo udostępnianie łącza na telefonie, podłącz się do niego z PC i sprawdź czy pomogło,
3. Jeśli na telefonie na LTE lub na komputerze podpiętym do tego LTE będzie szybciej, to znaczy, że problem jest z Twoim ISP. Więc w grę wchodzi albo zmiana ISP (łatwo powiedzieć), albo spróbowanie szczęścia z jakimś serwerem proxy zdobytym za darmo, lub za niską opłatą (np. Oracle Cloud ma darmowe VPSy, które mogą służyć za proxy),
4. Jeśli na LTE nadal będzie słabo, to może być też Twoja zła lokacja pod szybki net LTE. Nadal spróbowałbym test z serwerem proxy :p.

Problem oczekiwania na pierwszy bajt nie musi być tylko i wyłącznie po stronie serwera, może być też spowodowany problemem z jednym z kilku(-nastu) routerów, które są po drodze między Tobą a serwerem Inno.
 
Status
Zamknięty.
Do góry