Czempion - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek for wer 2
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Ostatnio, przeglądając forum natrafiłem na artykuł pt. Czy koszary czempiona powinny być wielopokojowe jak koszary łotrów? Dlatego chciałbym to przedyskutować - również chciałbym porozmawiać o tym czy czempion, powinien być jednostką, która byłaby ponad wszystkie "prawie nie do pokonania" ?

P.S. Ja osobiście uważam, że koszary czempiona powinny być wielopokojowe i ponad wszystkie inne jednostki potężne - bo jak na razie pełnią funkcję mięsa armatniego. Jakie jest wasze zdanie ?
 

DeletedUser4428

Guest
Ja tam uważam czempiona za bardzo dobra jednostkę - bardzo silna na początku epoki (na mapie kampanii), z odpowiednimi bonusami jest dobra również w późniejszym okresie. Po jej specjalnych umiejętnościach zgaduję, że miała być w formie jednego na walkę, stąd 2 miejsca rekrutacji w koszarach. Mi to w sumie obojętne, ile ma miejsc rekrutacji, bo mam Alcatraz i troszku wywalone, jakich jednostek używam :)
 

DeletedUser7261

Guest
Czempion jako mięso armatnie? Ja dzięki kilku czempionom w jednej armii podbiłem większość kontynentu, więc nie uważam go za jednostkę słabą. A co do tego, czy powinien mieć więcej miejsc w koszarach - cóż, jeśli ktoś ma alcatraz to nie stanowi to problemu, ale dla niższych epok sądzę, że mogło by być więcej miejsc.
 

DeletedUser3876

Guest
Czempion to jednostka ekskluzywna. Jego sekret tkwi w jego wykorzystaniu. W ataku - wystarczy jedna jednostka takowego, aby wzmocnić pozostałe, zaś w obronie - 8 czempionów to mur niemal nie do przejścia:)

Przechodząc do sedna tematu - "wielopokojowość" koszar Czempionów nie jest tak pokrzywdzona jak się by wydawało, wszak za sloty w kryjówce łotrów płaci się Diamentami (2 sloty free) ;)
 

DeletedUser625

Guest
A w koszarach czempiona jest tylko 1 darmowy slot, a za drugi trzeba zapłacić diamentami. :)
 

bartekmod

Książę
ja 8 czempionami z postmoderna przy bonusie 75% podbiłem mapę współczesności do prowincji Salfah (pojedyncze sektory lekko zmodyfikowana armia) oraz połowę Ain Al-Khansa, więc uważam czempiona za mocną jednostkę

mi się zdaje, że najlepiej mieć 2 czempionów w armii, raz na walkę daje bonus po śmierci, a ten drugi co jeszcze przeżył oprócz bonusu za śmierć kompana dostanie rycerskość, więc będzie jeszcze mocniejszy (mając jeden mamy od razu rycerskość, ale bez dodatku za śmierć)
 

DeletedUser12313

Guest
Czempion to jednostka ekskluzywna. Jego sekret tkwi w jego wykorzystaniu. W ataku - wystarczy jedna jednostka takowego, aby wzmocnić pozostałe, zaś w obronie - 8 czempionów to mur niemal nie do przejścia:)
w jaki sposób 8 czempionów w obronie są niepokonani?

nie używam czempionów mimo, że mam budynek, głównie przez to, że są 2 epoki niżej od reszty moich jednostek :p

poza tym taki czempion jest niewiele lepszy od zwykłej szybkiej jednostki z tej samej epoki. jedyna różnica to rycerskość i bonus po śmierci, które przy wysokim poziomie pereł wojskowych dają niedużo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7425

Guest
w jaki sposób 8 czempionów w obronie są niepokonani?

nie używam czempionów mimo, że mam budynek, głównie przez to, że są 2 epoki niżej od reszty moich jednostek :p

poza tym taki czempion jest niewiele lepszy od zwykłej szybkiej jednostki z tej samej epoki. jedyna różnica to rycerskość i bonus po śmierci, które przy wysokim poziomie pereł wojskowych dają niedużo.

