Cześć Wszystkim!!! Jerry.no1

Jerry.no1

Szlachcic zagrodowy
Witam całą społeczność, jestem Jerzy, gram od ok dwóch tygodni (główny świat D i testowo F) i muszę przyznać że piekielnie wciąga :)
Poczytałem chwilę forum i kopara mi opadła o jakiej skali zarobków i inwestycji rozmawiają doświadczeni gracze FoE :)
Jeszcze raz pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość dla "nowego"
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
Witam całą społeczność, jestem Jerzy, gram od ok dwóch tygodni (główny świat D i testowo F) i muszę przyznać że piekielnie wciąga :)
Poczytałem chwilę forum i kopara mi opadła o jakiej skali zarobków i inwestycji rozmawiają doświadczeni gracze FoE :)
Jeszcze raz pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość dla "nowego"
hej ! świat F ? zaczynający gracz ? super ! zaproszę i rozwijaj wyrocznię , chętnie plany wezmę - zgłoś się w grze to pokażę ci co i jak
 

Mark R

Wójt
@Tymek, proszę Cię. Grasz swoją grę to graj ale nie bierz się za radzenie innym, podczas gdy sam nie wiesz o co w tej grze chodzi. Nie bądź śmieszny.

@Jerry - zapamiętaj nick Tymka - to nasz taki Forgowy 13letni troll. :)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
@Tymek, proszę Cię. Grasz swoją grę to graj ale nie bierz się za radzenie innym, podczas gdy sam nie wiesz o co w tej grze chodzi. Nie bądź śmieszny.
jak nie wiem ??? mam perły , jestem aktywny . co więcej - zahaczyłem o epokę postępową . nie mów mi że nic nie wiem
a to że chcę wykorzystać gracza Jerry.no.1 nie powinno was dziwić - plany wyroczni ciężko zdobyć , przynajmniej na F
 

Ferdinand

Baron
Serio? Tymek promuje Wyrocznię? No to moja porada dla Jerrego. Wyrocznia to perła, która ma na celu wprowadzić nowych graczy w zasady działania Pereł Architektury i zbierania planów itp. Fakt jest jednak taki, że jest to słaby budynek i nie jest warta inwestycji. Ja na początku swojej przygody z FoE zrobiłem ten błąd i rozwinąłem ją do poziomu 10. Nie ma to sensu i szkoda PRów. Może i na Dinegu zobaczysz rekordy z Wyrocznią na poziomie 100 ale takie rzeczy zwykle robią już mega rozwinięci gracze dla fantazji lub z nudów. No i od razu powiem, Koloseum też nie buduj ;) Wyrocznia przynajmniej zajmuje 9 kratek a to... stodoła jakich mało ;)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
Serio? Tymek promuje Wyrocznię? No to moja porada dla Jerrego. Wyrocznia to perła, która ma na celu wprowadzić nowych graczy w zasady działania Pereł Architektury i zbierania planów itp. Fakt jest jednak taki, że jest to słaby budynek i nie jest warta inwestycji. Ja na początku swojej przygody z FoE zrobiłem ten błąd i rozwinąłem ją do poziomu 10. Nie ma to sensu i szkoda PRów. Może i na Dinegu zobaczysz rekordy z Wyrocznią na poziomie 100 ale takie rzeczy zwykle robią już mega rozwinięci gracze dla fantazji lub z nudów. No i od razu powiem, Koloseum też nie buduj ;) Wyrocznia przynajmniej zajmuje 9 kratek a to... stodoła jakich mało
co do koloseum się zgodzę - mało medali a jeśli porównać zajmowane miejce wyrocznia na tym samym poziomie da więcej zadowolenia ;)
tym nie mniej wyrocznia - świetna perła właśnie daje więcej zadowolenia niż saloon z przemysłu a na moim 9 poziomie nawet więcej niż przepompownia wody również z przemysłu . zaznaczę że wyrocznia zajmuje (kratki) 3x3 a przepompownia 4x5 dodatkowo oprócz zadowolenia daje małą ilość zaopatrzenia co jest rewelacją w początkowych epokach a i później trochę rozwiniętą opłaca sie ją trzymać
 

Jerry.no1

Szlachcic zagrodowy
WOW! jaki odzew, choć rozumiem że głównym katalizatorem był tu post Tymka :)
czytałem wczoraj cały wątek "Dyskusja o postępach w grze" więc wiem o c chodzi ;) Nie mniej jednak ja na razie ślinię się do planu każdej perły bo mam tylko tę pierwszą (wyrocznię) ale to już chyba dyskusja i inny wątek.

Hej Jerry. Dinegu to mój główny świat. Jakbyś potrzebował pomocy, porady to pisz w grze

dzięki, na pewno skorzystam z pomocy.
 

Mark R

Wójt
@Jerry.no1
zaproś mnie do znajomych, to dostaniesz ode mnie boosta na start :)
Poza tym na początek zajmij się takimi tematami :
- aktywna gildia z dużą liczbą osób ( dużo osób do motywacji dużo szans na plany), poza tym dobra gildia to same korzyści.
- miej jak najwięcej znajomych( powód ten sam co w przypadku gildi), optymalnie miej ok. 70 osób tak byś miał jakiś wolny slot jak będzie trzeba kogoś na szybko zaprosić by zrobić jakiegoś deala.
- Staraj się nie stawiać budynków eventowych jak nie postawisz na max poziom, choć zdaję sobie sprawę że nawet ta willa gubernatora na 5poziomie robi Ci różnicę w tym momencie :)
- z pereł to już są różne szkoły, warto zacząć od latarni więcej młotków +towary to istotna sprawa na starcie, hagia - PR +zadowolenie (choć hagia jest dość duża dlatego tutaj bym się pozastanawiał i może ta nieszczęsna wyrocznia, na początek wystarczy ale nie ciśnij jej dalej niż kilka leveli (10lvl to już przesada i tak to będzie pierwsza perła którą skasujesz ), na zeusa jest zawsze dobry moment, wieża babel - nie ejst to super perła ale zajmuje tyle samo co latarnia też daje towary i ludzi zamiast 4 domków stawiasz babla i wraz z koolejnymi poziomami kasujesz kolejne domki, zwalniając miejsce.
- Jak najszybciej zbieraj plany Arki im szybciej ją postawisz tym lepiej. o surowce na perły się nie martw (jakoś się dogadamy)
Tyle na początek :)
 

Ferdinand

Baron
Zapkę do znajomych wysyłaj śmiało, jakby coś to pisz a motywację masz w banku ;) Bardzo dobre rady wyżej, od siebie dodam tylko, że dobry sposób na zapraszanie ludzi do znajomych jest przez tawerny innych znajomych. Tzn. wejdź do tawern i zapraszaj tych, którzy tam siedzą. Masz wtedy większą szansę, że wysyłasz zapkę do aktywnego (mniej lub bardziej) gracza. Jak po jakimś czasie zobaczysz, że pewna część znajomych nie motywuje wcale lub prawie wcale to po prostu wyrzucaj z listy i zapraszaj nowych. W końcu uzbierasz aktywne grono. No i nie krępuj się wysyłać zaproszeń do graczy rozwiniętych, dodatkowo zawsze możesz do nich napisać i poprosić o jakieś miejsce w perle.
 

mastika

Wicehrabia
Dodam jeszcze, że warto pisać z graczami, którzy namiętnie łupią (o ile tacy są) twoje miasto. Zazwyczaj kończy się to zaproszeniem do znajomych i wsparciem silnego gracza. Ot, specyfika FoE :)
 
Do góry