Cyvilization IV itp

Dyskusja w 'Inne gry' rozpoczęta przez użytkownika tomiwhite, 30.09.2012.

 1. Gunseng

  Gunseng Guest

  M.... Nie, nie zgodzę się.
  Nie zrozum mnie źle, lubię Settlersów (szczególnie odkąd w 4 pojawiły się wreszcie uzbrojone okręty), ale nie ma porównania z Civ-kami.
  W Settlersach brak rozwoju naukowego, dyplomacja...
  Może tak: W grach cywilizacjo-podobnych spod różnych znaków (czy to Cywilizacja własnie; czy Master of Orion, Galactic Civilizations, Alpha Centauri, czy inne) budujesz imperium i zarządzasz nim pod wieloma względami. Dyplomacja, rozwój naukowy, gospodarka, infrastruktura, potęga militarna, etc. By posłużyć się słowami Sida, z tutoriala Civ IV "Build an Empire that will stand the test of time".
  W Settlersach gracz tak naprawdę tylko musi zapewnić stały dostęp do surowców dla rosnącej populacji.
  Tak że jak na rasowego 4x Settlersi są "zbyt okrojeni".
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 31.07.2014
 2. pan k

  pan k Wicehrabia

  Dołączył:
  16.12.2013
  Jaką jednostkę specjalną mają Polacy?. Trzecia część prezentuje poziom i nie trzeba było wiele by ulepszyć tą część. 3 części Barbarzyńcy tylko łupili miasta a powinni je niszczyć i przejmować. Na szczęście 4 części poprawi ten błąd i barbarzyńcy mogą się rozwijać ale nie można ich przejąć przez nawrócenie. . 3 części nie ma religii. Jest ro dziwne bo gra pokazuje rozwój cywilizacji a religia była podstawą cywilizacji.Po przyjęciu komunizmu lub etatyzmu można wyznawać religie. Jest to dziwne bo komunizm nie uznaje istnienia religii.
   
 3. Szczupak1987

  Szczupak1987 Książę krwi królewskiej Ex-Team

  Dołączył:
  04.10.2012
  Boże... Widzisz i nie grzmisz...:rolleyes:
   
 4. ashantess

  ashantess Zablokowany

  Dołączył:
  11.09.2012
  A jak zagrzmisz, to nie trafisz.
   
 5. Natalia

  Natalia Zespół FoE Supporter

  Dołączył:
  07.06.2012
  Kiedyś zagrzmi i trafi w internet...
   
 6. Desolator

  Desolator Książę

  Dołączył:
  14.05.2013
  Boga nie ma to raz.

  Dwa to co myślicie o Sid Meier's CIV Beyond The Earth?
   
 7. pan k

  pan k Wicehrabia

  Dołączył:
  16.12.2013
  Czwartej części też prowadzono absurdalny system. Ten system to Ekoreżim. Może wybrać różne systemy w czwartej części prawny, gospodarczy, religijny i tak dalej. Ekonomia możemy prowadzić Ekologie. Ekologia nie ma nic wspólnego z ekonomią. Pomysły ekologiczne są rujnujące dla gospodarki. Ich partie Zielone wymyśliły sobie globalne ocieplenie którego nie ma. Człowiek nie jest wstanie zmienić klimatu na ziemi. Fabryki za wydajność muszą kupować prawo do dwutlenku węgla a ta substancja służy rośliną. Fabryki mają większe koszty i zwiększa się cena energii , towarów a fabryki wyprowadzają się do innych krajów. USA , Rosja i Indie nie uznają globalnego ocieplenia i mają wzrost gospodarczy. Tej grze ekologia daje sporo plusów i kreowana jest jako coś wspaniałego i tak samo równouprawnię też jest kreowane jako coś pozytywnego a stanowi zagrożenie dla gospodarki bo firmy powinny prowadzić parytet . Na stanowiskach dyrektorskich ma być tyle samo kobiet co mężczyzn. Nie liczą się umiejętności a płeć. Kobiety nie są zdolne do kierowania firmami i potrzebują specjalnej pomocy by móc nimi kierować. Równo uprawnienie ma charakter rasowy i przyczynia się do obniżenia poziomu szkół. USA uczelnie muszą przyjąć odpowiednią liczbę Czarnych i innych mniejszości.Specjalnie obniżają poziom dla tych grup by wykonać limit. Często odrzucają Białych którzy mają dobre wyniki bo uczelnia musi wykonać odpowiednie limity i na jego miejsce przyjmują Czarnego i nie ważne jaką ma wiedze ale jest czarny. Tym systemie nie budujemy wiatraków i innych ekologicznych źródeł energii. Ta energia jest bardzo droga i potrzebuje dotacji by ludzie chcieli budować te urządzenia. Tej grze przemilczeli ten aspekt i dzięki temu mogą kreować pozytywny stosunek do ekologii i prowadzili propagandę ekologiczną . Trudno się dziwić że to zrobili. Dla nich Komunizm daje mniejszą korupcję i większy handel. Naukowcy są bardziej wydajni a koszty systemu są niewielkie pomimo zatrudnienia sporej liczby urzędników.Po prowadzeniu ekologii możemy budować dalej elektrownie atomowe. To jest absurd bo ekologia nie uznaje energii jądrowej. Na logikę po prowadzeniu tego systemu nie powinno się budować elektrowni atomowych.
   
