Cotygodniowe/comiesięczne eventy [+]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser586
  • Data rozpoczęcia

Co o tym myślisz?

  • Tak, co tydzień

    Głosy: 13 29,5%
  • Tak, co miesiąc

    Głosy: 14 31,8%
  • Nie

    Głosy: 10 22,7%
  • Tak, ale nieco inaczej (napisz w poście)

    Głosy: 7 15,9%

  • W sumie głosujących
    44
Status
Zamknięty.

DeletedUser586

Guest
Pewnie wchodząc tu spodziewacie się zobaczyć "ej może robić eventy co tydzień z nagrodami dla karzdego i diamentami za free i rozbudowom miasta tesz". Mam jednak na myśli coś innego :)
Myślę, że miłym urozmaiceniem gry byłoby wprowadzenie cotygodniowej/comiesięcznej walki całego serwera z "bossem". Widzę to jako tu dwie możliwości(opiszę obie na przykładzie rozkwitu średniowiecza:


Cotygodniowe, w konkretny dzień i konkretną godzinę ataki na bossa nękającego mieszkańców. Dajmy na to w każdą sobotę o kilkanaście minut przed godziną 18 pojawiłaby się z lewej strony ikonka żołnierza(wyglądałoby to mniej więcej tak jak na obrazku)
smoook.jpg

Jak się zapewne domyślacie po obrazku, nasz "smok" okradałby graczy ze złota i zaopatrzenia. Np. co kilka dni po lewej stronie pojawiałby się awatar przykładowego mieszkańca danej epoki, który żaliłby się, że smok pożarł jego zwierzęta lub spalił jego dom, byłaby tam zawarta informacje o utraconym złocie i zaopatrzeniu. Przez cały tydzień straty by się kumulowały i jeśli boss zostałby pokonany każdy kto brał udział w bitwie odzyskałby swoje starty i dostał dodatkowe nagrody.
Jakie?
- zapotrzenie i złoto osób, które nie wzięły udziału w bitwie zostałyby rozdzielone między osoby, które w bitwie brały udział,
- zadowolenie mieszkańców uwolnionych od nękającej ich zmary (czasowe, np. czas trwania 2 dni lub do kolejnego ataku smoka).
- dla 10 najsilniejszych osób (osoby, które zadałyby smoku najwięcej obrażeń) byłaby gwarantowana nagroda. Dla pierwszych 3 osób byłyby to najwyższe nagrody(złoto/zopatrzenie, jakieś inne surowce, może plan nowej perły architektury?, tytuł Zbawcy Ludności, który daje jakieś profity?).

Atak na bossa odbywałby się przez kliknięcie przycisku: wyślij armię do ataku na smoka! Smoka można by atakować dowolną ilość razy póki mamy armię. Przy ataku ukazałby się ogromny smok na środku planszy, pierwszy atakowałby człowiek wszystkimi jednostkami. Smok miałby np. 3k hp i atak 50. Po wykonaniu naszego ataku byłby czas na smoka- smok zionąłby ogniem i pokonał cała armię. Jeśli chcemy znowu zaatakować smoka to możemy to zrobić ponownie (musimy wcześniej zrekrutować więcej jednostek atakujących na zapas).
Byłby także ustalony limit czasu na pokonanie smoka: np. 1h. Jeśli w ciągu tego czasu smok nie zostałby pokonany żadne nagrody nie są wypłacane(nagrody są "przenoszone" na następny tydzień).

Aby te ataki na bossy miały jakiś sens należałoby podzielić bossy na np. 3 rodzaje. Każdy rodzaj przypadłby na kilka konkretnych epok.
Np.
- smok- od epoki żelaza do epoki jesieni średniowiecza,
- atak kosmitów? wielki statek kosmiczny? - modernizm+
iii może chore, zdziczałe zwierzęta - epoka kolonialna - epoka postępowa (np. ataki gromad chorych zwierząt?)

Do dyskusji pozostaje:
- jak często miałyby odbywać się eventy?
- jakie nagrody byłyby przeznaczane dla osób które zadały najwięcej obrażeń?
- HP bossa i siła ataku bossa
- jak miałoby to wyglądać z pozostałymi epokami?

Na pewno pomysł potrzebuje dopracowania. Nie jest też łatwy w zrealizowaniu. Nie wiem czy wam się spodoba, być może to niepotrzebny dodatek? A może rzeczywiście gra byłaby ciekawsza? Zapraszam do głosowania i dyskusji. Co jest dobre a co złe, co byś dodał i to co zasugerowałam w liście "do dyskusji".
 

