[Badania] COFNAC sie o Epoke nizej

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20558
  • Data rozpoczęcia

chcecie, ze by byla mozliwosc cofania Epoki ?


  • W sumie głosujących
    19

DeletedUser20558

Guest
Witam Bogow tej gry ;D
mowie Bogowie, bo robicie co chcecie w swojej grze, w ktorej my jestesmy tylko goscmi i zabieracie prawo rozwijac sie tak ja kazdy by chcial, ale to jest wasze prawo jako tworcow..
---------------------------------------------------------
wprowadzenie do pomyslu o ktorym mowilem:
zauwazylem ze wielu graczy mowi o tym ze nie potrzebnie weszli do nowej Epoki, albo jak sa powiedzmy w Przyszlosci, mowia ze nie pojda w Arktyke czy Ocean, bo to beznadzieja..
i w ogole nie widac jak bedzie wygladala sytuacja zanim wejda do nowej Epoki, a nic juz zmienic nie moga...
---------------------------------------------------
w zwiazku z tym powstal u mnie POMYSL:
zrobic tak aby mozna bylo COFNAC sie o Epoke nizej, ale za spelnieniem pewnych warunkow oczywiscie, powiedzmy:
na mapie miasta nie moze byc budynkow wyzej tej Epoki do ktorej sie cofamy oprocz Perel oczywiscie.
wszystkie Eventowe budynki cofaja sie tez o Epoke nizej (nie koniecznie).
mozna tez zrobic zeby przekroczenie granicy Epoki w dol kosztowalo z 500-1000 Diamentow (ale nie koniecznie ;D )
----------------------------------------------------
sposob w jaki by odbywalo sie to cofniecie:
jak jest jakies Badanie, to zrobic tam przycisk, ktory by dawal mozliwosc go cofnac do stanu niezbadanego.
---------------------------------------------------------
wielu graczy byloby wam za to wdziecznych, i ja tez, bo bym zjechal sobie do Przyszlosci na pare miesiecy, bo Ratusz tam wyglada poprostu rewelacyjnie ;D
 

DeletedUser

Guest
niby ok - ale ja bym jeszcze zrobil ze pr zainwestowane w technologie sa bezpowrotnie tracone.
tz jezeli cofasz sie o1 technologie to traciz te pr i nie masz mozliwosci ich odzyskania a technologie trzeba opracowac na nowo

dodatkowo trzeba albo cofać się technologia po technologi
albo
na poczatku paska z nowej epoki przycisk "cofnij rozwój do epoki X" X to epoka wczesniejsza.
czyli mamy calego wirtuala opracowanego:
teraz mozemy cofac sie tchnolkogoa po technologi
albo uzyc przycisku na poczatku drewka i cofamy sie do oceanciznej lub wczesniejszej

jesli chcemy cofnac sie do epoki np przyszłośc - albo nawet i jesien / kolonia to klikamy ten sam przycisk na jesieni.

jest jeszcze kwestia terenu - teren z technologi - powinien zostać"zabrany" i tutaj 2 opcje
przy pelnym miescie - gra zabiera losowy teren z technologi
lub 2 gracz sam musi policzyc ile terenu musi uwolnić i wtedy znikaja tylko uwolnione kratki (4x4 oczywiscie)

nie wiem jak z mapa - czy jak jestemsy w oceani to czy mozemy odkrywać wirtual? jesli tak to teren wynegockjowanyt zostaje a wywalczony jednostakami z epok powyzszych - zostaje cofniety.
 

ZjemCię

Wójt
Choć sam chętnie bym z tego skorzystał to jestem na nie.
Pomijając epoki powyżej EJ które poszły w trochę abstrakcyjne tematy to zamysł był taki żeby się rozwijać - jak w życiu. I jak w życiu jeśli już opanujesz jakąś technologię, to ona już z tobą zostaje. Rozwój technologiczny wymusza rozwiązywanie nowych problemów i powstawanie nowych technologii. To wszystko. Możesz stanąć z rozwoje w miejscu ale cofnąc się już nie da i niech tak zostanie.
 

DeletedUser20558

Guest
rozszerzen terenu mozna nie cofac, a poprostu, jak juz bedziesz podnosil Epoke znowu, tereny nie beda badane.
tak na prawde, jak widac z historii, degradacja zawsze byla mozliwa ;D
 

MacKayla*

Wójt
Ogólnie degradacja oznacza obniżenie, pogorszenie, utratę, rozpad - i rzeczywiście w historii nie zawsze następował rozkwit, często zdarzał się regres, ale wiązało się to także z pogorszeniem jakości życia, gospodarki, nauki etc.
Rozumiem, że całkiem przyjemnie by się grało z możliwością wybudowania pereł na wysoki poziom, dorobienia się złota, młotków, rozszerzeń, wojska itp. itd., a następnie bez żadnych konsekwencji cofnięcie "w czasie" i korzystanie ze zgromadzonego dobra w niższej epoce. Oczywiście wszystko powinno odbywać się bez dodatkowych opłat i bez jakichkolwiek strat: rozszerzenia terenów powinny zostać, zbadane technologie również, zdobyte na mapie tereny nie powinny być odbierane, dobrze by było jeszcze, gdyby można było nadal uzyskiwać towary i wojsko z tej wyższej epoki, którą opuściliśmy...
Zabrakło mi tu frytek, dlatego jestem na NIE ;)
 
Ostatnia edycja:
Nie ma żadnego racjonalnego powodu aby "cofać" epokę.
Z całą pewnością "nie będzie takich ułatwień"
Nie ma żadnego racjonalnego powodu aby nie cofnąć epoki. A poza tym chyba nie jesteś twórcą gry ani członkiem supportu.
Zastrzegam, że moim celem nie jest mówienie komukolwiek w jaki sposób ma grać lub nie grać. Pokazuję tylko możliwości.
I właśnie udowodniłeś że mówisz w jaki sposób ktoś ma grać.
 

DeletedUser20558

Guest
po cofnieciu Epoki, jak juz przyjdzie czas, trza bedzie sposwrotem ja podnosic,, zbierac odnowa Towar, PRki i t.d., tak ze nie powiem ze to bedzie ulatwienie ;D
 

DeletedUser20328

Guest
Jeżeli cofniesz ludzkość w rozwoju to się zgodzę, ale jest to nie prawie wykonalne, więc nie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
upload_2018-12-16_16-16-57.png
Informuje wszystkich, że tekst w cytacie w drugiej (dolnej) linii nie ja pisałem.
Popraw ten post bo jeszcze ktoś pomyśli, że nie potrafię pisać w języku polskim.
 
Ostatnia edycja:

HuanMing

Książę
Kolejny pomysl z serii "chce podejmowac decyzje i nie ponosic zadnych konsekwencji". Nie chcesz wchodzic w nowa epoke, nie wchodz. Wystarczy sie dobrze zastanowic i podejmowac decyzje swiadomie, ot cala filozofia.
(Wybaczcie brak polskich znakow, pracowy komputer i nie moge dodawac jezykow.)
 

DeletedUser20558

Guest
Kolejny pomysl z serii "chce podejmowac decyzje i nie ponosic zadnych konsekwencji". Nie chcesz wchodzic w nowa epoke, nie wchodz. Wystarczy sie dobrze zastanowic i podejmowac decyzje swiadomie, ot cala filozofia.)

najpierw trza bylo dokladnie przeczytac, doktorku, bo tera to wiesz, nawet wesolo sie zrobilo ;D
 
Do góry