Dlaczego na arenie PVP pokonuje mnie dużo słabsze wojsko?

Asiaqq

Szlachcic zagrodowy
Hej! Zastanawia mnie kwestia areny PVP.
Zauważyłam, że ostatnio pokonuje mnie nawet dużo słabsze wojsko.
Przykładowo - tu mam 870 ataku i 719 obrony daną jednostką, a wojsko przeciwnika 172 i 198.
Jakim cudem przegrywam? Może ktoś coś podpowie? Od czego to jeszcze może zależeć? sdasdasdasd.jpg
 

Marik

Książę
Nie patrzysz na umiejętności jednostek, twój przeciwnik ma kamuflarz więc on cie atakował a twoje fortece były bezradne. Masz antygrawitacyjne a dajesz fortece które są dużo gorsze i dziwisz się że Cię leją. Możesz mieć i 2000% obrony a i tak cie pokonają bo za ciebie bije komputer
 
Ostatnia edycja:

Mirko69

Rycerz
A jak będziesz miał jednostki z kamuflażem to też się nie dziw jak przegrasz bo komputer w Twoim imieniu zrobi wszystko żebyś przegrał.:)) W tym przypadku Twoje jednostki mające kamuflaż postawi na polach gdzie kamuflaż stracą a swoje ustawi tak, ze będą zakamuflowane.
Ja się nie zdziwię nawet wtedy kiedy jeden gościu z patykiem rozwali moje antygrawitacyjne czołgi.:))
 

Asiaqq

Szlachcic zagrodowy
Marcik, na arenie PVP nie widzę przecież kogo atakuję. Dobra, czyli zdecydowanie nie walczyć na auto....
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Warto, na PvP jest inny focus jednostek.
w PvP nie powinno się uzywać łotrów bo jest focus tak jak na mapie świata - najbliższą jednostkę, a nie łotry jak na gpc, gvg, wg
 

Asiaqq

Szlachcic zagrodowy
O, to już cenna rada, bo często używam tam łotrów.
Chociaż generalnie zauważyłam, że dopiero jak weszłam w nową epokę to zaczęłam mieć problemy przy PVP.
Wcześniej też leciałam na auto i normalnie pokonywałam słabszych, a często nawet z większym atakiem i obroną niż ja.
Stąd też zastanawiam się co jeszcze może mieć na to wpływ.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
PvP - tylko 8 podstawowych jednostek. Nigdy nic innego.
Brak bonusów do ataku/obrony dużo zmienia, wiec jak się da 1/7 to pierwsz ajednostka zawsze zbierze baty na start i zostają same łotry
6/2 nawet czasem ciężko idzie, bo zanim łotr dojdzie to już głownych nie ma.
 

GEoMax

Baron
Stąd też zastanawiam się co jeszcze może mieć na to wpływ.
Nie bierz tego do siebie , ale warto poznać możliwości jednostek , to abecadło :)
Druga sprawa to to że armie graczy nie są tak często zmieniane , a nawet tylko są ot tak, byle coś było :)
Co do łotrów to sprawa dyskusyjna , sam ich używam w PVP , czasami nawet w układzie 5 jednostek 3 łotry i nie narzekam bijąc z automatu :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie bierz tego do siebie , ale warto poznać możliwości jednostek , to abecadło :)
Druga sprawa to to że armie graczy nie są tak często zmieniane , a nawet tylko są ot tak, byle coś było :)
Co do łotrów to sprawa dyskusyjna , sam ich używam w PVP , czasami nawet w układzie 5 jednostek 3 łotry i nie narzekam bijąc z automatu :)
A ja narzekam ;) niektóe armie 2/6 zawsze pvp przegrana
8/0 - zawsze wygrana prawie bez strat z tym samym gościem.
 

kasia2389

Arcyksiążę
W walkach w 1659374716853.png łotry 1659374756063.png są bezużyteczne, tam, panują zasady walki takie jak na mapie świata 1659374811500.png
Obrońcy nie mają przymusu atakowania łotrów w pierwszej kolejności.
 

Auraya

Hrabia
kasia to on..
nie powiedzialabym jednak ze bezuzyteczne.. mam w zasadzie taka sama strategie jak geomax a nawet bardziej liberalna i nie napotkalam jeszcze problemow... moze po przyszlosci cos sie zmieni
 

Jake Long

Baron
kasia to on..
nie powiedzialabym jednak ze bezuzyteczne.. mam w zasadzie taka sama strategie jak geomax a nawet bardziej liberalna i nie napotkalam jeszcze problemow... moze po przyszlosci cos sie zmieni
A ja zauważyłem, że nawet w przyszłości, lepiej się sprawuje 8x czołg ag zamiast kombinacji 4x cz ag 4x łotr czy jakakolwiek inna kombinacja czołgów z łotrami.
I nie żeby coś, te całe łotry tracą na sile po epoce przemysłu o ile mnie pamięć nie myli. Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale od momentu zsumowania ataku i obrony jednostki te jednostki które automatycznie miały ich więcej zaczynały być pierwszym celem. Można dywagować nad tą tezą, ale lepszego "algorytmicznego" wyjaśnienia na to nie widzę, które miałoby sens.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A ja zauważyłem, że nawet w przyszłości, lepiej się sprawuje 8x czołg ag zamiast kombinacji 4x cz ag 4x łotr czy jakakolwiek inna kombinacja czołgów z łotrami.
I nie żeby coś, te całe łotry tracą na sile po epoce przemysłu o ile mnie pamięć nie myli. Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale od momentu zsumowania ataku i obrony jednostki te jednostki które automatycznie miały ich więcej zaczynały być pierwszym celem. Można dywagować nad tą tezą, ale lepszego "algorytmicznego" wyjaśnienia na to nie widzę, które miałoby sens.
Jest xD
na mapie świata, PvP - focus na najbliższą jednostkę
1/7 - czołg pędzi w 1 ruchu. Dostaje strzały - ginie. Zostają same łotry. Jak przeżyje, walka jest do wygrania.

