Co zmienić w gpch?

Status
Zamknięty.

Borisel

Hrabia
Nie chciało mi się patrzeć na matematykę . Bo nie tylko liczba członków w gildii się liczy ale też aktywność - co z tego że gildia ma 80 ludzi jak aktywnych może jest 20 osób - i co automatycznie ma być w diamencie bo ma tyle luda ? Zresztą ta gildia może być tak samo mocna jak gildia z 30 osobami - to już zależy od aktywności osób , zasobności skarbca i klepania sektorów w różnych dziwnych porach . To wszystko się przekłada na awans gildii - wiec jeśli gildia 30 osobowa zrobiła tyle , że dostała awans to co się dziwić że gildia 80 osób też dostała awans - też to samo zrobili . I nie dziwi mnie że w tej lidze są różne gildie - jak zapracowały tak mają . A że gildia 30 osób zauważa , że z poprzednia 80 osobową gildia (z 20 aktywnymi) dała radę ale już z gildią z 80 aktywnymi już jest lipa - no cóż pozostaje albo spróbować walczyć z tym czym się ma , albo zrekrutować więcej aktywnych albo tak zawalczyć by spaść do niskiej ligi - tam gdzie mają realne szanse . I narzekania że mają w lidze (przypominam - diamentowej - hardkorowa) gildie z 80 osobami jest trochę nie na miejscu - tak jakby gildie z 80 osobami nie zasługiwały na ta lige bo w 30 osób nie mogą zrobić . Dodanie kolejnej ligi nic nie zmieni bo po miesiącu będzie taka sama sytuacja jak teraz - tylko w lidze wyżej a diament stanie się pustynia jak w platynie . Jedyna zmiana to trudny awans , szybki spadek - po miesiącu kazda gildia znajdzie sie w tej lidze tam gdzie zapracowała - i może się okazać , że 30 osob w gildii nie znajdzie się w platynie ale w złotej - ponieważ hardkorowe gildie z 80 osobami mogą spaść z diamentu bo natrafiły na mocniejsze gildie i spadły do platyny . Ale to już na inny temat tej dywagacji
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jedyna zmiana to trudny awans , szybki spadek - po miesiącu kazda gildia znajdzie sie w tej lidze tam gdzie zapracowała - i może się okazać , że 30 osob w gildii nie znajdzie się w platynie ale w złotej - ponieważ hardkorowe gildie z 80 osobami mogą spaść z diamentu bo natrafiły na mocniejsze gildie i spadły do platyny .
Cieszę się, że nie tylko ja to widzę :D
 

Blade1984

Książę
Jedyna zmiana to trudny awans , szybki spadek - po miesiącu kazda gildia znajdzie sie w tej lidze tam gdzie zapracowała - i może się okazać , że 30 osob w gildii nie znajdzie się w platynie ale w złotej - ponieważ hardkorowe gildie z 80 osobami mogą spaść z diamentu bo natrafiły na mocniejsze gildie i spadły do platyny
no i każdy będzie miał swoje miejsce ;)
 

Persarum Rex

Zablokowany
Poproszę o screeny z obecnej edycji PCH, może to rozjaśni mi w głowie.
To są średnie z bycia w tych gildiach nie robie screenów z kazdej edycji gpch.
Gdyby patrzeć na maksymalizowanie walk dla siebie to najlepiej poszukac gildii z ok.40-50 członkami i z 925 PL dołaczyć i liczyc na szachownicę.
Prosciej sie juz chyba nie da.
PS klepac walki bezmyslnie to i bez gpch mozna.
 

Bożka123

Hrabia
Gdyby patrzeć na maksymalizowanie walk dla siebie to najlepiej poszukac gildii z ok.40-50 członkami i z 925 PL dołaczyć i liczyc na szachownicę.
Czyli potwierdzasz, że dobry, aktywny gracz nie ma żadnego problemu z wykonaniem dużej liczby walk. Cieszę się, że w jednym się zgadzamy.
Teraz kolejne, może się uda. Dobry i aktywny gracz jest poszukiwany w każdej gildii. TAK/NIE

Proszę o screeny z tej edycji.
 

Bożka123

Hrabia
To ty udajesz. Cały czas zmierzam to ustalenia nierówności i niesprawiedliwości GPC, której ja nie widzę.
Powtórnie pytam, czy dobry i aktywny gracz jest poszukiwany w każdej gildii.
I nowe pytania. (retoryczne)
1. Czy obecność dobrych/silnych i aktywnych graczy ułatwia, czy utrudnia walki w GPC?
2. Czy dobry i aktywny gracz może wybierać spośród wielu gildii dobierając gildię pod styl swojej gry i swoje potrzeby?
3. Czy słaby gracz stanie się dobrym jeśli będzie grał aktywnie (poświęci grze sporo czasu)?
4. Czy gildia musi być dobra, aby pozyskać silnych graczy?

