Cofnięcie ostatniej akcji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7795
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się ten pomysł ?

  • Tak.

    Głosy: 9 39,1%
  • Nie.

    Głosy: 14 60,9%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    23
Status
Zamknięty.

DeletedUser7795

Guest
Witam,

Trzy dni temu sam omyłkowo dodałem 100 PR do własnej perły. Po kontakcie z supportem otrzymałem odpowiedź, że cofnięcie tego jest niemożliwe.

Zgłaszam więc pomysł aby możliwe było cofnięcie ostatniej wykonanej akcji w grze w ciągu 1 minuty od wykonania tej akcji.

pozdrawiam
Mateusz
 

Mikekun

Książę
witajcie

@Chodzonce Zuo piszesz w pomysłach aby była możliwość cofnięcia o minutę czy też kilka, ostatnich akcji jakich dokonaliśmy aby była możliwość odzyskania cennych 100 PR które nie potrzebnie wydałeś. Natomiast później zaznaczasz że to musztarda po obiedzie. Czy tylko ja mam wrażenie że praktycznie nie potrzebnie tutaj założyłeś ten temat czy również i reszta? Pomysł jest średni, opcji bym nie chciał aby wprowadzono ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser15181

Guest
Dla mnie pasuje dwa razy zdarzyło mi się wysłać statek za diamenty bo zabraklo surowca, oczywiscie przez szybkie kliknięcie, opcja cofniecia na 1min jest ok.
 

hlnrys

Baron
Często mam tak (właściwie cały czas), że myszka łapie akcje dostępną pod planszą.
Klikam OK na wiadomościach i jednocześnie otwiera się okno budynku stojącego pod przyciskiem "OK"
Klikam opcję "usuń", i zanim wybiorę budynek do usunięcia, to wyskakuje menu budynku będącego pod przyciskiem "usuń".
Jeśli jest tam droga, to jest usuwana bez pytania.
Jeżeli budynek, to też można odruchowo potwierdzić usunięcie.
Dlatego uważam, że opcja cofnięcia powinna być dostępna.
Przynajmniej w menu budowy.
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie pasuje dwa razy zdarzyło mi się wysłać statek za diamenty bo zabraklo surowca, oczywiscie przez szybkie kliknięcie, opcja cofniecia na 1min jest ok.
przed wysłaniem statku informacje o potrzebie posiadania surowca były utajnione ?
jeśli tak to faktycznie dramat , bo jak można gracza tak oszukiwać ? a jeśli było wiadome ile surowca i jakiego jest potrzebne do wysłania statku ? .... to ręce opadają :(

aha ! szczyt debilizmu , losujesz coś na tablicy i stwierdzasz ....weeee taki badziew :mad: i cofasz akcje ? :haha:

Często mam tak (właściwie cały czas), że myszka łapie akcje dostępną pod planszą.
Klikam OK na wiadomościach i jednocześnie otwiera się okno budynku stojącego pod przyciskiem "OK"
Klikam opcję "usuń", i zanim wybiorę budynek do usunięcia, to wyskakuje menu budynku będącego pod przyciskiem "usuń".
Jeśli jest tam droga, to jest usuwana bez pytania.
Jeżeli budynek, to też można odruchowo potwierdzić usunięcie.
Dlatego uważam, że opcja cofnięcia powinna być dostępna.
Przynajmniej w menu budowy.
pomysłowość ludzka nie zna granic , jeśli tak masz , że klikając na ikone wiadomości twoja myszka ignoruje komende , otwierając / wywalając budynek lub drogę umieszczoną pod ikoną wiadomości to już jest sprawa dla archiwum X , a supportu w pierwszej kolejności :)

wszyscy zwolennicy "cofnij akcje" napiszcie do Lotto , że nie takie numery chcieliście skreślić i prosicie o zwrot pieniędzy , żeby wysłać kolejny los (pod warunkiem że będzie losem trafnym , bo jak nie ? to patrz j/w :p) heheh
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hlnrys

Baron
pomysłowość ludzka nie zna granic , jeśli tak masz , że klikając na ikone wiadomości twoja myszka ignoruje komende , otwierając / wywalając budynek lub drogę umieszczoną pod ikoną wiadomości to już jest sprawa dla archiwum X , a supportu w pierwszej kolejności :)
Zostawmy myszkę.
Nie sądzisz jednak, że opcja "cofnij" była by przydatna w menu budowy ?
 

HuanMing

Książę
Wrócę jeszcze do sprawy przywrócenia budynków do Twojego miasta. Pal licho czy przywrócili Ci je wszystkie czy tylko część. Liczy się fakt, że usunąłeś je świadomie i zostały Ci przywrócone.

Nie broniąc nikogo, ale, czy ty te punkty wrzucałeś z zamkniętymi oczami? Źle się wyświetliło? Inne okno zasłoniło Ci właściwe? Nie? No więc też wrzuciłeś świadomie.
Z tego co wiem support bywa wyrozumiały i w większości przypadków gdy ktoś się pomyli, za szybko kliknie, etc., to pomagają/przywracają/ oddają. Nie wiem czemu Ciebie potraktowano inaczej. Ale zdarza się, będą następne PRy, to nie jest coś unikalnego i jedynego w swoim rodzaju. Podejrzewam też, że przyspieszyły awans na następny poziom, więc się nie zmarnowały.
Co do pomysłu, jestem na nie. Trudno mi sobie wyobrazić sytuację w której byłoby to pomocne i jednocześnie nie wprowadziło zamieszania.

Dla mnie pasuje dwa razy zdarzyło mi się wysłać statek za diamenty bo zabraklo surowca, oczywiscie przez szybkie kliknięcie, opcja cofniecia na 1min jest ok.
Masz zaznaczone w opcjach żeby prosiło Cię o potwierdzenie użycia diamentów? To powinno wyeliminować takie przypadki.
 

DeletedUser

Guest
Nie zdarzyło się Tobie nigdy najzwyczajniej pomylić ?
Np.: nazwy budynku, czy po prostu jakiś odruch, chwila zamyślenia i klikasz zupełnie niechciana akcję ?
już brakuje mi argumentów :(
ok , dalej róbcie z tego tematu "ściane płaczu" a nóż / widelec pomysł uzyska aprobatę i słowo ciałem się stanie i wszyscy będziemy mogli się mylić ile dusza zapragnie bo i tak nam to oddadzą :p

P.S.
nie zalecam "chwili zamyślenia" na pasach gdy świeci czerwone ;)
 

hlnrys

Baron
Jak widzę jesteś nieomylny i Tobie takie udogodnienie nie jest potrzebne.
Ja jednak błędy popełniam i taka funkcja byłaby mi bardzo pomocna.
O słuszność propozycji nie mam zamiaru się wykłócać.
Od oceny pomysłu są inni.
Przedstawiłem swój punkt widzenia, oddałem głos na TAK.
 

DeletedUser9756

Guest
jaki Ty jesteś toksyczny, masakra. Wtf co to ma być? Czemu go tak jedziesz, napisał Ci tylko że się pomylił i źle wrzucił PR w perłe a Ty zaraz go na stos wyślesz, troche sie opanuj .

Tak się składa, że on się akurat bronił. A teraz może wróćmy do pomysłu.
Ja osobiście jestem na nie.
 

DeletedUser12062

Guest
Nie wiem jak sobie wyobrażasz ale o to przykłady:
1. Klikasz ofertę na targowisku, po jakiejś chwili uświadamiasz sobie, że to nie ta oferta. Gracz dostał już surowce i je wydał. Co wtedy?
2. Liczne nadużycia. Wymieniasz się 100PR, ktoś Ci wrzuca Ty oddajesz po czym ktoś na chwilę przed upływem minuty wycofuje swoje PR. Ty już raczej nie zdążysz.

Podobne pomysły z tego co pamiętam pojawiały się co jakiś czas. W takiej formie wprowadzone zapewne nie będą.
 

DeletedUser

Guest
Z tego co wiem support bywa wyrozumiały i w większości przypadków gdy ktoś się pomyli, za szybko kliknie, etc., to pomagają/przywracają/ oddają.
Taaaa.... Dwa lata temu "żona" jednego gracza na F skasowała niby miasto. Sypał kasą na diaxy to oddali. Kto to pamięta?
Luźne przemyślenie w kontekście....

EDIT - to miasto było "męża"...
 

Atli

Hrabia
Taaaa.... Dwa lata temu "żona" jednego gracza na F skasowała niby miasto. Sypał kasą na diaxy to oddali. Kto to pamięta?
Luźne przemyślenie w kontekście....

EDIT - to miasto było "męża"...

Nie taaa ale tak. Miałem kilka dni temu podobną sytuację podczas eventu (zbuduj kilka coś tam - zbudowałem, chciałem od razu zburzyć najechałem na napis "ukończ natychmiast za diamenty". Napisalem do supportu, opisałem dokładnie sytuację, oddali bez problemu.
 

DeletedUser7795

Guest
@Atli
ja też dokładnie wszystko opisałem supportowi.
Chciałem szybko dodać 100 PR do perły znajomego, wróciłem do swojego miasta żeby z inwentarza wrzucić 100 na górny pasek i przez pomyłkę dodałem te PR do swojej perły.
Napisali, że nie można tego cofnąć. Guzik prawda. Skoro przywracają usunięte miasta to mogą też zwrócić wydane PR.
 

DeletedUser8110

Guest
@Atli
ja też dokładnie wszystko opisałem supportowi.
Chciałem szybko dodać 100 PR do perły znajomego, wróciłem do swojego miasta żeby z inwentarza wrzucić 100 na górny pasek i przez pomyłkę dodałem te PR do swojej perły.
Napisali, że nie można tego cofnąć. Guzik prawda. Skoro przywracają usunięte miasta to mogą też zwrócić wydane PR.
Jeśli jakiejś akcji fizycznie nie jesteśmy w stanie wykonać, to choćbyśmy nie wiem jak dobre intencje mieli, nie możemy tego zrobić. W przypadku wpłacania PR do Pereł - nie mamy możliwości edycji Punktów Rozwoju zainwestowanych w daną Perłę, więc niestety w takim przypadku nie możemy pomóc.
W przypadku kasacji budynków - staramy się pomagać jeśli jest to pierwsze zgłoszenie tego typu danego Gracza i jeśli kasacja została dokonana niedawno.
W przypadku kasacji całych miast w ramach możliwości również staramy się pomagać (niezależnie od tego, kto budynki usunął) między innymi przywracając budynki, na które ktoś wydał realne pieniądze. Każdy przypadek jest tu traktowany indywidualnie, ale mamy wytyczne według których postępujemy i zapewniamy jedynie delikatnie pomóc w starcie od nowa, nikomu nie przywracamy całego miasta.

W grze wykonujemy naprawdę niewiele akcji, które mogłyby zostać cofnięte bez konsekwencji - jak wymieniło już powyżej wiele osób. Tym bardziej, że wiele wykonywanych przez nas akcji wpływa na innych Graczy. Taki pomysł nie ma szans realizacji, jest po prostu zbyt skomplikowany a jego wartość dla Graczy jest wątpliwa. Chowam do Szuflady.
 
Status
Zamknięty.
Do góry