na GPC, GvG, wyprawy - focus łotry > potem najbliższa
 

leniwy

Rycerz
na mapie świata, PvP - focus na najbliższą jednostkę
1/7 - czołg pędzi w 1 ruchu. Dostaje strzały - ginie. Zostają same łotry. Jak przeżyje, walka jest do wygrania.
Generalizujesz.
A jeśli łotr jest szybszy od jednostki?
A jeśli wróg nie widzi czołgu (np. ag)?
Nie można jednoznacznie stwierdzić, że bez/z łotrami jest lepiej/gorzej bo to zależy od jednostek (kontak/odległość, szybkość, epoka), jednostki wroga (zasięg), itd.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Generalizujesz.
A jeśli łotr jest szybszy od jednostki?
A jeśli wróg nie widzi czołgu (np. ag)?
Nie można jednoznacznie stwierdzić, że bez/z łotrami jest lepiej/gorzej bo to zależy od jednostek (kontak/odległość, szybkość, epoka), jednostki wroga (zasięg), itd.
Nie generalizuje xD
Tak to jest zrobione.
Twoje przykłady to są pewne sytuacje, gdy focus rozkłada się inaczej przez bonusy jednostki.
Zasady są takie jak opisałem. Pewne zdarzenia jak Ty wpisujesz mają znaczenie i wtedy faktycznie tego aż tak się nie odczuje.
Zasady sterowania AI są takie jak napisałem. Oczywiśćie nie jest to oficjalne info Innogames, bo takowego nigdzie nie znalazłem. Bazuje tu oglądaniu walk toczonych przez automat
 

Jake Long

Baron
Generalizujesz.
A jeśli łotr jest szybszy od jednostki?
A jeśli wróg nie widzi czołgu (np. ag)?
Nie można jednoznacznie stwierdzić, że bez/z łotrami jest lepiej/gorzej bo to zależy od jednostek (kontak/odległość, szybkość, epoka), jednostki wroga (zasięg), itd.
Akurat ten przykład który zapodałeś zdarza się na tyle rzadko, że lepiej jest po prostu rzucić wszystko tylko nie łotry, żeby ze spokojną duszą wygrać te walki albo chociaż oszczędzać jednostki (mniejsza szansa że zginą, bo generalnie tylko one wtenczas obrywają, a im mniej celów, tym więcej razy staną się celem).
1/7 - czołg pędzi w 1 ruchu. Dostaje strzały - ginie.
też nie zawsze to się ma do praktyki. Czołg kiepski przykład (o ile masz na myśli ten z przyszłości czy jutra), bo mają te jednostki niewidzialność na równinie i ciężko jest je trafić. Ale z reguły tak to działa.

na mapie świata, PvP - focus na najbliższą jednostkę
Nie wiem jak w pvp, ale na mapie świata właśnie dopiero po przemyśle AI zaczynało się zachowywać inaczej, zanim do niej się dociera, to AI postępuje dokładnie tak samo jak w wyprawie/gpc/gvg/u sąsiada.
PARDON: Właśnie sobie uświadomiłem że od epoki postępowej zaczyna się skalować pole bitwy. Bardzo możliwe, że to może mieć ogromne znaczenie dla znaczenia łotrów na tych obszarach walk. Niemniej, nie tłumaczy wciąż to faktu, że AI się zachowuje po prostu inaczej i ta teza bardziej dotyczyła powodu dla którego tak się dzieje. Odrzuciłbym po prostu kwestię zhardcodowanej epoki.

@leniwy - polecam po prostu żebyś włączył walkę ręczną kilka razy i sam zobaczył jak to się ma do praktyki. AI po stronie przeciwnika w automacie zachowuje się dokładnie tak samo jak w walce ręcznej, z tym, że ty możesz swoje wojsko "lepiej" kontrolować.
 
Ostatnia edycja:

leniwy

Rycerz
Akurat ten przykład który zapodałeś zdarza się na tyle rzadko, że lepiej jest po prostu rzucić wszystko tylko nie łotry, żeby ze spokojną duszą wygrać te walki albo chociaż oszczędzać jednostki (mniejsza szansa że zginą, bo generalnie tylko one wtenczas obrywają, a im mniej celów, tym więcej razy staną się celem).
Nigdzie nie napisałem, że zdarza się często, napisałem żeby nie generalizować bo się zdarza.
Natomiast np. w przyszłości ag, jeśli nie stanie od razu poza trawą i/lub AI nie ma dział to z łotrami masz większą szansę i to akurat zdarza się często.
@leniwy - polecam po prostu żebyś włączył walkę ręczną kilka razy i sam zobaczył jak to się ma do praktyki. AI po stronie przeciwnika w automacie zachowuje się dokładnie tak samo jak w walce ręcznej, z tym, że ty możesz swoje wojsko "lepiej" kontrolować.
Myślisz, że napisałem nie wiedząc jak to działa?
 
Do góry