Jeśli nie możesz wrzucić screenów z tej edycji tych nierównych/złych/niesprawiedliwych GPC, napisz dlaczego. To istotne dla właściwej oceny twoich wypowiedzi.
 

Persarum Rex

Zablokowany
1. Czy obecność dobrych/silnych i aktywnych graczy ułatwia, czy utrudnia walki w GPC?
2. Czy dobry i aktywny gracz może wybierać spośród wielu gildii dobierając gildię pod styl swojej gry i swoje potrzeby?
3. Czy słaby gracz stanie się dobrym jeśli będzie grał aktywnie (poświęci grze sporo czasu)?
4. Czy gildia musi być dobra, aby pozyskać silnych graczy?
Ad1. utrudnia
Ad. 2 może ale to raczej te "poważne" gildie dobieraja graczy
Ad.3 sadzisz że czas poswiecony grze robi z kogos dobrego gracza?
Ad. 4 Nie.
Nadal nic nie zrozumiałaś nie kazdego cieszy ilosc walk to jest nudne nawet dla tych co ich "cieszy" stad te "wielokliki" czy "kursory na speedzie" - takie ładne nazwy botow. A szachownica to "kwintesencja" strategi i taktyki prawda? "Emocje, walka przemyslane działania"? Nie to są pola chały nie majace nic wspólnego ze strategią.
 

Blade1984

Książę
Bożka123
Pytania jak najbardziej trafione i oczywiście nie można na nie odpowiedzieć przecząco, ale jak to się ma do systemu GPC? Nijak, ponieważ
1) do diamentu trafiają gildie średnie, zamiast najlepsze
2) młode gildie, które sie budują, nie przyciągną bardzo dobrze rozwiniętych graczy tak łatwo jak gildie z już umocnioną pozycją, a trafiają do diamentu
3) w diamencie, jako najwyższej lidze powinny być najlepsze gildie a obecnie wystarczy być kilka sezonów średniakiem w kazedj edycji platyny żeby trafić do najlepszych
4) nie chodzi o to żeby podzielić diament wg jakiegoś wspólczynnika siły, ale żeby do najwyższej ligii trafiały gildie które mogą tam konkurować, podobna sytuacja jest również w platynie, chociaż rzadziej niż w diamencie, gdzie najlepsze gildie rozstawione są po dwie na mapie a reszta to ci którzy w platynie nie tyle że byli najlepsi ale byli na tyle aktywni by uzbierać po iluś tam sezonach 901 PL, sama jeszcze kilka miesięcy temu pisałaś o tym że do diamentu trafia za dużo gildii bo awans do niego jest zbyt łatwy. Ja obstaję cały czas przy tym że niektórych gildii nie powinno być w diamencie. Dlatego proponowałem żeby awans do diamentu był wyłaniany w lidze posredniej między platyną a diamentem tylko z pierwszego miejsca i to by dawało awans tylko tym którzy są najlepsi a nie po prostu aktywni na tyle by nie dostawać minusowych punktów przez kilka edycji.
 
Ostatnia edycja:

Bożka123

Hrabia
Jeśli fakty nie zgadzają się z doktryną to tym gorzej dla faktów.
Pytania były retoryczne.
Nadal proszę o screeny z tą złą szachownicą. Ja wrzuciłam screeny bez złej szachownicy, za to pokazujące równowagę na GPCh. Jeśli nie możesz wrzucić screenów z obecnej edycji napisz dlaczego.