  Ostatnio edytowane: 26.01.2015
 8. Mathias

  Mathias Guest

  Nie byłem nigdy maniakiem Cywilizacji, nie wiem właściwie dlaczego - seria niczego sobie, ale jakoś zawsze znajdowały się inne gry priorytetowe (Heroes, Stronghold, Europa Universalis, Gothic, Disciples, Witcher, Warcraft, etc.). Nie mniej parę miesięcy temu nadszedł i czas, żeby kupić sobie Civilization IV. Gra fajna, sama jej idea bardzo mi przypadła do gustu. Trochę natomiast nudno zaczęło się robić pod koniec, kiedy walka stała się zbyt monotonna. Ale generalnie polecam. Sam mam teraz zamiar kupić pozostałe części Civ. Gdzieś mam w domu część pierwszą, ale znalezienie jej nie będzie proste ;).
   
 9. pan k

  pan k Wicehrabia

  Dołączył:
  16.12.2013
  Ostatnio grałem 6 część tej gry .
  Oceniłem ją 7 na 10.
  Dwie gwiazdki za wprowadzenie Polski do gry.
  Plusy tej gry.
  1 Można spędzić sporo czasu.
  2 Barbarzyńcy tworzą własną cywilizację .
  Możemy wysyłać emisariuszy .
  Zyskujemy wasala a później kolonie .
  3 Zdobywanie miasta wymaga czasu.
  Jednostki strzelające i maszyny strzelające mogą
  atakować z daleka .
  4 Religie możemy wybrać ulepszenia i bonusy.
  5 Pojawiła się Polska ale postać zniechęca do gry .
  Dali Jadwigę i plusem Polski są dodatkowe misję.
  6 Każda technologia ma cytat i są ciekawe .
  Cuda mają ciekawą animację i cytat .
  7 Podział Wielkich ludzi ale za wolno się zbiera punkty .
  Wady
  1 Bajkowa grafika .
  2 Robotnik zamiast rozbudować pola znika i trzeba wybierać co zbudować .
  Trzeba wybierać co rozbudować i nie możemy zbudować cudu .
  Wcześniej budynki i cuda budowaliśmy w mieście .
  3 Przypadku religii trzeba punktów by zbudować świątynie a wybór wiary i ulepszeń jest zbyt skomplikowany i chaotyczny .
  4 Ulepszenia do systemów i podział na rodzaje jest ciekawy ale za wolno zbiera się punkty do zmiany systemu .
  Wybór systemu i ulepszeń jest zbyt chaotyczny .
  5 Handel i wymiana nie istnieje.
  Komputer nie zgadza się na wymianę i handel.
  Warto zagrać jedynie dla podboju miasta i walki.
  Warto zagrać bo prowadzili Polskę do gry i dodatkowe misję które są ciekawe.
  Komputer jest zbyt pokojowy.
  Wypowiadamy wojnę i nagle postacie potępiają nas za to .
  Potępienie które nie ma żadnego sensu.
   

Do góry