Załączniki

  • aaaaatak.jpg
    aaaaatak.jpg
    125,9 KB · Wyświetlenia: 518

DeletedUser8507

Guest
NIE
Smoków nie ma w FoE i nie będzie
Kosmitów niestety raczej też nie będzie
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Sam pomysł ciekawy, ale...
*Super-jednostka, magiczne artefakty i kraina jednorożców - pobawmy się!
Wszelkie elementy fantasy nie mają szans na wprowadzenie.
To nie my, to zasady zabijają smoka ;) Zmień na trochę bardziej realistycznego wroga :D
 

DeletedUser586

Guest
To było jako przykład, chodzi o samą ideę bossów do pokonania :)
 

DeletedUser7261

Guest
NIE
Smoków nie ma w FoE i nie będzie
Kosmitów niestety raczej też nie będzie

Człowieku, smoki są tu tylko przykładem. Nie chodzi o to, czy smok będzie czy nie, tylko chodzi o sam pomysł wprowadzenia ataku na bossa (czyli przykładowego smoka) Twoja argumentacja jest dość... Żenująca.
Osobiście nie mam zdania na ten temat. Ci co mają zyliard jednostek będą mogli atakować bossa cały czas, więc i 3k hp mu nie pomoże :D Parę ograniczeń trzeba by było wprowadzić.
 

DeletedUser586

Guest
Człowieku, smoki są tu tylko przykładem. Nie chodzi o to, czy smok będzie czy nie, tylko chodzi o sam pomysł wprowadzenia ataku na bossa (czyli przykładowego smoka) Twoja argumentacja jest dość... Żenująca.
Osobiście nie mam zdania na ten temat. Ci co mają zyliard jednostek będą mogli atakować bossa cały czas, więc i 3k hp mu nie pomoże :D Parę ograniczeń trzeba by było wprowadzić.
A masz na myśli jakieś konkretne ograniczenia? ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jak już, to można dać złego króla z dodatku dla Jesieni jako tego bossa :p
Ja bym zmienił czas ataku na bossa. Niech to będzie konkretny dzień i pora (popołudnie/wieczór) ale godzina niech będzie losowa :) Taka niespodzianka, równoznaczne z wydłużeniem czasu na pokonanie bossa :)
A czy on kradłby złoto i zaopatrzenie od wszystkich graczy na danym świecie w danej epoce? Czy tylko od tych, których pokonałby obronę?
 

DeletedUser586

Guest
Jak już, to można dać złego króla z dodatku dla Jesieni jako tego bossa :p
Ja bym zmienił czas ataku na bossa. Niech to będzie konkretny dzień i pora (popołudnie/wieczór) ale godzina niech będzie losowa :) Taka niespodzianka, równoznaczne z wydłużeniem czasu na pokonanie bossa :)
A czy on kradłby złoto i zaopatrzenie od wszystkich graczy na danym świecie w danej epoce? Czy tylko od tych, których pokonałby obronę?
Miałam raczej na myśli aby kradł od wszystkich, w losowych porach. Ale jeśli byłby to zły król/zły przywódca jakiś dzikusów, którzy próbują podbić tereny/ to mógłby atakować swoimi mniejszymi, nadal jednak bardzo silnymi armiami. No losowa godzina na pokonanie też byłaby ciekawa :>
Sam pomysł jak pisałam jest do opracowania, rzucam tu tylko ogólną ideę. Hikari36 rzucił właśnie fajne "naprostowanie" pomysłu i zachęcam do tego też resztę.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jeśli od wszystkich graczy z danej epoki, to nie jestem do tego przekonany... Graczy jest dużo, i jeżeli będzie kraść od wszystkich, to albo będą musiały to być małe sumy (bo inaczej "skarb" może urosnąć do ogromnych rozmiarów) albo tylko od losowych graczy (ale większe sumy) co mogłoby zachęcić ograbionych do odzyskania złota, a ominiętych do wzbogacenia się :)

PS. Nie cytuj zawsze wiadomości pod którą piszesz, wydłużasz tylko stronę i trudniej jest w niej coś znaleźć :D
 

DeletedUser10568

Guest
to byłoby trochę niemądre eventy są w odstępach a nie co chwila więc NIE:mad:
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Tylko to byłby mniejszy event, gdzie nagrodami są tylko złoto i zaopatrzenie, a nie żadne wyjątkowe nagrody ;)
 

DeletedUser9101

Guest
TAK
Jeśli byłby to realistyczny wróg a nagrody nie byłyby z kosmosu. I oczywiście, przedziały dla epok.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak. Git pomysł.
Widziałem coś takiego w innych gierkach. Można takie walki organizować na poziomie sąsiedztwa.
 