Pytania jak najbardziej trafione i oczywiście nie można na nie odpowiedzieć przecząco, ale jak to się ma do systemu GPC? Nijak, ponieważ
OK. Powoli wyjaśniam. Zrealizujemy m.in. Twoją koncepcję utrudnienia awansu do diamentu (początkowo za nią byłam). Gildia takie jak "moja" będą spadały do platyny, jeśli co drugie rozdanie to do wytrzymania, jeśli co 3 w diamencie to gracze o mojej aktywności poszukają gildii "niespadającej". Różnica w nagrodach indywidualnych między ligami jest spora (trzeba wziąć pod uwagę nie tylko same nagrody, ale również liczbę walk, które da się zrobić), a zgodzisz się, że obecnie rozwój indywidualny najmocniej napędzają GPC.
Efekt - napompowanie już silnych, osłabienie pozostałych.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Pytania jak najbardziej trafione i oczywiście nie można na nie odpowiedzieć przeczącoe zrobi wiecej?
Ad. 1 gdzie zrobisz wiecej walk tam gdzie jest 10 mocnych czy np. 50? Walk jest konkretna ilosć przy wymianie i trzeba je "podzielic" na np. 5 osob i 50 to gdzie zrobi sie wiecej?
Ad. 2 na jakim swiecie gildie z top 30 maja opis "przez dołaczenie"?
Ad. 3 to nie zależy od inteligencji gracza?
Ad. 4 juz pisalem dlaczego dobrym graczom oplaca się isc do "sredniej" gildi bo ad1 kilkaset walk na dobe a w sredniej kilka tysięcy ,(jak się szachownica trafi).
Chcecie przyklady takich graczy?
 

Bożka123

Hrabia
Ostatnia edycja:

Persarum Rex

Zablokowany
Żółci i fioletowi błeeee wymienia i tam gdzie żółte bedzie fioletowe a tam gdzie fioletowe bedzie żółte i tak co 4h - błeeeee i tak przez 11 dni jeszcze tylko jakiegos różowego "brakuje" :(
 

Bożka123

Hrabia
Ja widzę, że szachownice postawili pomarańczowi z fioletowymi, a żółci mają 3 prowincje w 3 kręgu obok siebie, czyli świetne wyjście do środka na obozach. Trzeba tylko 1. postawić obozy 2. być może przyspieszyć za diaxy 3. skrzyknąć 12-15 osób na konkretna godzinę.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Trochę za duży ten obrazek,
Ja widzę, że szachownice postawili pomarańczowi z fioletowymi,
Bardzo ładny obrazek, tylko gdzie są szarzy? Biorą w ogóle udział w GPCH?
Jak patrzę na ten obrazek, to sobie myślę, że powinni być w złotej i wygląda na to, ze rzeczywiście zmiany są potrzebne.
Czerwony Kapturek zabłądził w ciemnym lesie i teraz wilk go...
 
Ostatnia edycja:

Persarum Rex

Zablokowany
Trzeba tylko 1. postawić obozy 2. być może przyspieszyć za diaxy 3. skrzyknąć 12-15 osób na konkretna godzinę.
1. Nie obozy a obóz 2. Po co za diaxy jak oboz buduje sie 2h a tarcza jest 4h? 3. 15 osób na 1 obozie kontra 10 osob na 5-7 obozow?
Mission samobójcza :).... a nie porobi sie troche walk cos tam wpadnie z nagrod :)
To takie "proste" ;)
 

Bożka123

Hrabia
1. Nie obozy a obóz
Teraz to już ordynarnie kłamiesz. 2-4 obozów w zależności od układu konkretnych pól. 15 osób na 2 kontra 10 na 4 wzwyż zawsze wygra, chyba, że to cieniasy albo już nabili opór.
Od dawna o tym pisałam. Żeby była szachownica to 2 dobre gildie muszą trafić na 6 wyjątkowych, ekstremalnych cieniasów.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Teraz to już ordynarnie kłamiesz. 2-4 obozów w zależności od układu konkretnych pól.
A skad pani Bozka to wie bo ilosc obozów jest losowa w kazdej edycji. U pani na tych sekach jest tyle obozow? Zla wiadomosc (bad news) nie da sie tak porownać :) ale z powodu swojej niewiedzy zarzucac "ordynarne kłamstwo"? Oj nieladnie prosze pani :(
15 osób na 2 kontra 10 na 4 wzwyż zawsze wygra, chyba, że to cieniasy albo już nabili opór.
Fantastyka ale nie naukowa - fantazy ;)
Od dawna o tym pisałam. Żeby była szachownica to 2 dobre gildie muszą trafić na 6 wyjątkowych, ekstremalnych cieniasów.
To zaklecie nie działa ;)
 
Skoro jest to banalne jak gra farmerska, to gdzie jesteście teraz? ;) Farma prezentów :) GPC za darmo jest, no pewnie :) po prostu jednego dnia się obudziliśmy, zobaczyliśmy GPC i już :) a i inne gildie grają po prostu w inną grę i nie mają tam wstępu - tak, słuszny tok myślenia i podwaliny do dyskusji, na prawdę jest z kim dyskutować - sami specjaliści :) wojacy :) bo wybrani tylko farmerzy :)
Kto broni obecnego pola chwały boi się prawdziwej walki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry