Co zmienić w gpch?

Status
Zamknięty.

kasia2389

Arcyksiążę
Może przypomnę o czym tu dyskutujemy:
1615554527660.png
Otóż, jeśli o mnie chodzi, po 11 stronach dyskusji, nadal sądzę, a pytałeś co o tym sądzimy, że są to bzdury.
no bo tak:
1. Możliwe, ale nie tak drastycznie, prawdopodobne, ze coś takiego zostanie wprowadzone.
2. Nawet nie ma co komentować.
3. Już tak jest, może nie wszystkie, ale mają szansę zniknąć.
4. Nie kłóci Ci się to z pomysłem nr 2?
5. Jedynym kryterium jest ilość PL i niech tak zostanie.
 

Busterion

Baronet
Gra ma aspekty polityczno-ekonomiczno-militarne. Podobnie jak w realnym świecie mały kraj (choćby w ciul bogaty), nigdy nie będzie miał takich korzyści jak duży. Uważam, że jakiekolwiek rozgraniczanie GPC pod względem liczebności gildii jest zupełnie nie trafione. Co do zmian budynkowych - również nie trafione. Mimo że ja osobiście jestem już na etapie że lata mi koło kijka czy biję na 1 czy na 5 obozach, byle jak najszybciej wyklepać opór, bo wieczna szachownica wymaga zbyt dużo czasu aby polować na 50 walk co 4 godziny :) Jest tu natomiast cała masa zapaleńców, którzy nauczyli się wykorzystywać idealnie warunki postawione przez Inno. Poświęcają kupę czasu i powinni mieć za to profit. Nie zabierajmy ludziom na siłę zarobku. I nie pushujmy na siłę mikrogildii.
 

Bożka123

Hrabia
@Busterion lepiej napisać się nie da. GPCh promują graczy niezwykle aktywnych, poświęcających tej grze multum czasu. Promują graczy, a nie gildie. To gracze stworzyli gildie, to aktywni gracze są w gildiach, które do 8:40 w poniedziałek zajmują całe pola. Jeśli ktoś ma na to czas to jest w takiej gildii, jeśli ktoś zagląda do gry na zbiory to w takiej gildii się nie utrzyma bo nie zrobi limitu. Pushowanie mikrogildii to tak naprawdę próba pushowania mało aktywnych graczy i nieudolne dorabianie do tego ideologii.
 

Persarum Rex

Zablokowany
To gracze stworzyli gildie, to aktywni gracze są w gildiach, które do 8:40 w poniedziałek zajmują całe pola.
To akurat swiadczy o tym że nie maja bladego pojecia o gpch ;)
nieudolne dorabianie do tego ideologii.
A to akurat prawda jesli chodzi o Twoje "argumenty" Bo prosciej bylo by udowodnic ze moje wyliczenia sa błedne no ale jakos nikt tego nie zrobił :)
PS a co z tymi towarami o ktorych jakoby cos pisalem kłamczuszko - jakis cytat?
 

kasia2389

Arcyksiążę
nie grajo a majo
Nie samym grajem człowiek żyje, czasem trzeba się pośmiać, a i podenerwować kogoś nie zaszkodzi.
To z niegrania ;)
Jak dobrze, że nie grasz, bo jakbyś grała to byś miała z pół miliona walk.
Bo prosciej bylo by udowodnic ze moje wyliczenia sa błedne no ale jakos nikt tego nie zrobił
To nie są wyliczenia, tylko cos co sam wymyśliłeś.
Takie maleńkie bzdurki. Takie tyci, tyci.
 

Bożka123

Hrabia
Bo @Persarum Rex wszystko wie najlepiej.
A na poważnie to właściwie ocenili przeciwników, a zwłaszcza jednego, który słynie z nietypowej taktyki polegającej na przetrzymywaniu sektorów 159/160 przez wiele godzin.
To nie są wyliczenia
To teoria nie mająca z praktyką nic wspólnego. Nawet w top gildiach nie wszyscy siedzą non stop przy kompie. Nawet w top gildiach nie wszyscy wydają diaxy na przyspieszanie obozów. Dlatego ktoś musi zarządzać i mieć ślad posłuchu u członków gildii.
 

Persarum Rex

Zablokowany
To nie są wyliczenia, tylko cos co sam wymyśliłeś.
Takie maleńkie bzdurki. Takie tyci, tyci.
I kolejny raz "bzdurki"? To pokaż wyliczenia jak gildianie traca opór inne niz moje i udowodnij tym że moje błedne bo rownie dobrze mozesz napisać np. "ziemniak" albo "wtorek" - taka sama "sila" argumentu bedzie ;)
PS jak nie rozumiesz wyliczen to zrobie pelny opis.
 

Persarum Rex

Zablokowany
No to "łopatologicznie":
Trzy gildie 80-cio, 40-to i 20-to osobowa rozpoczynaja gpch. Załóżmy że w kazdej 25% gildian walczy czyli 20, 10 i 5.
Pierwszy sektor 160 oporu podzielone na:
20 osob = 8
10 osob = 16
5 osob = 32
Drugi sektor załózmy na 2 obozy czyli opor 80
20 osob = 4
10 osob = 8
5 osob = 16
I trzeci sektor zalózmy na 3 obozy czyli opór 40
20 osob = 2
10 osob = 4
5 osob = 8
Po trzech sektorach suma "zdobytego" oporu
20 osob 8+4+2= 14
10 osob 16+8+4 = 28
5 osob 32+16+8 = 56
Widzisz różnicę?
Teraz czas zdobycia sektora (walka=sekunda dla ulatwienia)
160:20=8 sekund
160:10=16 sekund
160:5=32 sekund
Widzisz różnicę?
Powiesz że moze być aktywana gildia 20 osobowa to proszę:
Po trzech sekach wszyscy w gildii 20 osobowej maja po 14 oporu a w 80 osobowej 20 z oporem 14 i...60 z oporem zero!
Mam pisac co będzie przy następnych walkach czy juz wystarczy?
 

Bożka123

Hrabia
Po trzech sekach wszyscy w gildii 20 osobowej maja po 14 oporu a w 80 osobowej 20 z oporem 14 i...60 z oporem zero!
Kontynuuję.
Opór 14 dla członków gildii 20 osobowej nie jest żadnym problemem bo wszyscy bez problemu biją do oporu 75. Opór 14 dla 20 aktywnych w gildii 80-osobowej również nie jest problemem bo biją do oporu 55. 60 pozostałych ma gdzieś opór i wyrabia minimum czyli np. 20 walk dziennie byle gdzie byle zrobić (1200 walk). Gildia 20 osobowa ma wszystkich członków w 3 epokach, a 80 osobowa we wszystkich powyżej jesieni.
Co będzie dalej?
 

Persarum Rex

Zablokowany
Kontynuuję.
Opór 14 dla członków gildii 20 osobowej nie jest żadnym problemem bo wszyscy bez problemu biją do oporu 75. Opór 14 dla 20 aktywnych w gildii 80-osobowej również nie jest problemem bo biją do oporu 55. 60 pozostałych ma gdzieś opór i wyrabia minimum czyli np. 20 walk dziennie byle gdzie byle zrobić (1200 walk). Gildia 20 osobowa ma wszystkich członków w 3 epokach, a 80 osobowa we wszystkich powyżej jesieni.
Uogólnienie to abstrakcja dla ciebie?
Mam rozpisywac dla kazdego przypadku (skladu) gildii? Jeśli nie rozumiesz tego na uogólnieniu to może policz sobie wg. tego schematu powyżej dla konkretnych 2 gildii.
 

Bożka123

Hrabia
Wiedziałam, że zaczniesz kluczyć. Odpowiem za ciebie.
Gildia 20 osobowa nie mając najmniejszych problemów ze stawianiem obozów i przyspieszaniem za diamenty zajmie 80% mapy zanim inni zdążą wyjść poza 3 krąg. Liczebność gildii o niczym nie świadczy (pomijam przypadki skrajne typu gildia 1 osobowa - to nie jest gildia)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Udowodniłeś, ze duży może więcej, co jest oczywiste, i już dawno zostało to tu stwierdzone.
Powinieneś jeszcze dodać, że dla 80 osobowej gildii budynki są dwa razy tańsze niż dla 40 osobowej i cztery razy tańsze niż da 20 osobowej.
A i członków którzy są skłonni wydać diamenty również jest więcej.

Ale przecież nie chodzi o zajmowanie mapy, bo to może zrobić jeden czy dwóch graczy. ale o maksymalizowanie ilości wykonanych walk,

Ciekawi mnie tylko, co Ci się w tym nie podoba, a może wręcz przeciwnie, jesteś tym zachwycony?
 

Persarum Rex

Zablokowany
Odpowiem za ciebie
O to już ze soba dyskutujesz?
Gildia 20 osobowa nie mając najmniejszych problemów ze stawianiem obozów i przyspieszaniem za diamenty zajmie 80% mapy
A po 4h po 8h po 12h? Bedą "dumnymi" właścicielami 80% mapy ze zrobionymi ~ 350 walkami na osobę i co dalej? Nikt nie odbierze tych sekow i co? Super strategia - brawo taka "przemyślana" ;)
 

Bożka123

Hrabia
A po 4h po 8h po 12h? Bedą "dumnymi" właścicielami 80% mapy ze zrobionymi ~ 350 walkami na osobę i co dalej? Nikt nie odbierze tych sekow i co? Super strategia - brawo taka "przemyślana" ;)
Ty musisz grać w inną grę niż my wszyscy. Po raz kolejny próbujesz nagiąć fakty do doktryny. NIE DA SIĘ!!!! To co napisałeś jest nieprawdą. Będzie trwała wymiana sektorów na tylu obozach, że 20 osobowa gildia nie dobije to swojego max. oporu robiąc po 600 walk na głowę.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Ale przecież nie chodzi o zajmowanie mapy, bo to może zrobić jeden czy dwóch graczy. ale o maksymalizowanie ilości wykonanych walk,
Uważasz że ta funkcjonalnosć powinna nazywac się "Guild Battleground"? Czy raczej Pola Chały? Chały bo pola waki czy pola bitew to nie są. Chodzi tylko o "maksymalizowanie ilosci walk" jak napisaleś a do tego potrzebne "slabe" gildie "wciśnięte" na siłe systemem punktacji PL do wyzszych lig niż ich siła bo potrzebne "tlo" do szachownicy . Jedynym sposobem spadku z za wysokiej ligii jest wykluczenie sie gildii na 2 tygodnie z gpch to jest zbalansowanie?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Uważasz że ta funkcjonalnosć powinna nazywac się "Guild Battleground"? Czy raczej Pola Chały? Chały bo pola waki czy pola bitew to nie są. Chodzi tylko o "maksymalizowanie ilosci walk" jak napisaleś a do tego potrzebne "slabe" gildie "wciśnięte" na siłe systemem punktacji PL do wyzszych lig niż ich siła bo potrzebne "tlo" do szachownicy .
Może się nawet nazywać "Wyprawa Czerwonego Kapturka do Ciemnego Lasu"
Nie jest żadne tło potrzebne, szachownice można robić ze wszystkich stron z każda gildią, gdy zajmie nam sektor to za 4 godziny go odbijamy, gdy im zajmiemy sektor to oni go odbijają. Każda gildia zrobi tyle walk na ile ją stać.
W zwiazku z notorycznym zaspamowywaniem tematu prosze moderatora o zamkniecie wątku.
I ja to popieram.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry