Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser8

Guest
UWAGA!
Ten temat służy do dyskusji nad elementami gry, które mogą, ale nie muszą w przyszłości pojawić się w grze, a także nowościami, które są już dostępne na serwerze Beta.
Rozmowa dotyczy w znacznej mierze planów, założeń i elementów nad którymi już trwają (lub mogą trwać) prace, jednak dopóki nie zostaną fizycznie wprowadzone do gry, najprawdopodobniej będą w znacznym zakresie zmienione lub nawet zupełnie odwołane.
Nie znamy dat dodania poszczególnych elementów - potwierdzeniem wprowadzenia nowości będą dopiero wychodzące ogłoszenia.


Wiele elementów, które być może wejdą kiedyś w życie, jest wynikiem naszego (jako całej społeczności FoE) wkładu.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu i chęci ulepszenia gry FoE staje się lepsze! :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
bez podania (choćby przybliżonych) dat cały ten post 'wspaniałości' jest niewiele wart. przypuszczam, że część z nich nie wejdzie nawet w tym roku. :)

sorry za moją podejrzliwość, ale nie takie rzeczy obiecywano ludziom (przykładów nie podam).
więc mój wrodzony(?) sceptycyzm karze zaklasyfikować tego typu nowinki jako sci-fi , choć liczę po cichu, że się mylę ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3669

Guest
podzielam obawy nextera chwalić się można tym co już zostało wprowadzone a nie tym co będzie w przyszłości wiec pożyjemy zobaczymy :)
 

DeletedUser1724

Guest
Oczywiście pierwsza fala krytyki się polała i przewodniczy jej szanowny nexter - z całym szacunkiem dla Twojej osoby, lecz Ty akurat na tym forum niewiele pomagasz, a bardziej skupiasz się na krytyce czegokolwiek i kogokolwiek :) Więc jeżeli nie masz nic mądrego do napisania odnośnie tego tematu to zamilcz :)

Wracając do tematu i tych zmian jakie mogą nas czekać w przyszłości jestem nastawiony bardzo pozytywnie. O kilku z nich wiedziałem już jakieś parę miesięcy temu, gdzie IG ogłosiło je w swym blogu :) Już w tedy nie miałem wątpliwości, iż te zmiany przyniosą wiele dobrego dla całej społeczności FoE, lecz też z drugiej strony wiedziałem iż pracują równocześnie nad wieloma zmianami, a co za tym idzie - nie można mieć wszystkiego od razu.

Trzeba pozytywnie nastawić się na kolejne zmiany i miło, że ktoś nam o nich oficjalnie napisał - nie ważne, że nie ma daty wprowadzenia, ważne, że jest cień nadziei iż te zmiany w tej lub innej formie zostaną kiedyś wprowadzone :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
bez podania (choćby przybliżonych) dat cały ten post 'wspaniałości' jest niewiele wart. przypuszczam, że część z nich nie wejdzie nawet w tym roku. :) więc po co to mamić graczy obiecankami? czyżby zaczęła się fala pustoszenia serwerów?

Podać dat (a raczej wersji changelogów) nie mogę, z prostej przyczyny, że nie mam do nich dostępu (co najwyżej mogę o nie spytać;)). Nawet gdybym miała, nie mogę Wam zagwarantować, że wszystko zostanie wprowadzone zgodnie z dziś planowanym terminem, tym bardziej że niektóre z tych zmian będą naprawdę duże.

O fali pustoszenia serwerów nic nie wiem, ale jak co to problem Product Managera gry, a nie mój. Może bym się zaczęła przejmować takimi statystykami, gdyby ktoś mi zaczął płacić :D ;)

odpowiedź jest prosta. oczekujecie, że dzięki tym zapowiedziom nastroje społeczne na forum (oraz w grze) zostaną wyciszone. czyli zebraliście najbardziej drażliwe wątki z forum i następnie wykluł się ten temat (...) sorry za moją podejrzliwość, ale nie takie rzeczy obiecywano ludziom (przykładów nie podam).
więc mój wrodzony(?) sceptycyzm karze zaklasyfikować tego typu nowinki jako sci-fi , choć liczę po cichu, że się mylę ;)
Użycie liczby mnogiej sugeruje, że temat został omówiony i zaplanowany przez Team, jako element większej polityki. Fakt jest taki, że pomysł się wykluł w mojej głowie, ponieważ zaczęłam grać na pl5 i rozmawiać nie tylko z graczami, których wszędzie widać na forum, ale też z tymi, którzy tu wcale nie zaglądają lub pojawiają się rzadko (o czytaniu for innych wersji nie wspominając). Dla nich jest nierealne przejrzenie wszystkich dyskusji i komentarzy, o pytaniach nie mówiąc, nie mają więc zielonego pojęcia o tym, że zmiany takie jak wypisałam są w ogóle planowane. Zebrałam więc to co się po kątach szeptało i spytałam naszego CM o zgodę na stworzenie tego tematu. Oczywiście aktywni użytkownicy forum nie znajdą tu wiele nowości i dla nich będzie to pic na wodę i robienie nadziei - jestem na to przygotowana :) Tak samo jak na sceptyczne podejście i podejrzliwość.
Gdybym jednak chciała Wam poprawić humory i robić nadzieje, to podałabym niepotwierdzone wersje changelogów. Wolę żebyście pomarudzili, a potem byli (oby) mile zaskoczeni. Będzie to na pewno lepsze rozwiązanie, jeśli już o poprawie humorów mowa.

Pozdrawiam! :]
Dani
 

DeletedUser

Guest
a co zapowiedzi nowej epoki:
czy nie było takowej gdzieś na forum odnośnie wprowadzenia jej w styczniu???

Gdybym jednak chciała Wam poprawić humory i robić nadzieje, to podałabym niepotwierdzone wersje changelogów.

o, to ja poprosze ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1724

Guest
a co zapowiedzi nowej epoki:
czy nie było takowej gdzieś na forum odnośnie wprowadzenia jej w styczniu???

Już Ci grunt pod nogami się pali ??? Ja zamiast ten nowej epoki wolałbym aby wprowadzone zostały inne nowości czy zmiany opisane w #1 poście bo wraz z nową epoką, każdy pędzi jak szalony, by ją przejść i po tygodniu, dwóch wiele osób już ją przejdzie i co się stanie - kolejne narzekania i pytania - kiedy następna epoka ...

Ps. A co do Team-u to chyba byś nie chciał bym się wśród nich znalazł :D
 

DeletedUser

Guest
Ja zamiast ten nowej epoki wolałbym aby wprowadzone zostały inne nowości
przypuszczam, że jesteś w mniejszości. wielu graczy z serwerów A-D się nudzi, mając wypełnione drzewko technologiczne.
inne nowości (wymienione powyżej) będą raczej dodatkami wobec nowej epoki, która jest esencją gry FoE (a nie czat, czy oznaczenie wiadomości w skrzynce).

A co do Team-u to chyba byś nie chciał bym się wśród nich znalazł :D
myślę, że byłoby zabawnie :D
 

DeletedUser3669

Guest
co by nie mówić w temacie ludzie jak najbardziej czekają na zmiany tylko kluczowe pytanie "kiedy" i "jak wiele naraz" bo to sie liczy chyba najbardziej
 

DeletedUser1724

Guest
przypuszczam, że jesteś w mniejszości. wielu graczy z serwerów A-D się nudzi, mając wypełnione drzewko technologiczne.
inne nowości (wymienione powyżej) będą raczej dodatkami wobec nowej epoki, która jest esencją gry FoE (a nie czat, czy oznaczenie wiadomości w skrzynce).

Mylisz się, bowiem ja swoje drzewko już skończyłem jakiś czas temu lecz nie odczuwam parcia na nową epokę, bo jednak najbardziej bym chciał wprowadzenia Chat-u dla gildii :) Ja cenię sobie komunikację jakbyś tego jeszcze nie zauważył i temu też ta nowość by mnie najbardziej z wszystkich ucieszyła.

- - - Zaktualizowano - - -

co by nie mówić w temacie ludzie jak najbardziej czekają na zmiany tylko kluczowe pytanie "kiedy" i "jak wiele naraz" bo to sie liczy chyba najbardziej

Wszystko jest kwestią czasu i chyba nie chciałbyś dostać na szybko malucha, gdy za troszkę cierpliwości mógłbyś mieć Mercedesa - różnica jest prawda ??
 

DeletedUser3669

Guest
Wszystko jest kwestią czasu i chyba nie chciałbyś dostać na szybko malucha, gdy za troszkę cierpliwości mógłbyś mieć Mercedesa - różnica jest prawda ??

wszystko zależy od jakości bo jak ten Merc miał by mi się rozkraczyć po przejechaniu 200 metrów to wole malucha bo jego chociaż dam rade sam przytargać na podjazd a po Merca trzeba będzie lawetę wzywać :D

PS . Tylko Veni są zainteresowani tym tematem ? :D
 

DeletedUser

Guest
Mylisz się, bowiem ja swoje drzewko już skończyłem jakiś czas temu lecz nie odczuwam parcia na nową epokę
Apo, nie możesz jako kontrargument podawać siebie za przykład, gdy ja piszę, że jesteś w mniejszości. :)
tak się argumentu nie obala - no chyba, że grasz na 2000 kontach. ale zostawmy to...

proponuje za to ustalić liste najbardziej wyczekiwanych Zmian w FoE:
(czyli lista Dionizosa - przydałaby się taka opcja jak przy liście Apollina, gdzie mozna oddawac głosy):
Oto moja trójka:
1. nowa epoka "Industrial Age";
2. wojny gildii;
3. "Progressive Era"
 

DeletedUser8

Guest
Obaj jesteście w mniejszości, ponieważ większość graczy nie udziela się na forum :)

Co do wprowadzanych zmian, najchętniej bym widziała wojny gildii, dopiero w drugiej kolejności nową epokę. Epoka da tylko nowe jednostki, prowincje etc, natomiast dodanie umiejętności dla jednostek czy podboje gildyjne, to byłoby coś zupełnie nowego. Prawdopodobnie jednak przed tym wszystkim wyjdzie czat, ponieważ nie jest to aż tak ogromna zmiana, a prace nad nim trwają już od dłuższego czasu. Jeśli wojny gildii nie będą miały dużego opóźnienia, to możliwe nawet, że wyjdą przed Industrial Age... ale to już tylko moje domysły i cicha nadzieja ;)

Pamiętajcie, że równolegle ze zmianami umieszczanymi w changelogach, tworzone są eventy, które też wymagają trochę pracy. Jeden się kończy, a już kolejny na Was czeka ;>
 

DeletedUser

Guest
Jeśli wojny gildii nie będą miały dużego opóźnienia, to możliwe nawet, że wyjdą przed Industrial Age... ale to już tylko moje domysły i cicha nadzieja ;)
OK, nich będą pierwsze wojny gildii jestem niezmiernie ciekaw, jak zostało to opracowane
- wiadomo, że gildie prezentują różne poziomy i gildia z miejsca np. 10 (gdzie gra 80 graczy) mam mniejsze szanse z gildia z miejsca 2 (gdzie gra 60 graczy), często jest tak że każdy z tych 60 jest 'mocniejszy' od tych 80 z drugiej gildii, stąd musiałby być jakiś czynnik losowości...ale nie chcę zgadywać ;)
Pamiętajcie, że równolegle ze zmianami umieszczanymi w changelogach, tworzone są eventy, które też wymagają trochę pracy.
eventy bywaja urozmaiceniem, ale nie stanowią motoru napędowego gry ;)
 

DeletedUser

Guest
myślę, że moją dyskusję z Apo można by wykasować - bo niewiele wnosi w sumie, a temat przez to raczej stracił na swym uroku. winę biorę na siebie, bo nie załapałem zbyt szybko akcji, że osoby, które widzą traktor z 3 kołami dobrymi i jednym flakiem, podzielą się na dwie grupy:
- jedni powiedzą 'są 3 dobre koła' (opcja pozytywna Apo).
- drudzy zaś będą widzieć, że traktor nie nadaje się do użytku (opcja sceptyczna Nextera).
(to nawiązanie do kabaretu Tey - kto nie widział, niech obejrzy ;) ).

- - - Zaktualizowano - - -

A co do 'nowinek' , które zostały przytoczone w pierwszym poście, to zostały one potwierdzone na forum angielskim (link ), a są nimi:
- czat,
- nowa epoka (a w nim np. 'natural history museum', ballistics....i inne);
- 'możliwość wykorzystania zdublowanych planów'.

zaś wojny gildyjne na forum angielskim były już zapowiadane wiele dni (tygodni) wcześniej.
link: Guild-Wars

- - - Zaktualizowano - - -

właśnie opublikowano dwie nowe grafiki na blogu z nowej epoki:
Forge_Industrial_Wheelwright.jpg

Forge_Industrial_Natural_History_Museum.jpg


na pytanie kiedy możemy się spodziewać nowej epoki pada odpowiedź:
There is no final answer, but I think it won’t take much longer….

Sprawdziłem jak to było e. kolonialną - czyli czas kiedy pokazano pierwsze grafiki i czas kiedy wprowadzono.

kto nie chce wiedzieć niech nie klika SPOILER'a poniżej:
I niestety, ale dla mnie powiało grozą i smutkiem......
- czas pokazania grafik z kolonialnej to: 19 lipiec 2012 (zobacz)
- czas wprowadzenia e. kolonialnej to: 15 października 2012 (zobacz)
a to oznacza ok. 3 miesięcy czekania :( :( :( :( :( :( :( :( :(

jeśli analogia jest trafiona, to na dopiero na początku maja wejdzie nowa epoka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4340

Guest
a czy bedą wprowadzone nowe perły wraz z nową epoką?
 

DeletedUser1724

Guest
3 miechy do nowej epoki .... Wierzyć mi się nie chcę i z pewnych źródeł miałem info inne :p No cóż do czasu pojawienia się nowej Epoki troszkę powojuje bo miałem przerwy dobre 3 miesiące jak nie lepiej ;/
 

DeletedUser

Guest
na forum angielskim też piszą, że wcześniej.... ale oni nie mogą napisać, nawet jeśli znają termin wprowadzenia.
 

DeletedUser1724

Guest
Pewnie jak to było z Kolonialną teraz pierwszą przesłanką wprowadzenia jej w niedługim czasie będzie wprowadzenie nowych towarów jak i też zrobienie miejsca na nią w drzewku - czyli będzie można przesunąć drzewko za kolonialną dalej niż do tej pory ale to tylko moje przypuszczenia :)
 

DeletedUser

Guest
też tak przypuszczam - ale nie pamiętam na ile przed wejściem Kolonialnej Epoki pojawiły się nowe produkty. koło miesiąca przed - tak na oko. /może gdzieś to jest na forum, ale nie chce mi sie przeszukiwać ;) /
 

DeletedUser314

Guest
Nowa epoka będzie wprowadzona wiosną, czyli wyliczenia Nextera mniej więcej są poprawne :>
Miejmy jednak nadzieję ze zdarzy się to w kwietniu albo pod koniec marca :)
 

DeletedUser1724

Guest
No cóż ja miałem info, że to stanie się na przełomie luty/marzec :( No ale jeżeli wraz z tą nową epoką będą chcieli wprowadzić te rzeczy o których pisali to zapewne ten czas się wydłuży i będzie to przełom marzec/kwiecień :)

Ps. Wiosnę to już mamy unpxre :D
 

DeletedUser314

Guest
No cóż ja miałem info, że to stanie się na przełomie luty/marzec :( No ale jeżeli wraz z tą nową epoką będą chcieli wprowadzić te rzeczy o których pisali to zapewne ten czas się wydłuży i będzie to przełom marzec/kwiecień :)

Planowali na początku roku zrobić,a el niestety przedłużyło im się coś z tego co widać na EN forum itd.

BTW na becie jest już wersja 0.2.6 jak by kogoś interesowało.
http://forum.beta.forgeofempires.com/showthread.php?2579-Changelog-0-26


Ps. Wiosnę to już mamy unpxre :D
No nie wiem u mnie właśnie śnieg pada.. ; d
 
Do góry