DeletedUser314

Guest
założenie ogólnie fajne ( odnośnie dodatkowych eventów ), ale całkowicie nie w takiej postaci
 

DeletedUser8

Guest
Podoba mi się idea, choć pomysł wymaga sporego dopracowania. Takie eventy byłby fajnym dodatkiem po wyjściu wszystkich epok.
 

Mikekun

Książę
Może nie "Atak na Smoka" a prędzej powódź która wymaga zbudowania jasno określonych obiektów aby woda nie zatopiła nam miasta. W tej grze smok jest taki nie realistyczny.

Podoba mi się idea, choć pomysł wymaga sporego dopracowania. Takie eventy byłby fajnym dodatkiem po wyjściu wszystkich epok.

Gra nie ma ograniczonej liczby, co do epok. Nie jest przecież grą historyczną opisującą nasze dzieje, a po prostu grą strategiczną polegającą na zabawie. Przynajmniej takie wnioski wyciągnąłem po rozmowie z supportem. Więc proszę nie prorokój że gra się kiedyś zakończy. Pewien etap na pewno, ale nie na zawsze.
 

DeletedUser10768

Guest
w innej postaci bo :
1.smoków nie ma i nie będzie w foe
2.nagrody słabe ,jakoś np w modernie nie przyda się kilka tysięcy zaop. jeśli gracze mają go mln
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Może nie "Atak na Smoka" a prędzej powódź która wymaga zbudowania jasno określonych obiektów aby woda nie zatopiła nam miasta. W tej grze smok jest taki nie realistyczny.



Gra nie ma ograniczonej liczby, co do epok. Nie jest przecież grą historyczną opisującą nasze dzieje, a po prostu grą strategiczną polegającą na zabawie. Przynajmniej takie wnioski wyciągnąłem po rozmowie z supportem. Więc proszę nie prorokój że gra się kiedyś zakończy. Pewien etap na pewno, ale nie na zawsze.

Nie masz racji. Danifae ma. Jest zaplanowana pewna liczba epok, o której wiadomo już od dawna, że gra kiedyś się skończy. Według Twórców epoki mają wybiegać lekko w przyszłość na takiej epoce gra się kończy, bo nie będzie już dalszych :) A po części jest grą historyczną, przecież właśnie po to są epoki, wynalazki, towary, nazwy epok, jednostki i Perły - wszystko jest powiązane :)
 

DeletedUser586

Guest
~felix: Dlatego na różnych epokach byłyby różne nagrody...
 

DeletedUser9848

Guest
Hejoo, pomysł super :) tylko można byłby wprowadzić coś na kształt wypraw drużynowych (gildie). Na jakiej zasadzie w zależności od poziomu wyprawy trzeba będzie wpłacić do skarbca określoną ilość złota oraz zaopatrzenia począwszy od 100 tysięcy do 500 milionów nawet.
 

DeletedUser3876

Guest
Pomysł jest świetny (idea). Kiedyś było już o czymś podobnym wspominane, aby zdarzały się losowe sytuacje. Gra dostała by uroku, gdyby ktoś odpalając FoE przeczytał wiadomość "Oddziały Księcia (...) szykują się do oblężenia Twojego miasta. Czy podejmiesz walkę?" (i tu możliwość obrony, wygrana oczywiście mogła by przynieść jakieś profity, zaś przegrana pozbawiła by np 2 budynków produkcyjnych)
Tak tylko fantazjowałem :haha:
 

DeletedUser12805

Guest
Pomysł ogólnie fajny, pod warunkiem, że byłaby taka opcja wyboru, wspomniana powyżej. Może być moment niewygodny dla gracza na walkę i ja nie chciałabym przez to stracić czegoś, na co pracowałam w grze.
 

DeletedUser

Guest
Liberum Veto!Ta gra ma być zgodna z rzeczywistością ,a nie z bajkami!
 
Status
Zamknięty.
Do góry