To spróbuj przejść tylko 6 czempionów z bonusem 537% do obrony tak ja się swego
czasu nadziałem w ramach zemsty za najazd moich włości,po 2 salwach podwinołem
ogon i wywiesiłem białą fanę. ;)
 

DeletedUser

Guest
Ostatnio zaatakował mnie pewien gracz mający w armii dragonów i czempionów - poniósł klęskę z moimi grenadierami i działami polowymi.

P.S.Miał wysoki bonus militarny - a ja 1 grenadiera, 2 łotrów,2 działa polowe z bonusem do obrony + 76 %.
 

DeletedUser

Guest
Nawet taki jeździec z epoki brązu jest dobry, gdy znajdzie się w rękach dobrego stratega ;)
 

DeletedUser12062

Guest
czempion tak naprawdę jest jednostką dobrą od epoki modernizmu zdaje się ;). W późniejszych epokach ma cechy jednostek szybkich i ciężkich dzięki czemu robi się z niego armia uniwersalna ;). Ja nie wyobrażam sobie aby przydał mi się do czegokolwiek w epokach wcześniejszych i nie wyobrażam sobie abym go nie miał teraz ;).

Co do koszar... tyle w zupełności wystarczy.... Alek zapewnia ich przyrost ;). W życiu nie pomyślałem o nich jak o mięsie armatnim....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
al czempion staje się jednostką ciężką od postmodernizmu, a nie modernizmu. Co nie znaczy, że jako jednostka szybka jest słaby. Ja tam go używam na potęgę.
 

DeletedUser12062

Guest
al czempion staje się jednostką ciężką od postmodernizmu, a nie modernizmu. Co nie znaczy, że jako jednostka szybka jest słaby. Ja tam go używam na potęgę.

Napisałem, że od modernizmu jest dobry a w późniejszych ma cechy szybkich i ciężkich.... ;P. czyli:
modernizm - dobry
wyżej jak modernizm - szybki i ciężkozbrojny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Ja tam używałem go w jesieni, w kolonialnej i w przemyśle i powiem Ci że daje radę przeciwko jednostkom ze swojej epoki i nawet 1 czy 2 epoki wyżej.
 

bartekmod

Książę
ja zestawem 8 czempionów z PM podbiłem większość mapy współczesności, zatrzymując się na 2 falach po 7,8 woja
 

DeletedUser

Guest
Czempion jest dobry jak się ma dobre bonusy, w przeciwnym razie łatwo go pokonać...
 

DeletedUser12852

Guest
Czempion jest dobry jak się ma dobre bonusy, w przeciwnym razie łatwo go pokonać...

Jak każdą armię ofensywną, czy defensywną.

Co do samego championa, to 2 sztuki w sam raz wystarczą. Tym bardziej, że werbowanie tej jednostki zajmuje naprawdę sporo czasu.
Champ jest na tyle dobra jednostką, że idealnie nadaje się do podboju prowincji na mapie w nowej epoce, gdzie nie opracowaliśmy jeszcze odpowiednich technologi, które umożliwiają werbowanie bardziej zaawansowanych jednostek. Należy tez pamiętać, że jeżeli gracz posiada kryjówkę łotrów to armia złożona z Champa i łotrów jest naprawdę bardzo silną armią i "zazwyczaj" AI nie daje mu rady.
Oczywiście sytuacja zmienia się już od epoki Postmodernizmu, gdzie musimy odbyć 2 walki, a AI wyjątkowo bije macierzystą jednostkę, którą jest właśnie nasz Champ.
O dziwo AI jest o 200% bardziej inteligentne na mapie, niż w GvG, czy w obronie lub ataku miasta naszego "ukochanego" sąsiada. To jest bardzo, ale to bardzo dziwne :D
Natomiast jeżeli chodzi o obronę miasta to stawiam tylko championy. A jeżeli przeciwnik przebije sie przez moją obronę, zazwyczaj sobie odpuszcza kolejne wypady..... gra nie jest warta świeczki.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry