czym różnią się światy na jakich grają gracze?

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Też mnie zastanawia co by robili z zebranymi PRami.
Mechanika musiała by się zmienić, od procentu ataku w obronie zaczynając. Ale o jakich pr rozmawiamy jak dawno dawno temu ja nie dałam rady rozbudować pereł do 10 poziomu bo zajmowało to tyle czasu zostały mi dwie ostatnie i wprowadzono poziomy powyżej. Co i tak nie zmieniło faktu bo nie było arki więc poziomy wyżej nic nie zmieniały.
 

leniwy

Rycerz
Ale o jakich pr rozmawiamy jak dawno dawno temu ja nie dałam rady rozbudować pereł do 10 poziomu bo zajmowało to tyle czasu zostały mi dwie ostatnie i wprowadzono poziomy powyżej.
O tych co się zbiera z budynków i wrzuca do pereł. Są inne?
Nie rozbudowałaś do 10, ale budowałaś. Bez pereł miałabyś na pasku i po zbiorach jak się pasek zapełni. Oczywiście można zlikwidować pr, ale w takim razie jaki byłby cel tej gry? Nie przez przypadek Inno uwolniło poziomy i nie przez przypadek budynki są coraz wydajniejsze w pr.
Nie ma co się oszukiwać, ta gra działa tylko dlatego, że ma perły i się te perły buduje w nieskończoność. W przeciwnym wypadku nie byłoby by celu, lub cel byłby zmieniony, ale wtedy to byłaby inna gra.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ale o jakich pr rozmawiamy jak dawno dawno temu ja nie dałam rady rozbudować pereł do 10 poziomu bo zajmowało to tyle czasu zostały mi dwie ostatnie i wprowadzono poziomy powyżej. Co i tak nie zmieniło faktu bo nie było arki więc poziomy wyżej nic nie zmieniały.
Budynki eventowe do zmiany, perły do usunięcia, zmiana GPC, zmiany w budynkach wojskowych (czas rekrutacji) lub martwe GvG w wyższych epokach. Czy to jeszcze było by FoE?
Nie ma co się oszukiwać, ta gra działa tylko dlatego, że ma perły i się te perły buduje w nieskończoność. W przeciwnym wypadku nie byłoby by celu, lub cel byłby zmieniony, ale wtedy to byłaby inna gra.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
co to wgl znaczy, czy to jeszcze byłoby foe...
gre trzeba zmieniać, nawet fundamenty bo pula graczy sie raczej kurczy niż rozszerza.
Nie rozmawialiśmy na temat zmian FoE. Była mowa o serwerze bez pereł. FoE, w obecnej postaci, bez pereł jest niegrywalne. Wymagało by bardzo radykalnej przebudowy. Jeśli to by miał być TYLKO JEDEN NOWY świat, to na tyle by się różnił od pozostałych, że to by była po prostu inna gra. Może nawet ciekawsza. Może też bym spróbowała swoich sił, ale o FoE trzeba by było zapomnieć. ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie rozmawialiśmy na temat zmian FoE. Była mowa o serwerze bez pereł. FoE, w obecnej postaci, bez pereł jest niegrywalne. Wymagało by bardzo radykalnej przebudowy. Jeśli to by miał być TYLKO JEDEN NOWY świat, to na tyle by się różnił od pozostałych, że to by była po prostu inna gra. Może nawet ciekawsza. Może też bym spróbowała swoich sił, ale o FoE trzeba by było zapomnieć. ;)
No nie, gra byłaby dalej taka sama, tylko mechaniki i zasady by się zmieniły....

w taki sposób rozumując, usunięcie gvg/wprowadzenie planowanych zmian na gpc także spowoduje "nową gre", a nie spowoduje nowej gry tylko ją znacznie zmieni.

Ogólnie wiem o co Ci chodzi, ale nawet jakby wywalili epoki, gvg gpc, dali wszystko nowe, dalej byłoby to FOE. Zmiana zasad i mechanik nie jest stworzeniem "nowej gry".
Owszem mogą się pojawiać zdania "koniec foe jakiego znamy" To juz nie takie same foe jak było etc. Nie mniej jednak, dalej to będzie taka sama gra o innych regułach i mechanikach.
 

Atli

Hrabia
Była mowa o serwerze bez pereł. FoE, w obecnej postaci, bez pereł jest niegrywalne. Wymagało by bardzo radykalnej przebudowy. Jeśli to by miał być TYLKO JEDEN NOWY świat, to na tyle by się różnił od pozostałych, że to by była po prostu inna gra. Może nawet ciekawsza. Może też bym spróbowała swoich sił, ale o FoE trzeba by było zapomnieć. ;)

Ale to już było. Bez pereł, bez wypasionych budynków eventowych. Z minimalnymi punktami rozwoju, z niedoborem młotków i monet oraz z punktacją gildii zależną od sumy punktów posiadanych przez graczy. A punkty zdobywało się głownie na sąsiadach co pracochłonne było...już nie mówię o wchodzeniu do miast i wyszukiwaniu budynków do motywki.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ale to już było. Bez pereł, bez wypasionych budynków eventowych. Z minimalnymi punktami rozwoju, z niedoborem młotków i monet oraz z punktacją gildii zależną od sumy punktów posiadanych przez graczy. A punkty zdobywało się głownie na sąsiadach co pracochłonne było...już nie mówię o wchodzeniu do miast i wyszukiwaniu budynków do motywki.
(oczywiście ja nie popierałbym takiej zmiany co pisała Natalia bo to cofniecie to epoki kamienia łupanego i w takiej grze nie było nic fajnego)

ja to bym widział świat nie X razy wolniejszy, tylko X razy szybszy. Np zbiory co 12h. Atak x2, motywka co 8/12h,

A najwięcej możliwości dawałoby grzebanie przy zasadach GPC i "rotacyjne tryby" i zmiany w gvg
Tu najsesnowniej można zróżnicować swiaty :D
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ale to już było. Bez pereł, bez wypasionych budynków eventowych. Z minimalnymi punktami rozwoju, z niedoborem młotków i monet oraz z punktacją gildii zależną od sumy punktów posiadanych przez graczy. A punkty zdobywało się głownie na sąsiadach co pracochłonne było...już nie mówię o wchodzeniu do miast i wyszukiwaniu budynków do motywki.
Było. Na dokładkę w czasach gdy o "podboju kosmosu" nikomu się nie śniło. Już wtedy czas rekrutacji wojska utrudniał walki powyżej epoki żelaza. Dlatego pisałam o radykalnej zmianie gry na nowym serwerze. Stąd też moje pytanie czy to by jeszcze było FoE. :)
(oczywiście ja nie popierałbym takiej zmiany co pisała Natalia bo to cofniecie to epoki kamienia łupanego i w takiej grze nie było nic fajnego)
Gdyby powstał, to najlepszym sposobem wyrażenia dezaprobaty było by na nim nie grać. :p
 

ucel

Baron
Ale to już było. Bez pereł, bez wypasionych budynków eventowych. Z minimalnymi punktami rozwoju, z niedoborem młotków i monet oraz z punktacją gildii zależną od sumy punktów posiadanych przez graczy. A punkty zdobywało się głownie na sąsiadach co pracochłonne było...już nie mówię o wchodzeniu do miast i wyszukiwaniu budynków do motywki.
Nie zapominaj o kompletowaniu ciastkarni i cmentarza przez 4 lata.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie rozmawialiśmy na temat zmian FoE. Była mowa o serwerze bez pereł. FoE, w obecnej postaci, bez pereł jest niegrywalne. Wymagało by bardzo radykalnej przebudowy. Jeśli to by miał być TYLKO JEDEN NOWY świat, to na tyle by się różnił od pozostałych, że to by była po prostu inna gra. Może nawet ciekawsza. Może też bym spróbowała swoich sił, ale o FoE trzeba by było zapomnieć. ;)
Wiesz... Ja się zastanawiam czy aktualnie budynki eventowe które dają już tyle procentów i innych bajerów nie są lepsze od niektórych pereł na poziomie racjonalnym...
Nie zapominaj o kompletowaniu ciastkarni i cmentarza przez 4 lata.
Drzewo wielkiej miłości z wspaniała historia w tle (można było kogoś utopić)

Ale tak ładnie podsumowując, takie światy wprowadzające takie zmiany w rozgrywce jak najbardziej mogły by być grywalne. Bo co z tego że tam zbierało by się armię do walki na podbój epoki x czasu o surowcach nie wspomnę, jak robilibyśmy to z czystej ciekawości powolutku w międzyczasie. Ja gram na jednym świecie teraz i to dla tego że nie widzę żadnego sensu robienia tego samego na drugim. A taki inny świat mógł by być fajny.
Można by też zrobić szybkie światy ale te otwarte od do i z zapisem powiedzmy top tu na forum. Czyli takie rozgrywki dla osób z dużą ilością wolnego czasu.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Wiesz... Ja się zastanawiam czy aktualnie budynki eventowe które dają już tyle procentów i innych bajerów nie są lepsze od niektórych pereł na poziomie racjonalnym...
Zgadzam się. Jednak nie zastąpią dwóch podstawowych pereł: Alcatraz (żeby walczyć, trzeba mieć jednostki z epoki i łotry) i CHF (żeby negocjować, trzeba mieć towary).
 

Gardai

Szlachcic zagrodowy
Też o tym ostatnio myślałam i chętnie bym spróbowała gry na świecie bez pereł.
Wystarczy ich nie budować, zastąpić je większą ilością budynków handlowych i wojskowych. Ja mam taki zamysł od dawna i planuję od dłuższego czasu grać na którymś ze światów w ten właśnie sposób.
 
Do góry