Czy to "pasuje" do FoE?

Czy jest tsk na FoE jak w cytacie?


  • W sumie głosujących
    4
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

Persarum Rex

Zablokowany
Losowość losowością, stały element gier
Skoro uwazasz że czynnik losowy ktory powoduje że na 500 walk tym samym wojem z takim samym bonusem przeciwko takiemu samemu wojsku z takim samym bonusem w ok. 2% konczy sie porazką 93% konczy sie wiekszymi lub mniejszymi uszkodzeniami a 5% bez uszkodzen nie ma znaczenia no to juz nie wiem jak ci wytlumaczyc ze konkretnej odpowiedzi na twoje pytanie nikt nie udzieli. Nawet gdyby 1% walk konczyl sie porazka to przy 1000 walk traci sie 80 jednostek czyli "dobowa"* produkcje alca na 80 lvl
* w zaleznosci od lvl gildii
Trochę zaniedbałeś Zeusa.
Tak to moze wyglada ale prawda taka ze zburzylem chyba na 86 lvl bo sie snajper wbil i teraz odbudowuje. Nie zauwazylem wiekszego wplywu na walki z powodu braku zeusa (- 67% chyba) tak jak i +50% z bytelki i tawerny tez niewiele pomaga dlatego powstal ten temat.
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Skoro uwazasz że czynnik losowy ktory powoduje że na 500 walk tym samym wojem z takim samym bonusem przeciwko takiemu samemu wojsku z takim samym bonusem w ok. 2% konczy sie porazką 93% konczy sie wiekszymi lub mniejszymi uszkodzeniami a 5% bez uszkodzen nie ma znaczenia no to juz nie wiem jak ci wytlumaczyc ze konkretnej odpowiedzi na twoje pytanie nikt nie udzieli. Nawet gdyby 1% walk konczyl sie porazka to przy 1000 walk traci sie 80 jednostek czyli "dobowa"* produkcje alca na 80 lvl
* w zaleznosci od lvl gildii
Bo to czynnik losowy - na który składa się miedzy innymi mapa oraz bonus z krakena . Z mapą są największe problemy - na przykładzie wirtuala ninjoki są strasznie upierdliwe jeśli mają blisko naszej armii kilka drzewek , z dużym bonusem do ataku mogą poważnie uszkodzić lub zniszczyć nasze jednostki zanim wykonamy ruch . Albo może nam się trafić szczęśliwa plansza i żadnych drzewek nie będzie - to już czysta masakra będzie . Tak samo z krakenem - jeśli się dobrze trafi to zniszczy jakąś upierdliwą jednostkę/łotra w armii przeciwnika lub macka się nie pojawi /zniszczy jakąś mało ważną jednostkę , która za bardzo nam nie zagrozi . Więc tak - czynnik losowy ma ogromne znaczenie i jest to całkiem możliwe .

Co do procentów ma znaczenie -armia z dobrym % do ataku może zlikwidować na hita lub poważnie uszkodzić daną jednostkę i wyeliminować ją z dalszej walki (poważne uszkodzone jednostki z 1-3 kratkami życia zadają relatywnie mniej obrażeń - nawet jakby miały 1000% do ataku - możliwe że "debuff" tej jednostki wynosi na minusie -75% całości do ataku i obrony) tak jak i obrona jednostki - im mniej dostanie w turze tym dalej będzie w pełni "sprawna" i nadal będzie zadawać maksymalne obrażenia .
 

Persarum Rex

Zablokowany
zburzyłeś Zeusa na 86 lvl bo ktoś Ci wbił w perłę na zarobek ?
Tak
Bo to czynnik losowy - na który składa się miedzy innymi mapa oraz bonus z krakena
Niestety to nie jest czynnki losowy. Czynnik losowy w walkach jest odrębnym elementem decydujacym o wyniku walki. Inno Games sposob jego dzialania trzyma w tajemnicy wiec mozna sie tylko domyślać tego sposobu po efektach jego dzialania i ocenic w przybliżeniu po wykonaniu duzej ilosci walk w podobnych warunkach jak napisalem poprzednio. Skrajny przykład to sytuacja kiedy przegrasz walke (walki automatem) wstawiasz to samo! wojsko i kolejna walke .
wygrywasz bez strat! - to samo wojsko bonusy mapa a dwa drastycznie rózne wyniki bitwy - tak dziala czynnik losowy. Zwykle po przegranej bitwie bijac drugi raz tym samym wojem wygrywasz z mniejszymi lub wiekszymi stratami. (oczywiscie nie mówie o przegranej w gpch gdzie już "kara nie puszcza").
Czynnik losowy powoduje ze nawet majac 10000 czy 20000% w ataku nadal wynik bitwy bedzie niepewny i jedynie bardziej prawdopodobny a nigdy pewny.
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Skrajny przykład to sytuacja kiedy przegrasz walke (walki automatem) wstawiasz to samo! wojsko i kolejna walke .
wygrywasz bez strat! - to samo wojsko bonusy mapa a dwa drastycznie rózne wyniki bitwy - tak dziala czynnik losowy
Coś mi się nie zgadza - to znaczy , że skoro wiesz jaka została wylosowana plansza (szansa że wylosuje tą samą planszę 2x pod rząd jest promilem) , to musiałeś mieć podgląd na ukształtowanie terenu oraz kontrolę nad własną armią - po prostu sam zawaliłeś .
Zresztą Ci już wytłumaczyłem prosto - plansza , bonusy z krakena , bonusy terenowe - to wszystko ma znaczenie wbrew pozorom - i 2 takie same armie mogą mieć różne wyniki . Zawsze tak było - jedynym pewnikiem jest wejście do walki i zrobienie jej . Sam zauważysz , że mimo tej samej armii to walka może diametralnie się różnić .


Czynnik losowy powoduje ze nawet majac 10000 czy 20000% w ataku nadal wynik bitwy bedzie niepewny i jedynie bardziej prawdopodobny a nigdy pewny.
Kiedyś było tak , że twoja armia mogła wyjść bez szwanku . Teraz nawet włócznik z brązu jak uda mu się podejść może Ci odebrać 1 kratkę życia - i nieważne ile będziesz mieć % obrony - zawsze odbierze (chyba że natrafi na jednostkę z polem siłowym) kratkę - co jest lekko irytujące - nadal nie mam pojęcia po co była wprowadzona ta zmiana .
 

Persarum Rex

Zablokowany
Teraz nawet włócznik z brązu jak uda mu się podejść może Ci odebrać 1 kratkę życia - i nieważne ile będziesz mieć % obrony - zawsze odbierze
To nic nowego wg. wiki foe:
Obrażenia
Każda jednostka posiada maksymalnie 10 punktów życia. Liczba punktów, jaką jednostka traci w czasie ataku wroga, jest obliczana przy użyciu kilku elementów, takich jak obecna liczba punktów życia, siła ataku jednostki atakującej, siła obrony jednostki atakowanej, modyfikatory z terenu, inne bonusy (niektóre jednostki otrzymują je walcząc przeciw jednostkom określonego typu) oraz CZYNNIK LOSOWY . Tak więc jednostka posiadająca pełne 10 punktów życia i wysoką wartość ataku zada większe obrażenia niż jednostka, która została zraniona. Jeśli jednostka straci wszystkie punkty życia - zginie."
 
Zdecydowanie jakość. Przy większej liczbie walk bez sensownego bonusu, będziesz miał ogromne straty, których alca w żaden sposób nie da rady uzupełnić
 

Persarum Rex

Zablokowany
Przy większej liczbie walk bez sensownego bonusu, będziesz miał ogromne straty, których alca w żaden sposób nie da rady uzupełnić
O taka sytuacje wlasnie pytam wojenne 80 lvl koszt +1% to 2 lvl i tysiace pr alca 80 lvl koszt +1 jednostki tez w tysiacach pr - gdzie "lepiej" wydac? Jak juz wyzej napisalem nie mozna tego policzyc wiec licze bardziej na opinie nie wyliczenia :)
 

Borisel

Hrabia
Temat zszedł w dziwnym kierunku - nie na temat , który zadał twórca tego tematu . Ogólna opinia panuje taka , że jakość jest ważna . Co po części się zgadzam ponieważ zapas (ilość) wojska również jest ważna ze względu na wymianę rannych jednostek (ranne jednostki zadają relatywnie mniej obrażeń) na zdrowe - a trzeba mieć czym . Powiedziałbym że moc armii przekłada się na - 70 % jakość i 30% ilość - i warto tym się kierować .
 

Markiz.

Książę
Z czapy wzięte "wrażenie" albo "odczucie" 70:30.
Tak samo jak i moje 100:0.

Widze ze bez konkretow sie nie obejdzie wiec:
% w ataku 1250/660 perly wojenne lvl 80+ pytanie czy pr pchac w alca czy w wojenne - ilosc czy jakość? Ilosc walk na dobe czasem do 2000.
Z czapy wzięte "konkrety", wg których chcesz jakieś wnioski wyciągać.
"Ilość walk na dobę czasem do 2000"
Według Ciebie "czasem" to jest:
- raz w miesiącu
- dwa razy w miesiącu
- trzy razy w miesiącu
...
Robisz z siebie alfę i omegę, imasz się potężnych wyliczeń matematycznych, a prostych ilości straty PR nie potrafisz sobie policzyć, co wytknął Ci Mark R.
Jak zadałem proste pytanie o ilość i poziomy pereł, które usunąłeś (wiem, że niektóre wielokrotnie) zachowując się jak malutkie dziecko, które "ma złość mamie odmrozi sobie uszy" to zgłosiłeś ten wpis do supportu - a mnie chodziło tylko o to, żeby ludzie przeglądający ten i inne wątki Twojego autorstwa dowiedzieli się wreszcie z kim mają do czynienia.
Możesz sobie i ten wpis zgłaszać. Ja mam już dość Twoich bzdur na forum. Najpierw toczyłeś walkę z "supportem", potem z "wiatrakami" a teraz z to już nie wiadomo o co chodzi z Twoimi wpisami.
Żegnam.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Kolejny post powyzej własciwie wymuszajacy sposob gry. Ktoś grajacy inaczej niz Markiz Sebba jest dziecinny nie umie liczyć itd. Kolejna osoba z zapedami moderatora cenzora i dyktatora. Mozna mi dac ignora mozna zglosic do moderatora jesli moje posty naruszaja zasady forum ale autor woli dyskutowac woli "ostrzegac" przed czytaniem moich postow choc sam czyta i komentuje - jemu wolno innym nie.
Temat powstal bo nie mozna wyliczyc tego o co pytam i j
bylem ciekaw jak inni czuja co lepiej rozwijac ilosc czy jakosc wojska? Glosy w ankiecie jednoznacznie wskazuja co.
Prosze moderatora o zamkniecie tematu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry