Czy obraża Cię jak ktoś Cię nazwie "Dziecko drogie"?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20899
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser20899

Guest
Otrzymałem upomnienie za zwracanie się do drugiego gracza "Dziecko drogie", co uczyniłem po tym jak mnie to dziec...., przepraszam, gracz, wyzwał od cwaniaczków, za to jak mu kazałem nie spamować i nie dodawać mnie do łańcuszków, zwłaszcza mających na celu rozbudowę tak słabej perły jak Wyrocznia.
I tu pytanie: Czy zwrot, "Dziecko drogie" Jest tak bardzo obraźliwe?
Bardzo żałuje iż nie zachowałem screena z tej rozmowy, bo to raczej nie ja powinienem dostać upomnienie, ale jednak w tym temacie chcę się dowiedzieć czy powyższy zwrot obraża Was aż tak bardzo?
 

DeletedUser20713

Guest
Nie jestem ekspertem od takich rzeczy ale wydaje mi się, że to może być problem z automatyzacją, tzn. gościu prawdopodobnie się "zdenerwował" i ciebie zgłosił, a owo zgłoszenie nie zostało wpierw sprawdzone przez człowieka (i w tym nie ma nic dziwnego bo trudno by było wszystko od razu przeglądać) tylko bot automatycznie dał ci upomnienie. Natomiast jeżeli chodzi o sam zwrot "dziecko drogie" to jak najbardziej nie jest on obraźliwy, jednakże z całą pewnością będzie uderzał on w "godność" pewnych ludzi, przez co mogą zdarzyć się takie sytuacje ;) , których mimo wszytko lepiej unikać dla własnego spokoju tak sądzę :D

(ps. osobiście uważam, że wyrocznia jest całkiem spoko, przynajmniej na początku gry, a każdy ma też prawo do rozbudowy pereł takie jakie mu się podobają :p )
 

McPietro

Wójt
Myślę, że od wszelkiego nietypowego zwracania się do innych graczy powinno się powstrzymać. Nie znamy się na tyle by takie poufałości były przyjęte bezproblemowo. Można przyjąć, że zwracałeś się do gracza w wieku np. 50 + (a takich tu sporo), a tamten uznał (również nie znając Ciebie), że nie będzie mu jakiś ****iarz wyjeżdżał z "dzieckiem drogim". No i konflikt gotowy.
Co do łańcuszków, to jednym kliknięciem można się usunąć z każdego łańcuszka. Jest jeszcze kwestia zasad obowiązujących w danej gildii. Może tam jest obowiązek uczestniczenia w łańcuszkach w celu pomagania słabszym graczom w rozwijaniu ich pereł?
Z kolei co do upomnień, to bywają one niesprawiedliwie przyznawane. Osoby rozdzielające upomnienia często robią to z automatu po zgłoszeniu, bez zbadania sprawy. Kiedyś dostałem upomnienie za cytowanie innego gracza, który pisał wulgaryzmy częściowo je gwiazdkująć, a ja w cytacie gwiazdki nie wstawiłem. Od tego czasu włączono mi automatycznego cenzora i próba napisania gu**wni**arz też jest częściowo gwiazdkowana przez automat, co widać powyżej.
Pozdrawiam i więcej luzu życzę, bo to ma być rozrywka :-)
 

DeletedUser20899

Guest
Po tym jak mi pierwszy odpowiedział, nie sądzę by miał więcej jak 15 lat. Mając lat, no mając lat tyle że starczyłoby na 3 pełnoletnich ludzi, sądziłem iż mam prawo napisać do człowieka który sam zaczął niezbyt przyjazną rozmowę. Sądzę iż dojrzały człowiek na nazwanie go Dzieckiem Drogi, uśmiechnie się pod nosem, ale widać trafiłem na niezbyt dojrzałego, lub bardzo młodego, bo tylko takie osoby odbierają takie sformułowanie jako obrazę. Ale dziękuje za wypowiedzi.
Co do tego iż wyrocznia jest dobra, mógłbym polemizować, dla mnie jest to strata PR, to już mój 3 start w tej grze, stąd ta opinia o wyroczni.
Swoją droga powinna być opcja blokowania dodawania do taki spam-postów przez nieznajomych. Ta opcja powinna byc tylko dostępna dla znajomych i gildii
 

DeletedUser20713

Guest
Cóż z tymi znajomymi to nie do końca bo kończy się to potem w taki sposób, że jest spam, z którego nie skorzysta nikt oprócz tego znajomego, ponieważ nie można akceptować ofert/wspomagać pereł znajomych znajomych :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry